501
Tapasztalatok, vélemények, technikai háttér az AXELERO KábelNet-tel kapcsolatban
  • shabba
    #19
    lásd #8
  • kisviku
    #18
    Én valami olyat hallottam -lehet,hogy tévedek- hogy ott lehetséges ahol a Matáv szolgáltatja a kábeltv-t is.Tehát ahol a MatávKábeltv kft üzemeltet,nem pedig a upc.
    Nekem a harmadik kerületben is van egy lakásom és én a matávkábeltv-vel kötöttem szerződést kábeltv-re.
    Érdemes megkérdezni az ottani lerakatukat.
  • Taranov
    #17
    hát én cirka 10 percet vártam...
    majd holnap...
  • Xboxman
    #16
    Nemtom,nekem 5percen belűl mindíg föl szokták venni!Az már más kédés ,hogy tahok és nem értenek hozzá...
  • Taranov
    #15
    Nem tudiom, este érdemes-e hívni, lehet, hogy hajnalban nagyobb sikerrel járok :)
  • shabba
    #14
    Ez Suxinál megszokott, 30-60 perc a minimum míg elő ember kerül a vonal túlsó oldalára. És ők erre a türelemjáték supportra olyan büszkék. :(
  • Taranov
    #13
    Értem, mondjuk lehet, hogy nincs kiépítve a Kolostor utcában, felhívtam a baszott axelero-t, és a vártam vagy 10 percet, de minden ügyintéző foglalt volt, vagy minden ügyintéző aludt...
  • shabba
    #12
    Azt jelenti amiről Xboxman beszélt az elején, vagyis hogy milyen "gerincen" kapcsolódik rá a hálózati szakasz a Suxi hálózatára. Ha van az adott területig kihúzott üvegszála a Suxinak, amin Gigabit Ethernet hálózat megy akkor kevés rá az esély hogy sebesség problémák várhatók. Az olyan helyen ahol ilyen van pl. Szőlő utca, Kaszásdűlő. Békásmegyer elég jól muzsikál a kábelnet. Viszont van olyan szakasz ahová kiér az üvegszál de valami miatt nem teljesen az okés a hálózat én nem ugyanolyan jól szuperál mint az előbbi helyeken de még nem olyan vészes a helyzet, ilyen pl. Pesthidegkút. És a legrosszabb helyzet amikor a Suxi nem húzott ki az adott területig üvegszálat és fatáv bérelt vonalon próbálja megoldani a kapcsolódást. Ilyen pl. Budakalász ahol 2x2Mbps-es bérelt vonal adja a "gerincet", és ezen a lóg több mint 100 user.

    A net minősége attól függ milyen hálózati infrastruktúra kapcsolódsz rá. A Suxi hálózata pedig nem egységes minőségű, ahogy az adott területek kábeltelevíziós hálózatai között is vannak különbségek. Ha egy olyen területen laksz ahol a kábeltelevíziós hálózat problémás, "zajos" akkor hiába egy remek üvegszálas gerinc amire rácsatlakozol ha nem tudsz rá kijutni mert a belső TV hálózaton "elveszik" az adat. Szóval mind a két szakasznak jónak kell lennie ahhoz hogy jó net.
  • Taranov
    #11
    Az mit jelent, hogy "hogy ér el odáig a kiépített hálózat"?
  • shabba
    #10
    Szerintem nem ártana, a megrendelő még kevés ahhoz hogy azt mond lesz is. Megrendelőt már én is töltöttem ki sokszor az utóbbi 2 évben, mégsem lehetett netem, mert kb 1 hónap múlva mindig kiküldték a papírt hogy technikailag nem lehetséges.

    A telefon gyorsabban informál mint levélre várni, fatávkábelnél óbudán tudniuk ki mely területük visszirányusított azaz alakalmas netezésre. Suxinál is tudniuk kell ezt az infót mert csak oda kötnek szerződést ahol lehetséges a szolgáltatás nyújtása. Aztán ha tudod hogy tényleg lehetséges érdemes utána járni hogy ér el odáig a kiépített hálózat.

    A Suxi fóruma:
    http://pohly.adatpark.hu/cgi-bin/forum/index.php
  • Taranov
    #9
    Az Axelero Duna Plaza üzletében rendeltem meg, kitöltöttem személyesen a megrendelőlapot, és mondta az ügyintéső, hogy a Vöröskereszt utca 11-be van a Partnerük, és ezért elfaxolják nemki a kérelmet, és ők felhívnak, vagy jelentkezzek én a 06-80-42-00-42-es számon.

    Gondolod, hogy hívjam fel őket?
    És kérdezzem meg, hogy a Kolostor utcában van-e kábelnet?
  • shabba
    #8
    Online töltötted ki, vagy bent voltál fatávkábel Óbudánál? Onlinenál ha elutasítanak azt kb 1 hónap múlva küldik vissza levélben.

    Szerintem ezt nem árt ha tisztázod. Nekem azért gyanús mert családiházas terület és olyannál szinte az egész kerületben nincs sehol net, csak pár ltp.-i részen van ott sem mindenhol. Eza III.kerben van duma messze áll a valóságtól, mint az hogy Bp.-en van ADSL. Csak bizonyos konkrét lokális terülteken van, nem lehet általánosítani.

    fatávkábel óbuda:
    Vöröskereszt u. 11 (Flóriántól egy köpésre)
    központi zöld szám:06 80 33 55 77
    valamint 453 08 37,453 08 38

    Suxelero:
    06/80-42-00-42

    Szerintem kérdezd meg lakhelyre pontosan hogy lehet-e net, visszirányusított-e a terület és szolgáltat e Suxelero nálatok.
  • Taranov
    #7
    Nem vagyok biztos benne, de kitöltöttem egy MEgrendelőlapot az Axeleronál, nem mondták, hogy ne lenne.
    Azt a neten láttam, hogy a 3. kerültben van, de igazából nem mondták azt se, hogy nincs, azt se, hogy van...
  • shabba
    #6
    Nem ismerek testvérhegyi netezőt, de ahogy nézem ez egy családiházas környék, semmi ltp., ráadásul elég kívül is esik a kerületben. Én úgy tudom Bécsi útnál kvázi "elfogy a net", Gyógyszergyárra pl. már nem jut el, így nem hiszem hogy arra felétek lenne kábelnet. Biztos vagy te abban hogy nálatok lehet ilyen net?
  • Taranov
    #5
    Én a harmadik kerületben a Testvérhegyen lakom, ott rendelném meg, azért szeretnék tanácsokat, véleményeket kapni tőletek.
  • Xboxman
    #4
    Ahol ki van húzva a gerinc ott megy mint állat,de ahol a userek rá vannak kötve egy pl 4Mb-os bérelt vonalra ott már nem olyan rózsás a helyzet...De majd Shabba elmondja róla részletesebben:)
  • cypher
    #3
    én annyit hallottam,hogy egyenlőre csak Bpesten megy,és dícsérik rendesen.
    Javaslom (zárójelben persze)A hwsw.hu-n az erről nyitott topic-ot!
  • Taranov
    #1
    Tapasztalatok, vélemények, technikai háttér az AXELERO KábelNet-tel kapcsolatban