9499
Intel
  • Jaffa 2843
    #9019
    jó választás mellé. viszont a 6850 szerintem elég mindenre
  • JD6820
    #9018
    Üdv.
    Olyan kérdésem volna hogy a Q8400as proci hogy boldogulna a 6850/70nel?
    Választ előre is kössz!
  • goso
    #9017
    rendben köszi a segítséget
  • Jaffa 2843
    #9016
    felesleges platformot váltanod a 775-ről. szerintem vegyél egy Q9xxx procit meg még 2 giga ramot.
  • goso
    #9015
    Sziasztok 1 hónap múlva itt a karácsony és most van egy E5300 as (lga 775) processzor 2 giga ddr3 as rammal a gépemben az lenne a kérdésem hogy érdemesebb-e lecserélni ezt a processzort mondjuk egy Q9650 vagy valami hasonló high end processzorra vagy inkább vegyek egy 1156-os alaplapot, és tegyek bele egy core i7 870 vagy 860-asat ( a tápom 380w és van egy 5770 sapphire videokártya)
  • Jaffa 2843
    #9014
    1giga ram nagyon kevéske
  • szoliver95
    #9013
    Hi all! Tanácsot szeretnék kérni. Van egy Dell Latitude D620 Notebookom (Centrino Duo 1.66Ghz, 1Gb RAM, Nvidia Quadro 110M 64Mb (Turbo Cache 320Mb) VGA). Windows Vista Ultimate 32Bit-et használok (ezt nem váltom le!), és azt szeretném kérdezni, hogy tudnék-e javítani a teljesítményén valamivel? Nod 32-t használok és naponta ellenőrzöm a meghajtókat, hogy van-e vírus, Notebookhűtőm van(König, 2 ventilátoros), a CPU átlag 36°C-os, CCleaner naponta futtatva, Windows 1 hete lett újratelepítve, de néha rátör az, hogy beállogat a gép ha több dolog fut egyszerre(Everest, Xfire, uTorrent, Mozilla, MSN) stb. Lenne megoldás? Lehet ehez is szerezni Dual Core optimizert(ha igen, és valakinek van, akkor adna letöltőlinket?)? Ha van valami megoldás a problémára pls írjátok le! Előre is köszi!
  • Wanax
    #9012
    Szándékosan irtam ki a Gbit/s-et, hogy egyértelmű legyen hogy gigabitről beszélek és nem byteról. Plusz a mondatomban benne van hogy vinyóról beszélünk és nem SSD-ről.
    Minden más amit leírtál, egyetértek :)
  • SzocsA
    #9011
    volt egy cikk hogy 5 GHz-en a Sandy Bridge!
    szóval csak a szorzót lehet emelni az FSBt nem és csak a szorzózár mentes prociknál sajna!

    arra akartam kilyukadni hogy ha bejön az új 1155 foglalat akkor 1 év múlva nem e dobnak ki megint új tokozást!???
    persze ilyen gép elég kell hogy legyen 3-4 évig! nem?
    hacsak nem változtatnak a memo fogalaton mondjuk ddr 4 stb.
    775 fogalatnál lévő prociknak E8400 nak még mindig magas áruk van!
    nevetséges!
  • Inquisitor
    #9010
    Nem mindegy, hogy egy tokozás van 4 évig (s775) vagy évente új, ha azonos foglalat mellet SEM voltak kompatibilisek az új procik a régebbi lapokkal? :)
    Az s1155 azért bosszantó, mert erősen korlátozzák a tuning lehetőségeket benne. De ez a vevők kb. 99.9%-át nem érinti.
    Persze jön mellé az s1365 is :D
  • SzocsA
    #9009
    jönnek majd az új tokozású alaplapok! és hozzá a procik!
    most minden évben megjelenik új tokozású proci az intelnél vagy hogy lesz a következő széria? meddig marad meg a 1155 ös procik?
  • mycso
    #9008
    Az újabb 5000-es széria is tudja már a vt-t.
  • Inquisitor
    #9007
    "talán az 5700 jobban húzható, egyébként nincs különbség a 2 proci közt."
    Nekem rémlik, hogy az "új" 6000-es procikban van virtualizáció, ami a Celeron E1000, C2D/Pentium E2000/3000/4000/5000 procikban nincs benne. Persze ha nem használja valaki, akkor tök mindegy.
  • Jakuza001
    #9006
    Azert ezt en atgondolnam a helyedben, mert a gigabit az nem egyenlo a gigabyteval. :D
    Azt a 1,5-es erteket el is oszthatod azonnal 8-al, hogy a megabytere atszamolt adatot megkapd. :D
    Es akkor mindjart rajossz, hogy a Sandforce chipes SSD-knel is elegge a hataron egyensulyoznak a SATA2-nel ha raidelnek.

    http://web.forret.com/tools/bandwidth.asp?speed=1&unit=GB%2Fs
  • Jaffa 2843
    #9005
    talán az 5700 jobban húzható, egyébként nincs különbség a 2 proci közt.
    ha az alaplapod támogatja a 800 és 1066-os FSB-s procikat akkor mindegy melyiket választod
  • grebber
    #9004
    Rekordbevétel az Intelnél
  • Inquisitor
    #9003
    Nem biztos. Meglepődve láttam egy SSD adatainál, hogy az olvasási sebssége SATA2-vel 2/3-a csak a SATA3 vezérlőhöz képest, holott elméletileg már a SATA2 se kéne, hogy lekorlátozza. Vannak itt érdekes dolgok.
  • lang14
    #9002
    Sziasztok,

    Iponon a Dualcore 6600 és az 5700 egy áron van. Mi a különbség. Megéri a 6600-at 20k-ért megvenni?

    Köszi
  • grebber
    #9001
    Árcsökkentés várható az Intel háza táján
  • Wanax
    #9000
    Kétlem hogy a SATA 1 1,5 Gbit/s-es sebessége lenne a szűk keresztmetszet a vinyónál, de te tudod :)
  • High end PC #8999
    Ha hétvégéig megjön a maradék RAM és összeszerelem rendesen a hűtést, hogy legalább 3.6 GHz-re felhúzhassam a procit, megcsinálom a hétvégén neked :)
    (már én is kíváncsi vagyok rá, most a napokban kezdtem összeszerelni a konfigot a már megjött alkatrészekből)
    Még a SATA3-as vinyó sem jött meg sajnos, egyenlőre régi SATA1-esről swap-el még :(
  • sb1
    #8998
    Nem nagyon láttam itt még olyat, akinek itt negyed millás procija lenne, de attól lehet, hogy még van.. :)... az meg, hogy csak 3,6 ig lehessen húzni, szerintem csacsiság....apropó, nem lenne kedved pár 3dmark képet mellélkeli a gépecskédről? Nagyon kiváncsi lennék a telljesítményére!
  • High end PC #8997
    Sziasztok,
    Core i7 980X Extreme-je van innen valakinek? A közeljövőben szeretném tuningolni, az Intel honlapja szerint csak 3.6 GHz-ig lehet húzni, megoldásokat keresnék, hogyan lehetne még több teljesítményt kipasszírozni belőle, milyen hűtést csinálni akkor neki, stb.
    Köszi.
  • grebber
    #8996
    Friss Sandy Bridge CPU teszt készült
  • Rag Oil
    #8995
    sztem nincsen itt korlátozás én ugyí tudom hogy az intel az mindig is ugy gyártotta h tualin foglalatba mongyuk am ax de a sima fcpga ba meg csak a pentium3 mehetett... persze átalakitóval lehetett trüközni.
    szoval ha a foglalat megegyezik akkor elméletileg a maxot lehet bele de vásárlásnál kérdezz rá én általában ezt csinálom.
  • sb1
    #8994
    F14-es bios-al mehet bele max egy Core™ 2 Extreme QX9770...ám egy Q9400-asnál többet nem érdemes rákölteni..
  • Hunter of Deer
    #8993
    hellóka!
    valaki esetleg megtudná mondani hogy egy Gigabyte p35 ds3 lapba mekkora quad procit lehet max beletenni?
    thx!
  • Rag Oil
    #8992
    hejes fasza a kép kint van a p3 is:D
    bár az elsö 4004 es prociuk nincsen
    amugy ha laptopot veszek játékra 64 biteset és win7et akarok rajta futtatni miet vegyek? meg ami full intel...
  • donoki
    #8991
    maguk a procik között is van sokszor eltérés..
  • mycso
    #8990
    Esetleg a procik közötti stepping-beli eltérés vagy a tiéden rosszul van a hűtő...esetleg szedd le pasztázd újra, az hátha segít.
  • Apocalipto
    #8989
    Ugyanaz a ház van, és a paszta előre rá volt kenve a hűtőre.
  • donoki
    #8988
    Nem tudom milyen hűtőt vettél, de általában neked kell rá nyomni a pasztát. Vagy rosszul raktad rá a hűtőt, vagy esetleg a gépháza haverodnak sokkal jobban szellőzik.
  • Apocalipto
    #8987
    Naaaa, léccilécci :É
  • Apocalipto
    #8986
    Hali, egy kérdés:

    Egyik ismerősömnek és nekem majdnem ugyanaz a gépünk. Mindkettőnknek ugyanaz a procija van, egy Q8200-as. Az a gond, hogy nekem már bekapcsolás után egyből felmelegszik mind a 4mag olyan 55fokra, neki meg elmennek vígan ilyen 35-40 fokon is. Ez mitől lehet? Megvásárlás óta folyamatosan monitorozom a hőmérsékletet, nekem mindig ilyen magasról indult. Terhelten volt már olyan hogy felment 85°C-ra is. Most vettem rá egy batár lamellás hűtőt 12es ventivel, ami ugyan lejjebb vitte, de a 35°Ctól még mindig fényévekre van. Lehet hogy amikor vettem akkor rosszul kenték rá a pasztát? Ha újrakenem jobb lesz?

    donoki: Energiasémát állítsd teljesítménycentrikusra, akkor nem állítgatja.
  • grebber
    #8985
    Korai Sandy Bridge processzorteszt
    Core i7-990X: új, gyorsabb hatmagos CPU érkezik
  • SzocsA
    #8984
    mennyi lesz a 875k mert a 875 150 000ft kerül és a másik szorzózármentes szóval drágább lesz nála!?!? írták hogy 324$ ami kb 75 000 ft
    meg persze jövőre megszünik ez a foglalat! szóval nem időtálló mármint alaplapot is kell cserélni ha mást akarok majd!
    eddig mindig alaplapot is kellett cserélnem ha újat akartam!
  • donoki
    #8983
    INTELnél hol tudom azt a funkciót kivenni, ami AMD-nél Cool and Quiet névre hallgat, hogy idle-ben ne ingadozzon az órajel?
  • donoki
    #8982
    Az i5 hány voltos ramokat támogat max? Vagyis amit az Intel előír, hogy annyival célszerű működtetni a proci mellett? 1,5 vagy 1,65?!
  • grebber
    #8981
    Érkezik a Core i5-750 utódja, a Core i5-760?
  • donoki
    #8980
    :D nem erre gondoltam.. :P hanem, hogy mit produkál játékok alatt :D