501
Tapasztalatok, vélemények, technikai háttér az AXELERO KábelNet-tel kapcsolatban
  • grebber
    #101
    DSL megtudja oldani oldják meg ittis.
  • Jano
    #100
    Dettó. :(
  • grebber
    #99
    Pontosan! Nem tetszik, maradok a réginél.
  • [Jakuza]
    #98
    Követi a sávszélesség-bővítéssel megemelkedett ADSL-csomagok sebességét a Matávkábel, bár ez nem jár együtt automatikus sebességemelkedéssel -- hivatalosan ennyit közölt lapunkkal a T-Kábel nevet minap felvett internetszolgáltató sajtóosztálya. Az Axelero hivatalos fórumán megjelent, bennfentesektől elhangott információk alapján azonban már nagyjából megjósolható, pontosan milyen lépést is jelent ez a mondat. A következő információkat mindenesetre fenntartásokkal kérjük kezelni.
    A fórumon elhangzott információk szerint a T-Kábel várhatóan kivezeti a jelenleg értékesített csomagokat a kínálatából, melyek helyett dupla sávszélességgel rendelkező új csomagokat dobnak piacra. Ezekkel kapcsolatosan azonban már a "rettegett" úgynevezett fair use policy bevezetésére is szükség lesz.

    "Tisztességes használat"

    Az úgynevezett "fair use policy" nem mást jelent, mint a UPC chello csomagoknál is megszokott adatforgalmi korlátokat: amennyiben a felhasználó egy adott hónapban átlépi a szolgáltató által megszabott, "tisztességesnek" ítélt adatmennyiséget, előfordulhat, hogy parkolópályára kényszerítik. Ez azt jelenti, hogy az adott hónap hátralévő részében már csak lényegesen kisebb sávszélességen internetezhet. Az egyelőre nem ismert, hogy a T-Kábel mekkora adatmennyiségben határozza majd meg ezt a forgalmi korlátot. A chello 30 és 60 gigabájt/hó adatmennyiséget tekint tisztességes használatnak, sávszélességtől, előfizetői csomagtól függően.

    A sávszélességkorlátot a hálózat védelme érdekében vezeti be a szolgáltató, azért, hogy az ügyfélkör körülbelül három-öt százalékát kitevő úgynevezett "heavy userek", azaz sok-sok gigányi forgalmat generáló, folyamatosan töltögető felhasználók ne terhelhessék túl a hálózatot a megnövelt sebesség folyamatos kihasználásával.

    Akinek nem tetszik, maradhat a réginél

    Fontos tudni, hogy a T-Kábel várhatóan nem kényszeríti rá az új csomagokat a felhasználókra, hanem választási lehetőséget kínál: akinek a jelenlegi sávszélességet biztosító, korlátlan csomag jobban megfelel, mint a korlátos, de nagyobb sebességet biztosító, az maradhat majd a kínálatból kivezetett csomag mellett is. A régi előfizetők mindemellett az előfizetési díj emelkedése nélkül migrálhatnak át majd a nagyobb sebességű, de korlátos csomagokba.

    UPC: váratlan lépés volt

    Amint azt Szűcs Lászlótól, a UPC sajtókapcsolati vezetőjétől megtudtuk a piacot tulajdonképpen váratlanul érte a Matáv -- illetve T-Com -- újabb, nem egészséges termékfejlődést bemutató, hanem főként marketing célokból elkövetett sávszélességemelése. Elmondása szerint a UPC chello mindig is a legjobb ár/érték arányt képviselte és ha valakinek fel kellett zárkóznia sávszélesség szempontjából, az a T-Com és az ADSL kapcsolatok sebessége volt.

    Bár a várható lépésekről nem tudhattunk meg sajnos semmit, az sokat elárulhat, hogy Szűcs László szerint a UPC chello sávszélességeinek kialakítása során a szolgáltató továbbra is ezt a stratégiát szándékozik követni.

  • Serpa
    #97
    több oka van.

    axi fórum
    elég sok mindent meg lehet tudni
  • TothLaci
    #96
    Axelero ADSL-les (512) vagyok, de nekem nem növelték... Ha megnyugtat benneteket.
  • grebber
    #95
    De nem értem hogy miért?DSL-nél mér tudják megcsinálni?
    Na mindegy én nem rágom magam kár hogy muterék nem engedik hogy beköttesek telefont,mert akkor olyan szinten átérnék dsl-re hogy csak na.
  • Serpa
    #94
    olyan nem hinném, hogy lesz.
    kábelen korláté a jövő.
    sajnos.
    :(
  • grebber
    #93
    Hát még szép hogy várok mert a hűségnyilatkozatom még nem járt le majd csak szeptemberben.Addig remélem lesz valami überjó csomag ami nem drága és nem korlátos.
  • Serpa
    #92
    nem éri meg a fejlesztés.

    nemsoká ismertetik az új csomagokat.
    megvárom milyen konstrukciók lesznek, azt döntök.

    tedd te is ezt.
  • grebber
    #91
    Na ne már hogy lesz korlát :( Miért nem tudnak simán emelni mint matávnál?Na mindegy akkor nekem jó ez a mostani is.
  • Serpa
    #90
    továbbiak!

    ha váltasz nagyobb sávszélre, nagyon nagy az esély arra, hogy korlátozás lesz.
    jelenlegit nem korlátozzák le.

    ki akarják golyózni a kábeleseket??
  • Serpa
    #89
    friss hírek!

    "A következő lesz, még 100%-os konkrétumokat nem írhatok

    Jelenlegi csomagokat nem emeljük, de lesznek új csomagok.
    Jelenlegi csomagok kivezetésre kerülnek és helyette új csomagok jönnek, melyek neve, ára azonos lesz, nagyobb (dupla) sávszéllel, csak kötelező fair use policy bevezetésére van szükség.

    Régi előfizetők minden további nélkül átmigrálhatnak majd.

    Mivel visszamenőlegesen nem tudjuk a szerződéseket módosítani, ezért muszáj volt így megoldani a bővítést.
    A Fair use policy bevezetése a hálózat védelmévben van, de ezt ugye már a playnél is írtuk.

    Egyébként, heavy catv-s user 3%-a a CATV-s felhasználóinknak."

    by axi fórum, admin.
  • [Jakuza]
    #88
    Igy igaz.
    A mostani csomagemelesnel a 1,5Mbitesek jartak a legjobban, mert nekik feltotak kozel 400Kbitre a feltoltest.
    Amugy jo lenne talan az UPC is ha legalabb 70-80GB lenne a korlat.
  • Serpa
    #87
    az illető ahogy megtud vmit, azonnal megírja.

    "Ha lesz pontos infóm miként és hogyan lesz emelés, vagy más csomagok írom azonnal!"
  • grebber
    #86
    Hát ja a feltöltés gáz nagyon de ha emelnek asszem csak 192-re fogják ami nem több nagyon 24kb/s-nél.Azért szerintem illene a 256-nak alapnak lenni de ezt ők tudják nekünk ugysincs beleszolásunk.
    UPC-nél van 512-es is csak hát ott van köcsög korlát,engem meg ne korlátozzon senki :)
  • precision
    #85
    wow, remélem minnél hamarabb emelnek
    ez a mostani 130/20 kbyte/sec nem lenne rossz, csak ez a 20kbyte upload nagyon gyenge.
  • grebber
    #84
    Már az újságban is megirták.
  • Serpa
    #83
    "Úgy vélem a CATV-n is követnünk kell a DSL-es emeléseket.
    Az 1 Mbit, 2 Mbit, 3 Mbit ötleteket tartom legvalószínűbbnek home userek esetén" by axi fórum, admin.

  • grebber
    #82
    Valaki mutasson már hivatalos leirást hogy kábelnél is emelnek,mert kezdek parázni hogy nem is :(
  • PLackó
    #81
  • grebber
    #80
    :( mindig a kábel marad utoljára :(
  • Serpa
    #79
    kábelesről nem tok, hogy tesztként emeltek volna.
  • grebber
    #78
    Valakinél emeltek már?
  • grebber
    #77
    Überfasza ha tényleg emelnek.Akkor 256kb/sec lesz a letöltési seb.Remélem a feltöltési sebesség is nő legalább 256-ra.
  • Serpa
    #76
    axi fórumon írta egy illetékes.
    májusban.
    ingyé lesz.
  • Nadi
    #75
    Nekem ADSL-em van és már 1 hete megvan emelve 2megára
  • grebber
    #74
    Hol olvastad??És mikor emelnek?Ingyen megint?
  • Serpa
    #73
    ADSL mellett, kábelen is lesz emelés.
    dupláznak.

    1mbről 2mbre!
  • grebber
    #72
    Nekem ez év szeptemberében ját le a 2 éves szerződésem.
    Most 11900ft-ot fizetek.Ha én meg akarom majd hosszabbítani akkor ugyanugy 11900ft-ot kell fizetnem vagy már az új szerint ami 9900ft?
  • Jano
    #71
    Rendszerátszervezések voltak, azért szívott néhány kábeles - ezt mondta a csóka, aki kijött.
  • Jano
    #70
    Jahogyúgy! :D
    Akkor emeljék a sávszélt, utána kapják be. :)
  • Serpa
    #69
    nem hallottad még ezt a kifejezést? stressz-test

    speed emelés előtt van.
  • Jano
    #68
    :D

    Lehetséges.
    Mindenesetre bekaphatnák már...
  • Serpa
    #67
    stressz-test et csinálhatnak?
  • Jano
    #66
    Most ismét volt egy kis szünet.
    Jelenlegi letöltési sebességem masszívan 24-25kB/sec.
  • Jano
    #65
    Én most értem haza, egész napra kikapcsoltam a modememet.
    Bekapcsoláskor az az érdekesség, hogy hosszú percekig keresi a helyét a modem, eddig a 3. villogásra égve maradt a Cable LED, és azonnal ment is a kapcsolat. Most viszont látszik, hogy kinlódik. :(
  • Serpa
    #64
    nekem az elmúlt 1 órában 2x volt szakadás.

    éjszaka is ez mehet?
  • Jano
    #63
    Egy ideje nálam jó, de hogy péntek óta ez megy, egy "kicsit" már bosszantó...
  • Serpa
    #62
    nálam is szakad néha pár másodpercre.