589
Melyik DDR-t válasszam?
  • dolfy #589
    Rendben köszönöm.
  • Solten
    #588
    Hi. Azért mert más ramnak veszélyes lehet.
  • dolfy #587
    Sziasztok!
    Érdekelne,hogy ha 2.2voltot adok a ramjaimnak mikor 5-5-5-15-s időzítéseket használok (OCZ REAPER 1066mhz 2*2GB) miért lesz rózsaszín színű a BIOS-ban a 2.2volt? Ez veszélyes akkor vagy mi? Ennyit írnak a ramoknak gyárilag pedig.
    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • evil 007
    #586
    sziasztok

    nekem a gépembe ddr 512 volt most vettem bele 1gb ddr1 nemtom a márkájukat de beletettem mind2 megnézem a gépen és 1,50 ramot mutat egyszer volt 1 kék halálom nem tom wez az miatt van e de azota jo a gép nos amugy ennyi betettem felis ismerte és kész? nem kel lsemmit sem álligatni? és a teljesitményt hol tom megnézni?
  • kissoliver
    #585
    Sziasztok!


    Nem tudjátok miért ilyen alacsony aZ everest teszt alapján az irás olvasás másolás????????

    RAM: 2X2 Gb Geil Black Dragon ddr2 800


    LINK:http://www.kiss68laci.extra.hu/images/cachemem.jpg


    Aki tud segíteni annak köszönöm..
  • Sharks
    #584
    Sziasztok, az lenne a kérdésem, h a Geil ramoknál mi a különbség a Value/Ultra/Evo/Black Dragon között??? Előre is köszi a választ!
  • kissadamvikt
    #583
    Sziasztok!


    Nem tudjátok miért ilyen alacsony aZ everest teszt alapján az irás olvasás másolás????????

    RAM: 2X2 Gb Geil Black Dragon ddr2 800


    LINK:http://www.kiss68laci.extra.hu/images/cachemem.jpg


    Aki tud segíteni annak köszönöm..
  • czky
    #582
    Kapcsold ki a bios-ban a C1E vagy mi a neve funkciót, és nem fog változni a szorzó. Ez ilyen energiatakarékossági dolog.
  • kissadamvikt
    #581
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy ezek a dolgok normálisak-e?

    Az, hogy a Processzorom szorzója ugrál 6X-os és 11 szeres között és az órajel változik.


    Gépem:

    Alaplap: Asus p5k
    Processzor: Intel Core 2 Duo E4500 2.2Ghz/2M
    Videókari: Geforce 9600Gt 512MB
    Hdd: 320GB
    RAM: 2 X 2 GB Geil Black Dragon Gaming series DDR2/800MZH 5-5-5-15

    Szóval az lenne még a kérdésem, hogy az everestbe végig nyomtam a memória irás, olvasás tesztet és ezt kaptam: Ez normális ,hogy ilyen kevés??????????????
    [IMG]http://www.kiss68laci.extra.hu/images/cachemem.jpg [/IMG]
  • belarus
    #580
    Nem akarom tuningolni.
  • reaper4
    #579
    ha nem akarod tuningolni akkor szvsz mind1.
  • belarus
    #578
    Nekem ddr2 1GB 800mhz ramom van és szeretnék venni még 1gb ot.Az lenne a kérdésem,hogy a gyárto az mindegy vagy nem?
  • Shakugan
    #577
    Buta kérdés, de hol lehet megnézni, hogy DDR1-es vagy DDR2-es RAM van a gépben? Mert amikor nézem, csak annyit ír ki, hogy 512 MB.
    Ha az előbbi, ezt viszik az Intel(R) alaplapok?
  • Bereet
    #576
    hy
    az alaplapomon 2 DDR és 2 DDR2-es slot van
    eddig 2 256 DDR 400-as ramom volt most kicseréltem 2 1GB-s DDR2-es re
    felismeri de mintha csak azt az 512-t használna belőle amit azelőtt
    valamit át kell állítnai vagy mind a 2gb-t használja valamit át kell állítani a BIOS-ban plíz help
  • Bmx01
    #575
    hy
    meik ramból éri + venni 2x1024-et ddr2 800-ast ?
    ami tuning esetén is bírja.
  • Kozy5
    #574
    De eddig ment ezzel a 2 rammal... szal nem értem :S:S CMOS Clear-t hogy kell csinalni mert nem vágom mi az...
  • dara
    #573
    Ja, akkor bocs.

    Esetleg meg kellene nézni más memóriával is, hogy mennek-e az első három DIMM-ben. Előtte azért egy CMOS Clear nem hátrány.
  • Kozy5
    #572
    DE 2DB ILYEN RAMOM VAN!!!
  • dara
    #571
    Mi a probléma. Jelen esetben egy 1GiB-os modulról van szó. Az meg nem fog neked 2GiB-ként látszani akkor se ha megfeszülsz.

    CM = Corsair Memory
    2 = DDR2
    X = XMS = eXtreme Memory System
    1024 = a modul kapacitása MiB-ban

    Akkor lenne 2GiB-os, CM2X2048 lenne, esetleg Twin2X2048.
  • romero1
    #570
    köszi dara , kipróbálom .
  • Kozy5
    #569
    Hello!
    Van egy Gigabyte GA-M59SLI-S4 alaplapom Corsair XMS2 CM2X1024-6400C4 memóriával!És az lenne a gond hogy 2GB helyett csak 1GB észlel a gép!Megprobáltam hogy kivettem mindkettot de ha az elso 3 slotba rakok 1et akkor sipol a gép és nem indul... de a 4ik slotba megy... Mi lehet a baja? Előre is koszi!
  • Zsolti9014
    #568
    sziasztok, a segítségetekre lenne szükségem, EBBEN!
  • dara
    #567
    Ha különféle memóriákat használsz vegyesen, akkor mindenképpen lézzel állítsd be az időzítéseket a BIOS-ban. Lévén a Galaxy oldalán bannereken, wallpapereken és drivereken kívül semmi sincs, ezért nem tudom megmondani mindezt hol teheted. Kézikönyv ugyanis sehol.

    PAE engedélyezése.
  • romero1
    #566
    galaxy nforce 680i SLI a lapom . kivettem a két kingmaxot , mert a crysis memóriahibával kivágott . sajna nem tudom ,hogyan kell belerakni a két geilt meg a két kingmaxot , hogy dualba menjen , gondolom ez volt a baj ?!dara leírnád pontosan ?
  • dara
    #565
    Milyen alaplap? Win indítási kapcsolóinál meg van adva a /PAE? Egyébként ~3,5GiB-ot kelene látnia a Win-nek.
  • dara
    #564
    Elméletileg igen. De ha nem DC-ben megy az sem komoly probléma AMD prociknál.
  • davidka003
    #563
    Ez normális. 32 bites oprendszerek csak ennyit látnak.
  • romero1
    #562
    Üdv mindenkinek . Lenne egy kis gondom . Van a gépemben 4 gb memória de a vezérlőpult/rendszer 2.75 gb-ot tüntet fel.Az everest-tel is megnéztem, ott 2.818 gb-ot lát .Mi lehet az oka , hogy nem látja a teljes 4096 mb -ot ? (2 db 1024 mb-os Geil 800+-os , és 2 db 1024 mb-os 800 mhz-es kingmax )Ha tud valaki segítsen legyen szíves . Előre is köszönöm .
  • Szasza20
    #561
    Sziasztok!
    Olyan kérdésem lenne, hogyha belerakok a gépbe 4 giga ramot akkor az MSI K9N lapom tudja-e úgy kezelni a 4×1 giga ramot hogy 2×2 giga dualba van? Mer most van benne 2×1 giga és azok dualban vannak és azt akarom hogy a másik 2 is dualba legyen amit majd vesze? Meg lehet-e oldani?
    Köszönöm a válaszokat előre is!
  • dara
    #560
    Szintetikus tesztekben. Valósban meg semmi.
  • Zsolt1964
    #559
    gyorsabb, használj memory cleanert, ártani nem fog
  • james88
    #558
    Üdv!

    Segitséget szeretnék kérni tőletek!!!!
    Nekem olyan linkre lenne szükségem ahol adatokat találok memóriák értékesitéséről, milyen tipusból mennyit adtak el 2006 vagy 2007ben.
    Remélem valaki tud segiteni...előre is thx...
    james
  • MaSzKa
    #557
    Nforce2-nél jó ha 1-2% volt
  • dara
    #556
    AMD procik esetén nem számottevő a gyorsulás, átlagban 5%, max 12-15%, de utóbbi nagyon ritka.
  • Szabó Péter
    #555


    512 400 Mhz-es ramom van 2. Mennyivel gyorsabb dual channelbe, mint simán?

    Érdemes e tenni 512-t bele még, de akkor sinle channelba menne.

    Köszi a választ
  • Speedway
    #554
    köszönöm a választ
  • dara
    #553
    Pontosabban tök mindegy milyen órajelű, lévén a lap csak DDR266-ig támogatja a memóriákat.
  • luigi007
    #552
    mindeggy mijen márkáju az a lényeg hogy ddr 400 mhz-es leggyen
  • Speedway
    #551
    és még azt találtam az alaplap könyvében:

    1 gb--ot lehet bele tenni
    184-pin unbuffered non- ecc pc2100/pc 1600 ddr ramot
  • PTW
    #550
    Sziasztok!

    Elcserélnék 2*512 533-as DDRII Kingstont bármilyen 1 gigás ddr modulra

    ha esetleg van valaki akkor privátban

    köszi