9499
Intel
  • atee
    #646
    De igy kene!
    +feszultseget adjal neki! es a memoriat allitsd 1:1 re!
    Milyen alaplap amugy?
  • B@dsector
    #645
    Sziasztok!

    A kérdésem az lenne, hogy lehet az hogy a Samsung DDR333 RAM-om 414 MHZ megy? Persze
    DRAM Core Voltage 2.75 Volt.
    Ilyenkor károsodhat a memoria vagy nem?
    Lefutattam 3DMARK2001,2003 stb... de nem fagy ki
    a gép atom stabil.

    PCMARK Memory score: 7325
    SiSoft Sandra: 3060/3058

    A gépem:

    DDR333 768MB RAM /512+256/ ami az ABIT BH7 alaplapban 4:5 aszinkron módban megy 414MHZ-en!!!
    A proci meg 165*18 megy /P4 2.4B /.
    165/207 ír ki a boot képernyő.

  • fm
    #644
    én is kiváncsi vagyok hogy kell..
  • Vukodlav
    #643
    Hú de sok választ kaptam...

    atee: Jaja a procit próbálóm 100Mhz-ről kicsit feljebb tornászni 110-115-ig, de már 101Mhz-nél is vagy (100x18 1.8 Ghz). Talán nem így kéne???

    TheZsenyka: A memória nem tudom, hogy bírja-e, mindenesetre két 256-os modul van benne, valami márkás, ennyit még el tudok róla mondani.

    fm: Nálam jól megy játékokkal, eddig semmi gondom nem volt, bár lehet,hogy ez a videokártyámnak köszönhető többek között (Radeon 9700). Minden szépen fut, amivel mostanában játszom az Raven Shield, azon nézem az FPS-t és 30 alá nagyon ritkán esik, álltalában pedig 40-45 FPS körül mozog.
  • TheZsenyka
    #642
    Esetleg a memória nem bírja a gyűrődést.
  • atee
    #641
    hogyan huzod?
    a Procit allitod nagyobbra vagy mi?
    Ugy nem is fog menni!
  • fm
    #640
    nincs tipped hogy tunnám akkor addig húzni? mer 1.8 felett már nem stabil a gép, core feszt-t meg nem tok ráadni,mer attól rögtön fagy.
    Hogy húzzam,a ramoknak nem gáz?
  • atee
    #639
    hat azert 2 gigan szerintem minden 1.7 es cerka elmegy!
    Vagy nagyon kifogtad :(
  • fm
    #638
    nekem 1.7es celeronom van,azt max 100Mhz-el lehet hajtani,mer fagy. Úgy hallottam a cerkákban nincs szufla,ezért nem lehet hajtani.
    Amúgy hogy szuperál nálad játékokban?
  • Vukodlav
    #637
    Sziasztok! Van nekem egy Intel Celeron P4 1,8 GHz Will. procim, amit az istennek sem tudok meghajtani egy Mhz-vel sem, mert azonnal fagy. Ez természetes, vagyis nem lehet semennyit húzni rajta, vagy csak egyszerűen béna vagyok és az órajelen kívül mást is kéne állítani a BIOS-ban!? Ha tudtok válaszoljatok... Köszi
  • fm
    #636
    és azon a gépen is csak közebes felbontáson??
  • atee
    #635
    igen mind kamu!
    Nezd meg mi az ajanlott es ahoz tegyel egy kicsit!
    Igy mukodik minden jateknal :(
  • fm
    #634
    a kisebb gépben coppermine van,1.1gh az kb olyan mint a 1.7-es cerka. Ezek szerint a hivatalos ajánlott gépigények (pl b1942:800Mhz,256ram,64mb vga) mind kamu
  • atee
    #633
    ha gamerkedni akarsz akkor p4 kell ez lemaradt :D
  • atee
    #632
    Igaz a Tualatun az nagyon jol sikerult darab!
    P4 celeron csak atmeneti kenyszermegoldasnak jo a gamerkedni akarsz!
  • fm
    #630
    csak arra,ho pl mafia,fifa2003,battlefield1942 hogy futott másnál.
    Nálam szarul, esetleg 800*600,medium detail mellett,vagy még úgyse túl jól...
  • ollie
    #629
    nem jobb mint az előző cerka sorozat. de mire vagy kiványcsi? nekem majdnem ugyanez a konfigom és előtte C1300 volt.
  • fm
    #628
    Mire kéne hogy képes legyen egy p4cel1.7,512ddr,8500le64mb,winxp-s gép?? vki írjon ha van vmi tapasztalata a p4cerkával! játékok(mafia,fifa2003) ??
  • atee
    #627
    Te behozod mason az a penzt!
    Egy haverom AMD-t vesz viszont Gainward vga kartyat!
    Ami azert joval dragabb a tobbinel :P
  • Bandee_
    #625
    Intel Rulz!!!!!
  • atee
    #624
    Igaza van!
    Mi se megyunk AMD-t lehuzni AMD topikba!
    Tudjuk szar a P4 celeron!
    A P4 meg draga!
  • ollie
    #623
    most kötekedni akarsz?
    mindenki tudja, hogy a P4-es Celeronok nem nagy számok.
    de csak azért ne írkálj, hogy beleköss valamibe.
  • Borg
    #620
    Úgy mondod ezeket, mintha nem lenne tisztában ezekkel mindenki...

    Btw, a magasabb FSB miatt jóval gyorsabb lehet, szal nem összehasonlitási alap semmiképp sem.
  • Borg
    #615
    A 2.53-as az 533FSB nem? Azon aligha húzol annyit, mint a 2.0-esen.
  • Borg
    #614
    Az a teszt nem mérvadó, ugyanis a P4 ott nem húzott FSB-vel szerepel, tehát logikus hogy lassú.

    Ha egy 200FSBvel járatott 2.8as P4 lenne, akkor valóban nagy szám lenne, hogy lemarad a tiédtől.
  • atee
    #612
    A heten valtok 2.0 rol 2.533 ra
    eddig 2.6 on nyuztam!
    a 2.533 as proc mennyin megy altalaban!
    Nem az extrem esetekre vagyok kivancsi :D
    Sima leghutes!
  • sanzik
    #611
    udv
    springdale vagy canterwood ?
    mondjatok mar valami okossagot ezekrol,melyik a nyero?
  • Borg
    #610
    Ameddig az alalapod, ramod, winyód, és a szerencséd engedi.

    Te tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy ezekre rá lehet mondani, mondjuk a 2.4-es 3.4ig birja... ilyen nincs.
  • Borg
    #608
    Miért kellene tovább mennie? Hol van az leirva, hogy egy 1.5Ghz-es P4nek tovább kellene birnia?
  • Borg
    #606
    Ez nem változtat a tényen, miszerint a szoftveres shutdown semmit sem ér, mert már eleve van a biosban is, és az sokkal jobb. Csak ennyi a lényeg.
  • Borg
    #604
    Figy, ha egy proci eléri a shutdown temperaturet, ami általában 75fok felett van, akkor cseszheted a szoftveres reakcióidődet.
    Telejsen mind1, hogy pl egy intel prociban alapból is megfelelő hővédelem van, a szoftver rekacióideje akkor sem ér a hardweres nyomába. Ezért nem ér semmit az ilyen figyelő progik shutdown temperature állitása, max a warning temperature, amihez értelme van riasztást állitani. Nem az egyéb funkcióikról beszéltem az ilyen progiknak, hanem a shutdown temperatureról.
  • Punker
    #602
    akkor passz
  • Borg
    #601
    TUSL2C-m van, és ezzel megy rendesen.
  • Borg
    #600
    Van egy kis logikai gixer az elgondolásodban.
    Ugyanis az ASUSprobe-ban nem véletlenül nincs benne a shutdown. Eleve az lenne a gáz, ha abban lenne benne, ugyanis szoftveresen lószart sem érne a reakcióideje miatt.
    Bármelyik ASUS lap BIOSát megnézed, ez a funkció ott van, ott lehet beállitani a shutdown temperaturet, mert ott van értelme.
    MBM5 is csak egy pofon a szarnak olyan esetben, hiába tudja...
  • Punker
    #599
    tanusítom nekem is az van 1 éve 2133-on és még soha nem volt baj vele.
  • Punker
    #598
    Az igazság az hogy ezzel az alaplappal nam is próbáltam csak anno a TUSL2C-vel de lahat hogy nektek van igazatok....
  • ollie
    #596
    egy 2,4-es P4-et néztem ki, de ha már ez megvan, akkor a köv pár hónapra ki akarom használni maximálisan...
  • Gerry
    #595
    Bírja, de nem sokat ér, mivel a celeron a maga felépítésével eleve nagyon gyenge, inkább vegyél egy 1600A-s P4-et, és simán megy 2133-on, sőt, még felette is akár...
  • ollie
    #594
    celeron 1800 mennyire bírja a tuningot?
  • ollie
    #593
    SIS chipset, jaj!