10995
Melyiket érdemes megvenni? Ár, technikai háttér, stb.
  • Anee
    #181
    Nokiákkal minőségben és menüben nincs úgy akkora baj.Amúgy szerintem Nokia menü jobb mint a Siemens, bár a szineseké a legkényelmesebb.
    Már nemcsak 2 simkártyás hátlap van hanem van kétkártyás SIm kártya,mely két sim egy simben, de ugyanúgy ki/be kapcsolással lehet váltani...kényelmesebb bár még nem láttam, de nem is kerestem:-)
    A polifónikus csengődallamok jók- a 24 szólamú már egészen valósághű - bár én állandóan csendesen tartom a telefonom így nem is használom ki szinte:-)
    "sőt.Ericcson-t nem vennék mert nem fejlesztett ugy mint a Nokia mert a hálozatot meg a központokat a Nokia építette ki"
    Ja ezért olyan szar a Vodafone GPRS...Amúgy külföldön egálba van a z ericsson hálózat vs nokia..Csak emiatt romaság nokiát venni avagy nagyon függúnek kell lenni
  • basic 69
    #180
    jók. :)
  • RelakSfromhome
    #179
    Ezekről a többszólamú csengettyűkről mit tuttok?
    Olyan, mintha egyszerre több teló nyomná, vagy mint pl a hangkártyák FM szintije? (DOS-os DUKE, meg hasonlók feelingje)
  • dikki*yysw
    #178
    Mindent úgy 3 féle módon érhetsz el, így nincs meg az a kliketi-klikk kezelés, gondolkodnod kell, és nehezebb kialakítani magadban azt a virtuális "treelistet" amivel navigálsz. Nokia meg teljesen letisztult. Siemensek sztem ebből a szempontból katasztrófák. SZVSZ
  • Atus01
    #177
    2 SIM kártyás hátlap.

    Készülékében felváltva használhat 2db SIM kártyát a kártyák manuális cserélgetése nélkül.

    Automata átkapcsolású változat. A készülék ki- és bekapcsolásával válthatunk a 2db SIM kártya között úgy, hogy a ki-be kapcsolás után felváltva egyszer az egyik, egyszer a másik SIM kártyát használja a készülék.

    A 2db SIM kártya egyszerre nem használható azaz a készülék egyszerre mindig csak 1db SIM kártyát lát.

    A készülék (hátlap) vastagsága kis mértékben megnövekszik.

    Felépítése: 2db SIM kártya tartó (ahová a SIM kártyák helyezendők), elektronika, szalagkábel a végén egy SIM kártya méretű betéttel, amit az eredeti SIM kártya helyére kell tenni.

    A szerkezet házilag felszerelhető.
  • t. Füly
    #176
    Én mondom hogy a Nokiák a legjobbak..közben Siemens-em van...
  • Pheel
    #175
    Nem értünk egyet, de mindenki a maga lovát dicséri...
  • Pheel
    #174
    Nem lehet, a hátlap kezeli. Ki kell kapcsolni hozzá.
  • Cheky
    #173
    én nem nézegetek semmit, mert nincs nokiám. Azt mondom, hogy pl. egy siemensen sokkal több mindent megtudsz a menüből, mint egy nokián. Ergo: áttekinthetőbb, kezelhetőbb.
  • #172
    sziasztok!
    én mobiltelefon téren nagyon amatőr vagyok ezért kérném a segítségeteket. adott egy független nokia 3310-es és két sim kártya valamint egy két kártyát kezelő hátlap. megoldható-e hogy a kártyák között kikapcsolás nélkül tudjak váltogatni? ezt a nokia szoftveresen vagy a hátlap maga kezeli? előre is köszi!
  • t. Füly
    #169
    Specko a Siemens mobilom menüje ugyan olyan jol áttekinthető mint a Nokiámé, sőt.Ericcson-t nem vennék mert nem fejlesztett ugy mint a Nokia mert a hálozatot meg a központokat a Nokia építette ki.Az ittenni hálozaton a legjobban működnek.
    Siemensem is csak azért van mert amikor vettema mobilom ezt lehetett jó áron kapin kedvezményben.Volt még a 3310 ami nép telefon a 5510 ami hányadék, a többi meg drágább volt.De jo vétek volt mert frankó mobil ez a Siemens.
    Meg Anee hogyha az irda olyan kurvafontos akkor miért jo a bluethoot azért mert nem kell vezeték a headsethez?nem azt mondom hogy nem jó dolog de most ezért fizesek jó pár ezressel többet?
  • Cheky
    #168
    "A menü pedig még soha nem volt áttekinthetőbb, mint a Nokiákban."

    Ne nevettes! Nem hiszem, hogy még csak Nokia volt a kezedben... Mi áttekinthető azon, hogy pl. egy bazi nagy levél van az smsküldésnél?
  • Pheel
    #167
    8310 imho túl csicsás lett, viszont a 62/310 visszafogott eleganciája tetszik.

    A 3 éves T28 még biztosan svéd termék, azzal nem is lesz bajod valszeg sosem.

    A külső antenna pedig zavaró. Mindig útban van, letörhet, stb...
  • Anee
    #166
    8850 meg 8310 az ami szép telefon...
    62/310 elég kókány dizájn 6610 még az emberi..
    Külső antenna annyira azért nem nagy gáz-pl kagylótelefonoknál-
    T28?Speciel három éve muzsikál..maxxx a Flextronicos a vacak
  • [Walaki]D`Lair
    #165
    Az egy dolog hogy 2 éves konstrukció...
  • Pheel
    #164
    Imho Ericssonok sokkal érzékenyebbek a háttérzajra, de ez szubjektív dolog.

    Selejtek számában megint csak überelhetetlen az Ericsson T20-T28-T29-es szériája, amiben 5-ből 4-ben 6 hónapon belül kiment a végfok. Az pedig nem éppen a legolcsóbb alkatrész. Mindez miért? Mert az egyik beszállító nem figyelt rendesen. Erre fél évig ilyen selejt jött ki a gyárból...

    Nokiadesign-t meg nem a 7650-en meg az 5510-en kell lemérni. Ajánlom a 8850-et, a 6310-es sorozatot, a 6510-est, a 6210-est, a 6610-est, stb. A Siemensnek is vannak olyan ronda telefonjai. És egy csomó még mindig antennás...
  • Anee
    #163
    SL45 tudod mivel fejlettebb mint egy C45? annyival hogy MP3 lejátszó van benne...se GPRS, Bloothoot,MMS se profibb kijelző, IrDa,WAP 2,0-mondjuk ez aztán kurvafontos:-) -EMS, polifonikus csengőhangok, meg még jópár dolog ami miatt az SL45 ma már csak az 5510-essel egyenrangú....-Na az is a szuper Nokia dizájn......-
  • Anee
    #162
    Nokiáknak 1 vacakabb a hangminősége s sokkal több selejtet dobnak piacra mint egyéb gyártóknál-5210....-
    Beszéd közben szaggatnak, mikrofonjuk halk-ericssonhoz képest-
    Tartom Borg véleményét hogy a dizájn sem a legfaszább főleg a 2003-mas modellek a nevetségesek bár a pénztárgép se semmi.
  • t. Füly
    #161

    Szvsz a Nokiák a legjobb mobilok, eddig Nokiám volt tök frankón működött most me45-m van az is k. jol megy, tud mindent amit kell a kijelzője nagy a menü áttekinthető egy szoval kircsi telcsi. Meg lennt olvastam hogy nincs csucskatogóriás mobilja a Siemensnek..akkor az sl45 az mi??
  • dikki*yysw
    #160
    Sz*rjál, de ezt miért kell bejelenteni itt? :)
  • Mike at home
    #159
    December S55
  • dikki*yysw
    #157
    Lehet, hogy drágák, lehet hogy _Neked_ nem tetszenek, de a minőségbe nem lehet belekötni. Hihetetlen, mennyi 3210-est, 5110-est látni még mindig!
    Én is dobálom, csapkodom az enyém, két éves, és semmi baja. A haverom most ejtette le a másodikról az ő csokiáját, és a kijelzőn elment egy sor, semmi más.
    A menü pedig még soha nem volt áttekinthetőbb, mint a Nokiákban. Oplogó: ha nem akarod, nem használod. Engem speciel nem zavar a kezelésben, hogy van.
  • Pheel
    #156
    Tudomásom szerint még nem kapható.
  • jango fett
    #155
    jó estét mindenkinek nem tudja valaki,hogy europa-ba megjelent már a sonyericsson P800 telefonja 2002 útolsó negyedévére igérték ha tud valaki valami infot irjon
  • Pheel
    #154
    a, indokolatlanul drágák
    Ez olyan, hogy a Mercedes is drágább, mint az Opel és nem biztos, hogy gyorsabb.

    b, elbaszott dizájn az összes
    Ízlés kérdése, nekem nem tetszenek pl a Motorolák.

    c, korántsem éri utól minőségben némely, más gyártó termékeit
    Melyik más gyártóra teccik gondolni? Mert szerintem sem éri utol. Ahhoz romlania kellene a minőségnek...
  • Pheel
    #153
    Ja bocs, kevertem T100-zal. Az legalább kinéz úgy-ahogy.

    Ez az N100 legalább tud is valamit? Mert a full speckója a samsung oldalán csak a súlyát meg a kijelzőjét taglalja.

    http://www.samsungelectronics.com/mobile_phone/wireless_terminals/gsm/sgh_n100_spec.html
  • Borg
    #152
    EZ mindig is vallásszámba ment, legalábbis nokiások vs mástelosok:)

    Én egyértelműen az utóbbiakhoz tartozok, volt nokiam (1610,3110,6110,6210), semmi extra. Csomó felesleges funkció, ilyen oplogo meg csengöhang meg hasonlók, aztán emellett meg semmivel sem komolyabb készülékek mint bármely más gyártóé.

    A mostani nokiáknak is megvan a párjuk más gyártóknál, és most is tartom, hogy nokiát nem veszek.
    a, indokolatlanul drágák
    b, elbaszott dizájn az összes
    c, korántsem éri utól minőségben némely, más gyártó termékeit

    Ezekalapján mi a francnak vennék nokiát?

    Nekem tökéletesen jók a samsungok, panasonicok, stb, esetleg siemens, bár utóbbinak nem tetszik a menüje..
  • Frenzy
    #151
    Azt hiszem reszemrol itt befejezem a vitat. Azt hiszem felesleges felsorolgatni, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak xy vagy yz telefonmodellel, mit hallott rola stb.

    Ez a telefontema kicsit mar szinte vallasszamba megy. Ott sem lehet senkit meggyozni rendesen a masik vallas jobbsagarol vagy rosszabbsagarol
  • Borg
    #150
    Ha belegonolsz N100 több mint 2 éves telcsi... szal hol új ez?
  • Pheel
    #149
    "82xx túl picik, abszolut kezelhetetlen"
    6510-esem van, ami kisebb, mint a 8210. Viszonylag nagyméretű a kezem, mégis tudom TÖKÉLETESEN használni. Esetleg nem 3 percig kellene kipróbálni valamit a kezedben...
  • Pheel
    #148
    Ott van a véleményed elszúrva, hogy a tapasztalataid régi Nokiákra és a legújabb Samsungra vonatkoznak. Nézz meg egy hasonló kategóriájú új Nokiát és csodálkozni fogsz...
  • Borg
    #146
    7110 lassu, rossz kijelzo, rossz antenna stb.. 3-4 ismerösömnek is van/volt mind horták vissza
    ugyanigy 33xx, mind szar ahogy van.
    82xx túl picik, abszolut kezelhetetlen

    en general meg igaz az összes nokiára eddig, hogy igencsak szar kijelzőjük van (az uj grafikusokat persze nemtom), és a hangminöség sem a legtutibb..
    Arról nem is beszélve hogy kibaszott buta dizájnja van az összes nokiának(, meg az ericssonoknak is).

    Anno volt nekem is minden féle, aztán vettem samsungot, soha nem lesz többet nokiám az biztos. Lehet hogy oplogót meg ilyen baromságokat nem lehet rá, de akkor sokkal jobb telcsi (N100).
    Meg a panasonicokkal is igy vagyok, kibaszott jok szerintem. Kifejezettem komoly celokra keszultek, igenyes telefonok (regebbiekben pl jatek sem volt). Havernak a legrebbi tipustol kezdve mind panasonic volt, és a következő lehet nekem is az lesz. Bár ez a samsung még jópár évet kibir nálam asszem...
    Egyébként a menüje a panasonicoknak messze jobb a többinél szerintem...
  • Xboxman
    #145
    7650 vs t68i?
    MElyiket vegyem?
  • Pheel
    #144
    Jajjajajjajjjj! :( Volt nekem olyanom is. Az mekkora egy Istencsapása. Utálom. Bár ha az ember tűzoltó vagy katona vagy vadakat terelő juhász, akkor jó. SW frissítés nem oldja meg a menü lassúságát. Ha garos, akkor Pannonnál frissítenek, ha nem, akkor Ericsson márkaboltokban pénzért.
  • Frenzy
    #142
    Sok ismerosomnek van Nokiaja, egy sem vitte meg vissza ilyen selejtkent. De biztos mindenkinek az ismerosi koromben iszonyatosan nagy makja van. Kar hogy nem lottozunk igy az ismeroseimmel.
  • Pheel
    #141
    Az jutott még eszembe, hogy egy kisebb tudású telefonon nincs is annyi minden, ami elromolhat, mint egy nagyobb tudásún és mégsem a drága, bonyolult telefonok adják fel hamarabb...
  • Pheel
    #140
    Ha olyan magas lenne a selejt telefonjuk, akkor ki sem férne a gyárkapun
  • Frenzy
    #139
    Ja ez utobbit mar Pheel is irta (marmint aranyok). Na mind1 ...
  • Laalee
    #138
    a tenyen mitsem valtoztat baromi magas a selejt telefonjuk, amugy szerintem 1-2 evvel ezelott nalunk nem sokkal tobb nokiat ertekesitenek mint alkatelt, a westelnel. most hogy leall az alka ertekesitessel a westel tuti valtozott a helyzet.
  • Frenzy
    #137
    En mar a harmadik Nokiamat nyuzom, es sosem vittem szervizbe egyiket sem. Mindharom modell eseteben lehetett olvasniolyanokat, hogy: most jovok a szervizbol, mar 5.-et hozom haza, mert mind hivas volt.... vicces :\

    Amugymeg jo hogy Nokiabol viszik vissza a legtobbet, amikor abbol a telefonbol van a legtobb. A Nokia piaci reszesedese a legnagyobb. Ha ugyanannyi teszem azt Siemens lenne forgalomban mint Nokia, akkor lehetne ebbol kovetkeztetest levonni. Na de igy ??