10995
Melyiket érdemes megvenni? Ár, technikai háttér, stb.
  • Pheel
    #439
    De ezt ne nekem mondd, én tudom!
  • Pheel
    #438
    Én simán be merek állni, mert tudom, hogy az én autóm kényelmesebb és nem szakad szét 3-4 év alatt...
  • Pheel
    #437
    Szóval fogalmad sincs milyen vagy nem jó és nem használod, mert nem vált be. Na én használom a T9-et, mert sokkal gyorsabban lehet vele gépelni. És nem csak sms-t.
  • Cvd
    #436
    "A FORMAJA az (ez nem a symbios, mielott vki megint elohozna). 2segtelenul jobban mutat 1 titanburkolat mint egy muanyag, de ha megfelelo forma nem tarsul hozza, akkor minek? Nokian belul biztos jo, de at720at meg se kozeliti." - ez a ze szubjektív véleményed, de miért adod elő úgy, mint világigazságot? Akinek más a véleménye, az elmehet a francba?:) Egyébként a 8910 pont az a típus, ahol a kinézetért fizetsz súlyos összeget, mert a tudása csak kb. a 6310-zel van egy szinten. Mint ahogy a Ferrarinál is a csomagolásért fizetsz sokat, mert hasonló teljesítményt feleannyiból is ki lehet hozni.
  • magyar ember 2
    #435
    ITAP van, viszont nem hasznalom, nekem ne okoskodjon a telefon mint a vindoz, majd en beirom amit akarok. :)

    Ami viszont jo lenne ha nemcsak szimbolum bevitel eseten lenne, az az adott billentyure rakott karakterek kiirasa felul (lenyomas eseten), igy nehezebb lenne tulszaladni (a sony-ericsson t68ban van ilyen).
  • Cvd
    #434
    Na ezt a kérdést itt és most tisztázhatjuk. Javíts ki ha tévedek, de a 720-as telefonkönyve tud tárolni 500 nevet, és minden névhez egy telefonszámot ugye?

    A 6610 300 bejegyzést tud tárolni, csak épp a nokiánál egy bejegyzéshez 5 telefonszámot, plusz 2 szöveges mezőt lehet eltárolni (emailcím, postacím, bármi). Ez összesen ugye 1500 telefonszám és 600 szöveges mező. Had ne mondjam mekkora segítség, amikor egy ismerősnek nem kell külön név alá menteni a munkahelyi és mobil számát, hanem ott van egymás mellett. És mielőtt azzal jönnél, hogy így meg keresgélni kell köztük: nem kell, ki lehet jelölni egy alapértelmezettet, amit azonnal hív. Ezt már 3 éve minden nokia tudja, amivel érdemes foglalkozni.:)
  • magyar ember 2
    #433
    Tokmind1 hogy melyikben van, ha ugyis kell hozza.
  • magyar ember 2
    #432
    "Vegyél csak Ferrarit, de én inkább kényelmesen utazom..."
    Viszont nem is mersz beallni a parkoloba a ferrarim melle, mert lesajnaljak a bmwdet. :D
  • Pheel
    #431
    Azt mondod van a T720-ban rádió. Hol? A Motorola nem tud róla. Vagy a headsetben van, mint az MP3 player? Mert akkor majdnem minden Nokiához is van MP3 Player, elvégre azt is árulnak kiegészítőként Nokiáék...
  • Pheel
    #430
    Eszembe jutott még valami!
    Ezekben a Motorolákban iTAP nevű prediktív beviteli cucc van T9 helyett. A V66-ban nagyon szidták, hogy rosszul működik, kevés szót ismer, nehezen tanítható. Mi a helyzet a T720-szal?
  • magyar ember 2
    #429
    Ha igy haladunk, nagyobb lesz 1 hozzaszolas mint a vindoz buglistaja. Kiraly. :)
  • Pheel
    #428
    Van 1 apró kis gond a Ferrari-BMW-Audi hasonlattal. Ferrari-t maximum második autónak vesz az ember, hogy száguldozzon kicsit, meg esetleg fiatalítsa magát, de hosszabb távon kényelmetlen utazni, ha lemész vele az autópályáról, akkor leér az alja, ráadásul nem éppen családi autó és bevásárolni sem ideális. Márpedig ezt gyakrabban csinálod, mint 300-zal száguldozol a versenypályán, kivéve, ha te vagy Schumacher, de akkor meg F2003-ban ülsz.

    A BMW vagy az Audi viszont megfelel az egész családnak. Komfortos, biztonságos.

    Sarkítva:
    Motorola - Ferrari - 10 SMS
    Nokia - BMW - 150 SMS

    Vegyél csak Ferrarit, de én inkább kényelmesen utazom...
  • magyar ember 2
    #427
    "Amúgy segítek: Symbian és nem symbios :-PPP"
    Nembaj, lesz SymCity es kesz. :D

    "Nem. 40-ért nem vitték. Ha vitték volna, akkor most nem lenne 32"
    Hidd el, vittek rendesen (faterom vodkafonos, van ralatasom).

    "Mert ott van a táblázatomban."
    Csak epp a vegen, az osszegzesnel mar "lemaradt", mert az nem mutatott volna jol a motorola fikazasban.

    "Ajánlom a vagy szócskát figyelmedbe."
    En ertem, csak te nem. Az elobb irtad hogy a 6610ben az mms miatt nincs hangtarcsazas, erre irtam hogy a t720i-nel is ugyanez van, tehat mind2nel a memoria ugyanolyan korlat. Ebbol kovetkezik hogy a 6610ben is vagy nagy szabad memoria, vagy mms van, tehat miben is lenne elmaradva a hasonlo cipoben jaro t720? Most irjam ide en is hogy "Ha elolvasod figyelmesen, amit írtam (1 mondat), akkor megérted. Ha nem, nem. Nem IQ bajnokságon vagyunk..."?

    "A 6610 300 telszámot tud MMS-sel, a T720 500-at MMS nélkül, MMS-sel 100-at. Ezt kellene emlegetned. Mert így valóságalapja is van."
    Viszont mms nelkul se tud tobbet, ezt is emlegesd! :)

    "SOHA SEMMI BAJOM NEM VOLT AZ INFRÁS KOMMUNIKÁCIÓVAL. Az, hogy neked nem megy, az nem az infra hibája, sokkal inkább a tiéd."
    Az enyem nem, mert nincs, es nem is hasznalnam. Viszont annak a sok embernek, akiknek a kedveert a vodafon beirta a connectme faq-ba hogy nokia telefonoknal az infras kommunikacional soxor megszakad a kommunikacio, na azoknak biztos problemat okozhat. (Hozzatennem meg azt is hogy ha mar az ems-nel szuksegesnek lattad megjegyezni hogy csak motorola telefonokkal kompatibilis, akkor az infranal is legyel szives megjegyezni hogy nokian kivul mas telefonokkal nem kompatibilis!)

    "Ja értem a logikádat! Ha te nem tudod használni, akkor szar és felesleges."
    Neked nem? te csak azt nezed hogy mi van a dobozra irva, es mar meg is nyugodtal?

    "Tehát ha színvak lennél, akkor senki ne gyártson színestévét, mert TE úgysem látod."
    Gyarthat, de akkor neked ugyis felesleges lesz.
  • magyar ember 2
    #426
    "Ott van a titánacél burkolatú 8910-es, de te pl. simán rámondod, hogy szar igénytelen vacak"
    A FORMAJA az (ez nem a symbios, mielott vki megint elohozna). 2segtelenul jobban mutat 1 titanburkolat mint egy muanyag, de ha megfelelo forma nem tarsul hozza, akkor minek? Nokian belul biztos jo, de at720at meg se kozeliti.

    "mert úgy tűnik nem vagy képes a saját kis világodon kívül gondolkozni, vagy neked nem tetsző tényeket beismerni."
    Na, ez rolad is elmondhato.

    "megint a saját érdeked szerint dolgozol, nem objektíven. Most fogod a t300-at, és kijelented, hogy az az átlagtelefon, az összes többivel meg nem foglalkozol, mert azok engem igazolnak."
    Atlagtelefonrol beszeltel, erre mondtam a t300at, ami igencsak atlagtelefon, ami neked azert nemjo, mert a tenyek engem igazolnak.

    "Nem akarlak meggyőzni, ha te nem látsz különbséget a nokiák között, miközben a sokkal inkább egy kaptafára készülő v-szériánál meg kikéred magadnak a gyanút is, akkor nincs értelme vitázni"
    Tenyleg nincs, mert nem latod be hogy pont a kedvenc nokiad az 1kaptafa telefon, mikozben a motorolaknal a homlokegyenest kulonbozoeket is osszemosod.

    "Hát nem tény, hogy a kis méret miatt sokat kell tölteni?"
    1reszt a kis nokiakat is sokat kell, masreszt egy hasonlo kategoriaju samsungot meggyakrabban (t100 - 1 nap, a V es S sorozatot nemtom).

    "Nem tény, hogy a kisebb telefonokat könyebb elhagyni?"
    De, vegyel hatizsak meretu hitlermobilt, extrakent meg kurblit is kapsz hozza. :))

    "Én megnéztem, te vagy az, aki nem. Vagy megint hazudsz."
    Szemelyeskedes helyett inkabb nezd meg Pheel kollega tablazatat (meg a hozza fuzott javitasaimat), es te is eszreveszed.

    "Tény (a 720-as tudására alapozva, amit több helyen is megnéztem), hogy a 720-as, ami ugye a csúcs a motorola kínálatában, egy közepes szintű nokiának felel meg."
    Ez nem teny, csak nagyotmondas.

    ""A Volkswagen is tobb autot ad el..." Itt szerepcserében vagy.. A VW a közepes tudás és minőség, a telefonoknál ez a motorola, nem a nokia.."
    Szokas szerint megint te vagy szerepcsereben. A ferrariba se raknak automata valtot, meg egyeb extrakat, megse gondolod komolyan hogy egy opel vagy vw exkluzivabb nala.

    "csak a lényeget kihagytad, nem válaszoltál. Kiemelem megint: AKKOR MIÉRT NEM FOGY? MIÉRT NEM SZERETI A TÖBBSÉG, HA ANNYIRA JÓ TELEFON?"
    Na akkor en is kimelem megint, hatha masodszorra sikerul elolvasni: "Magyarorszagon a tobbseg csak a nokiat ismeri, mert csak a neptelefonokhoz volt szerencseje, igy nem meri megvenni a minoseget, mert nem ismeri. A hazai viszonyok ismereteben az emberek nem akarnak hinni a szemuknek, hogy tenyleg leteik minoseg olcso aron." (#419)

    "zt mondd meg akkor, hogy hogyan tudott betörni a Siemens 2-3 év alatt a semmiből a 2. helyre Magyarországon, ha a te logikád igaz? Hisz a motorola sokkal régebben van itt, hogy hogy neki nem sikerül"
    A ferrari is eleg regota ittvan, megse tort be a nepauto piacra. Ez van a motorolanal is.

    "Ja értem. Te fikázhatsz egy még meg sem jelent telefont, amis csak képen láttál maximum. Én viszont nem tehetem meg ezt egy 5-6 éves típussal, ami nem egyszer volt a kezemben.."
    Ha 1szer epp azon problemazol hogy nem igaz amit mondok, akkor az a minimum hogy te csak igazat irsz. (Igaz, akkor meg nem nagyon kulonbozne a velemenyed.)

    "Egyébként meg a méret piszkosul szubjektív, az hogy kicsi, nem jelenti azt hogy jó. Én utálom a kis telefonokat"
    En viszont szeretem ha kicsi egy telefon, es nem huzza le a zsebemet. A 6150 utan hatalmas feludules volt a v51, annyira, hogy allandoan ellenorizni kellett nem loptak-e meg el, mert a 6150nel szemben nem lehetett erezni hogy az ovemre akasztottam.

    "mint ahogy az emberek nagy része is, ezért nem mennek a gyártók se egy bizonyos méret alá, csak a motorola nyomatja a kis szutykokat"
    Meg a samsung, kyocera, nec, panasonic, stb.

    "erős túlzás pl egy fullextrás BMW-t letrabantozni"
    Egy rolls-royce, ferrari kategoriaban azert az eleg parasztos. Persze nyilvan jo auto az a8 audi is, csak nem ebben a kategoriaban.

    "ráadásul simán a Ferrari szintje fölé lehet tuningoltatni, akkor miért is trabant?"
    Mert azon a szinten az nem 1 marka. Minden jol meno ugyved, "vallalkozo" audival meg mercivel jarkal, egy rolls-royce, de meg 1 ferrari is sokkal elitebb.

    "De akkor ott a másik példám, a kis gyárak. Azokhoz a sportkocsikhoz képest a te logikáddal nézve a Ferrari a trabant."
    Persze van annal is jobb, de az se a nepauto kategoria.

    "minőségi design van a nokiánál is nem is egy típusnál, ezt csak te vagy képtelen beismerni, de ettől még létezik"
    Vagy inkabb keptelen vagy elolvasni. Mingyart ott a 7650, arra mondtam is hogy jol nezne ki, ha nem lenne olyan nagy, akar szoba is johetne.

    "Tudásban viszont simán lemaradt a motorola, és mielőtt erre valami okosat válaszolsz, NÉZZ UTÁNA!!!"
    HAt most itt a lehetoseg hogy utananezz.

    "no komment, 1 ember szubjektív véleménye, nem támasztják alá eladási vagy bármely más adato"
    Elhiheted hogy a rolls-royce se az eladasi mutatok alapjan kerult az elit kategoriaba. Nalam alapfontossagu a kinezet es a meret, nemcsak ami belul van.
  • Pheel
    #425
    "Pedig arrol ment a vita, amig ervek hianyaban bele nem kavartad a symbios oprencert (es tarsait), mint kinezeti jellemzot."
    Nem én mondtam, ebből is látszik, hogy nem figyelsz. Amúgy segítek: Symbian és nem symbios :-PPP

    "Nyilvan ezen logika alapjan lett a keszulek a 40 ropis akcio utan 32 ropi a kovetkezo akcioban..."
    Nem. 40-ért nem vitték. Ha vitték volna, akkor most nem lenne 32.

    "Viszont rovidebb, ezt miert "felejtetted el" megemliteni, mikozben ott van a tablazatodban?"
    Mert ott van a táblázatomban.

    ""el van maradva vagy MMS vagy memória terén"
    Miben is? BArmikor ratoltheto az i-s szoftver, mint ahogy az ericsson t68-ra is."
    Ajánlom a vagy szócskát figyelmedbe. Ha elolvasod figyelmesen, amit írtam (1 mondat), akkor megérted. Ha nem, nem. Nem IQ bajnokságon vagyunk...

    "Viszont az is eleg nevetseges, hogy a 6610ben csak 300 tel.szamot tudsz eltarolni, mig a t720ban 500at, nem? Az ilyeneket is meg kene emliteni ha mar elkezdted."
    A 6610 300 telszámot tud MMS-sel, a T720 500-at MMS nélkül, MMS-sel 100-at. Ezt kellene emlegetned. Mert így valóságalapja is van.

    "Nekem amugy sincs infraport a gepemen, de ha lenne se hasznalnam, olyan nevetsegesen instabil rajta a kommunikacio."
    SOHA SEMMI BAJOM NEM VOLT AZ INFRÁS KOMMUNIKÁCIÓVAL. Az, hogy neked nem megy, az nem az infra hibája, sokkal inkább a tiéd.

    "Valoban... egyiket se tudnam kihasznalni. Neked milyen infra vagy bluetooth kutyud van, amivel hasznalod?"
    Nekem infraportom van, azzal használom a 6510-emet problémamentesen. Ja értem a logikádat! Ha te nem tudod használni, akkor szar és felesleges. Tehát ha színvak lennél, akkor senki ne gyártson színestévét, mert TE úgysem látod.

    "a többiek észreveszik majd, hogy a Nokiák tudása sokkal jobb. Hat nemigazan."
    A tények magukért beszélnek. Magyar ember 2-nek persze azt mutatják, hogy milyen jó a T720...
  • magyar ember 2
    #424
    "Erre már nem lehet ráfogni, hogy a külsejéről beszélsz."
    Pedig arrol ment a vita, amig ervek hianyaban bele nem kavartad a symbios oprencert (es tarsait), mint kinezeti jellemzot.

    "Egyedül a Vodafone árulja 31 900 Ft-ért előfizetéssel, a Pannon nem tartja készleten, a Westelnél pedig 69 900 Ft előfizetéssel."
    Ki akadalyoz meg hogy a vodafonnal vasarold? Nyilvan kenyeret se ott veszel ahol 2szer annyi mint masutt. Ennyi erovel irhatnad azt is mennyibe kerul a gyemantokkal diszitett valtozat.

    "Tegyük még azt is hozzá, hogy a Vodafone odaírta, hogy "a készlet erejéig kapható". Tehát ez a 32 000 nem éppen az átlagára a telefonnak, hanem vagy sikerült kifejezetten olcsón hozzájutniuk egy adaghoz, vagy nagyon bevásároltak belőle és nem fogyott eléggé és inkább adják olcsóbban, csak ne maradjon a nyakukon."
    Na ebbol is latszik hogy nem igazan vagy ott a temaban. A vodafon azert csinal ekkora akciokat, mert az elofizetoi taborat akarja novelni (amiben jelenleg hazankban a legkisebb a 3 kozul). Ezert ad egy csucsmodellt nokia arban - csak elofizetoknek (vitamaxxal kb duplaennyi az ara, meg ugy is joval olcsobb mint a tobbi szolgaltatonal).

    "Ha ez elfogy, akkor megint 70 000 körül lesz az ára."
    Nyilvan ezen logika alapjan lett a keszulek a 40 ropis akcio utan 32 ropi a kovetkezo akcioban...

    "Az MMS miatt nincs hanghívás"
    A t720i-ben sincs, nyilvan mind2 telefonnal mas alkalmazasoktol vettek el a tarhelyet az mms uzeneteknk. (Latod, segitek neked is. :))

    "A 6610-nél nehezebb, vastagabb és szélesebb a T720"
    Viszont rovidebb, ezt miert "felejtetted el" megemliteni, mikozben ott van a tablazatodban?

    "el van maradva vagy MMS vagy memória terén"
    Miben is? BArmikor ratoltheto az i-s szoftver, mint ahogy az ericsson t68-ra is.

    "a 10 SMS képessége még mindig nevetésre ingerel"
    Ez az 1eduli hatrany amit fel lehet hozni, a logikajat en se ertem, memoria az van ra eleg.
    Viszont az is eleg nevetseges, hogy a 6610ben csak 300 tel.szamot tudsz eltarolni, mig a t720ban 500at, nem? Az ilyeneket is meg kene emliteni ha mar elkezdted.

    "Az infra hiánya is hátrány"
    Neked. Nekem amugy sincs infraport a gepemen, de ha lenne se hasznalnam, olyan nevetsegesen instabil rajta a kommunikacio.

    "Rádió! Már a V2288-ban is volt! A T720-ban miért nincs?!?"
    Van, sot mp3 lejatszo is, headset kell hozza, azzal hasznalhato (mint mind1ik masnal a vezetek egyben antennakent is funkcional).

    "Az infra és bluetooth megléte viszont óriási előny a Motorolával szemben"
    Valoban... egyiket se tudnam kihasznalni. Neked milyen infra vagy bluetooth kutyud van, amivel hasznalod?

    "a többiek észreveszik majd, hogy a Nokiák tudása sokkal jobb."
    Hat nemigazan. Most legalabb az osszehasonlitasbol kiderul hogy megsem. Persze lehet jonni azzal hogy nincs benne hscsd (az 1900 MHz-t tenyleg nem tudja, pedig a v66 tudta, biztos elhagytak utkozben. Masreszt hacsak nem amerikaban elsz (gondolom nem, kulonben nem pannon arlistakat nezegetnel), ez abszolut nem hatrany), amit szinten a hajadra kenhetsz, de legalabb elmondhatod hogy van ilyen a nokian. :)

    "Ha pedig a mostani árát nézzük a T720-nak, akkor nincs olyan telefonja a Nokiának, ami hasonló áron lenne. A 3510 12 900 Ft, a 3410 9 900 Ft. Tehát többb, mint 3 db 3410-es (Java) vagy majdnem 3 db 3510-es (Java, GPRS) telefon jönne ki egy akciós T720 árából."
    Valahogy nem ezekkel hasonlitottad ossze a t720at. Vagy az nem szamit, a lenyeg hogy az 1ik nokia ebben jobb, a masik abban, aztan kozos erovel, csak az elonyoket nezve, hatha legyozik az 1 szem t720at? Nem mondom, korrekt (es foleg valos) osszehasonlitas...

    Na, en vettem a faradtsagot, es megneztem az arakat:
    - motorola t720
    vitamaxxal: 64k (mind netto ar)
    elofizetessel: 25.5k
    - nokia 6610
    vitamaxxal: 112k
    elofizetessel: 56k
    Tehat hol is maradt az olcsosag?
  • Cvd
    #423
    "Pont ugyanugy mint a neptelefon nokiaktol jelentosen kulonbozo designos motorolak eseteben. " - Persze hogy a szavakon lovagolok, mert az az alap, de nem megyek vele semmirem mert szarsz az egészre. Hogyan is jött fel a ferrari? Autó, ugye? Említettemm, hogy a te logikád szerint minden autó is egyforma, amelyiken van 4 kerék... satöbbi. Ezel a tulajdonságokkal a Ferrari is rendelkezik, más tulajdonságokról meg szó se volt. Most vagy szarsz elolvasni amit írok, vagy mindig úgy értelmezed ahogy akarod.

    "Viszont a nokiatol elteroen a motorolanak a v sorozata es a t720 valoban igenyes telefont takar, nem egy alig modositott igenytelen 3xxx designt nehany extra tartalommal." - Na nem vitatkozom. Ott van a titánacél burkolatú 8910-es, de te pl. simán rámondod, hogy szar igénytelen vacak, mennyivel jobb a műanyag 720-as. Teljesen mindegy, hiába mondok neked, olyan nokiát, ami a vásárlók, és a szakma szerint is magasan veri a motorolákat, te képtelen leszel megérteni, mert úgy tűnik nem vagy képes a saját kis világodon kívül gondolkozni, vagy neked nem tetsző tényeket beismerni.

    "Meg 20at z ellenkezojerol." - Oké, sorolj fel 20 típust, amihez külön kell a fényképezőgépet csatlakoztatni. Mert erre írtad, és ugye nem csak a számokkal dobálózol?

    "A t300 eleg atlagos." - megint a saját érdeked szerint dolgozol, nem objektíven. Most fogod a t300-at, és kijelented, hogy az az átlagtelefon, az összes többivel meg nem foglalkozol, mert azok engem igazolnak.


    "A nokianabol minden meretben fantaziatlan egyentelefont talalsz, mig a motorola kicsi, szep es jo. Olyanoknak terveztek akik nem elegednek meg a nokia szocreal neptelefon dizajnjaval." - Nem akarlak meggyőzni, ha te nem látsz különbséget a nokiák között, miközben a sokkal inkább egy kaptafára készülő v-szériánál meg kikéred magadnak a gyanút is, akkor nincs értelme vitázni.

    "Ja, a nemletezo hatranyokkal. " - Milyen légből kapott hátrányokkal? Hát nem tény, hogy a kis méret miatt sokat kell tölteni? Nem tény, hogy a kisebb telefonokat könyebb elhagyni? Nem tény, hogy sokkal sűrűbben kell tölteni, mint egy normális méretű telefont?

    "Tudasban pont olyan jo mint egy nokia, talan inkabb nezd meg 1szer mielott ilyeneket irkalsz!" - Én megnéztem, te vagy az, aki nem. Vagy megint hazudsz. Tény (a 720-as tudására alapozva, amit több helyen is megnéztem), hogy a 720-as, ami ugye a csúcs a motorola kínálatában, egy közepes szintű nokiának felel meg. Nézd már meg a 3650-es tudását, nem csak szövegelj a levegőbe, porrá alázza a 720-ast! Csak pár példa: MMC-kártyával bővíthető memória, beépített videokamera (nem fényképezőgép, mi tud pár másodpercet venni), symbian oprendszer. Hol vannak ilyenek a 720-asban?

    "A Volkswagen is tobb autot ad el..." Itt szerepcserében vagy.. A VW a közepes tudás és minőség, a telefonoknál ez a motorola, nem a nokia..



    "Igy van, akkor meg hol is a magas ar? Elotte meg a v51, v66 volt olcso, igaz nem ennyire, de 50-60ert mar kartyafuggetlent lehetett venni (a maga idejeben)." - Igen, én is ezt mondtam. csak a lényeget kihagytad, nem válaszoltál. Kiemelem megint: AKKOR MIÉRT NEM FOGY? MIÉRT NEM SZERETI A TÖBBSÉG, HA ANNYIRA JÓ TELEFON?

    "Nem. Magyarorszagon a tobbseg csak a nokiat ismeri, mert csak a neptelefonokhoz volt szerencseje, igy nem meri megvenni a minoseget, mert nem ismeri..." - Ez a legnagyobb hülyeség, amit eddig írtál. Azt mondd meg akkor, hogy hogyan tudott betörni a Siemens 2-3 év alatt a semmiből a 2. helyre Magyarországon, ha a te logikád igaz? Hisz a motorola sokkal régebben van itt, hogy hogy neki nem sikerül?

    ""Aki látatlanban fikáz, az te vagy, olyan nokiákat szidsz, ami még nincs is a piacon többek között."
    Kinek is okozott problemat a motorolanal a kinyitas eseten hivasfelvetel? Hat nem nekem, az biztos." - Ja értem. Te fikázhatsz egy még meg sem jelent telefont, amis csak képen láttál maximum. Én viszont nem tehetem meg ezt egy 5-6 éves típussal, ami nem egyszer volt a kezemben..

    "talan jobb mint a motorolanal, csak epp 1 telefont nem tudtok felmutatni, amiben mindez 1ben meglenne. " - egész pontosan olyat nem tudunk mondani, aminél te beismernéd, hogy igazunk van. Egyébként meg a méret piszkosul szubjektív, az hogy kicsi, nem jelenti azt hogy jó. Én utálom a kis telefonokat (mint ahogy az emberek nagy része is, ezért nem mennek a gyártók se egy bizonyos méret alá, csak a motorola nyomatja a kis szutykokat), vagyis akkor te meg mondj egy közepes-nagy telefont a motorola kínálatából, ami sokat tud. Ja hogy nem fogsz tudni? És így a saját logikád alapján szarok a motorolák? :)

    "Vagy veszel valami jó alapot (BMW, Audi stb), aztán azt tuningoltatod/alakíttatod át ahogy akarod."
    Akinek a ferrari kommersz, nem foglalkozik "trabanttal". - erős túlzás pl egy fullextrás BMW-t letrabantozni, ráadásul simán a Ferrari szintje fölé lehet tuningoltatni, akkor miért is trabant? De akkor ott a másik példám, a kis gyárak. Azokhoz a sportkocsikhoz képest a te logikáddal nézve a Ferrari a trabant.

    "aztan ott van a minosegi design, valamint a nokiaval 1szintu tudas (ne a lenyegtelen sallangokra gondolj, hanem amit ki is tudsz hasznalni)." - minőségi design van a nokiánál is nem is egy típusnál, ezt csak te vagy képtelen beismerni, de ettől még létezik. Tudásban viszont simán lemaradt a motorola, és mielőtt erre valami okosat válaszolsz, NÉZZ UTÁNA!!!

    "Vagy inkabb te, hiszen 1ertelmuen kulturaltabb a t720 mint barmelyik nokia telefon. :)" - no komment, 1 ember szubjektív véleménye, nem támasztják alá eladási vagy bármely más adatok, innentől kezdve nem is kell vele foglalkozni. Nekem is van ilyen, csak én tudok ebből kilépve is érvelni.:))
  • Pheel
    #422
    Elcsesztem a vastagítást. A vége nem lenne vastag eredetileg.
  • Pheel
    #421
    "Tudasban pont olyan jo mint egy nokia, talan inkabb nezd meg 1szer mielott ilyeneket irkalsz!
    32 guriga neked magas? Milyen nokiat is kapsz ennyiert? Ja, hogy csak 1 hulladek 3xxx-et... Ujabb "valos" "hatranyt" hallottunk..."

    Kicsit sok lesz, bocsi érte!

    Erre már nem lehet ráfogni, hogy a külsejéről beszélsz. Itt láthatóan T720 tudása került szóba. Lássuk hát mit is tud és miben is pont olyan jó, mint a Nokiás társai:
    Kezdjük az áránál, mert az a legfőbb érved! Egyedül a Vodafone árulja 31 900 Ft-ért előfizetéssel, a Pannon nem tartja készleten, a Westelnél pedig 69 900 Ft előfizetéssel.
    Tegyük még azt is hozzá, hogy a Vodafone odaírta, hogy "a készlet erejéig kapható". Tehát ez a 32 000 nem éppen az átlagára a telefonnak, hanem vagy sikerült kifejezetten olcsón hozzájutniuk egy adaghoz, vagy nagyon bevásároltak belőle és nem fogyott eléggé és inkább adják olcsóbban, csak ne maradjon a nyakukon. Ha ez elfogy, akkor megint 70 000 körül lesz az ára.
    Mit is tud manapság egy nagyjából 70 000 Ft-ért árult Nokia telefon? Ennyiért már 6610-et lehet venni, ami a Nokia egyik legújabb modelje. De ha ez nem jó, hát ott van a jó öreg 6310i, ami nem is olyan kicsi (Cvd kedvéért) és csak 49 900 Ft előfizetéssel.
    Lássunk hát egy szép tudáslistát mondjuk a telefonguru honlapja alapján, ahol mindhárom készülék megtalálható!

    Motorola T720
    Frekvenciasáv GSM 900/1800
    Készülékmemória helyek száma 500
    Készenléti ido 165 óra
    Súly 100 g
    Méret 90*47,5*21,3
    Színes kijelző 120x160 4096 szín
    GPRS, WAP
    Az EMS csak Motorola telefonokkal kompatibilis
    Java
    Dupla kijelző, ami az összecsukható design miatt elengedhetetlen

    Csak 10 SMS fér a memóriájába, nincs infra, nincs MMS, nincs Bluetooth, nincs rádió, külső antenna
    MMS képessé tehető, de akkor csak 100 helyes lesz a készülékmemória, és nem lesz benne hangjegyzet.
    Kihangosításról nem tudok.

    Nokia 6610
    Frekvenciasáv GSM 900/1800/1900
    Készülékmemória helyek száma 300
    Készenléti ido 150-300 óra
    Súly 83 g
    Méret 106*45*17,5
    Színes kijelző 128x128 4096 szín
    GPRS, WAP, HSCSD, EMS, Java

    Fér bele 120-150 SMS vagy 30-50 MMS, van infra, van MMS, van rádió, nincs Bluetooth, kihangosítható, belső antennás.
    Az MMS miatt nincs hanghívás, hangutasítás, hangjegyzet.

    Nokia 6310i
    Frekvenciasáv GSM 900/1800/1900
    Készülékmemória helyek száma 500
    Készenléti ido 432 óra
    Súly 111 g
    Méret 129*47*17
    Kétszínű kijelző 96x60 illuminátoros
    GPRS, WAP, HSCSD, EMS, Java, Bluetooth
    hangjegyzet, hanghívás
    Fér bele 120-150, van infra, nincs MMS, nincs rádió, van Bluetooth, belső antennás.

    A 6610-nél nehezebb, vastagabb és szélesebb a T720, el van maradva vagy MMS vagy memória terén és a 10 SMS képessége még mindig nevetésre ingerel. Az EMS kompatibilitása is elég halvány. Az infra hiánya is hátrány a külső antenna sem előny a 6610-zel szemben. Rádió! Már a V2288-ban is volt! A T720-ban miért nincs?!?

    A 6310i memóriája közel egyezik a T720-éval csak a Nokiába sok SMS fér, a T720-éba meg összesen 10. Itt a Motorola könnyebb és rövidebb, de ugyancsak szélesebb és vastagabb. A készenléti idők összehasonlíthatatlanul mások, bár itt a kétszínű kijelző sokat ront az összhatáson. Az infra és bluetooth megléte viszont óriási előny a Motorolával szemben. Sajnos nem MMS képes és nincs benne rádió, bár a Motorola sem MMS képes, ha pedig azzá teszik, akkor ugrik a hangjegyzet és a sok név. Viszont a 6310i legalább belső antennás és még így is véknyabb!

    A tények magukért beszélnek. Magyar ember 2-nek persze azt mutatják, hogy milyen jó a T720, de a többiek észreveszik majd, hogy a Nokiák tudása sokkal jobb.

    Ha pedig a mostani árát nézzük a T720-nak, akkor nincs olyan telefonja a Nokiának, ami hasonló áron lenne. A 3510 12 900 Ft, a 3410 9 900 Ft. Tehát többb, mint 3 db 3410-es (Java) vagy majdnem 3 db 3510-es (Java, GPRS) telefon jönne ki egy akciós T720 árából.
  • magyar ember 2
    #420
    "Akár milyen furcsa, a Ferrari is majdnem tucattermék."
    Nyilvan tobbet latsz belole az utakon mint opelbol...

    "De gondolj bele, hányan vennének, ha megtehetnék"
    Sokan. Nagyon sokan.

    "Vagy veszel valami jó alapot (BMW, Audi stb), aztán azt tuningoltatod/alakíttatod át ahogy akarod."
    Akinek a ferrari kommersz, nem foglalkozik "trabanttal".

    "Azonkívül kifejtenéd, hogy miért nem tucattermék szerinted a motorola/ferrari, és miért az a nokia/bmw?"
    A kis(ebb) darabszamot mar emlitetted, aztan ott van a minosegi design, valamint a nokiaval 1szintu tudas (ne a lenyegtelen sallangokra gondolj, hanem amit ki is tudsz hasznalni).

    "Ezesetben kénytelen lennél beismerni, hogy tarthatatlan az álláspontod, vagy egyszerűen csak kettős mércét használsz.:))"
    Vagy inkabb te, hiszen 1ertelmuen kulturaltabb a t720 mint barmelyik nokia telefon. :)
  • magyar ember 2
    #419
    "Akkor a Ferrari miben külömbözik a többi autótól? Vagy ott számítanak olyan részletek, amik egy átlag személyautó esetében nem?"
    Pont ugyanugy mint a neptelefon nokiaktol jelentosen kulonbozo designos motorolak eseteben. Gondolom te is latod a nyilvanvalo kulonbseget, csak mar megint a szavakon lovagolosz. (Amikor a tok1forma nokiakrol volt szo, mar a feliratbeli elteres is hatalmas kulonbozoseget mutatott, ugye?)

    "A lényeg az, hogy más gyártó gyárt nagy tudású, igényesen kidolgozott és szép telefonokat normál méretben is, míg a motorolánál ebben az osztályban szak a timeport szintű szemét van"
    A timeport pont olyan "igenyes", mint egy nokia 3xxx. Viszont a nokiatol elteroen a motorolanak a v sorozata es a t720 valoban igenyes telefont takar, nem egy alig modositott igenytelen 3xxx designt nehany extra tartalommal.

    "hopp, mondtál egyet, én meg tudok mondani legalább 10 példát az én oldalamról."
    Meg 20at z ellenkezojerol.

    "EGY ÁTLAGOS MAI TELEFONBA"
    A t300 eleg atlagos.

    "A NOKIA-nal minden méretnél találsz jó felszereltségű telefont, motorola: vagy kicsi, vagy sz@r."
    A nokianabol minden meretben fantaziatlan egyentelefont talalsz, mig a motorola kicsi, szep es jo. Olyanoknak terveztek akik nem elegednek meg a nokia szocreal neptelefon dizajnjaval.

    "Felsoroltam a kis méret hátrányait, nem írom le megint. Olvasd el. Aztán vedd figyelembe."
    Te az elonyoket soroltad fel, csak mivel ilyesmivel a nokia nem rendelkezik, ezert savanyu a szolo alapon rafogod hogy hatrany.

    "Ezért magasan piacvezető a NOKIA"
    A Volkswagen is tobb autot ad el mint a mercedes vagy bmw, akkor a passat vagy a golf jobb mint a 600 sec, vagy a8? Ugye ezt te is csak viccnek szantad?

    "Ja. meg az se tudja használni, aki eleve nem is akarja megvenni, mert tisztában van a hátrányaival."
    Ja, a nemletezo hatranyokkal. LEgbol kapott "hatranyokat" sorolsz fel, amik mar 1. ranezesre is laccik hogy alaptalanok. Soroljak en is ilyen hatranyokat a nokianal? Nem tud mms-t, nem lehet vele telefonalni, nincs benne jatek... ja, hogy ez mind nemigaz? De legalabb olyan valos hatrany mint amit a motorolahoz talaltal ki.

    "Magas ár, középszerű tudás. Eddig ezért nem fogyott"
    Tudasban pont olyan jo mint egy nokia, talan inkabb nezd meg 1szer mielott ilyeneket irkalsz!
    32 guriga neked magas? Milyen nokiat is kapsz ennyiert? Ja, hogy csak 1 hulladek 3xxx-et... Ujabb "valos" "hatranyt" hallottunk...

    "Most ugye egész olcsó lett a 720-as"
    Igy van, akkor meg hol is a magas ar? Elotte meg a v51, v66 volt olcso, igaz nem ennyire, de 50-60ert mar kartyafuggetlent lehetett venni (a maga idejeben).

    "Akkor csak van még vele valami gond nem?"
    Nem. Magyarorszagon a tobbseg csak a nokiat ismeri, mert csak a neptelefonokhoz volt szerencseje, igy nem meri megvenni a minoseget, mert nem ismeri. A hazai viszonyok ismereteben az emberek nem akarnak hinni a szemuknek, hogy tenyleg leteik minoseg olcso aron.

    "Amit én kritizálok, azt nem kitalálom, hanem tényekre alapozom."
    Kiveve amikor nem. Lasd az elozo hozzaszolasodat.

    "Megnéztem a 720-as tudását, elég gyér"
    Adjak szemuveget? :)

    "Aki látatlanban fikáz, az te vagy, olyan nokiákat szidsz, ami még nincs is a piacon többek között."
    Kinek is okozott problemat a motorolanal a kinyitas eseten hivasfelvetel? Hat nem nekem, az biztos.

    "Ja és rendszeresen a "Minden NOKIA.." szófordulattal indítasz, ezek szerint minden egyes típus volt már a kezedben?"
    A nokia fan clubos tarsaid csinaltak ebbol a topicbol 'motorola vs minden mas' topicot. Mindig azt huzzatok elo a t720 ellen, amelyikrol ugy velitek talan jobb mint a motorolanal, csak epp 1 telefont nem tudtok felmutatni, amiben mindez 1ben meglenne. Persze nehez is, mikor egyiknek az a lenyeg hogy kicsi legyen, a masiknak meg hogy nagy. (Latod, ebben is jo a motorola, osszecsukva kicsi, kinyitva nagyobb. :))
  • Cvd
    #418
    "A ferrari is milyen hasznalhatatlan, ugye, mnert nem opel astra kasznija van?"- Na most koncentrálj, mert haladó szintű logika következik.:)))

    Akár milyen furcsa, a Ferrari is majdnem tucattermék. Az egyetlen dolog ami ezt visszatartja, az ára. De gondolj bele, hányan vennének, ha megtehetnék. Te is, hisz különben nem említed.. Azok körében, akik meg tudják fizetni, na ott bizony tényleg tucattermék, szinte minden filmsztárnak meg gazdagnak van. Ha nem tucattermék autót akarsz, akkor valamilyen kis darabszámban, kézzel dolgozó, de neves gyártót kellene keresned, ahol a fontosabb dolgokbab előre kikérik a véleményed, és azt próbálják megvalósítani. Vagy veszel valami jó alapot (BMW, Audi stb), aztán azt tuningoltatod/alakíttatod át ahogy akarod. De semmiképpen sem egy sorozatgyártott darabot veszel.
    Azonkívül kifejtenéd, hogy miért nem tucattermék szerinted a motorola/ferrari, és miért az a nokia/bmw? Gyanítom, hogy a felsorolt tulajdonságok alapján több nokia/bmw típust is tudok mondani, ami nálad valahogy mégis a gyenge kategóriában van, miközben az azonos tulajdonságú "kedvenc" meg "Hűdekirály". Ezesetben kénytelen lennél beismerni, hogy tarthatatlan az álláspontod, vagy egyszerűen csak kettős mércét használsz.:))
  • Cvd
    #417
    "A ferrari is milyen hasznalhatatlan, ugye, mnert nem opel astra kasznija van?" - Ferrari? tudod, alul kerék, oldalt ajtók... Ugyanaz. Akkor a Ferrari miben külömbözik a többi autótól? Vagy ott számítanak olyan részletek, amik egy átlag személyautó esetében nem?

    "Az elobb meg azzal jottetek hogy nem kisebb mint 1 nokia, akkor meg miert miert is hatranyosabb ugyanaz egy motorolanal, mint 1 nokianal?" - a kis méret nálam hátrány, persze másoknál nem kötelezően az. A lényeg az, hogy más gyártó gyárt nagy tudású, igényesen kidolgozott és szép telefonokat normál méretben is, míg a motorolánál ebben az osztályban szak a timeport szintű szemét van.

    "Aha, persze... pl. aony-ericsson t300. Hol is van beleepitve a kamera?" - hopp, mondtál egyet, én meg tudok mondani legalább 10 példát az én oldalamról. Ezért mondtam azt, hogy nem minden más telefonba, hanem EGY ÁTLAGOS MAI TELEFONBA. Érezni kellene a különbséget.

    "Ilyen alapon kritizalhatnad a a nokiat is minek gyart idovel egyre kisebb telefonokat, hiszen a haztomb meretueket nehezebb lenne elhagyni." - ezt már kifejtettem. A NOKIA-nal minden méretnél találsz jó felszereltségű telefont, motorola: vagy kicsi, vagy sz@r.

    "... a nemletezo hatranyokat." - Felsoroltam a kis méret hátrányait, nem írom le megint. Olvasd el. Aztán vedd figyelembe.

    "A motorolanal csak az van, a nokianal meg a gagyi egyentelefon." - Ja. Ezért magasan piacvezető a NOKIA, a motorola meg egyedül annak köszönheti a 2. helyét, hogy az USA-ban szinte egyedül van. Ha az európai helyzetet néznénk, a motorola maximum a 4-5 helyre tudna bejönni.

    "Hasznaltad mar? Mert en igen, es erdekes mod en tudtam hasznalni, mint mindenki mas is. PErsze aki nem ismeri, az nem tudhatja..." - Ja. meg az se tudja használni, aki eleve nem is akarja megvenni, mert tisztában van a hátrányaival. Magas ár, középszerű tudás. Eddig ezért nem fogyott. Most ugye egész olcsó lett a 720-as, ha szerinted eddig minden rendben volt a telefonnal, akkor csakis a magas ára lehet az ok, hogy nem fogyott. Vagyis most kegyetlenül fogynia kellene, ehelyett semmi változás. Érdekes. Akkor csak van még vele valami gond nem?

    "Ebbol is laccik hogy meg sosem volt a kezedben ilyen telefon, ugyanis a menuben allithato hogy kinyitasra felvegye-e a hivast, vagy sem. Ahogy kenyelmesebb. En pl. kikapcsoltam, ilyen problemam tehat nem volt." - konkrétan ugyan nem írtam, ezért elérthetted, de ezt a startac-szériára írtam. Azzal meg mint írtad, nincs tapasztalatod.

    "Azert tok jo hogy engem kritizaltok..." Erős túlzás. Amit én kritizálok, azt nem kitalálom, hanem tényekre alapozom. Megnéztem a 720-as tudását, elég gyér. Volt a kezemben is, habár nem a sajátom, csak boltban fogtam. Aki látatlanban fikáz, az te vagy, olyan nokiákat szidsz, ami még nincs is a piacon többek között. Ja és rendszeresen a "Minden NOKIA.." szófordulattal indítasz, ezek szerint minden egyes típus volt már a kezedben?
  • magyar ember 2
    #416
    Igy van, egyik hozzaszolasomban sem voltal kepes eszrevenni.
  • magyar ember 2
    #415
    "Akkor rakjuk a tetejére a kerekeket, hátul kelljen bemászni előre, a motort meg rakjuk ki utánfutóra, és lesz egy használhatatlan, de legalább egyedi autónk.:))"
    A ferrari is milyen hasznalhatatlan, ugye, mnert nem opel astra kasznija van?

    "hasonló okok miatt van az, hogy nem sikeres a V-széria."
    Ezexerint a roll-royce sem sikeres, mert kevesen tudjak csak megvenni...

    "Kicsi, vagyis nehezebb használni, de könyebb elhagyni, meg keveset bír egy feltöltéssel."
    Az elobb meg azzal jottetek hogy nem kisebb mint 1 nokia, akkor meg miert miert is hatranyosabb ugyanaz egy motorolanal, mint 1 nokianal?

    "Egy átlagos mai telefonba beleépítik a kamerát, ehhez külön kell csatlakoztatni"
    Aha, persze... pl. aony-ericsson t300. Hol is van beleepitve a kamera?

    "ráadásul még kisebb, így még könyebb elhagyni"
    Ilyen alapon kritizalhatnad a a nokiat is minek gyart idovel egyre kisebb telefonokat, hiszen a haztomb meretueket nehezebb lenne elhagyni.

    "Így csak azok veszik, akik elviselik ezeket a hátrányokat"
    ... a nemletezo hatranyokat.

    "Holott tökéletesen használható, és mégsem tucattelefon minden egyes nagyobb gyártó kínálatában van, csak a motorolánál nincs"
    A motorolanal csak az van, a nokianal meg a gagyi egyentelefon.

    "vagy van a másoknál használhatatlanabb V-széria."
    Hasznaltad mar? Mert en igen, es erdekes mod en tudtam hasznalni, mint mindenki mas is. PErsze aki nem ismeri, az nem tudhatja...

    "nem volt kívül kijelzője, vagyis nem tudtad ki hív, ahhoz ki kellett nyitni. De akkor már fogadtad a hívást"
    Ebbol is laccik hogy meg sosem volt a kezedben ilyen telefon, ugyanis a menuben allithato hogy kinyitasra felvegye-e a hivast, vagy sem. Ahogy kenyelmesebb. En pl. kikapcsoltam, ilyen problemam tehat nem volt.

    "Holott már haverom is folyton azt emlegette ilyenkor, hogy mi a francért nem tudnak kívülre is tenni egy kijelzőt, akkor miért nem jutott eszükbe azoknak, akik tervezték?"
    Mar a v60-on is volt kulso kijelzo, de mint 1el fentebb emlitettem, azelott sem letezett ilyen problema.

    Azert tok jo hogy engem kritizaltok mert nem hasznaltam mindegyik nokiat, kozben meg 1re masra derulnek ki hogy nektek sincs tul sok kozotok a motorolahoz, de azert latatlanba fikazzatok. Na most vagy zavar titeket a dolog, vagy nem, de akkor magatokkal szemben is ugyanolyan mercet allitsatok fel!
  • Pheel
    #414
    "A szavakon en is tudok lovagolni ... A mondanivalot viszont nem vagy kepes eszrevenni"
    Pontosan erre utaltam az előző néhány üzenetemben. Örülök, hogy végre észrevetted te is! Csak az a baj, hogy nem csak az én üzeneteimben nem vagy képes észrevenni, hanem egyikünkében sem.
  • magyar ember 2
    #413
    "Bezzeg az összes Nokiával IGEN, ugye?"
    Neked az osszes motorolaval igen? Vagy akar csak az osszes legyartott t720-al? (A szavakon en is tudok lovagolni, nem csak te. A mondanivalot viszont nem vagy kepes eszrevenni.)
  • Cvd
    #412
    "Ezert jelent valtozatossagot ha valami nem igy nez ki." - Akkor rakjuk a tetejére a kerekeket, hátul kelljen bemászni előre, a motort meg rakjuk ki utánfutóra, és lesz egy használhatatlan, de legalább egyedi autónk.:))

    Ez most durva példa volt, hasonló okok miatt van az, hogy nem sikeres a V-széria. Kicsi, vagyis nehezebb használni, de könyebb elhagyni, meg keveset bír egy feltöltéssel. Egy átlagos mai telefonba beleépítik a kamerát, ehhez külön kell csatlakoztatni, mert ugye nem fér bele. Azt külön macera elővenni, ráadásul még kisebb, így még könyebb elhagyni. Így csak azok veszik, akik elviselik ezeket a hátrányokat hogy elmondhassák, nekik nem tucattelafonuk van. Holott tökéletesen használható, és mégsem tucattelefon minden egyes nagyobb gyártó kínálatában van, csak a motorolánál nincs. Ott vagy tucattelafon van, vagy van a másoknál használhatatlanabb V-széria. Meg volt az a hatalmas hátránya, hogy nem volt kívül kijelzője, vagyis nem tudtad ki hív, ahhoz ki kellett nyitni. De akkor már fogadtad a hívást, amit esetleg nem akartál.. De ezt hatalmas munkával megoldotta a motorola: egyszerűen lekoppintotta a konkurenciáról. Holott már haverom is folyton azt emlegette ilyenkor, hogy mi a francért nem tudnak kívülre is tenni egy kijelzőt, akkor miért nem jutott eszükbe azoknak, akik tervezték? :)
  • Pheel
    #411
    ""Ráadásul a startac szériának volt hasonló gyermekbetegsége, ugyan nem kettétört, de a mozgatás megette a huzalozást a két rész között."
    Lehet hogy az is szar volt, azzal viszont nem volt tapasztalatom."

    Bezzeg az összes Nokiával IGEN, ugye? Azért mondtad, hogy a 8xxx-es és a 6xxx-es telefonok egyforma külső antennás designnal nyomulnak. Fogalmad sincs a Nokiákról, csak szidod őket világba!
  • Pheel
    #410
    Mikor mondtam én azt, hogy púderdoboz?!? Egyszer sem! Legalább arra vennéd a fáradtságot, hogy tudjad ki mit mondott, ahelyett, hogy szajkózód a kis elképzeléseidet!
  • magyar ember 2
    #409
    "Szóval ami mozgatható, az le is törik egy NOKIA-ról, bezzeg fele annyira se keménynek kinéző V-szérával ez nem fordulhat elő."
    Elofordulhat, de szerinted mi torik le hamarabb: az 1 mm vekony flip, vagy az 1 cm vastag?

    "A 7110-essel kapcsolatban: nekem lassan 3 éve van, két haveromnak együtt ugyancsak kb. 3 éve. Vagyis 6 év tapasztalattal és 3 telefon alapján kijelenthetem, hogy az ajtóletörés kamu."
    NEkem viszont volt tapasztalatom vele, elozo munkahelyemen, mikor ez volt a divat, az osztalyvezetok mind ilkyet vettek, hogy aztan par honapon belul mind vihesse a szervizbe, mert elromlott az elolap csatlakozasa a sok nyitogatastol.

    "Persze le lehet törni, ha nem vigyáz rá az ember"
    Nem a letoressel volt a gond, elromlott az anelkul is, lasd fenn.

    "Ráadásul a startac szériának volt hasonló gyermekbetegsége, ugyan nem kettétört, de a mozgatás megette a huzalozást a két rész között."
    Lehet hogy az is szar volt, azzal viszont nem volt tapasztalatom.
  • magyar ember 2
    #408
    Mert te aztan meggyozheto vagy eszervekkel, mikor mindig csak a puderdobozt tudod szajkozni. Neked az az eszerv?
  • magyar ember 2
    #407
    " Akkor minden kocsin amin: Van alul 4 kerék, oldalt ajtók, hátul csomagtartó, elöl motor, ugyanúgy megkülömböztethetetlen, egysíkú, ötlettelen tucattermék?"
    A tobbseg elegge ugyanolyan, fantaziatlan. Sot, a legtobbnek mar a motorjat is kozosen keszitik a konkurrens markaval, igy gyakorlatilag csak a neve mas. Nezd meg pl a merci-bmw-audi uj modelleket, 1 kaptafa.

    "Ezek a tulajdonságok így alakultak ki, ez jut egyébe egy embernek, ha azt hallja hogy telefon vagy autó."
    Ezert jelent valtozatossagot ha valami nem igy nez ki.
  • Cvd
    #406
    7110:"Atlagon feluli az csak a szervizben toltott napok szama, amig a lehuzhato elolapot javitjak."
    6800:"Az 1. kinyitasnal alapbol le is torod az a vekony kis flipet"

    Szóval ami mozgatható, az le is törik egy NOKIA-ról, bezzeg fele annyira se keménynek kinéző V-szérával ez nem fordulhat elő. Miből készülnek azok, TV-SHOP-os űrkorszakbeli polimerből? :)

    Komolyra fordítva: A 6800-est hagyjuk ki, még nincs, vagyis tapasztalat sincs. A 7110-essel kapcsolatban: nekem lassan 3 éve van, két haveromnak együtt ugyancsak kb. 3 éve. Vagyis 6 év tapasztalattal és 3 telefon alapján kijelenthetem, hogy az ajtóletörés kamu. Egyikőnknek se volt soha gondja vele. Persze le lehet törni, ha nem vigyáz rá az ember, de az ilyen ugyanúgy letörhet bármiről antenát vagy betörheti a kijelzőt. Ráadásul a startac szériának volt hasonló gyermekbetegsége, ugyan nem kettétört, de a mozgatás megette a huzalozást a két rész között. Egy ismerősöm 2 év alatt kétszer vitte javíttatni emiatt.
  • magyar ember 2
    #405
    Viszont sok ember nem ismeri a motorola telefonokat.
  • Pheel
    #404
    Egyszer én már próbálkoztam ezzel. Sikertelenül.

    Ezt írtam én:
    Egy kaptafára készülő telefonokról szerintem nem beszélhetünk, maximum annyira, hogy ha valami jó, kár elrontani. A labda is kerek, mert az a legjobban használható alakja, minek tennének rá sarkokat?

    Majd jött az igencsak átgondolt válasz:
    A labdaval ellentetben a Nokia telefonok kinezete tavolrol sem tokeletes. Ugyanolyan 1szeru es igenytelen mint az ericcson vagy a motorola timeport.

    Innentől én kételkednék abban, hogy meggyőzhető észérvekkel az illető. Ha van a Nokián sapka akkor az a baj, ha nincs, az a baj...
  • Pheel
    #403
    Őszintén! Szerinted neked szólt? Mert szerintem marhára nem. Ezen a fórumon összesen egy ember nem ismeri a Nokia telefonokat és az nem te vagy.
  • Cvd
    #402
    "Azt azert el kell ismerned, hogy a motorola (vagy samsung, panasonic, kyocera, stb) fele osszecsukhato valtozat azert megiscsak valtozatosabb, es kulonbozo design mint a 10 eve ugyanolyan doboztelefonok. " - Nade ilyen különböző módokon nyíló telefonok vannak a nokia kínálatában is..
    Meg egy példa: szerinted minden telefon, ami:"Van 1 doboz, felul a kijelzo, alul az igenytelen gombok, jobb felul az antenna, es viszlat.", egyforma. Akkor minden kocsin amin: Van alul 4 kerék, oldalt ajtók, hátul csomagtartó, elöl motor, ugyanúgy megkülömböztethetetlen, egysíkú, ötlettelen tucattermék? Ezek a tulajdonságok így alakultak ki, ez jut egyébe egy embernek, ha azt hallja hogy telefon vagy autó. De ezeken túl az autó és telefongyártók is variálnak össze-vissza nem?
  • Cvd
    #401
    "Még jó, hogy mindenki ennyire tisztában van a tényekkel, aki szidja a Nokiát... " - Ez biztos nekem szólt? Én tisztban voltam a tényekkel, és ironikusan ítam a hozzászólásomat.:))
  • magyar ember 2
    #400
    "Cvd neméppen a kinézetnél említette meg a Symbian OS-t.."
    Ez volt a hiba.