9499
Intel
  • ollie
    #740
    ja, lehet hogy más feszen megy mint az enyém. az 1700 és 1800 celeronok 0.18 mikronosak, a felett mindegyik 0.13
  • ollie
    #739
    köszi!
    ez érdekes
    amúgy honnan nézted meg?
  • Gerry
    #738
    Érdemes frissíteni, mivel még új, ezért gyakran javítják, és optimalizálják, viszont megnéztem neked egy 2000-es Celeronon, és 1,5V-os (1,485V-1,525V között müxik).
  • ollie
    #737
    majd megnézem, de egyébként úgy tűnik, hogy a biosban ez az alapbeállítás (auto)
    egyébként érdemes a p4pe biosát frissíteni?
  • Gerry
    #736
    Nézd meg mi van a procira ráírva, szerintem nem kéne neki az 1,75V, az nagyon sok, egy régi Athlon XP (Palomino) igényelt akkor fszültséget, szerintem egy Celeronnak az rengeteg!
  • Gerry
    #735
    Aha, nem is olyan rossz eredmény, ám az hogy 2*256MB ramot használsz, az a te esetedben nem számít, hiszen neked 845PE chipseted van (nem pedig 875PE), ami nem DualDDR vezérlős, így akár 1, akár több modul van benne a sebesség marad!
    Egyébként szerintem mehetne az a pont 12000 fölé is, csak jobban be kéne lőni a BIOS beállításokat (esetleg BIOS-t frissíteni), és esetleg újabb drivereket (alaplapi chipset+detonator...) telepíteni. Nekem annó a Ti4200-asommal ment ugyanennyit a gépem.
  • ollie
    #734
    na, kipróbáltam hogyan húzható a Celeron 1800-ám. Még simán megy 120-as FSB-vel stabilan (semmi fagyás 1 napon kerseztűl), ami ugye +20%. De ennél tovább sehogy sem lehet. Próbáltam emelni a Core feszt, de úgy sem. Egyébként létezik, hogy a core fesz alapból 1.75V (ezt írja az ASUS pcprobe)? Mert úgy tudom, hogy a P4-eseknek alapból sokkal kevesebb (nem javasolják, hogy 1.65V fölé emeljék tuningnál). Na most, a kérdés az, hogy vajon azért nem lehet tovább tuningolni, mert ez 0.18 mikronos technológiával készült, vagy van valami más oka? A tualatinos Celeronok bár régebbiek, de 0.13 mikronosak.
  • Bandee_
    #733
    3DMARK2001 PROJECT FILE:

    Platform NVIDIA GeForce4 Ti 4400

    minden defaultba!
    RESULTS 3DMark Score 11982



  • Gerry
    #732
    Örülök, 3DMark eredmények?
  • Patesz
    #731
    Minek kell a címem?
  • Gerry
    #729
    Ezesetben a Rambus memória sávszélessége sem számítana... Van abban valami amit mondasz, de akkor minek a Rambus memó, hiszen annak is nagy a sávszélessége, mégsem felesleges!
  • [Jakuza]
    #728
    Mondom majd akkor fog ez szamitani amikor a rendszerbusz savszelessege megnovekedik, addig egyenlore meg nincs jelentos szerepe.
  • Gerry
    #727
    Bocsi! hohy=hogy, ez a kapkodás átka!
  • Gerry
    #726
    Nem kérdőjeleztem meg azt, hogy tudod hohy hogyan kell belerakni, csak azt mondtam, hogy nálam számít, hogy így vagy úgy rakom be, vagyis érzékelhető a külömbség. Nem számottevő, ez igaz, átlag: 5-7%, de ha valami memória igényes, akkor ott lehet több is az eltérés!
    Na mindegy nem érdemes ezen vitatkozni...
  • [Jakuza]
    #725
    Jaj mar Gerry. Tudom , hogyan kell DualDDRkent beuzemelni, de ez nem csak nalam van, az Anandtech teszt oldalan is nem szamottevo a kulonbseg , a Tomsghardwaren sem.
    Szal ezt nem csak en talaltam ki.
  • Gerry
    #724
    Milyen alaplapod van? Mert a Chaintech 7NJS-nél látszik a külömbség! 2*256MB Kingston modul van benne, és nem mindegy, hogy hogyan, látszik, hogy gyorsabb DualDDR-ként.
  • [Jakuza]
    #723
    Hat ugy tunik nem lattam, csak azt hasznalom.
    Szinte elteres sincsen a ket mod kozott. 0,05%
  • Gerry
    #722
    Láttál már DualDDR-es alaplapot működni? (Most ezt nem bunkóskodásból kérdezem) Mert én direkt kipróbáltam az alaplapomat mind sima DDR, mind DualDDR módban, és IGENIS VAN eltérés, és ezalatt nem csak a memóriatesztprogrammal mért eredményt értem, 3DMaek-ban is jelent pár többletpontot, és ha megnézed pl. az UT2003-as teszt is 3-4 FPS-sel jobban megy DualDDR-es memóriakezelés mellett!
  • [Jakuza]
    #721
    Gerry, mi valt be a DualDDRben ?
    Mert gyakorlatilag 0% az elteres.
    Talan majd akkor fog szamitani, amikor 1600MHz lesz a rendszerbusz.
    De akkor mar szvsz a DDR sehol sem lesz.
  • Gerry
    #720
    Nem a 800MHz a nagy szám, az csak parasztvakítás, hanem a 875PE-ben lévő DualDDR 400Mhz-s memóvezérlő lesz jó, egyébként én is AMD-vel nyomom alatta egy nForce2-es chipsettel, és ott nagyon bevált a DualDDR... Az Inteles gépemtől (Celeron) meg nem várok el semmi különleges teljesítményt, hiszen csak egy mezei 1100-as (ráadásul nem is Tua), viszont szinte egyáltalán nem melegszik, és 256MB SD-RAM-mal gyönyörűen fut rajta a Windows Server 2003...
    Ám ha majd egyszer rászánom magam, hogy ezt lecseréljem, akkor valószínűleg 875PE-s alaplapra fogok váltani!
  • Gerry
    #716
    Azért a P4 1066-os Rambus memóval tényleg jól megy, csakhát méregdrága... Most jönnek majd tömkelegével az i875PE chipsetes lapok, amik támogatják a DualDDR technológiát 400MHz-en is, és hozzá a 800MHz-s FSB-n menő P4-ek, azok sem lesznek rosszak, de eleinte azok is iszonyatos összegekbe fognak kerülni!
  • Gerry
    #714
  • ollie
    #713
    eh, elnézzük :D
  • Gerry
    #712
    it=itt, sorry
  • [Jakuza]
    #711
    Pl az en kis aranyos 1700+om igaz tuningal de elerem vele a 2,88as P4 teljesitmenyet 12ezerert, mint mar tajekoztattalak regebben.
    Igaz a P4 et is lehet huzni, bar nem mindegyik steppingut.
    A mostaniak azonban egyre kevesbe huzhatok, ugy a 2,8-2,9 GHz kornyekeig.
    Amugy eloszor a 2400+ra gondoltam.
    Ilyen procit is lehet huzni eleg tisztessegesen, lattam mar 3200+ra felhuzhatot vizhutessel.
    Persze aki a teljesen stabil gepre vagyik az nem tuningol.
    Bar lekopogom egy sima leghutessel semmi prblemam nem volt meg 2200MHz kornyeken se az 1700+al, tobb ora Prime95 stressz teszt utan se.
  • Gerry
    #710
    Nem hajszálpontosan, de 3DMark-ban vagy játékoknál naggyából ugyanazt, it-ott picit gyorsabb, itt-ott kicsit lassabb, de átlagban kb u.a.
  • ollie
    #708
    egy XP 2400+ ugyanazt a teljesítményt hozza mint a P4 2,4?
  • Laalee
    #707
    ooo 2400+ ?:D
  • Gerry
    #706
    Athlon XP 2400+ mondjuk, de a 2600+ is olcsóbb mint a P4 2.4, igaz azokat meg nem lehat annyira húzni, mint a P4-eket, és jobban is melegednek, de valamit vamiért...
  • ollie
    #705
    mejik az azonos teljesítményű AMD?
  • ollie
    #704
    én is rájöttem
  • [Jakuza]
    #703
    Ezzel most nem azt akartam kifejezni, hogy az Intel rossz proci.
    Sot nem az.
    Viszont az uzletpolitika amit az Intel muvel az eleg gonosz a felhasznalok szamara.
  • [Jakuza]
    #702
    Sok. Egy kozel azonos teljesitmenyu AMD tobb mint 40%al olcsobb.
  • ollie
    #701
    2,4G P4 (533FSB) már kb 37 brutkoért. Azért az nem rossz ár...
  • [Jakuza]
    #700
    Nem ez a baj.
    Hanem az hogy mi mennyibe kerul.
    Az intel tul sok penzt ker el a termekeiert.
    A +- nehany szazalek sebesseg elenyeszo, tehet nem nagy elony egyik processzorgyarto szamara.
    Ezert furcsa hogy, ennyire istenittik.
    Vagy Magyarorszagon mindenki milliomos, hogy 60ezres procikat vasarolhatnak.
  • ollie
    #699
    "chache csak LEvel 2 van bennuk tobbi felejtheto"
    nem jött be, van benne 8k level 1 is.

    de tényleg nagy átverés az egész.
  • Borg
    #698
    Most megint azt hiszed mondtál valamit?
    Kicsit erőlködhetnél már informativ hozzászólások ügyében is...

    PS: A tomshardware mindig is intel/nvidia volt.
  • Gerry
    #695
    Szerintem az 1.7-es Celeron nem eszik meg 1.75V-ot, de lehet, hogy rosszul tudom...
  • Borg
    #693
    Nagy einstein lehetett aki ezt a képletet kitalálta LOL

    Az a táp 300Wos, és kész.
  • todvard-cimbi
    #691
    Nem tudja valaki patesz email címét?
    ha igen kuldje el a kov cimre:
    [email protected]