10995
Melyiket érdemes megvenni? Ár, technikai háttér, stb.
  • magyar ember 2
    #358
    "Mát nemtudom magyar ember de Te csak NŐ lehetsz ha csak ezek a szaros púderdoboz dizájn gecók jönnek be...."
    Kivancsi lennek mit sozlna hozza a baratnom. :) Viszont a nicked alapjan arra tippelek te csaj vagy, akkor neked nagyon be kell hogy jojjon a motorola.

    "Amúgy nézd azt hogy egy T300-at simán fel tudsz dobni egy komoly előlappal illetbe billentyűsorcserével"
    Anelkul is ki tudom dobni a kukaba, ahova valo. A tegla meg epp a nokiakrol mondhato el, az olyan bata'r.

    "Ok kijelzője jobb, ezt be kell látnom de akkor veszek egy pda-telefon kombót s ugathatsz ahogy akarsz..."
    Pontositsunk: a kijelzoje IS jobb. Vegyel PDA-t aztan orulj neki! Vagy meginkabb egy nokiat, az legalabb 2szer akkora. A meret a fontos... :)

    "a T720 hiába high-endnek készült kevesebbet tud mint a T300 ami elvileg felső-középkategóriás....."
    Miben is?

    "A V sorozat tartom Pheel szavát ugyanolyan vackok mint a T720 ráadásul azoknál még a kijelzőt sem hozhatod fel mentségül mert az kb egy A50 szintű."
    Viszont mar akkor tudott 4+1 gprst, amikor a nokianal meg azt se tudtak mi az.

    "Várjál....hányan vettek CSAK a gprs net miatt -amúgy tényleg nem túl ász- R600-at?nem kevesen voltak....."
    HAt nem is a kinezete meg az elbaszott menurendszere miatt vettek, az biztos. Egyedul az ara miatt. 10 ropiert barmilyen hulladekot el lehet sozni.

    "BÁR úgy igazán olyan telefonnal, ami fel tudná venni a versenyt a P800/3650/7650 vonallal sajnos nincs...."
    De, a 197es Ericcson megnagyobb feltegla. :)

    "HA felső kategóriás akkor a 4096 szin se sok "
    Irigykedik a sok 256 szines nokia, ericsson...

    "nézd meg egy T100 4096 szinjét a T720-ad mellett, azt fogod mondani hogy csak 3000 szines...."
    Ilyen szarul sikerult a T100? :)

    "Máshogy látod te a világot.....de súlyosan"
    Szerencsere. Nem vagyok rakenyszerulve a fantaziatlan, gagyi neptelefonokra.

    "Nokia ócsó telefon....lehet, de akkor is veri ár/szolgáltatás arányban az ÖSSZES motorolát"
    Kiveve amikor nem.

    "a kegyelemdöfés a 3510i lesz-és szerintem nemcsak azért piacvezető mert ócsó telefon..."
    Hanem mert nokia cimkevel aruljak. Mondjuk Alcatel vagy Sagem marka alatt a 10edet nem vennek meg. De megha egy Cray II tudasa lenne benne, akkor sem valtoztatna semmit azon hogy fantaziatlan es szarul nez ki. Tudod, "1szeru a lany mint az 1*1".
  • Pheel
    #357
    Gondolom a 7110-re gondoltál. Ha megmondod mit szeretnél hallani a 6610-ről, akkor megkérdezem, mert lakótársamnak az van.
  • Pheel
    #356
    A vitának csak akkor van értelme, ha az álláspontok közelednek. A tied, ahogy észrevettem sosem változik. Hajtogasd csak a hülyeségeidet nyugodtan. Ha sokáig mondod, igaz is lesz! Talán. Remélem nem.

    Na hülyézz le nyugodtan és küldj el a francba a következő inteligens kinézetű hozzászólásodban, akkor biztosan méginkább igazad lesz.
  • [DF]ricsik
    #355
    ha valakinek van 6610 jelezze azért kiv vagyok a véleményekre
  • [DF]ricsik
    #354
    nem akartam venn telcsit csak beszart a jo öreg 7710 :((( a vilag legjobb telefonnya, és akkor mar gondoltam nem veszek regi szart. Gondolkodtam a sokat emlegetett m720-on is, de 6610 hez képes nagyon gagyi szegény. Ennyire igénytelen muanyagot ritkan latni. Lekopos fajta, és ujjonan is recseg-ropog:(
  • Pheel
    #353
    Az okokat nem tudom, így a kérdéseidre sem tudok válaszolni, de már fél éve tudni lehetett, hogy ilyen lesz. (hangtárcsázás, hangutasítások, hangrögzítés)

    A headset egyben antenna is, ezért kéri a rádió mindenképpen.

    A kijelző LCD, az LCD meg már csak ilyen "homályos".

    A hívócsoportoknál nem látható csengőhangok hiányosságot remélhetőleg egy új software orvosolni tudja majd. Ez kb 4-6 hónap várhatóan.

    Sajnos megint igaz az a régi megállapítás, hogy nem érdemes rohanni és megvenni drágán az új dolgokat, szopjon csak vele más...
  • magyar ember 2
    #352
    "Az infrák totál ugyanolyanok (IrDA), csak a kommunikációs forma változik gyártónként."
    Ez 1 megnyugtato erzes amikor nem tudod hasznalni.

    "A 10 SMS logikája egyszerű: valszeg ennyire futja..."
    A nokianal lehet hogy ez a divat, de a motorolanal nem sporoljak ki a memoriat a telefonbol.

    "De hidd el, azért sokkal kényelmesebb a telefont csak a PC mellé tenni, mint dugdosni."
    Foleg amikor elmozdul a telefon es bontja a kapcsolatot. Vagy csak ugy szimplan magatol megszakad, ahogy az a nokiaknal nagy divat (a vodafon connectme faq-ban kulon ki is emelik).

    "A GPRS-ről pedig elég annyit mondani, hogy arra, amire kitalálták, sokkal alkalmasabb a Nokia automatikusan változó 2 fel - 2 le és 1 fel - 3 le csatornája, mint a 8-as osztály 1 fel - 4 le csatornája."
    Majd legkozelebb elhiszem... Biztos nagyon jo a 2+2 amikor epp letolteni szeretnek.

    "Ja és hogy mit akcióznak? Most láttam a TV-ben, hogy a T720 már csak 32EHUF. Ennyit a minden szökőévről..."
    Orulj neki, a westelnel 107 ropiert kinaljak. Ennyiert csak 1 alsokatgorias nokia hulladekot kapsz, ami biztos nagyon megeri... Szar, de legalabb nokia. Ha neked ez kell...

    "Az egy dolog, hogy kishazánkban mire használják a GPRS-t. Nem erre lett kitalálva."
    Ki nem szarja le mire lett kitalalva? A dinamitot se az iszlam terroristak igenyeinek kielegitesere fejlesztette ki Nobel. Csak az szamit hogy mire tudom hasznalni.

    "Ajánlom figyelmedbe a 6200-ás EGPRS-ét a maga 114kbit/s-ével, ha innovációt akarsz."
    Biztos jo hogy van meg1 kihasznalhatatlan funkcio a telefonodban. De legalabb kifizettetik veled.
  • Anee
    #351
    Mát nemtudom magyar ember de Te csak NŐ lehetsz ha csak ezek a szaros púderdoboz dizájn gecók jönnek be....
    Amúgy nézd azt hogy egy T300-at simán fel tudsz dobni egy komoly előlappal illetbe billentyűsorcserével és az ahoz kapcsolódó előlapmódosítással-ami nem nagy meló- adddig a szaros kis T720 burkolatcsere után is egy kihajtható tégla.
    Ok kijelzője jobb, ezt be kell látnom de akkor veszek egy pda-telefon kombót s ugathatsz ahogy akarsz...
    Másik ok viszont a tudás....ide oda nyomhatod a rizsádat a T720 hiába high-endnek készült kevesebbet tud mint a T300 ami elvileg felső-középkategóriás.....nem gondolod hogy ciki hogy motoroláéknak csak ennyire futja....A V sorozat tartom Pheel szavát ugyanolyan vackok mint a T720 ráadásul azoknál még a kijelzőt sem hozhatod fel mentségül mert az kb egy A50 szintű.
    "ericsson 1 hulladek, ha nem kepes normalis telefont csinalni"
    Várjál....hányan vettek CSAK a gprs net miatt -amúgy tényleg nem túl ász- R600-at?nem kevesen voltak.....
    A másik hogy a P800 is kintvan már bár csak korlátozott számban -Voodoo 5 6000:-) -de februárra már ide is eljut...csak az a bibi hogy az túl nagy falat lesz a motorolának BÁR úgy igazán olyan telefonnal, ami fel tudná venni a versenyt a P800/3650/7650 vonallal sajnos nincs....
    Meg az a baj hogy bennevan a sok fícsör de nem teljesen...MMS-hez nincs hang-bár Nokiánál sincs-,semmi vezetéknélküli kapcsolat, közepes kamera, NO ZOOM -T300hoz adott MCA-25 után ez már minimum- s HA felső kategóriás akkor a 4096 szin se sok -P800/GD87/S100- ráadásul azok is fakók...nézd meg egy T100 4096 szinjét a T720-ad mellett, azt fogod mondani hogy csak 3000 szines....
    Máshogy látod te a világot.....de súlyosan
    Nokia ócsó telefon....lehet, de akkor is veri ár/szolgáltatás arányban az ÖSSZES motorolát/bár a kegyelemdöfés a 3510i lesz-és szerintem nemcsak azért piacvezető mert ócsó telefon...
  • [DF]ricsik
    #350
    van valakinek 6610? mia faszér nem tuggya a hangtárcacsázást, hangvezérlést, hangfelvételt (ami az MMS-hez ugye elengedhetetlen, ugy van értelme) amit már egy gagyi 3310 tud (hanghivás)? Mért nem lássa a csengőhangok mappát hivocsoportoknál???? Így a letöltött több szólamu midiket nem lehet berakni hivocsoportokhoz csak a hagyományos 1 szolamu szarokat. Akkora kaka ezek nélkül hogy nem is igaz, nem beszélve, hogy ha ki akarod hangositani a radiot be kell dugni a fülhalgatót is...:(((( (gondolom ott van az antenna, vagy akkor nem értem mért...). Majd kihagytam a homályos csudacsiribiri szines kijelzőt :(((((((((((((((((((((((((((. Akinek van ilyenek kérnék tapasztalatokat
  • Pheel
    #349
    "Ugy latom te is csak papiron lattal V sorozatot. Infra tenyleg nincs rajta, de mivel mindegyik gyartonak mas a szabvanya, gyakorlatilag a hajadra kenheted. A 10 SMS is egy ertelmetlen korlat, ennek logikajat en se ertem, mert memoria az van boven. Az "ultragagyi tudasrol" eleg annyit, hogy a V66-ban mar reg 4+1 GPRS volt, mikor a nokiakban meg csak 3+1."

    Az infrák totál ugyanolyanok (IrDA), csak a kommunikációs forma változik gyártónként. De hidd el, azért sokkal kényelmesebb a telefont csak a PC mellé tenni, mint dugdosni.
    A 10 SMS logikája egyszerű: valszeg ennyire futja...
    A GPRS-ről pedig elég annyit mondani, hogy arra, amire kitalálták, sokkal alkalmasabb a Nokia automatikusan változó 2 fel - 2 le és 1 fel - 3 le csatornája, mint a 8-as osztály 1 fel - 4 le csatornája. Az egy dolog, hogy kishazánkban mire használják a GPRS-t. Nem erre lett kitalálva. Ajánlom figyelmedbe a 6200-ás EGPRS-ét a maga 114kbit/s-ével, ha innovációt akarsz.

    Ja és hogy mit akcióznak? Most láttam a TV-ben, hogy a T720 már csak 32EHUF. Ennyit a minden szökőévről...
  • magyar ember 2
    #348
    "Szerintem pont a 7650 és a 9210 a két legcsúnyább Nokia telefon, szóval alaposan melléfogtál."
    Kizarolag szerinted. Miert is fogtam melle? Mert nem egyezik az izlesunk? Ez tenyleg komoly erv...

    "Egy kaptafára készülő telefonokról szerintem nem beszélhetünk, maximum annyira, hogy ha valami jó, kár elrontani. A labda is kerek, mert az a legjobban használható alakja, minek tennének rá sarkokat?"
    A labdaval ellentetben a Nokia telefonok kinezete tavolrol sem tokeletes. Ugyanolyan 1szeru es igenytelen mint az ericcson vagy a motorola timeport.

    "Ha neked a letisztult, ergonómikus és elegáns design nem tetszik, akkor tényleg váltanod kellett."
    Nemnem, nekem a T720 igenis teccik.

    "A V sorozatú Motorolák meg ugyanolyan ultragagyi tudásúak, mint a T720, csak a V sorozatban még van némi forma is, nem csak egy kettéhajtható tégla. Ez az én meglátásom. A tudásához szerintem elég ha az infra hiányát vagy a MAXIMUM 10 SMS tárolási képességet mondom."
    Ugy latom te is csak papiron lattal V sorozatot. Infra tenyleg nincs rajta, de mivel mindegyik gyartonak mas a szabvanya, gyakorlatilag a hajadra kenheted. A 10 SMS is egy ertelmetlen korlat, ennek logikajat en se ertem, mert memoria az van boven. Az "ultragagyi tudasrol" eleg annyit, hogy a V66-ban mar reg 4+1 GPRS volt, mikor a nokiakban meg csak 3+1.

    "A Nokia, mint olcsó telefon... Ne viccelj már! Aki olcsó telefont akar az vesz valami olcsó Motorolát vagy Siemenst, de nem Nokiát!"
    Marpedig a legtobbet a nokia 3xxx sorozatot akciozzak be, 40 ropiert T720 nem minden szokoevben van, ellenben a nokiak 20asert ropkodnek.
  • Ramore
    #347
    A VisSie progi bármelyik verziójához nincs serialja valakinek véletlenül?
  • Pheel
    #346
    Ja értem. Az más. Viszont akkor félreértettelek :) Bocs!
  • Manta
    #345
    Köszönöm szépen, mindjárt megnézem őket, de googleben én is tudok keresni, leginkább személyes tapasztalatot vártam, persze nem egy néptelefon. Korábban nem volt PDA-m, ezért vagyok kiváncsi arra, hogy mit tud, tudnám-e használni rendesen. Bár valószínüleg megmaradok egyelőre szutyok dominósnak.
  • Pheel
    #344
    http://www.pcplus.co.uk/media/pcplus/pdf/184/184.review.motorola%20accompli%20008.pdf

    http://direct.motorola.com/eng/ProductFullSpec.asp?country=GBR&language=ENG&productid=7700

    http://www.momag.co.uk/reviews/accompli.shtml

    Elég?
  • Cheky
    #343
    Küldtem nekem e-mailt! :)
  • Manta
    #342
    Igen, remek német és finn oldalakat találtam, azért kérdeztem meg itt.
  • Pheel
    #341
    Beírod google-be, hogy

    motorola accompli 008 features

    és válogatsz annak megfelelően, hogy milyen nyelven tudsz olvasni. A német oldalak kimerítőbbnek tűnnek.
  • Manta
    #340
    Accompliról el tudja valaki mesélni, hogy mit is tud? A különböző szolgáltatók oldalait néztem, de az nem elég informatív, mellesleg mindenhol mást írnak. Leginkább a PDA része érdekelne.
  • Pheel
    #339
    Szerintem pont a 7650 és a 9210 a két legcsúnyább Nokia telefon, szóval alaposan melléfogtál. Bár ha belegondolok, hogy neked tetszik a T720, akkor tetszhet a fent említett két Nokia is.

    Egy kaptafára készülő telefonokról szerintem nem beszélhetünk, maximum annyira, hogy ha valami jó, kár elrontani. A labda is kerek, mert az a legjobban használható alakja, minek tennének rá sarkokat?

    Ha neked a letisztult, ergonómikus és elegáns design nem tetszik, akkor tényleg váltanod kellett.

    A V sorozatú Motorolák meg ugyanolyan ultragagyi tudásúak, mint a T720, csak a V sorozatban még van némi forma is, nem csak egy kettéhajtható tégla. Ez az én meglátásom. A tudásához szerintem elég ha az infra hiányát vagy a MAXIMUM 10 SMS tárolási képességet mondom.

    "Aki nokiat vesz, leginkabb azert veszi, mert olcsobb"
    A Nokia, mint olcsó telefon... Ne viccelj már! Aki olcsó telefont akar az vesz valami olcsó Motorolát vagy Siemenst, de nem Nokiát! Azok feleannyiba-harmadannyiba kerülnek. Én még emlékszem 70 Ft-os telefonra is és az is Motorola volt.

    A kinézetről továbbra is az a véleményem, hogy izlések és pofonok. Szóval kár rajta vitázni.
  • Pheel
    #338
    Két megoldás van:
    1. Addig töltöd rá a jó csengőhangot, amíg felülírod az összes rosszat, ugyanis ha már nincs üres hely, akkor a legrégebben feltöltött íródik felül minden új hangnál.
    2. Elviszed szervízbe és kiflash-elteted, azaz kérsz rá szoftverfrissítést. Ez ha garos a telefon ingyen van, ha nem, akkor kb 2500 HUF.
  • magyar ember 2
    #337
    Hozzatennem hogy motorolabol is csak a V sorozat es a T720 a jo, a timeport es hasonlo olocskategorias telefonok ugyanolyan gagyik mint a nokiak.
  • magyar ember 2
    #336
    Lehet, de mielott azt hinned hogy az emberek tobbsegenek a nokia tetszik jobban, inkabb nezz korul, mert en pont az ellenkezojet tapasztalom, meg a nokiasok koreben is. Aki nokiat vesz, leginkabb azert veszi, mert olcsobb (legtobben nem 7650et meg 9210et vesznek, hanem a 3xxx neptelefon sorozatot), es olcsobb hozza a szerviz, alkatresz; ha lenne ra tobb penzuk akkor nem nokiat vennenek, hanem motorolat, samsungot.

    1altalan nem tulzas amit irtam, rakd 1mas melle a nokia telefonokat, mind ugyanolyan alaku, elrendezesu, alig kulonbozik vmiben. 1szeru kommersz neptelefon. Annyiban jobb az ericssonnal, hogy legalabb normalis menuje van, es megbizhatobb, de a kinezet az ugyanolyan fantaziatlan. En is azert valtottam motorolara, mert untam az ugyanolyan nokiakat, amik szinte csak a tudasukban kulonboznek.
  • Stex
    #335
    Egy barátom gondja az lenne, hogy a Nokia 3510es telcsije, -miután wapról szedett le polifonikus csengőhangokat -némelyik leszedett csengésnél (gondolom a hibásaknál) csak sípol (de inkább idegesitően búg) ha rámegy, és ez a sípolás nem is múlik el csak ha kikapcsolja a telefont.. A gond az, hogy ezeket a hibás csengéseket nem lehet kitörölni (mondjuk a többit sem lehet) így nem tudjuk a hibát sem korrigálni. Találkozott valaki hasonlóval, vagy tudnátok-e segíteni?
  • Pheel
    #334
    A Sharp tényleg szép. A Samsung is, de a Pana. Na ne már! :)
  • Pheel
    #333
    Ha nem tudom a választ, mert sosem voltam elvetemült dominós, akkor hogyan válaszoljak? Írjam oda, hogy passz? :)
  • Pheel
    #332
    Izlések és pofonok. Mindenesetre elég nagy bátorság a Nokiákra kijelenteni, hogy "de mar 5 eve ugyanolyan fos ahogy kinez, 1szeruen keptelenek kulturaltan kinezo telefont csinalni". Sok embernek tetszik a kinézetük, míg a T720-ra a legtöbben azt mondják, hogy egyszerűen ronda. Tudod a bolondok is azért vannak bezárva, mert ők vannak kevesebben.
  • Ramore
    #331
    Senki nem tudja, hogy az S45-re ajánlott rátölteni az S45í szoftvert? Egyáltalán lehetséges? Illetve egy síma gyári adatkábellel mit lehet kezdeni S45-nél?
  • Manta
    #330
    Kösz a segítséget srácok!
  • magyar ember 2
    #329
    A T720 a legdizajnosabb amit Magyarorszagon kaphatsz. Nezd meg eloben is, mert bar kepen is laccik hogy ez a nyero, a valosagban 2szer olyan jo. Lattam mar a samsungot is, az is eleg csepeli, nevetseges hogy a gombok olyanok mintha lombfuresszel lennenek kifureszelve a boritasbol. Ja, es nem veletlenul adjak gyarilag 2 aksival, mert 1 nap alatt lemerul, akarhogy kimeled (egyeduli elonye hogy csak annak van 64k szines kijelzoje). A panasonic se tetszik, elegge samsung koppintas, csak joval nagyobb. Ezekbol 1edul a T720 ami kulturaltan nez ki.
  • magyar ember 2
    #328
    A kamerat nemtom milyen, de a T720 a legjobb telefon. Az ericsson 1 hulladek, ha nem kepes normalis telefont csinalni, hamar csodbe m1, a sonynak is 1re kevesbe bolt 1uttmukodni veluk. A nokia meg egy kozonseges tucattermek, a menuje jo, de mar 5 eve ugyanolyan fos ahogy kinez, 1szeruen keptelenek kulturaltan kinezo telefont csinalni.

    Nemtom te mit nem tudsz kommunikalni a T720al, en most is arrol netezek. A T300 egesz 1szeruen 1 hanyas, nevetseges az a csepeli gagyi kulso, olyan mint egy KGST termek 50 evvel ezelott. A kijelzoje nemcsak hogy kicsi (101*80), de raadasul csak 256 szines (szemben a T720 120*160, 4096 szin). Akkor miben is jobb?
  • Anee
    #327
    T720 nagyon dizájnos?:-)Jó oké a T300nak tényleg nincs dizájnnya de sajnos a T720 sem rendelkezik ilyen fícsörrel....nézz mellé egy samsung kinyitható telefont vagy egy sharp gx10-et vagy gd87-et....
  • Anee
    #326
    tényleg kicsi csak az aksiját naponta töltheted úgy hogy 30 percet beszéltél:-)
    amúgy aranyos
  • magyar ember 2
    #325
    Az accompli nem telefon, hanem egy palmtop, amivel lehet telefonalni is, igy akarcsak a palm, ez se kell senkinek se, de ettol meg a motorola telefonok elegge keresettek.
  • Anee
    #324
    T720 szerintem nevetséges főleg az i változata...Hiába fotózól-roszabb a kamera mint az Ericssoné vagy a Nokiáé- nem teheted be háttérképnek, mert az minek.......only mms
    A leggázabb számomra hogy pc-vel szinte sehogy se tud komunikálni.....hívóhoz nem rendelhetsz képet satöbbi....
    Szar telefon egész jó kijelzővel....a T300 meg király telefon kicsit roszabb kijelzővel-bár még mindig jobban ki van használva a kijelző mint S55-nél...
    a T300 kategóriájában most simán vezet
  • Pheel
    #323
    Vagy a kutya se vitte drágán és megunták, hogy áll benne a pénz...
  • magyar ember 2
    #322
    Viccnek jo, a Ludas Matyiba biztos beraknak a nap hirenek. A vodkafon akciozik, nem a motorola, ami azert nagy kulonbseg. A Westelnel vmi 110-120 akcioban a T720.

    Mivel a T720at igy beakciozta a vodka, az nyilvan magaval rantotta a regebbi motorola cuccok arait is.
  • Manta
    #321
    Üdv! A voda a heti akcióit valóban hetente változtatja? Accomplin töröm a fejem, de így szombat délután elég esélytelen.
    Dominót át lehet irányítani?
  • Pheel
    #320
    A Voda most a Motorola Acompli-is akciózza világba. Motoroláéknál végkiárusítás van vagy mi? Megszüntetik a cellphone érdekeltségüket és végre a processzorgyártásra összpontosítanak?
  • magyar ember 2
    #319
    Azert nem olyan kicsi a memoriaja, azt viszont nemtom mire jo hogy csak 10et tud eltarolni, kozben 1 mega meg szabadon figyel jatekokra, hatterkepekre, vagy mms-re, lenne hova rakni. Viszont nagyon dizajnos, kulturalt kivul-belul, es nem tomegtelefon, bar a vodkafon most nagyon beakciozta.