147
  • Carmang
    #147
    Helló. Az miért van, hogy amikor meghal a karakterem, és átadom az üzletet egy gyerekének, aztán ővele megnézem a rokonságomat az Important People listán, akkor több testvérem van, mint amennyit a családfa kijelez?
  • hbnp
    #146
    Tud valaki az Europa 1400 The guild-hez magyarosítást, vagy vmi magyar kézikönyvet? Már meg van pár éve a játék, de nem tudok játszani vele. :( (az idegen nyelv)Jó lenne ha tudna vki segíteni
  • gabezz
    #145
    adják külön kiegészítőt nekem ugy van meg, de most nem találom cd-ket:'( guild 2 lesz sztme a 2. kedvenc játékom alig várom mult nyár óta tudok róla azóta várom:D csak kár hogy minden jó játék iskola legelején jelenik meg persze ez dolgozó emberknek nem gond:D de nekem még az:(
  • ZsZso
    #144
    Hi!

    Smoke:
    Gold verzió - Eredeti + bónusz szakmák (és ami nagyon fontos ... csak ebben a verzióban van a játékhoz elkészült egyetlen peccs - külön nem létezik)

    Kiegészítő egymagában létezik -e? Passz. Csekkold le a hivatalos honlapját! (google)

    Plata:
    Magyar kiadás tudtommal nincs belőle. (lehet van unofficial magyarítás, de ebben nem vagyok otthon)

    - Nem mellesleg - szeptember 7én adják ki a második részt! (The Guild 2)


    ------

    Egyéb fontos info: aki multizni akar, ne adja fel! A játék indítása több percet (igen igen ... akár 5 percet is igénybe vehet), de aztán megy tökéletesen.
  • Plata
    #143
    Hú most hogy elolvastam pár hozzászólást piszokul megtetszett a játék,hol lehet megszerezni?És magyar vagy nem?
  • Smoke
    #142
    Én most találtam rá erre a fórumra és végigfutva, kurvára tetszik a játék, már meg is találtam, de hallottam vmi kiegről is hozzá. Én most a gold verziót találtam, abban benne van ez a kieg vagy annak van vmi külön neve is? Ha van külön neve nagyon megköszönném ha vki beírná! Előre is köszi.
  • gabezz
    #141
    üdvözleet! huhúú 2 éve játszottam utoljára, annak idején eredetibe megvettem mind2 dolgot(sima+kiegészítő) amihez egyeseknek elmesélem hogy szép vastag magyar kézikönyvet adtak+manualt a cd-n ami ugyanugy magyar. csak gondoltam irok ide mert ujra akarnék játszani de nem találom cd-ket és próbálom letölteni szal keresőből ez az oldal jött ki és ahogy nézem sokan írnak ide:) szóval én kb 1-2 évig folyamatosan játszottam vele kisebb nagyobb megszakításokkal és kb 8-szor játszottam ki sztem a legjobb játék és szinte unhatatlan. ahogy hallom hamarosan kijön a GUILD 2!!:D:D alig várom pont ez az amire annak idején vágytam na de mind1. csak tapasztalatot szeretnék osztani szóval: a játék tele van gyönyörű bugokkal és az auto-trade-t én soha nem használtam amikor enyém volt a 3/4 város(épületekben) akkor sem. A mesterek általában jól dolgoztak de kicsit "hülyén" is mert én kb 2-szer nagyobb hasznot tudtam volna hozni de mind1. szal ők jófejek és nyugodtan fel lehet fogadni őket. sok szakmát próbáltam és 8-ból 6-szor very hardon játszottam játékot. sztem a legjobb szakma a tolvaj, habár baromi nehezen lehet kezdeni és kezdőknek inkább a kocsmárost ajánlom mert az is bazinagy szakma. tolvajnál csak törvény akadály és az nagy akadály de kiegészítőben ki lehet ezt játszani(vásárolható koponya, 2 évig rád se bagóznak a törvény őrei). örökösödési adó szemét, de csak az első karakternél okozhat gondot. mellesleg szívfájdalmam hogy halálbüntetést ritkán szabnak ki, és bíroságon mindössze2-szer kínozhattam pedig elválltam tisztségeket, átírtam törvényeket stb. hogy lehetővé tegyem, de nem. egyébként ha rablóbáró karakter a bíró nagy esély van rá hogy te győzől és drasztikus büntetéssel:D nos aki játszott a golddal az tudja hogy uj hivatali tisztségek vannak. erről annyit tok mondani hogy 3. karival haladók el tudják érni a sovereign-tisztséget érdemes olyan szakmában lenni ami növeli a szimpátiát, szobrokat építeni, lefizetni, vagy különleges szereket venni és a gyűrű nagyon hasznos(no meg a fésű is de az drágább), én 1szer voltam a kiegészítőben a legnagyobb tisztségben és mindannyiszor az alatta lévő 2(szürke eminenciás, mittoménki) valamelyikében ahányszor játszottam. egyszer 15 évig voltam sovereign...és a végén csak halál miatt vesztettem el szóval tárgyak és ha gazdagabb vagy pénz bevonásával lehet megtartani magad és szépen lehet kirugatni a rosszakaróidat, akár hogy hogy ellenük uszitod a híveidet(1000 eszköz van erre), mellesleg érdemes bankárnak lenni mert ott is el lehet adómentesen rejteni 250000-et. egyszer volt 3 millióm adómentesen, mellette 1 millióm készpénzben és valutában ki tudja mennyi(ekkor volt enyém majndem az egész város ugy, hogy a dinasztiások 250-ezerért se adták az ingatlanjaikat). soksok foglalkozást érdemes választani, gyereket nagyon kell tanítattni ritkán érhető el a 6szor 6 csillag de elérhető ezért nagyon oda kell figyelni. másik szívfájdalmam hogy párbajban sose öltem csak elájult az illető a jó taktika: 6-os combat, 6-os stealth, erősítő italok, és csalni. majdnem biztos módszer ha ezután gyerek nélküli és beteg az illető és esetleg öreg is kis rásegítéssel még dinasztia is ölhető(habár nekem ez 1-szer sikerült csak). aki sokat játszott tudja milyen nehéz a hard szint pláne a very hard, csak azt bírtam hogy a botok 1 nap alatt 2. rangra értek én meg csak 2-3 de egyszer kocsmárossal sikerült behoznom őket:D kockázás jó dolog 130-ezreket nyertem egy szép hamiskártyás utóddal egyszer esténként dőőlt a lé. kiegészítőben érdemes a személyes lakosztályodban alkémistát szerezni és a munkásokat serkentő, szimpátiát növelő kotyvalékokat venni vele. mondanom se kell kovácsok hivatali szempontból előnyben vannak, mivel az ő cuccaik növelik főleg a hivatali szimpátiát, és baromi olcsó nyersanyagaik vannak. igenis kell nyakláncokat, gyűrűket venni különben 1000-ekkel többet költhetsz hivatali tiszt megszerzéséhez. asszem most ennyi jut eszembe majd írok még, kérdésekre ha tudok szívesen válaszolok!;)
  • bigapó
    #140
    Látom csak én írogatok ide. Sebaj, elbeszélgetek magammal is:)
    Rájöttem, hogy lehet a többit is termelni(csak görgetni kellett a képet). Ja és nem parfümös, hanem alkimista vagyok:)
  • bigapó
    #139
    A legfontosabbat megse kérdeztem: hogy lehet új cuccokat termelni? Már van 3 fajta új alapanyag amit a pincében tudok begyűjteni(a denevérnek valamije, valami kocsányos szem vagy mi, meg még egy, talán békacomb), szóval ezekből mikor tudok csinálni valamit?
  • bigapó
    #138
    Hi!

    szombaton volt rá egy délelőttöm, hogy játszak egy kicsit, ekkor kezdtem az újat, mint parfümös. Csak pozitívan tudok róla nyilatkozni, mert nem kell fizetni az alapanyagért és egyből három embert lehetett alkalmazni, ergo gyorsabb lett a termelés. Az alapanyag beszerzése időben kb. ugyanannyi, mintha a piacon vettem volna(megjegyzem ott nem lehet virágot kapni!!!, ez mekkora hülyeség:)). A másik plusz, hogy megtermelem az endurance potion-t, ami így ingyen +2 AP. Szóval tetszik ez a foglalkozás, jobban játszható már az elején is.
  • bigapó
    #137
    Holnap meg azután lesz időm reggeltől estig nyomatni:))
  • ZsZso
    #136
    szuper :(
  • bigapó
    #135
    Ez jó kérdés, én sem tudtam Őt elhelyezni, most meg kezdtem egy újat, mert nagyon elszartam az előzőt:) szerintem nem is lehet a gold-ba:( de remélem tévedek.
  • ZsZso
    #134
    senki ?
  • ZsZso
    #133
    Hogy a túróba teszem be a fiam vmilyen munkahelyre, miután elvégezte az egyetemet ? :)
  • ZsZso
    #132
    Gyorsan betették a srácok. Szóval most már van bannerünk is :)
  • bigapó
    #131
    Most megyek HETI HETEZNI:))
  • ZsZso
    #130
    OK, köszi, már szóltam az ügyben, de már 2 napja szóltam a The Movies topikos bannerért is és még azt se tették be ...szóval türelem barátim :)
  • bigapó
    #129
    Látom Neked is anyagi gondjaid vannak:)) Próbálj minél fentebb kerülni a politikai ranglétrán, mert szépen tejel. Nekem sikerült jó néhány évet eltöltenem, mindig feljebb tornászva magam mikor tudtam, ezalatt kitanítottam fiaimat ill. teljesítettem a "küldetésem". Én lettem a város kincstárnoka és azt kellett 4 évig megtartanom. Pont mikor megcsináltam, valaki lemondásra kényszerített (a szemétje).
    Az a baj, hogy keveset tudok játszani, csak heti pár órát
  • Szabyka
    #128
    Akarjuk!
  • ZsZso
    #127
    Jah, tolom aktívan. Zsíros egy játék, csak elkélne egy pár peccs, mert idegesítő, hogy mestert azért nem jó alkalmazni, mert hülye, egyedül meg azért nem tudok előre jutni, mert szar az "autómataszekér". De ettől eltekintve menőőőőő
  • bigapó
    #126
    Ez nagyon kafa:)) Meg tudod csinálni?
    Egyébként játszol vele mostanában?
  • ZsZso
    #125


    Bannert akarjunk ? Ezt a bannert akarjuk ? :)
  • ZsZso
    #124
    Aha ... akkor gondolom GuardsMan, Robber (nem thief), Trader, meg a Money Lender az expansion. Amúgy 100000%, hogy a
    GOLD = ORIGINAL + EXPANSION
  • bigapó
    #123
    Na ez egy másik jó kérdés! Én is úgy tudom, hogy a The Guild elnevezés ugye a kiegészítés, de ezt mindenki gold néven emlegeti. A másik pedig, hogy asszem egy-két plussz választható foglalkozást tettek bele, semmi többet - asszem.
  • bigapó
    #122
    Magyarítást nem tudok és szerintem elég sok angol-tudás kell hozzá, e nélkül tényleg nehéz lehet. Én is angol oldalakon olvastam egy-pár hasznos trükköt. Magyarul csak általános leírás van, de az is gyér. Szerezz be egy szótárt, szerintem megéri a fáradalmakat, nagyon jó kis játék.
  • ZsZso
    #121
    Ember ... a goldba benne van az az egyetlen peccs ... sőt azt is meg merem kockáztatni, hogy a goldba már talán nem is a béta peccs van.
    Amúgy mi a különbség ? Gold és síma között ? Én Golddal nyomultam csak ... és elvileg a Gold = rendes+expansion, de melyik része a játéknak az exp ? Nem lényeg csak kíváncsi vagyok ...
  • Duddits
    #120
    Valaki nem tudd magyarosítást az Europa 1400-hoz? Mert én nagyon de nem jöttem rá hogy kell ezzel játszani.
  • bigapó
    #119
    Igen, ezzel a problémával én is szembetaláltam magam:( És igen, a pecccs nem jó csak a gold-hoz. persze nekem nem az van meg:(( Az automata kereskedős utak kis mennyiségnél nekem működnek.
  • ZsZso
    #118
    Az a szar, hogy amikor egy útat kijelölsz neki, és azt kellene végrehajtania újra és újra, akkor szaraxik az egész, és néha baszik felvenni az adott tárgyat, vagy épp leadni nem akarja. A legnagyobb baj, hogy peccs is csak egy béta van, asszem ami jobb verzió az a GOLD, de én is azzal jáccok, szóval itt is megvan a hiba. Továbbá tiszta pancser az AI (mesterek) ... és rohaggyon meg JoWood, hogy nem csinál peccccccst ! :)
  • bigapó
    #117
    Ez azt jelenti, hogy esetleg mínuszba is mehet a pénz az adó kifizetésekor?

    Az örökösökkel kapcsolatban mi a helyzet? Én tudom megválasztani a következő "személyemet" vagy a legidősebb gyerek bőrébe bújok?
  • a.carkey
    #116
    Örökösödési adó az örökölendő vagyon bizonyos százaléka. Mindig aszerint változik, hogy mennyi a pénz. Ált. több, mint szeretnéd. :( De keményen kell pengetni, hogy "visszakapd" a pénzedet.

    Nem igazán emlékszem rá, hogy miként oszlik el a fizetendő összeg. De van jópár tisztség, ami jól jövedelmez, már a vesztegetés miatt is. De a cél ugye az, hogy minél feljebb juss.

  • bigapó
    #115
    Hi!

    Kösz a tippeket.

    Mennyi általában az örökösödési adó? Még odáig nem jutottam el. A teljes vagyonom bizonyos, mondjuk 10 %-a?

    Ha meghalok(ez vicces:)), akkor meg tudom választani, hogy melyik örökösömmel akarom tovább folytatni a játékot? Most 3 gyerekem van és abból kettőt küldtem egyetemre, két különbözőre.(tulajdonságilag).

    Én perelni szoktam a muksókat és eddig mindig nyertem a bíróságon:) apropó, amikor pénzbüntetést szabnak ki, abból Én kapok valamit vagy az az állambácsié?
  • a.carkey
    #114
    Csak pár tipp:

    -Vigyázz az örökösödési adóval!
    -Bérelj testőröket!
    -Vesztegess keményen!
  • bigapó
    #113
    Na hali!

    Játszottam egy pár órát és remekül éreztem magam. Kipróbáltam a tippeket, amit egy külföldi oldalon olvastam és egész használhatóak. Sikerült bekerülnöm a "városatyák" közé, nekem kellett lenni a kincstárnoknak 4 évig, hogy nyerjek és sikerült. Most az állam egyik pozíciójáért küzdök(nemtom pontosan melyik kell:)) Pénzem az még mindig nem túl sok van, de folyamatosan fejlesztek, meg gyereket is csinálok, meg ilyenek. Elkezdtem a parfüm-iparban is ténykedni, de még kezdő vagyok:)
  • bigapó
    #112
    ja és, ha nem mindenre jó a mester akkor csak felesleges pénzkidobás, nem?
  • bigapó
    #111
    van emberrablás is?
    3. igen, pénz minél több annál jobb:) De neked is ilyen lassan indult be az üzlet?
  • PREMIERE1
    #110
    1. Ez nem működött tökéletesen. Volt, amire jó volt a segítő, de volt amiben nem volt annyira tökéletes.
    2. Bugos (volt?). Sajnos én is manuálisan nyomattam a bizniszt.
    3. Pénz, pénz, pénz. De vigyázz, ha "újgazdagodsz", elrabolhatnak! :)
  • bigapó
    #109
    köszi. lehet, hogy akkor a gold-dal van a probléma
  • Drizzthsz
    #108
    Hát, lövésem sincs, elég rég indítottam már el legutóbb, de az irányítás az számomra néha teljességgel kiismerhetetlen...

    Úgy emlékszem, ha mindent automatikusra állítottam a mester "plakátján", akkor csinált szépen mindent magától, nekem nem gold van.