9499
Intel
  • Gerry
    #592
    Én is így gondolom, bár mivel már itt többen is tudják, hogy mi az álláspontom a SiS chipsetről, ezért azt nem részletezem, de lehet, hogy ki kéne próbálni telepíteni az internetrő letölthető legfrissebb ASUS Probe-ot, és ha azzal sem megy, akkor elgondolkodni, hogy mi is lehet a baj...
  • ollie
    #591
    Nálam sem volt soha semmi baja, bár igaz, hogy még egyszer sem installáltam fel...
    ;DDD
  • Borg
    #590
    Nálam sem volt soha gond az ASUS probe miatt, leginkább nálad lehet a baj...
  • Gerry
    #589
    Nem csak én, hanem az ügyfelek, akik tőlünk vették az ASUS-os gépeket, és a haverjaim is... Mondom, én még nem láttam sehol sem összeakadni a probe-ot semmilyen progival...
  • Punker
    #588
    Akkor te mázlista vagy....
  • Gerry
    #587
    Nekem soha SEMMIVEL nem akadt össze az ASUS PC Probe, sőt, még sehol nem láttam semmivel sem összeakadni...
  • Punker
    #586
    Nekem S533 van a gyári progit felejtsd el mert mindennel összeakad :(
  • Bandee_
    #585
    P4 nem szokott defaultba 52-56 fokos lenni!!
    Azé INTEL Rulz!!!!
  • Gerry
    #584
    Vedd lejjebb, max 70 fok legyen a riasztás, de a 65 mégjobb!
  • Met
    #583
    A progi szerint a max hőmérséklet 100 fok a procinak és 90-nél riaszt, ez jó vagy vigyem lejjebb?
  • Gerry
    #582
    Nincsmit!
  • Met
    #581
    Köszi
  • Gerry
    #580
    Ja, és állítható, hogy ne fusson "rezidensen" magyarul te indítod el kézzel!
  • Gerry
    #579
    Direkt ahhoz van az ASUS PC Probe nevű progi... Alaplapi CD-n és az ASUS oldalán is fellelhető!
  • Met
    #578
    Van valami nem rezidens progi amivel a proci és esetleg a lap hőmérsékletét méri?
    P4 2.0G, AsusP4B533- hoz.
  • ollie
    #577
    P4!
    A celeronnak csak 128k cache van. Egy 1,8 celeron nem gyorsabb egy 1,3-as celeronnál, mert a régibbnek 256k cache van. Az 1,6 -os P4 gyorsabb.
  • ollie
    #575
    Hogyan tudok Celeront (S478) tuningolni?
    Ez csak az alaplapi BIOS-tól függ?
  • Sir Quno Jedi
    #574
    Olyan nincs hogy xbox ! :DDD
  • ollie
    #572
    XBOX-ba?
    ;DDDDDDD
  • Sir Quno Jedi
    #571
    Csakis Northwood minima !
  • ollie
    #570
    Hát igen, a celeronos esetben én is birka voltam. De azért nem is mondtam hogy belemegy az S370-be.
  • Borg
    #569
    FCPGA2: Flip Chip Pin Grid Array 2
    Attól hogy a P4-ek is FCPGA-k, még nem mennek bele a S370-be, amit az FCPGA2-höz van...

    Egyébként meg senki nem mondta, hogy P4 celeront kell venni:)
    Hasonlo eset a GeforceFXhez. A 9700PRO is elveri, és jóval olcsóbb nála, mégis sokan istenitik az FXet. Ott az FX 5200, amit még egy ős gef4mx440 is elver, mégis húdefasza kártya.
    Miért? Hát mert a sok birka úgyis bedől a PR dumának, hogy ilyen meg olyan jó...
    Nade ennyit OFF.
  • ollie
    #568
    Az FCPGA2-őt az intel site-ról vettem (package type-nak írják), valszeg nem ugyanaz mint a tokozás.
    http://www.intel.com/products/desktop/processors/celeron/detail.htm?iid=ipp_dlc_celeron+table_cache&

    A második dologban igazad van, de azért túlzás, hogy kétszer annyi pénzért ugyanazt a teljesítményt kapod. Egyébként még 20k Ft különbség sincs egy Celeron 2000 és egy P4 2000 között. Akkor már inkább gyűjtök még egy kis ideig.
  • Borg
    #567
    Az 1700 feletti Celeronok nem FCPGA2-esek, hanem S478, tehát már P4 magosak. Egyátalán nem ugyanaz, mint a tualatin celeron.

    Másrészt, a P4 celeronnal meg tud venni a kedves user egy P4 rendszert, olcsón, amibe később bővithet. Ugyanez nem mondható el a tualatin celeronos rendszerről.
  • ollie
    #566
    Ja, még valami:
    Celeron 1300 100Mhz FSB
    Celeron 1800 400Mhz FSB

    no comment...
  • ollie
    #565
    Intel sux!

    Adott a következő 2 proci:

    Celeron 1300MHz FCPGA2 256k L2 cache
    Celeron 1800MHZ FCPGA2 128k L2 cache

    Mindenféle teszt szerint a két proci teljesítménye nagyjából ugyanaz (alig van különbség), ami a lecsökkentett L2 cache miatt van. Viszont az 1800-as majdnem a duplájába kerül a 1300-asnak. Ennyit erről, nekem ez nagy csalódás volt az Intelben, pedig Intel párti vagyok.
    Ha bárki venne Celeront, akkor a 256k-s változatot válassza!
  • Bandee_
    #564
    DirectX is kiírja!
  • Sir Quno Jedi
    #562
    Mármint az Intel Application Accelerator nem felel meg e célra neked ???? Vagy az ASUS probe (ASUS-nál) ?????
  • gyraph
    #560
    Granite Bay = Intel E7205 ?
  • gyraph
    #559
    És melyek a Granit Bay chipsetek? ájdono :)
  • Jacek
    #558
    Granit Bay chipset
    875 olan 60-70 rugoval indulj neki
  • gyraph
    #557
    Egyébként bocs, de nem tudom mit jelent a "GNB"
  • gyraph
    #556
    i875 chipsetes alaplapot nem lehet kapni sehol....Asus oldalán láttam vmilyet, de az mire nálunk kapható lesz...Kb.1 hónapot még tudok várni. Vagy vannak már i875 chipsetesek vhol kinálatban magyarországon?
  • Borg
    #555
    i875 chipsetes.

    Ne vegyél GNB alaplapot már szerintem.
  • gyraph
    #554
    HI !
    A 800MHz FSB-s intel prociknak milyen alaplap kell majd? Nem igazán vagyok képben az új procival... Most szándékozok vásárolni egy ASUS P4G8X DELUXE alaplapot, és nem szeretném, ha később nem tudnám bőviteni az új procikkal, ha már enni pénzt kiadok érte.... Tenksz!
  • Borg
    #553
    Én nem irtam, hogy hogy volt hűtve ;)
  • Gerry
    #551
    EZ biztosan simán behűti a cuccost!
  • Borg
    #549


    Itt az új tuning király:) (P4 2.4C HT /800)
  • Bandee_
    #548
    http://downloadfinder2.intel.com/scripts-df/Support_Intel.asp
  • ollie
    #547
    www.intel.com
    aztán search...