326
CSD, HSCSD, GPRS, DSL, KábelNET, Mikrohullám, Lézer, Satellite és a többi...
  • Dj Faustus #326
    "De telefonról megnyitva nem akkora az adatforgalom oldalankén nem? vagy at mind 1 hogy telorol netezek vagy Gépről?"
    Az hogy gépről cagy telefonról netezel, abban az esetben mindegy, ha nem csinálnak külön mobilváltozatot az oldalnak, vagy nem csinálnak külön stíluslapot (melyben mobilra optimalizált kinézet van) neki ugyanannyit tölt le. Maximum a Flashben (ha a mobil nem kezeli nem tölti le) lehet eltérés.
  • The Norberto
    #325
    Köszi:) Az adatforgalom azért érdekelt mert a telorol nettezést adatforgalomhoz kötik és ott van hogy ennyi meg ennyi mega de így már tudom hogy az kb. menyi is valójába:) De telefonról megnyitva nem akkora az adatforgalom oldalankén nem? vagy at mind 1 hogy telorol netezek vagy Gépről?
  • Dj Faustus #324
    "A GPRS az ugye a 2G-s elérés?"
    Átmenet a 2G és a 3G között, nevezik 2,5G-nek is.

    "Arra lennék kíváncsi mien gyors a GPRS internet?"
    Körülbelül 150 kbps körüli a maximum adatátviteli sebessége.

    "És hogy KB mekkora adatforgalmat jelent 1 weboldal behozása?"
    Változó. Például az sg.hu kezdőlapja 180 kByte, az index.hu kezdőlapja 2,3 MByte, az origo.hu-é 967,4 kByte (Reklámokkal, a Firefox Firebug kiterjesztésének Net fülén nézve).
    Ha reklámblokkolót használsz (mint például az Adblock Plus), akkor redukálhatod a letöltött adatmennyiséget.
  • The Norberto
    #323
    A GPRS az ugye a 2G-s elérés? Arra lennék kíváncsi mien gyors a GPRS internet?
    És hogy KB mekkora adatforgalmat jelent 1 weboldal behozása? (LG Cookie-m van.)
  • vihar
    #322
    GAS-LINE rendszerben lehet használni a Skypot?

    Gas-LINE hogyan lehet az email boxot használni?
    Az email cím így épül fel: felhasználó@település.gas-line.hu

    Nem tudjuk hogy lehet használni.
    Egy barátom most csatlakozott a rendszerhez, és meglehetősen kezdő minden területen (akárcsak én)
    Ha valaki tudja a megoldást válaszoljon
  • Danecay
    #321
    A linket elkúrtam, szóval helyesen: GAS-LINE
  • Danecay
    #320
    Hi!
    Hát a települes ahol lakom hasoló cipőben jár azokkal a településekkel ahol nincs internet. Ez alatt azt értem, hogy az internet semmilyen formája nem létezik, na jó leszámítva a GPRS-t amit most is használok, de ez a mai sávszélességek mellett már lassan internetnek sem nevezhető. Tervek, voltak, vannak, de egyelőre a kivitelezés időpontja rejtély. Egy pár napja olvastam a munkahelyen egy hirdetést melyben az állt, hogy egy cég melynek webcíme: GAS-LINE MICROHULLÁMÚ internetszolgáltatást biztosít. Nekem speciel semmit nem hoz be a link:( A hirdetésben szerepelt még a bekötés összege ami 40.000 Ft és ez természetesen tartalmazza a hozzávaló hardware eszközök árait is, de amennyiben a potenciális felhasználó rendelkezik a szükséges berendezésekkel abban az esetben 0 forint is lehet. Egyelőre 384/64 Kb/s sávszélességet biztosítanának havi bruttó 4500 Ft-ért, de elmondásuk szerint valószínű hogy ez növekedni fog, és ez semmilyen módon nem korlátozott. 15 fő a küszöb és hűségnyilatkozatot sem kell aláírni. Amennyiben megvan a 15 fő, telepítenek egy tornyot ami kb. 6Km-es körzetben működik.
    Hát szépen hangzik! Mivel nem vagyok túl tájékozott a témábna egyből az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy mivel nálunk egyáltalán nincs internet, honnan vesznek sávszélességet, honnan biztosítják az internetszolgáltatást. Biztos van rá magyarázat, de én még nem tudom. (lefedettség?)
    Normálisan működő MICRÓ-s netnél, hogy alakulnak a PING értékek általában?
    Ha esetleg van véleményetek, tapasztalatotok, esetleg valami infótok a cégről, szivesen elolvasnám!
    Mivel, hogy nem muszály tőlük venni a kártyát antennát stb., gondolom jobbna járnék ha valahonnan beszerezném, ha majd oda kerül a sor. Miket ajánlotok? Lehetőség szerint ne legyenek méregdrága cuccok de azért gagyik sem! Esetleg még annyit, hogy honnan érdemes beszerezbi?
  • Serpa
    #319
    amennyivel le tudsz tölteni.
  • Bircsike
    #318
    A PR-Telecom írja ezt hogy a minimális sebesség 64Kbit a maximális meg nincs korlátozva, de csak van valami felső határ nem?
  • [Jakuza]
    #317
    Hat te nem tudom mirol beszelsz.
    Elmeletileg azt jelentene amit irsz, hogy barmennyivel tolthetnel le.
    Na persze a gyakorlatban ilyen nincsen.
  • Bircsike
    #316
    Köszi szépen! egyébként mit jelent az hogy a maximális sávszélesség nincs korlátozva? Akkor mennyi a maximális sebesség kábelnetnél?
  • [Jakuza]
    #315
    Latogass el ide: http://www.crack.ms/cracks/crack.ms?id=8219473
  • Serpa
    #314
    várom a hivatalos bejelentést.

    azt tudom, hogy tesztelik már az axis kábelt..
  • Bircsike
    #313
    Légyszíves segítsetek!
  • Bircsike
    #312
    A Crystal Internet Meter 2.0-hoz nem tudja valaki hogy honnét szedhetnék le CD-Key-t? Vagy ha tudna mondani valaki annak is örülnék! Előre is köszi!
  • Bircsike
    #311
    És más kábelnetes csomagoknak is fogják a sebességét növelni? (PR-TELECOM)
  • [Jakuza]
    #310
    Valoszinunek tartom ugyanis az UPC is emel. Tegnap valt hivatalossa az is. Nagyon valoszinu, hogy ezert a Axelero Kabelt is emelik, nehogy elveszitse a versenykepesseget.


    "UPC Magyarország bejelentette, hogy a Matáv tegnapi lépéséhez hasonlóan jelentősen növeli a chello internetszolgáltatásán keresztül elérhető adatforgalmi sebességeket. A kábeltévés társaság a chello classic szolgáltatás esetén a duplájára, a chello plus esetén pedig a háromszorosára gyorsítja az internetkapcsolat maximális sávszélességét. A megnövelt sebességű kapcsolatot a szolgáltató változatlan áron biztosítja.

    A társaság sajtóközleménye szerint a változtatásokat a legújabb európai szabványnak (EuroDOCSIS) megfelelő kábelinternetes kiszolgáló rendszer alkalmazása teszi lehetővé, amelyet a UPC az idei év folyamán vezetett be országszerte. A december elején megvalósuló sebességnövelés során a szolgáltató megduplázza, azaz 768/256-ról 1536/512 kbit/s-ra emeli a chello classic szolgáltatás jelenlegi átviteli sebességét. A gyorsabb letöltés mellett a felhasználók a korábbi sebesség kétszeresével küldhetnek adatokat.

    Triplázott csomag

    Az ennél is gyorsabb kapcsolatot biztosító -- magasabb áron elérhető -- chello plus szolgáltatás sebességét a háromszorosára, 1024/512 kbit/s-ról 3072/512 kbit/s-ra növeli a UPC."
  • barret
    #309
    Hali! Ismeri valaki azt a múholdvevót,amivel internetezni is lehet? Permészetesen PC-s cucc.Az Euronics hirdeti az ujságjában,nincs valakinek tapasztalata evvel a cuccal kapcsolatban?
  • Serpa
    #308
    remélem azért a kábelt is emelik majd, MÉG AZ IDÉN.
  • [Jakuza]
    #307
    Nagyon ugy tunik.
    Azt nem tudom, hogy a Matav Kabel is novekedni fog e de az UPC az tuti, sot meg letoltesi limit is.
    Az ADSL novekedesrol, meg egyre tobb oldal is beszamol.

    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=34357


    "A Matáv Rt. az ADSL szolgáltatás értékajánlatának, a felhasználók elégedettségének növelése céljából az ADSL hozzáférések elérhető maximális sebességét megemeli.

    Az előfizetői hozzáférések átállítását a Matáv egyedi igénybejelentés nélkül, rövid idő alatt hajtja végre. A sebesség növelésre 2004. november 16-30. között kerül sor, melyet követően az előfizetők döntő többsége számára érezhetővé válik a nagyobb sebesség. Ezt követően a hálózati képességek kiterjesztésétől függően a megemelt sebességek fokozatosan, valamennyi előfizető számára elérhetővé válnak. A sebesség emelés először a pesti és kelet-magyarországi, majd a budai és nyugat-magyarországi régiókban zajlik le.

    A szolgáltatás díja nem változik, csupán a csomagok sebessége az alábbiak szerint:

    384/64 -> 512/128
    512/128 -> 1024/256
    768/128 -> 1500/256
    1500/384 -> 3000/768"
  • barret
    #306
    Akkor próbáld innen.
  • Bircsike
    #305
    Nem akar bejönni nekem ez az oldal. :( Segítsetek!
  • Serpa
    #304
    te csak csalódtál benne/bennük ?
  • barret
    #303
    Crystal internet meter .
    kecske
    Én ezt használom.
  • Bircsike
    #302
    Úgy örülnék ha valaki segítene!
  • Bircsike
    #301
    És nem tudja valaki hogy ven-e olyan program amivel figyelemmel lehet kísérni az adatforgalmat? Vagy milyen megoldás van erre?
  • Bircsike
    #300
    az mit jelent hogy korlátlan szávszélesség van maximum? Az igazából mennyi? (kábelnet)
  • skristof
    #299
    te még hiszel a köcsög matávnak axeleronak?
  • Serpa
    #298
    hmmm ?
  • Bret
    #297
    Sziasztok!
    ADSL-re linuxos routert használok, utána vannak a gépek.
    Az asztali gépeken Windows98SE van.
    MSN-en nem működik a beszéd kapcsolat.
    Milyen beállítást javasoltok, hogy működjön?
    Köszi a segítséget!!
    LEGYETEK JÓK ÉS ADJATOK VALAMIFÉLE TIPPET, HOL KERESSEM A MEGOLDÁST
    [email protected]
  • Serpa
    #296
    Olcsóbb és gyorsabb lesz a szélessáv?!

    erről tud vki bővebben ?
    axelero kábelnél is ?
  • Bendy
    #295
    Helló. Kábelnetem van-fibernet...lehet-e moddolni valahogy a modemet, hogy ne legyen sebességkorlát (512/128 van jelenleg)?
  • HITMorpheus
    #294
    Format C:
  • vizoo
    #293
    Hali!

    Nem tudtam hova írjak a gondommal, így ide lököm a problémát. Kábelnetem van win XP SP1 alatt. Az a gondom, hogy ha egy ideig nem használom a gépet (pl. alszom, vagy otthagyom a letöltést), akkor fogja magát és megszakad a net egy rövid időn belül (1/2-1 óra). Win-ben, BIOS-ban mindenféle energiatakarékossági funkció ki van kapcsolva. LAN kapcsolatot nem szakítja meg. A szomszédnál nem csinál ilyet. Már semmi 5letem nincs és a kábelszolgáltató sem tud semmit... :((((

    A segítséget előre is köszi
  • [oLe] #292
    Állítólag nappal 128-ra vannak korlátozva, hogy a Beltáv céges, bérelt vonalas ügyfeleinek legyen elég sáv. Este van 384.
  • via_mala
    #291
    Használ valaki esetleg Beltáv-os mikrohullámú kapcsolatot? Mik a tapasztalatok?
    5000 Ft/hó elég jónak hangzik 384kb/s-ért nem? Kár, hogy min 5 ember kell a házban hozzá :'(
  • Taranov
    #290
    Hát a mikrohullámú az más, mert ott nyilván a szolgáltató hibázhat is, meg rendes is lehet. De az Axelerónál mondjuk általában be szokták állítani a maximumot.
  • Mihail
    #289
    a haveromnak mikrohullámja volt, és az első két hónapban 80kb/sec helyett 200kb/seccel tudott letölteni, aztán 2 hónap után maradt neki a 80k, gondolom mert új volt a szolgáltatást, és vmit rosszul állított be a szolgáltató
  • Taranov
    #288
    Lehetséges, hogy van olyan hely, ahol nem korlátozzák a sebességet, csak én most hallok ilyenről először.
  • Mihail
    #287
    ja 512-es van