9499
Intel
  • ollie
    #828
    hallgass Gerry-re, ne vegyél celeront!
    Vagy AMD proci, vagy P4, akár a leglassabb (1.8 asszem). sokkal-sokkal jobbak mint a celeroncs!
  • Gerry
    #827
    A Celeron NEM éri meg, mert a 2.4-es is nagyon gyenge, irodai alkalmazásokra meg az 1700-as is bőven elég, egy 1800-2000MHz-s P4 sokkal jobban megéri, ha használni is akarod a géped! A hűtőről meg annyit, hogy a dobozos procikhoz jár, és elég jók, csak el kell távolítani a fémlapkát a borda aljáról, mert akkor akár 5-6 fokkal is jobban hűtenek, persze paszta kell rá!
  • TheZsenyka
    #825
    Miért, félsz hogy kirabolnak? Vegyél fel készpénzt.
  • ollie
    #824
    mondjuk én p4 procit akarok venni, az meg nincs mm-ben...
  • Gladiator
    #823
    media markt? bár az inkább elektronikai, nem csak info. de ott is van pár info cucc.
  • ollie
    #822
    tudom, hogy egy kicsit off, de milyen informatikai üzleteket tudtok, ahol elfogadják a bank/hitel kártyát?
  • ollie
    #821
    így van. az i845pe chipset támogatja a HT-t, de csak a magasabb frekin működő 533FSB-s p4-ekben van HT (azok közül sem mindegyikben).
  • Gerry
    #820
    Tudtommal igen, de fordítva nem feltétlenül igaz, vagyis van 533-as HT-s proci is.
  • TheZsenyka
    #819
    Srácok, a 800-as FSB-vel ugye együtt jár a HT?
  • ollie
    #818
    ezt értem, de ilyenkor nem az történik, hogy csak 533 FSB-vel megy a 800 helyett?
  • Bandee_
    #817
    bekapcsolod a q-fan-t akkor 1880-al megy a venti és a proci 42 fokos!!!!!!!!
  • atee
    #816
    Szerintem direkt nem megy fole!
    Viszont cserebe halkabb az atlagnal:)
  • kisviku
    #815
    Na megint itt vagyok.Múlt hétvégén beüzemeltem ápgrédelt gépem.
    Teljesen simán megy az intel p4 2.66-os gyári hűtővel.Viszont volna egy apró kérdés.
    Az intel hűtő direkt nem megy 3000 rpm felett?Vagy csak nagy megterhelés esetén?Semmi baj nincs,mert a proci igy sem megy 50 fok felé,még ebben a k*va melegben sem.Jó van még egy plusz ventillátor benne,de az a házat szellőzteti.
    Az alaplap egyébként egy Asus P4C800 deluxe,kicsit drága volt (kb 61e Ft) de megéri.Előszőr nyomtam egy 10%-os tuningot,amit a lap alapból,gyári beállításokkal tud.Ment egy pár órat,de még így sem ment 50 fok fölé a proci.
    Kérdésemre várom a választ.Köszönöm néktek.
  • atee
    #814
    Dobozosat erdemes venni! Olcson ugyse kapsz jobb ventit! Ez lagalabb halk :)
    Dragabban Zalmat ajanlanam!
  • atee
    #813
    Na 845 be nem lehet 800 as procit tenni!
    En valtottam 865 re viszont nem csereltem se procit se ramot!
    Maradt a 2.4/533 igy nem gyorsabb a rendszer szinte semmivel! Viszont az alaplap tobbet tud a jovore nezve! Sata.8x agp, dualddr Tipustol es fuggoen gigabit Lan Firewire, 1 fokkal jobb hang k.
    Hogy menyire kihasznalhatoak ezek azt lehet vitatni!
    En csak sima Abit IS7-E alaplapot vettem ennek barati ara van es megis a tovabbiakban jobban ill, szelesebb korben lehet ra fejleszteni!
  • Punker
    #812
    dobozos.....
  • ollie
    #811
    igeeeeeen!!!!!! én vállaloooooom!!!!! hogy hülye vagyok!!!!!!
  • [Jakuza]
    #810
    Hat a hujenek eri meg csak igazan. :))))
  • ollie
    #809
    de netto 31 ért még a hülyének is megéri egy p4 2.4/533!!!
  • ollie
    #808
    na, szerintem is. de netto 29 még jobb, ezért kérdeztem hol.
  • [Jakuza]
    #807
    Mert annyi meg a legolcsobb helyen is. 31 netto.
  • ollie
    #806
    milyen hűtőt érdemes venni egy 2.4/533 p4-hez? a dobozosat érdemes venni, vagy van más jó is, ami nem túl drága?
  • ollie
    #805
    hol ilyen olcsó? a legolcsóbb eddig amit találtam kb 31 nettó volt.
  • ollie
    #804
    jaja, már egyre olcsóbb a p4 is.
    amúgy mennyivel gyorsabb a 800FSB-s p4, mint az 533-as? pl mi a különbség egy p4 2.4/533 meg egy p4 2.4/800 között sebességben? érdemes beinvesztálni egy csomó pénzt egy új 865 v. 875-ös alaplapba, vagy maradjon a 845-ös 533 fsb-s procival?
    nem akarok új alaplapot, ha nincs nagy különbség sebességben.
    szerintetek egy asus p4pe (i845) lapba lehet tenni 800 fsb-s procit? ha igen mi történik? csak 533 fsb-vel megy a protkó, vagy pedig lehet tuninggal nyomatni 800-on? vagy egyáltalán nem működne? ha jól emléxem 200-ig lehet állítani az fsb-t (belső-t) a bios-ban.
  • fm
    #803
    1. miért viccelnék?
    2. hol?
    3. már mind1,mer vettem ugyanennyiér egy nforce2-es lapot,meg amd-t...
  • TheZsenyka
    #802
    Te most viccelsz??? 2.4GHz-es PIV 533/512 29e+ÁFA
  • atee
    #801
    Valoszinuleg nincs 30 fok a szobadba mint nekem!
  • item
    #800
    Sima SPIRE EASYSTREAM III hűtővel.. Talán majd én is benevezek egy rezesbandára, az majd remélhetőleg jobban fog hűteni.
  • item
    #799
    INTEL 2.4CGhz @ 3035Mhz.. :)
    Terhelés nélkül 40-41 fok,Teljes terheléssel, max 57 fok..
    ASUS P4P800-as lapban.
  • Icebird
    #798
    Hát igen Willamette magos procik ilyen szempontból nagyon jók ,ami nem mondható el a mostani Northwood magról (fűt rendesen). Persze a teljesítmények ára van.
  • Met
    #797
    Nekem a 2gigás P4 gyári hűtéssel alapból 40, játék alatt max 50 volt még a legnagyobb kánikulában is.
  • Icebird
    #796
    ne izgulj, nekem terheléssel min. 58 fok.
  • Gerry
    #793
    Ilyen melegban zárt háznál az még nem is veszélyes, ha 65 fok fölé megy, akkor kezdődik a baj, ha jól tudom 71 foknál meg már lekapcsolja magát a géped, vagyis a proci!
  • KoBe
    #790
    Evvel csak az a baj, hogy jóval drágább mint amit én mondtam, és a 10 ezer forintot is meghaladja... De ha van rá pénz én is inkább ezt venném! :D
  • Gerry
    #789
    Kösz megnézem, bár múltkor nem láttam eladó S423-as procit, csak alaplappal együtt, úgy meg nekem nem kell!
    De azért kösz!
  • atee
    #788
    http://www.zalman.co.kr/english/product/cnps7000alcu.htm

    en inkabb ezt javaslom!
  • Icebird
    #787
    thx
  • KoBe
    #786
    http://www.zalman.co.kr/english/product/cnps5700d.htm Ezt mindenképpen tudom ajánlani, de valószínüleg az összes létezõ rézhûtõ jó, ami a piacon van. Ez azonban halk is, valamint a silent módja ami aztán végkép nagyon csendes 2.8-as P4-ig jó, a kicsit hangosabb módja az pedig 3.06 Mhz-tõl jó a procikra...
  • Icebird
    #785
    Tudna valaki valami okosságot mondani arra, hogy egy 2.4c procit hogy lehet 45 fok körüli hömérsékleten tartani ,terhelés mellett. Mert itt már nem merem én sem azt állítani, hogy az AMD jobban melegszik. Ami eddig minden kétséget kizáróan igaz volt. De sajnos mostani P4-ek fütenek rendesen. Olyan hűtés érdekelne ami a lehető leghalkabb, 10000FT alatti pénztárca kimélő és biztosítana egy elfogadható hömérsékletet. Jelenleg terhelés alatt 62.5 fok 3.06G mellett ,de alap járaton is csak pár fokkal hűvösebb.
  • Bandee_
    #784
    "S423-as Willamette-et nem tud valaki eladót"
    Aprónet? Nézzél szét ott van minden! http://stop.extra.hu/apronet/