326
CSD, HSCSD, GPRS, DSL, KábelNET, Mikrohullám, Lézer, Satellite és a többi...
  • Taranov
    #286
    Bocs, nem nagyon hiszem.
    A KábelNET-nél és az ADSL-nél is korlátozva van a maximum sebesség.
    Ha 12 ezer körül van, akkor az KábelNET vagy ADSL lehet, de annak 512 Kbit/sec között van a maximuma.
  • Mihail
    #285
    axelero, nem én fizetem, 12ezer körül van asszem
  • Taranov
    #284
    Milyen nettel? Mennyit fizetsz?
  • Mihail
    #283
    miért flasheltek annyira a 90k-ra? nekem minden nap 1-2órát 160kb/seccel jönnek a cuccok :)
  • Taranov
    #282
    Hát névleges maximuma 512 Kbit/sec, de nincs lekorlátozva, sem leterhelve a hálózat, ezért 90Kbyte-tal töltök le, azaz ~720 Kbittel.
  • HUN Tick
    #281
    És 512/512-es csomagom van, de 90 kbyte-tal töltök le :))
  • Taranov
    #280
    Mit hogy?
  • HUN Tick
    #279
    és azt hogy?????
  • Taranov
    #278
    Bizony :)
    És 512/512-es csomagom van, de 90 kbyte-tal töltök le :))
    És "csak" a feltöltés 512 kbit.
  • via_mala
    #277
    Pfff, mocskos mázlista! :D
  • Taranov
    #276
    12.500. Mondjuk szerencsém volt, mert pont amikor 12.500 volt, akkor kötöttem szerződést, mostmár 25.000 ez a szolgáltatás a szolgáltató weblapja szerint.
  • via_mala
    #275
    Na és mennyibe kerül ez neked havonta?
  • Taranov
    #274
    Na, akkor én is bevágódnék, mikrohullámú nettel 6-os ping a bixre minden időben :)
    Ezen mindenki el szokott csodálkozni.
    Origo-ra 8-as ping az átlagos, az Indexre pedig 6 ms.
  • ollie
    #273
    köszi!
  • NeoMaN
    #272
    nem rossz érték, de lehetne ennél picit jobb is - na ezt akartam írni
  • NeoMaN
    #271
    Elmegy, ez nem rossz érték,. Valószínűleg a szolgáltadód vonala több routeren megy keresztűl, mire eléri a pingelt célállomást.
    Nekem enternet adsl pl. indexet pingelve 10-20.
    Játék közben 30-40 kellene hogy legyen az adsl(magyar szerveren). 50-et már isdn is eléri.
  • ollie
    #270
    adsl de nem játék közben sajna
  • Taranov
    #269
    Jaja, jónak mondható.
  • NeoMaN
    #268
    Netes játék közben nagyon jó. Sima pingelésnél lehetne jobb is (ha adsl), ha ISDN akkor fasza.
  • ollie
    #267
    A 30-as ping jónak számít?
  • LittleL
    #266
    kábeltévés net, 18 K/sec maximum, nem túl gyors, viszont olcsó, és nincs telefonszámla.(6000)
    10000 -ért dupla sebesség, teljesen korlátlan.
  • efter
    #265
    768as adsl nálam 90-95kval tölt
  • NeoMaN
    #264
    768-ra bővített a cselló, 3 hónapja kb. folyamatossan. ennek viszont semmi értelme, ha forgalmi korlát van. Elöbb eléred a limitet, aztán meg 16K/sec-re korlátoznak. Undorító...
  • NeoMaN
    #263
    Haverom 512-es kábele kb 70K/sec-el szed, az én 512-es ADSL-em pedig 64K/sec-el. Viszont nálam nincs lag, és jobb a ping. Nála soxor előfordul , hogy nincs net órákig, nálam max hatalmas vihar esetén....
  • NeoMaN
    #262
    a letöltés 384-es adsl-el 50K/sec, 512-essel 64K/sec.
    a 30-at arra írtam, ha monnyuk a kábel 90-100, akkor az adsl 30-al lassabb, nem pedig azt, hogy 30.
  • Taranov
    #261
    Kíváncsi lettem volna, hogy kik szídták az ADSL-t. Inkább a magyar ADSL árakat lehet szídni.
  • Taranov
    #260
    Miért lenne a KábelNET gyorsabb, mint az ADSL?
    Vannak gyors KábelNET szolgáltatók, pl. a Tvnetwork, de az Axelero KábelNET pl. lassabb, mint az Axelero ADSL.
    ADSL-ből is van nagyon gyors, és KábelNET-ből is.
    Természetesen KábelNET-ből is létezik 256 kbit/sec-os, és ADSL-ből is létezik pl. 4 Mbit/sec-os.
  • via_mala
    #259
    A chello.hu-n 512 kbps-t írtak. Honnan van ez a 768-as infod? Link?

    NeoMaN: mondasz valamit! Ez a 15 GB-os határ nekem is böki a csőrömet... Az alacsony ping is szimpi, bár játékon még nem gondolkoztam. Viszont a 10-30 KBps egy kicsit kevésnek tűnik, ha a max 64 KBps lehetne. Ha nincs csomagvesztés, akkor miért ilyen alacsony az átviteli sebesség?
  • Laalee
    #258
    a chello hivatalosan 768 tehát a 752 is elérte nem nagy kunszt :D
  • NeoMaN
    #257
    Hiába éri el a cselló a 100K/sec-et bazz, ha 15gigás a havi korlát......Csellóra NEM SZABAD ELŐFIZETNI!
  • NeoMaN
    #256
    Amúgy ADSL-hez semmiféle ethernet kártyát nem kell venned. Elég az alaplapi LAN, vagy egy sima 1200Ft-os 10/100-as hálókártya. Ajánlom az Enternetet (www.enternet.hu), asszem most webkamerát kapsz ajándékba..
    Nekem ott most az 512/128, 12.800/hó bruttó, ez 64K le ill 16K fel. Ping 10-50, packetloss 0. Minden szerződésben benne van a garantált sávszél (ugye biztosítékként), de az Enternet még soha nem ment el odáig, hogy 128/64-et adjon. Ha valamelyik szolgáltató ilyet tenne, azonnal elveszítené az ügyfeleit. (lásd: csellógeci).
    Szal én aszondom: ADSL nyerő.
  • NeoMaN
    #255
    ADSL---> kicsi ping, jó letöltési sebesség, 0 packetloss
    Kábel---> változó ping (soxor nagyon rossz!), packetloss elég gyakran, ultragyors letöltési sebesség.
    Persze a fentiek szolgáltatótól függnőek, de általánosságban: ha játszani is akarsz sokat, jó letöltési sebességet akarsz akkor ADSL. Ha csak a warez számít, akkor kábel (kivéve ugye upcgeci a korlát miatt).
    Sztem ADSL-el mindenképp jobban jársz, fejlettebb technológia, és megbízhatóbb is mint a kábel. Picit lasabb talán (10-30K/sec), de a mindig kicsi ping és a 0 packetloss bőven káűrpótól ezért, ha jáccani is akarsz.
  • via_mala
    #254
    Egy kis helyesbítés: a sebességek nem mbps, hanem csak kbps-ben értendőek.
    Taranov: Hja, pech! Felhívtam a helyi kábeltévé szolgáltatót (Novotron alias Coranet Rt), és nagy nehezen bevallották, hogy nincs ilyen szolgáltatásuk és nem is lesz.

    Szóval a téma adott:
    Mi a véleményetek az ADSL-ről? Tapasztalatokra lennék kíváncsi.
  • Taranov
    #253
    Ez van. Peched van, hogy a XII. kerületben nincs, pedig annak a szomszédja a XI. kerület.
  • via_mala
    #252
    HDSNET ONLINE:
    A szolgáltatás jelenleg Budapesten a VI., IX., X., XI., XV. és XIX. kerületben elérhető, míg Budapesten kivul Dorogon es Hatvanban.
    Szóval nem jó.

    A MatávNET-et és az Axelero-t is megnéztem már, de ők csak ADSL-t tudnak behozni, az meg drágább is, és csak 128 mbps a garantált -- hibatalosan 512 mbps --, míg a Chello-s kábelnet is 512 mbps hivatalosan - valójában pedig 752 mbps-et is tartósan elérte még legalább is a múlt hét végén.

    ADSL ára kb. 13000 Ft/hó +
    Ethernet hálózati kártya (PCI, belső) 4875 Ft
    Chello ára 12000 Ft/hó

    Meg mindenhol szidták az ADSL-t. Van valakinek pozitív tapasztalata vele?
  • Taranov
    #251
    Sajna nem tudom, de két eléggé elterjedt szolgáltató:

    Matáv KábelTV ( Axelero KábelNET)
    HDSNET
  • via_mala
    #250
    Nem tudja valaki egészen véletlenül, hogy a XII. kerületben melyik cég tud KábelNET-es internet elérést szolgáltatni?
    A UPC (Chello) sajnos nem.
  • Taranov
    #249
    a logómra gondolsz? Feltöltöm a régit, aztán csinálok egy normálisat. :)
  • atee
    #248
    AAAA mi ez a sok fekete zold kombinacio ? :)
  • Taranov
    #247
    Megrendeltem, asszondja az EnterNET, hogy beszerelik majd, és minden oké. Az 512-eset rendeltem meg, az mégiscsak komolyabb.