10995
Melyiket érdemes megvenni? Ár, technikai háttér, stb.
  • petee
    #275
    3310-em volt azt ezért vennék 3410-est, de viszont a C55-ös többet tud,de félek hogy nem fog tetszeni! nem tudom eldönteniiii ....help....
  • petee
    #273
    SKACOK!
    Melyiket vegyem???
    SIEMENS C55 vagy NOKIA 3410
  • Pheel
    #271
    Ennek illene annak lennie... :)
  • haliho
    #270
    Segítséget szeretnék kérni !!!
    NOKIA 7650 magyarnyelvű felhasználói kézikönyvet szeretnék letölteni, de találom sehol.
    Hol találnám meg???????
  • magyar ember 2
    #269
    "Épp ma vett a lakótársam egy 6610-est. Ahhoz is adtak. Nemrég lett véve egy 6310i. Ahhoz is adtak. Ez már jelenthet valamit, nem?"
    Igen, azt jelenti hogy a tiedhez adtak. Semmi tobbet.

    "Csak sajnos ugyanúgy, ahogy a 6150-et, a T-modelt sem árusítja már a cég..."
    Nyilvan az osszes boltbol visszavasarolta a Nokia a cuccost, meg a hasznaltat is, nehogy valaki veletlenul hozzajuthasson. Sot, kitepi a kezedbol is, es helyette ad egy ujabbat driverrel 1utt.

    "Lehet az értetlenség a polfórumon bejön, de itt már régen nem tudsz érveket hozni és így vitázni sem igazán."
    Se a polforumon nem jon be, se itt, ezert kar is eroltetned.
  • Pheel
    #268
    "Az a 6-7 telefon felsorolasa volt egyszerre 3 pelda? Miert nem mingya' 16? Az jobban hangzik."
    #242
    "Épp ma vett a lakótársam egy 6610-est. Ahhoz is adtak. Nemrég lett véve egy 6310i. Ahhoz is adtak. Ez már jelenthet valamit, nem?"
    Plusz az enyém. Mennyi is az? Három?

    "Ha mar az autos peldanal tartunk (amit te nem ertettel meg), akkor a te logikad alapjan ha ma veszel egy Ford T modellt, akkor ahhoz is kapsz elektromos ablakot, meg autoradiot, mert az ujabbakban mar van. Tiszta logikus..."
    Csak sajnos ugyanúgy, ahogy a 6150-et, a T-modelt sem árusítja már a cég...
    Egyébként pedig látszik, hogy ha el is olvasod, fel nem fogod a mondataimat.
    #255
    "Természetesen amelyik telefonhoz nem ad ki a Nokia szoftvert, az nem tölthető le tőlük"

    Lehet az értetlenség a polfórumon bejön, de itt már régen nem tudsz érveket hozni és így vitázni sem igazán.
  • magyar ember 2
    #267
    Ugy latom te mar csak a szavakkal jatszol, valojaban azonban te is tudod mit magyaraztam neked. Ha mar az autos peldanal tartunk (amit te nem ertettel meg), akkor a te logikad alapjan ha ma veszel egy Ford T modellt, akkor ahhoz is kapsz elektromos ablakot, meg autoradiot, mert az ujabbakban mar van. Tiszta logikus...

    "Csakhogy én sosem a driverről beszéltem"
    Akkor meg mire irtad hogy valotlansag? En meg a data suitrol nem beszeltem.

    "Ha figyeltél volna, láttad volna, hogy azonnal 3 példát hoztam és közel sem egy időpontból. Viszont neked tényleg csak 1 példád volt."
    Az a 6-7 telefon felsorolasa volt egyszerre 3 pelda? Miert nem mingya' 16? Az jobban hangzik.
  • Pheel
    #266
    "Mivel nem a te telefonodrol volt szo, hanem a Nokiakrol altalaban (amiben akarmilyen hihetetlen, de az osszes Nokia telefon beletartozik, nemcsak a mostanaban gyartottak), ezert amit irtam az (a legujabb Nokia tipusoik kivetelevel) helytallo, igy nem ertem mit problemazol rajta."
    Hogy autós példánál maradjunk (úgy láttam azt érted), akkor az Open mondjuk 80 éves autógyár, de csak az utóbbi 20 évben gyárt Vectra nevű modelt. Ha az összes Opel gyártású autó beletartozik, akkor elmondhatjuk, hogy az Opel általánosságban nem gyárt Vectra nevű modelt. Teljesen logikus. Sőt! Ha az elmúlt ezer évet nézzük, akkor az Open nem gyárt autót! Tiszta érvelés. Biztosan erre volt kíváncsi a kérdező fél.

    "Mint mar az elobb is leirtam, az ADATKABELT kell megvenni, nem a drivert. Azt a kabelhez ingyen kapod, a telefonokhoz viszont ALTALABAN nem csomagoljak hozza (de ettol meg ingyenes)."
    Csakhogy én sosem a driverről beszéltem vagy ha igen, akkor direkt kitértem rá, hogy arról van szó. A Noki PC/Data Suite-ról beszéltem, ami régen nem volt ingyenes, viszont mostmár elég régen az.

    "te pedig kategorikusan cafoltal 1 kivetel alapjan"
    Ha figyeltél volna, láttad volna, hogy azonnal 3 példát hoztam és közel sem egy időpontból. Viszont neked tényleg csak 1 példád volt. Hmm.
  • magyar ember 2
    #265
    Modem driver, amivel tudsz netezni.
  • magyar ember 2
    #264
    Erre irtad te:
    "Éppen ezért nem kellene valótlanságokat állítani..."
    Mivel nem a te telefonodrol volt szo, hanem a Nokiakrol altalaban (amiben akarmilyen hihetetlen, de az osszes Nokia telefon beletartozik, nemcsak a mostanaban gyartottak), ezert amit irtam az (a legujabb Nokia tipusoik kivetelevel) helytallo, igy nem ertem mit problemazol rajta.

    "Ha adják, akkor ingyenes, ha nem adják, akkor meg kell venni."
    Mint mar az elobb is leirtam, az ADATKABELT kell megvenni, nem a drivert. Azt a kabelhez ingyen kapod, a telefonokhoz viszont ALTALABAN nem csomagoljak hozza (de ettol meg ingyenes).

    "Lehet, hogy anno neked nem adták a 6150-esedhez, de az már régen volt és jelenleg nem ez a cég policy-je, hanem az, hogy adnak. Ha ezt képtelen vagy felfogni, akkor nagyon sajnállak."
    En ugy latom itt csak te nem vagy kepes felfogni hogy a Nokia nem 2002-tol gyart telefonokat. Nem a te 1 szem telefonodrol beszeltunk, hanem MINDEN Nokiarol, amibe a regebbi tipusok is beletartoznak, te pedig kategorikusan cafoltal 1 kivetel alapjan.
  • Frenzy
    #262
    Te most milyen DRIVERrol beszelsz akkor?
  • Pheel
    #261
    Az MT50 árához képest egy igen jó tudású telefon és tényleg a billentyűzete a legrosszabb része sajnos.
  • Pheel
    #260
    Anee írta:
    Ha a T300-hoz semmilyen cd-t nem adtak akkor HOGY fogom én valaha is összekapcsolni a géppel-úgy hogy komunikáljanak is...-
    Vagy esetleg T68-as szoftver kell neki????
    Ez nekem a nagy kérdés

    Én válaszoltam rá:
    Most erre mondjam azt, hogy bezzeg szaros Nokiákhoz adnak? :)

    Te pedig az enyémre ezt írtad:
    Nokiahoz is csak az adatkabel melle adjak (kulon kell megvenni), ahogy mas telefonoknal is.

    Ebből simán kitűnik, hogy a CD-ről beszéltünk, amit adnak vagy nem adnak a telefon mellé. Ha adják, akkor ingyenes, ha nem adják, akkor meg kell venni. Nokiánál adják. Lehet, hogy anno neked nem adták a 6150-esedhez, de az már régen volt és jelenleg nem ez a cég policy-je, hanem az, hogy adnak. Ha ezt képtelen vagy felfogni, akkor nagyon sajnállak.

    Hazugnak nem neveztelek soha, csupán annyit mondtam, hogy: "nem kellene valótlanságokat állítani..."
    Ezt két okból lehet, tévedésből illetve hazugságból. Én reméltem, hogy te csupán tévedsz.

    A 252-es üzenetben is az én igazamat erősítették, de te továbbra is csak szajkózód a hülyeséget és személyes sértésnek veszel minden megnyilvánulást.

    És akkor a végére egy mondat a te szádból - és remélem ez már megfelel érzékeny ízlésednek - : "az ujabb Nokiakhoz mar csomagolnak drivert".
    Persze ez csak részigazság, mert amiket én belinkeltem, illetve kaptam CD-n, azok nem driverek, hanem telefon managelésre szolgáló programok. Ezek mellett vannak driverek is, de azok triviálisan ingyenesek, ugyanúgy, mint minden egyéb számítástechnikában használatos hardvereszköznél.
  • magyar ember 2
    #259
    A mototolakhoz meg a mai napig nem adnak, ha veszel hozza adatkabelt, akkor mellette ott figyel a cd-n, illetve letoltheto a motorola.hu-rol a gprs managerrel, es sok egyebbel 1utt.
  • magyar ember 2
    #258
    Sztem is oktatni kene, ugy latom lenne kinek.

    "Remélem az már meggyőz, hogy ingyenesen letölthető a Nokia Data Suite a Nokia hivatalos weboldaláról. Innentől én már simán elhiszem, hogy fizetni kell érte..."
    Te mirol beszelsz? Mar megint kodositesz. Senki nem mondta hogy fizetni kene erte, ne is probald meg a szamba adni! Ha nincs tobb erved, ismerd be, ne probalkozz csusztatassal! Amibe te belekotottel, az az a DRIVER volt, amire en azt mondtam hogy a Nokianal is az adatkabelhez adjak, ami mint kiderult az ujabb telefonoknal mar nem igy van, de ettol meg nem jar MINDEGYIKHEZ, igy semmi alapod nem volt hazugsagnak minositeni az allitasomat. Max annyit mondhattal volna hogy az ujabb Nokiakhoz mar csomagolnak drivert, ez 1 korrekt, es a tenyeknek valoban megfelelo allitas lett volna. (Megjegyzem, mint mar lejjebb irtam parszor, az adatkabelert kell fizetni, a driverert, szoftverert nem, olyannyira nem, hogy ingyenesen letoltheted a netrol. Csak el kellett volna olvasni amit irtam mielott kiforgatod a szvaimat.)
  • item
    #257
    hello srácok, lenne egy kérdésem, van egy Ericsson R380s telefonom, csak kéne az eredeti communications suite cd, nincs meg valakinek? már néztem egy csomó helyen, sehol nem lelek rá, az ericsson csak az upgrade-okat adja oda.
    előre is köszi,ha valaki tudja honnan szerezhetném be! üdv ITEM...
  • Cheky
    #256
    Az S45 telcsimhez adtak kábelt és progit is :)

    Breki: haver vett pár hete MT50et. Nagyon szar müanyagból van és a gombok is (szerintem) kényelmetlenek, de különben minden ok. ;)
  • Pheel
    #255
    A stílusodat oktatni kellene, de ezzel nem érdemes foglalkozni. Remélem az már meggyőz, hogy ingyenesen letölthető a Nokia Data Suite a Nokia hivatalos weboldaláról. Innentől én már simán elhiszem, hogy fizetni kell érte...

    Az meg, hogy ki nevetteti ki magát, innentől nem lehet kérdéses.

    A szóban forgó linkek:
    6510 - Data Suite 4.51a
    6610 - Nokia PC Suite 5.0
    5210 - PC Suite
    7210 - PC Suite 5.0
    8310 - PC Suite 4.3
    9210i - PC Suite
    6310i - PC Suite 4.81
    6210 - PC Suite 4.06
    7650 - PC Suite 1.1.0

    Természetesen amelyik telefonhoz nem ad ki a Nokia szoftvert, az nem tölthető le tőlük, de ez közel sem a teljes lista, csak találomra megnéztem pár telefont, amit forgalmaznak éppen. A 6210 volt a kivétel, mert azt már nem árusítják.
  • magyar ember 2
    #254
    Modem driver az mind1ikhez ingyenes, max nem a telefon melle csomagoljak, hanem az adatkabelhez. Vagy letoltod a netrol.
  • magyar ember 2
    #253
    Te meg a sajatjaidat.

    Ki nem szarja le a te 1 szem telefonodat, nem rolad volt szo. Ennyi erovel ha a legujabb BMW-ben van mondjuk gPS, akkor mar az osszesben van, mi? Ne nevettesd mar ki magadat!
  • Frenzy
    #252
    Omhom, mar ket eve es fel eve (legalabb) divat az ingyenes software meg driver nokiahoz ... 6150-hez modem driver pedig volt ingyenes, azt nem kellett megvenni. A Data Suite az valoban fizetos volt, de azok mas idok voltak. :-)
  • Pheel
    #251
    "mindenesetre en legalabb nem minositem le a masikat azert mert nem ertek vele 1et."

    "csak vagdalkozni tudsz"

    Legalább a saját beszólásaidat tudnád fejben tartani...

    "Azt hogy a te telefonodhoz adtak drivert (meg esetleg 1-2 masikhoz is adnak), meg korantsem jelenti hogy az osszeshez adnak, meg Nokian belul sem"
    A te kb 3 éves tapasztalatod egy viszonylag régen nem gyártott modellel sokkal inkább mérvadó, mint az én 7 (6510) és 5 (6310i) hónapos és friss (6610, mai) tapasztalat-sorozatom. Tényleg! Bocsáss meg mester! Többet nem merem még a számat sem kinyitni!
  • magyar ember 2
    #250
    Ha mar a tenyeket emlegeted, milyen tenyeket is soroltal te? Azt hogy a te telefonodhoz adtak drivert (meg esetleg 1-2 masikhoz is adnak), meg korantsem jelenti hogy az osszeshez adnak, meg Nokian belul sem, igy nem igazan ertem milyen alapon kritizaltad - foleg ilyen hangnemben - a hozzaszolasomat.
  • magyar ember 2
    #249
    Lehet hogy a polforum teszi, de mindenesetre en legalabb nem minositem le a masikat azert mert nem ertek vele 1et.
  • Pheel
    #248
    Ha a tények sorolása vagdalkózás, akkor vagdalkóztam. A te stílusod biztos a polfórumon érett, azért ilyen csiszolt.
  • magyar ember 2
    #247
    Ha csak vagdalkozni tudsz, akkor tenyleg nincs ertelme.
  • Pheel
    #246
    Ha te ebből ezt szűrted le, akkor élj nyugodtan abban a hitben, hogy nem adnak. Nincs értelme folytatni.
  • magyar ember 2
    #245
    Az hogy a te keszulekedhez most eppen adnak, annak meg az altalanositashoz nincs semmilyen koze.
  • Pheel
    #244
    Ja! Azt, hogy kb 3-4 éve még nem adtak hozzá. De ennek semmi köze a jelenhez...

    Te viszont ezt állítottad:
    "Nokiahoz is csak az adatkabel melle adjak (kulon kell megvenni), ahogy mas telefonoknal is."
  • magyar ember 2
    #243
    Az en 6150esemhez meg nem adtak. Ez is jelent vmit. :)
  • Pheel
    #242
    Épp ma vett a lakótársam egy 6610-est. Ahhoz is adtak. Nemrég lett véve egy 6310i. Ahhoz is adtak. Ez már jelenthet valamit, nem?
  • magyar ember 2
    #241
    Mert mi is a valotlansag? Az hogy a te telefonodhoz eppen adtak drivert, az nem jelenti azt hogy mas telefonhoz is adnak.
  • Pheel
    #240
    "utolso nokiam a 6150 volt, ahhoz nem adtak"

    Éppen ezért nem kellene valótlanságokat állítani...
  • magyar ember 2
    #238
    utolso nokiam a 6150 volt, ahhoz nem adtak. :) Motorolahoz se, viszont a v66-os adatkabele jo a t720-hoz, igy csak 1 usb drivert kellett leszedni a netrol.
  • Pheel
    #235
    N6510-em van. Adatkábel a látómezőm szélén sincs. Infrás a drága. És nem hiszed el, de a telefonhoz adtak fullos Nokia Phone Editor-t illetve Modem Driver-t és dokumentációt GYÁRI NOKIA CD-n...
  • magyar ember 2
    #234
    Az infraval eleg sok a baj, a vodkas hompe'dzsen is irjak a faqban.
  • magyar ember 2
    #233
    Jo az a szines kijelzo, foleg ha szep nagy, lehet rajta jol gamelni. Hasznos ha epp retyon ulsz. :)
  • magyar ember 2
    #232
    Megjobb a motorola t720 40 ropiert. Ratoltheto az i-s szoftver, es akkor mmst is tud (azert nem kell elkapkodni a hekkelest, az mms cuccoknak a tarolohelyet a tobbi alkalmazas elol veszi el, igy pl 500 nev helyett csak 100at lehet eltarolni, illetve a hangjegyzet is ugrik), kulon kameraval fenykepeszkedni is lehet.
  • magyar ember 2
    #231
    Nokiahoz is csak az adatkabel melle adjak (kulon kell megvenni), ahogy mas telefonoknal is.
  • magyar ember 2
    #230
    1 kerdes: t720-ra honnan lehet letolteni ingyen jatekokat, hatterkepeket? Nyitottam neki kulon topicot, de hatha ezt tobben olvassak. :)