9499
Intel
  • GaborST
    #9099
    Sziasztok lenne pár kérdésem ehez a procihoz!
    A válaszokat előre is köszönöm

    1. Milyen H-s vagy Z-s alaplapot ajánlotok ehhez a procihoz ami max. 25 ezer körül mozog?
    2.Menyire jó az integrált vga-ja (kb. milyen erősségű nvidia kártyának felel meg)
    3.ha a későbbiekben veszek majd hozzá egy gtx 960-t (ha majd kiadják) azt kihajtaná
    4.Valamint ez a proci + 8gb Kingston HyperX Fury + az alaplap és a fent említett vga-hoz elég egy Aerocool 700 wattos táp?
  • Chaffee
    #9098
    Majd egy másik életben
  • cibi17
    #9097
    üdv. játékra tudna ajánlani valaki egy procit + alaplapot (msi 280c gaming 3gb mellé)
    és ez kb milyen áron lenne?

    köszi
  • STREEX
    #9096
    Arról tudni lehet valamit hogy mikor jönnek az olcsóbb 8 magos intel procik (50-60 ezer körül)?
  • grebber
    #9095
    IDF 2014: Intel Shows Core M 5Y70 Performance Numbers


  • grebber
    #9094
    Jöhetnek a "brutális" win 8-as tabletek!

    Megérkezett a 4,5 wattos Intel Core M!

    Ezerrel várom a teszteket!
  • grebber
    #9093
    Haswell-E processzorok DDR4-es memóriatámogatással
  • Jaffa 2843
    #9092
    "Csak úgy" nemnagyon éri meg váltani. Max ha ingyé' van. :)
    Ha játékra kell akkor inkább VGA-t frissítsd.
  • oneal1
    #9091
    csupán frissíteni szeretném, mert lesz most rá lehetőségem, fél vagy 1 év mulva nemtudom:D

    kérdés, hogy mennyire dogja meg a teljesítményt
  • Jaffa 2843
    #9090
    Akkor természetesen kell cserélned lapot is. Egyébként már egy alap órajelen járatott 2500K vagy 3570K is előrelépés lenne. Kérdés, hogy megéri-e váltani. Mihez kell "nagyobb" proci?
  • oneal1
    #9089
    sziasztok!

    szeretnék processzort cserélni a gépemben, most egy amd phenom II 965 öst használok.

    Amit kinéztem nagyjából egy valamelyik I5ös volna.
    Kérdésem az lenne, hogy melyik az a modell ami bőven többet tud az általam említett amd nél?

    köszi!
  • Zsoltee_a_bator
    #9088
    Udv,

    Egy 3570k -t szeretnek overclockolni, Gigabyte D3H alaplappal. Elso korben nem szeretnem nagyon meghajtani, csak pl 4.0-4.2 -n, hogy meg ne szalljon el a homerseklet es a fogyasztas.

    A legtobb tutorial a neten eleg extrem helyzetekkel foglalkozik (4.8-5 ghz), igy szamomra kevesbe hasznalhato.

    A kerdeseim:
    - Erdemes hasznalni a turbo funkciot?
    - Az alap szorzot erdemes emelni, vagy a turbot ? (sok tutorialban a turbo szorzot emelik)
    - Szukseges feszultseget emelni ilyen kisebb merteku huzas eseten?
  • lo9in
    #9087
    köszi:)
  • DIESEL DOG #9086
    Nem kell aggódnod, ez kifogástalan. :)
  • lo9in
    #9085
    üdv. az normális ha az aláírásomban szereplő proci cooler m. hyper tx2-vel, alapjáraton 35 fok körüli terhelve meg 50 ? nem a magokra értem hanem magára a procira vagyis a fedelére azt hiszem XD
  • DIESEL DOG #9084
    Van nálam egy ilyen, és új gazdát keres... hátha érdekel valakit...
  • DIESEL DOG #9083
    Új Ivy Bridge tuning rekord...
  • skinnyman
    #9082

    Ütemterv
    5 nm-ig elmegy :O
  • goso
    #9081
    Rendben, köszönöm a segítséget!
  • broman191
    #9080
    A 460W elég lesz, csak egy lényegesen többet fogyasztó vga vétele indokolna nagyobb tápot! A Z77 chipset már a 3. generációs i procikhoz (ivy bridge) készült, amelyek teljesítményben lényegesen nem lettek jobbak (viszont drágábbak) mint a 2. generációsak (sandy bridge - köztük a 2500k-val). Egy Z68-as lap megfelel teljesen egy 2500k-hoz, bár Z77-esek is vannak már egészen jó áron...de vannak nálam nagyobb alaplap guruk is a közelben, tégy egy próbált a milyen gépet topikban is! :)
  • goso
    #9079
    Persze csak manapság nem olcsók a vga-k. Valamilyen alaplapot tudnál nekem ajánlani amivel jól járnék. Általában a legolcsóbbat szoktam venni. Ami mindenképpen fontos az az, hogy min 3db ram slot legyen. Amit még elfelejtettem az az, hogy a ramom az 1600 mhz-en dolgozik, szóval így kéne választani. Néztem, hogy teljesítményhez főképpen Z77, Z68 chipsetet választanak, célszerű lenne nekem is? Illetve a 460W elég lesz?
  • broman191
    #9078
    A 2500K ár-érték arányban talán a legjobb választásnak nevezhető játékra vásárolt proci tekintetében, a HD3000 pedig a gyakorlatban azt jelenti hogy megy a géped akkor is ezzel a bizonyos integrált grafikus processzorral (a CPU része) amikor külön vga karit nem teszel az alaplapodba! Komolyabb gépigényesebb játékokra azért kevéske az (mint a legtöbb integrált téma), bár gondolom maradna az 5770 mellé/lenne annál is gyorsabb társa idővel. :)
  • goso
    #9077
    Sziasztok! Úgy érzem, hogy a gépem némi felújításra szorul (jelenleg: Intel E5300 (3.2ghz-re húzva), 10Gb ram, Sapphire HD5770, Gigabyte lap, Gigabyte superb 460W). Szeretnék beújítani egy új processzort (tekintve hogy lga 775-ben már nincs 4 mag így célszerű a tokozat váltás). Eddig INTEL Core i5-2500K 1155 öt szemeltem ki magamnak. Főképpen játékra használnom a gépem így a nagy cpu teljesítmény elengedhetetlen számomra. Az lenne a kérdésem, hogy jó választás lenne ez a cpu nekem vagy esetleg van más lehetőség is?
    Illetve olvastam azt is, hogy ebben van HD3000 VGA, ez pontosan mit takar?
    Válaszokat előre is köszönöm.
  • pipusz
    #9076
    Igen a VGA nem a legújabb, nem most fogom megvásárolni már meg van egy ideje. De amit kinéztem az ő lenne:
    Gigabyte GV-N570OC-13I 1280MB GDDR5 PCIExpress - csak még nincs meg rá a keret..
  • Trend Boy #9075
    Hát ez nekem elég gyenge config lenne...
  • V43 1105
    #9074
    GTX 470..? 560 kéne inkább .. alaplapból meg ASUS MAXIMUS GENE-Z ..
  • pipusz
    #9073
    A gép ezekkel a paraméterekkel fog rendelkezni.

    Corsair H100 vízhűtés (CWCH100)

    +4 darab - Noctua ventillátor 12cm, 1500rpm PWM /NFF12PWM/

    Gigabyte GA-Z68XP-UD4 alaplap

    8GB 1600MHz DDR3 RAM Corsair Dominator Kit (CMP8GX3M2A1600C9) (2X4GB)

    Corsair Carbide Series 400R ház

    Corsair PSU-650TX 650W táp

    Gigabyte GTX GV-N470OC-13I (rev. 2.0)

    Intel Core i5 3.4GHz Socket 1155 i5-2550K

    Valahogy így fog kinézni.. Remélem nem rossz ez az összeállítás!!!
  • DIESEL DOG #9072
    Nm... :)
  • pipusz
    #9071
    Köszönöm!!!
  • DIESEL DOG #9070
    szerk:

    btw... Gianni-nál most 50k...
  • DIESEL DOG #9069
    A 2550K nem éri meg azt a plusz kb. 2-3e Ft-ot csak azért mert 3,4Ghz-es. Egy 3,3Ghz-es i5 2500K bőven elég, és ha van hozzá egy nagyobb hatásfokú hűtőd (pl. CM Hyper TX3 Evo, vagy 212 Evo) akkor nyugodtan húzhatod 4Ghz-re, vagy kicsit tovább, gyári hűtővel is elketyeg legfeljebb 3,5Ghz-en egy jól szellőző házban, játékra bőven elég lesz, egy P67-es, vagy Z68-as chipset-tel szerelt alaplap társaságában. :)
  • pipusz
    #9068
    Sziasztok!!

    Processzor vásárlás előtt állok, és a véleményeteket szeretném meghallgatni!
    Elsősorban játékok futtatására használom a gépemet, ha időm engedi. Nem konvertálok videókat stb..
    Kétféle processzort néztem ki magamnak.

    1.- Intel Core i5 3.4GHz Socket 1155 i5-2550K

    2.- Intel Core i7 3.50GHz Socket 1155 i7-2700K

    Elegendő lenne az i5, vagy mindenképpen az i7 ??

    Előre is köszönöm a segítségeteket!!
  • Desiderata #9067
  • pointer4
    #9066
    Jahh, csak 98%-a megy a játékoknak :D
  • Jim Morrison
    #9065
    jabocs D:
  • grebber
    #9064
    Szerinted mire veszel az Xbox 360-at? Egyértelmű hogy warezre .Sonynál meg okosabbak mint MS-nál és ott elég gyér a warez szitű szóval azt hanyagolom!
  • Jim Morrison
    #9063
    vegyél inkább ps3at.


    Am én is gondolkodom, hogy beszerzek egy újat, de akkor már új uefis alaplappal akarom beizzítani.
  • grebber
    #9062
    Nekem is nyugi.De inkább xboxot fogok venni mint gépet fejleszek mindig.
    Gépet sem fogom hanyagolni de box az olcsóbb.
    Bár amilyen nyomorult vagyok 2 hét után behal majd :(
  • Desiderata #9061
    2+ éves a gépem, kellene lassan nézelődnöm új után

    2018? hm... kivárom
  • Hunter of Deer
    #9060
    én is így gondolom :D
    hát holnap majd kiderül hogy muzsikál a gépemben, mert 1 hétig nálam lesz tesztelésre :D remélem menni fog frankón :D aztán többet erre a gépre már nem költök (3 éve vettem :D).

    majd idővel beruházok egy jobb gépre de most másra kell a lóvé, ezért gondoltam erre a megoldásra.