10995
Melyiket érdemes megvenni? Ár, technikai háttér, stb.
  • kisviku
    #55
    akkor pici segítséget kérnék.tudtok olyan telefont ajánlani ami a mai világban tartós?tehát nem esik szét pár hónap alatt?
    Jaj és még egy.
    Van kihangosítóm de csak régi (2110-es) nokiához jó.Most nem t'om,de a modul,a központi rész ugyanolyan mint az új nokia telefonoknál?Na azért kérdezem,mert a tartójába nem fér bele jelenlegi telcsim csak a régi 2110-es.Szóval lehet-e olyant csinálni,hogy magát a tartó részt lecserélem a kihangósítónál hogy beleférjen a 6210-es?
  • kisviku
    #54
    Nah.kösözönöm a válaszokat.Igen,megfogadom,nem akarom rossz színben látni a világot.
    Ezek csak a tapaztalataim.Jó,az is oké,hogy nem csak nekem csinálják a telefont.Elfogadom,egyetértek.De akkor már csinálják meg olyanra,hogy megérje azt a néhány százezret vagy tízezret és ne kelljen kidobni vagy lecserélni sem rövid időn belül.
    Én egyébként nem töröm zúzom és nem dobálom szét meg nem használom felelőtlenül a műszaki cikkeket,mert oda vagyok értük.Szóval nem azért megy/ment sza*á mert én állatmódjára bánok vele.

    A miépet és a politikát más fórumra tartogassuk...ok.
  • Taranov
    #53
    Jaja, én sem vagyok fajgyűlölő, de miépes se vagyok! :-D
    Egyébként úgy kinézetre aranyosak sztem a fereszeműek, de agyilag inkább a kórházba valók, csak azért nem mennem oda, mert nővérhiány van :-D
  • Taranov
    #52
    De én nem tudok mit kezdeni a Vodafone-nal.
    NEKEM PANNON KELL és MIÉP! :-D
  • Pheel
    #51
    dzsunkaország ~ Malajzia, Szingapúr és egyéb más feltörekvő ferdeszeműek által lakott távolkeleti ország :) Tudod, ahol dzsunkán laknak az emberek :) Semmi kisebbségi vagy fajgyűlölő szándékom nincs, tényleg ferdeszeműek :)
  • Pheel
    #50
    Vodafone, előfizus akció, 50EHUF kp.

    Gyártják még, bár ha kijön a 6610, nem nagy jövőt jósolok neki :)
  • Anee
    #49
    Hát erre azt tudom mondani hogy szét kell nézni....
  • Taranov
    #48
    JA, csak az a gondom, hogy nekem igazándiból Pannonos kéne, bár a független se rossz, de kicsit drága a függőhöz képest.
  • Anee
    #47
    Karcmentes alig használt függetlenbe kerül úgy 70 ropiba.ja és adnak rá fél év garit vagy amennyi még van rá
  • Taranov
    #46
    Pheel: Te hol, mennyiért és mikor vetted a 6510-est?

    Én azt akarok most venni, kb. 2 hete 59900 Ft volt a Pannonnál, de már se a pannonnál se a westelnél nem árulnak, csak kártyafüggetlenül kaőpható, és úgy egy kicsit drága :(
    Nem tudod, hogy lehet, hogy már nem is gyártják?
    VAgy majd lesz?
  • Taranov
    #45
    A kétütemű trabantról nem is beszélve :)
  • Taranov
    #44
    mi az a dzsunkaország?
  • Laalee
    #42
    na a politizalast mas forumra kerjuk...
  • nortol
    #41
    c35i siemens-jó, mert hangos minden téren.
    r600 ericsson-jó mert van 4-1-es gprs rajta, és stabil.
    nekem ezek vannak jelenleg. mint telefon, meg vagyok velük elégedve. az elérhető szolgáltatásokkal már nem annyira. volt már nekem motorola d520, nokia 2110, ericsson t10, sagem xxxx, a maguk nemében jók voltak azok is.
  • Pheel
    #40
    Nekem a 6510-esem finn gyártmány és nem ilyen dzsunkaország terméke. És ha hiszed, ha nem, meglátszik rajta. :)

    Mondjuk előző Ericsson-omon meg nem látszott ilyesmi, hiába volt svéd tömegtermék :)
  • Taranov
    #39
    Ha te is jobboldali vagy, akkor a haverom vagy, egyébként apolitikát tiltsuk ki a fórumról :)
    Ne hidd azt, hogy a 3330-asom hátlapja nem mozog :)
    Mozog, de nem érdekel :)
    És a 6310-est azért vettem mert sokat tud, az 5210-est azért, mert sportos és (szerintem) egyedi, jó minőségű, nem Taicom :) és nem tömegtermék :)
    A 3330-ast azért vettem mert olcsó!!
    Nem tud sokat, de kicsi, olcsó, jó minőségű és wapos!
  • Taranov
    #38
    Bocsánat a félreütésekért...
  • Pheel
    #37
    Namost az én telefonom is sokat tud. Nem éppen tömegtermék, de én azért vettem meg, amit tud. Persze nincs ember, aki minden funkciót kihasznál, de én megtaláltam benne azokat, amik az én igényeimet kielégítik és én elégedett vagyok vele. És igen. Nokiám van. És nem istencsászár, meg nem menőzés, de szeretem. És még az express-on-os Nokia marhaság miatt a hátlapja is mozog. És? Engem nem zavar túlzottan, mert nem nagyon mozog. :) És nem cserélgetem reggelente a telefonom előlapját attól függően, hogy milyen idő van :) A politikát meg tiltsák ki a hw fórumról! :) Pedig jobboldali vagyok :)
  • Taranov
    #36
    Én megértem a panaszodat, nwem akarlak megsértenid, de nagy MIÉPes duma ez a tömegtermék meg minden!
    Most azt gondolod, hogy, ha valaki azt mondja, hogy MIÉP-es duma, akkor az egy MSZP-s f*sz, de nyugi, én is jobboldali vagyok :-D
    (na a reklámot is belefűztem a beszólásomba:-)
    Tehát komolyan:
    Természetesen egy mobiltelefon "nem éri meg az árát", ha az alapanyag és az összeszerelés költségét nézzük, de ha arra gondolsz, hogy elérheted vele a családodat, a főnöködet, az internetet, megnézheted a TV-műsort és még sok mást, akkor belegondolhatsz, hog valakinek megér ennyi pénzt.
    Nekem az első telefonom egy Nokia rádiótwelefon volt (nem mobil) Weste előfizetéssel.
    Nah, annyira rossz volt a térerő is, és minden, az árak is, hogy inkább előfizettem vezetékes telefonra. Pluszban, hogy a mobil drágább volt, nem lehetett vele internetezni, tv-műsort nézni, időjárásról tájékozódni, és még hordozni sem.
    A minőségével nem volt baj!
    Valószínűleg a technológiája fejletségével sem, hisz akkoriban ilyenek voltak.
    Westellel volt a probléma, de nem hibáztattam, hadd szenvedjen.
    Ezután 1-2 évvel (nemtom pontosan), talán 1996-ban vettem egy Nokia 2110-es készüléket a Westelnél.
    Ezzel a telefonnal nagyon meg voltam elégedve, nagyon jó volt a minősége is, a szolgáltatások köre is, azonban eladtam, mivel drágának találtam, és hordozni nem szívesen hordoztam, farmerzsebbe nem fért be :-D
    2000-ben vettem egy Nokia 5110-es készüléket Pannon GSM előfizetéssel, ezzel nagyon nagyon megvoltam elégedve, és valószínűleg te is meg lettél volna légedve a te mobiljaiddal, ha nem lennél elégedetlen természetű.
    Fel kell fognod, hogy azzal kell megelégedve lenned, ami van, amit gyártanak, nem pedig mindent leszólni!
    Ha olyan okos vagy, és szerinted egy 6210-es nem jó, akkor gyártsál jobbat!
    Gondolj bele, hogy nem neked gyártják a telefont, hanem az emberiségnek, és az emberiség nagy része megvan vele elégedve, mert nem mindenbe a rosszat nézik!
    Na visszatérve az eredeti témához:
    A Nokia 5110-esemmel minden jó volt, nagyszerű volt, de az akkumulátora mozgott, és gyakran kikapcsolt, nem volt könnyű visszakapcsolni!
    Tudod hogy oldottam meg a helyzetet?
    Nem rögtön belelovalltam magam a dühbe, mint te, és rohantam a szerelőhöz, hanem lementem az ABC-be, és a legolcsóbb celluxot megvettem, és megragasztottam a mobilom akkuját.
    Ekkor már két éves volt a telcsim, és tudtam, hogy ez azt jelenti, hogy vegyek újat, de nem vettem újat, hanem megragasztottam.
    Hát nem okosabb megragasztani, mint panaszkodni?
    ?????????????????????????????????????????????????
    Na tehát most van egy Nokia 3330-asom, egy 6310-esem, és egy 5210-esem, mindegyik más hálózatnál, de igazándiból csak a Pannonosat használom, csak azzal vagyok teljesen megelégedve, de nem rohanok a fórumra bepanaszolni a másik két szolgáltatót, hanem beletörődöm, hogy ennyi pénzért ezt nyújtják!

    Most el kel mennem, de azt tanácsolom neked, barátom, hogy ne panaszkodj!
    Nézd boldogan a világot!
    Inkább dőlj be a reklámoknak, mert az legalább megmutatja neked, hogy mit kell nézni egy telefonban!
  • kisviku
    #35
    Ha esetleg mainruler professzor úr ide is ellátogat,akkor közlöm vele hogy nem szeretném ugyanazt művelni amit a "milyen cd írót vegyek" c.topicban.

    Bocs az előszóért,de nem azért írok ide hogy csak fikázzak,stb.
    Ide csak annyit szólnék hozzá,hogy én nem vagyok nagy mobilos őrült sem de szerintem mindegyik mobil szar tömegtermék.
    Indoklás:Persze,tudom, jönnek majd mindjárt a menj a p.-be című dumák,meg neked nincs is igazad,stb...
    Most már télleg belevágok.Nekem mobilom kb 2 éve van.Az első egy nokia 7110-es volt.Tetszett,mert végre valami olyan ami nagy,mégis könnyű és a lényeg hogy legalább a mikrofon része (majdnem) odaért már a számhoz.Tehát nem volt a másik fél részéről olyan,hogy nem értem amit mondasz,stb.
    A problémák ott kezdődtek,hogy kb fél éves használat után először az ominózus csúszófedél kezdett mozogni.Aztán már később nem nagyon érintkezett,még később meg már elromlott teljesen és mindez egy vadonatúj garanciális telefonnal.Most persze jön majd a rengeteg ellenérv,de amit első mondatomban írtam az igaz.
    Második nekifutásra adtam még egy esélyt a nokiának ezért lecseréltem egy szintén vadonatúj 6210-esre.Végre -gondoltam- egy másik,amin nincs mechanikus alkatrész,nem törhet le,stb.Természetesen nem állatmódjára használom/használtam egyiket sem.Igaz bőrtokom nem volt hozzá,de mindig a táskámban (diplomatatáska) hordtam.A második telcsivel az első gondom az volt hogy ennek meg az aksija kezdett el mozogni néhány hónap (kb.4 hónap) múlva.Most már ott tart a drága,hogy ha rosszul tartom a kezemben akkor kikapcsol,de úgy hogy néha fél órába telik mire visszkapcsolom.
    Most ha itt abbahagynám mondandómat,akkor jönnének a dumák hogy mit ugatok,ha még csak két telcsit próbáltam ki.Úgyhogy folytatom.
    A baráti társaságomból és kollegáimtól is szereztem hasonló tapasztalatokat és NEM CSAK nokiára vonatkozólag.
    Az eddigi legtartósabb telcsi szerintem az ericsson 688-as.A maiakhoz képest már nem tud oly sokat,viszont LEHET RÓLA TELEFONÁLNI.És ez a lényeg egy mobilnál, nem?
    Az,hogy miért is mondtam hogy ócska tömegtermék mind?Azért mert hol érné meg a gyártónak az ,ha mindenki csak tíz évente venne telefont magának?
    Mézes-mázas reklámokkal eladják azt a szemetet,amit te a (kínkeservesen) összespórolt pénzedből megveszel és utána egy pár hónapra reá már viszed is javításra.
    Most nem akarok előjönni a "haverom mondta" című fejezettel,de mégis meg kell tennem.
    Egy kedves barátom,aki a westel-nél is dolgozott még a cég megalapításától fogva,tájékoztatott hogy kizárólag azok a készülékek a jók,melyek még a 2000-es év előtt készültek.
    Egyre jobban kezdem látni az igazát.
    Mellesleg szerintem azok a rádiótelefonok(nem mobil)voltak a jók,amiket még az anyósülére lehetett elhelyezni.Nagy volt és nehéz,nem fért be a kabátzsebbe sem,de TARTÓS volt és alényaeg,hogy AZ EGY TELEFON volt,nem pedig egy fényképezős-többhangú-mms-sms-f*sz tudja milyen "s"-diktafonos kvarcjáték.Mert ma ezek azok.
  • Taranov
    #34
    Ne tedd, úgyis államtitok a nevének eredete :-D
  • Taranov
    #31
    És miért kékfog?

    Megjegyzésként: VAn egy haverom aki pár éve nagyon sok narancsos mirindát ivott, és annyira átvette a foga a mirinda színét (sárga :-), hogy miután abbahagyta a mirinda fogyasztáát, kb. még két hétig sárga volt a foga, pedig fogat mosott, ezért ezt a gyereket elneveztük yellowtooth-nak, de nem a bluetoothról vettük az ötletet, mert akkor még nem volt ilyen.
  • Taranov
    #30
    Értem, tehát az infra azért rosszabb, mert ra kell latnia a gépre, mint a TV távirányítójának, ugye? :-D
  • Laalee
    #29
    kékfog radiohullam, tehat nemkell a telefon es a gepnek ralatnia egymasra
  • Laalee
    #28
    amiota kiadtak :DDD
  • Taranov
    #27
    Tehát elvileg, infraportot tud csatlakozni, nem?
    2., Miért jobb a Bluetooth, mint az infraport?
    3., Ha egy telefonon nincs infraport és nincs hozzá adatkábel (V66), ott mi van?
  • Taranov
    #26
    Mióta Imre pilóta :-D
  • Xboxman
    #24
    a ME45 miota GPRS-es?
  • Taranov
    #23
    ok, akor azt veszem, olcsóbb is!
  • Laalee
    #22
    me lenyegesen jobb
  • Taranov
    #21
    S 45 vagy ME45?
  • Taranov
    #20
    Miért nem mersz?
    Mert én úgy gondoltam, hogy veszek egy Siemens S45-öst, internetezésre a Vodánál, az tud vajon csatlakozni a számítógépemhez infraporton?
    Azért venném ezt, mert a ez olcsó, és gyorsabb rajta a GPRS 4+1-es, nem 3+1-es, mint a Nokiánál.
  • Taranov
    #17
    Teljesen igazad van, gondolkodtam is, hogy Piliscsévre költözzem-e, de rájöttem, hogy azért Budapestről nem kéne kiköltözni :-D
  • Taranov
    #16
    Rendben, minden infra porttal felszerelt telefont lehet infraporttal felszerelt gépre tenni?
  • Pheel
    #15
    Mobilt géphez:
    legelterjedtebb - kábel
    egy fokkal jobb, de ritkább - infra (nekem ez van)
    legkirályabb, bár ez még szinte 0 elterjedtségű - bluetooth

    Ha 5210-ed van, márpedig az van, akkor infraport a gépre és mehet.
  • Pheel
    #14
    Nekem több is volt már, de hidd el, hogy minden ilyen nap megváltás az ember életében :)
  • Taranov
    #13
    :) Én meg praktikumos vagyok, és Oiliscséven csak Westel térerő van :)
    Bár nem Piliscséven lakom, de van egy haverom Cséven, és nála már voltam 4-szer 2 napra, és ezért már 8 nap volt az életemben, mikor nem tudtam használni a mobilomat.
  • Taranov
    #12
    Azt tudom :)
    Ha GPRS internetet használok, mivel csatlakoztathatom a mobilt a számítógéphez, hogy tudjak internetezni?
  • Pheel
    #10
    Mondjuk egy-két hátránya van. Kiskunpuszta alsón nem biztos, hogy van Vodás torony, illetve vezetékest hívni 96-48 Ft/perc. Ja és 30 mp-es impulzusok vannak.

    Ettől függetlenül én is City-s vagyok. :)
  • mikike
    #8
    motorolát
    T720