147
  • bigapó
    #107
    Az utolsó STORNÓ, mert NINCS patch a gold verzió-hoz!
    A korábbi kérdések viszont még mindig megválaszolatlanok!!
  • bigapó
    #106
    Akkor most valaki tudna segíteni?

    Leszedtem a hivatalos patch-et (Patch v1.05 Beta3) és nem müxik. Keresi az Europa1400.exe nevű fájl-t, de nekem europa1400gold.exe-m van. Nos ez ugye nem egyezik, de akkor miért ezt adják meg az Europa 1400 - The Guild hivatalos peccsjének?? Esetleg rosszul csinálom? Tippek?
  • bigapó
    #105
    Frankó, mert most meg nem válaszoltok...
  • bigapó
    #104
    Lesz második rész, legalábbis ezt olvastam valahol (de ez persze nem tuti).

    Több problémám is lenne:

    1. Az istennek nem akarja a mesterem a cuccost a piacon eladni. Magyarán felveszek egy mestert, mert "már unom ezt a melót", és kijelölöm ugye, hogy mindent csináljon (vegyen kocsikat, fejlesszen, vegyen fel embert és persze "kereskedjen), DE!! várom-várom, de a pénz nincs sehol, az árú otthon figyel. Ez miért van?

    2. A következő hasonló, de egy fokkal korábban van. Szeretném beállítani a Trade Route-ot, de ez sem müxik. Megadom mit hol vegyen fel ill. rakjon le, de ezeket ismét nem teszi meg. csak jár körbe, mint egy félbolond. ha a piacra küldöm, akkor ugyan kirakja, de pénzt azt már nem fogad el,mert én vagyok a máltai szeretetszolgálat, ugye :))

    3. Egyszerűen kicsit gyorsítani szeretném a meggazdagodásom, természetesen cheat nélkül. Sok lé megy el az alapanyagokra, a renoválásra, a különböző csecse-becsékre, hogy tipi-topi legyek:), meg egyebekre. Ezzel nincs is gondom,de azért hervasztó, hogy max. upgrade-ek mellett is elég lassan jön a bevétel és az se túl sok.
    Ezenkívül a politikai karrierem is beindulhatna, mert eddig mindig kiütöttek a "választáson". Mondjuk erről olvastam egy külföldi oldalon és majd ki is próbálom a tippeket, de tőletek is jöhet valami hasznos.
  • I.C.ram
    #103
    Jó kis játék volt ez, remélem lesz második rész is.
  • ZsZso
    #102
    Ha az a kérdés ,hogy mi a különbség a gold, meg a nem gold között, akkor az, hogy a gold tartalmazza az alapjátékot ("nem gold" :) ), meg egy kiegészítőt.

    Bár én is most próbálom beszerezni a gamét, mert még nem láttam, és nem jáccottam vele ... A topik alapján viszont erős késztetést éreztem, hogy ezen változtassak.
  • Drizzthsz
    #101
    Na mi lenne az???
  • Hmuda
    #100
    Mellesleg 100...
    :D
  • Hmuda
    #99
    Nem kell külön bejelenteni a kérdést csak kérdezz.
  • a.carkey
    #98
    Mondjad!
  • bigapó
    #97
    azaz THE GUILD ah francba
  • bigapó
    #96
    Bocs, nem gold, hanem GUILD:)
  • bigapó
    #95
    HI!

    Valaki olvassa még ezt a topikot? Lenne egy-két kérdésem az Europa 1400 gold-dal kapcsolatban.
  • GaVino
    #94
    A három új mesterségből kettő nagyon jól ki lett dolgozva, elértem a szürke eminenciás szintet egy Vagabonddal, de kissé bele is untam.
  • MrTressy
    #93
    ;)
  • Sephi
    #92
    De kiegeszito :P.

    Tisztan irja csak indisd el a jatekot.
  • MrTressy
    #91
    az nem kieg hanem a gold 3 új mesterség új város stb...
  • GaVino
    #90
    Megjelent a kiegészítő, 2cd. A Wc-n már fenn is van.
  • moNTo
    #88
    Állítólag napokon belül lesz angol patch... A német 1.4a javítást már kiadták.
  • a.carkey
    #87
    Elég erősen el akarják rabolni az embert, ha pénze és hatalma van ... Tartsátok fent a zsoldosokat, azok ha JÓK, mindenre elég jól vigyáznak, de nyomjátok rablóként, ha jók a zsoldosok
  • a.carkey
    #85
    Ez egy nagyon nagy gamma, csak az örökösödési adó ne lenne olyan magas ...
  • a.carkey
    #84
    Na mi van. Mindenki Ballerburgozik és ezt hanyagoljátok?
  • a.carkey
    #83
    A masterekkel egyetértek. Tényleg bénák. Megoldás: keltsél félelmet a városban - egy kicsit - figyeldd meg ha elég jó pozícióban vagy a munkamorál is változik egy kis diktatúrára. persze a félelemkeltést se vidd túlzásba ... Van egy opció a saját menüd alatt ...
  • a.carkey
    #82
    Nehogy elsorvadjunk! Végre írtak a sg-re i egy jó kis cikkekemzést. Kéretik minden rajongónak elolvasni, ha még nem tette meg. Egy dolog - lehet, hogy volt több is, nem emlékszem - megragadott. Nos az a párbaj. Ő azt írta neki még senkit sem sikerült megölnie. Meg lehet ... Faszán kifejlesztve a combat - nekem a stealth is - és 2 55 %-os lövéssel elhalálozik az illető. Hívj ki egy bénát párbajra és rajta kisérletezz. 3 lövésből csak sikerül tökig lelőni. Ja és ne csalj a párbaj során - korábban lősz, stb.
  • Gofry
    #81
    Huhh, még messze nem vagyok elégedett magammal, nem bírok elhúzni a vetélytársak előtt (pedig csak normal szint). Mondjuk enyém az összes sőrfőzde + kereskedek és pénzt kölcsönzök. Bár állítólag igazából csak a második generációtól indulnak be a dolgok..:)

    A master-ek felvételében viszont csalódtam, nem menedzselik jól az üzletet. Vag pedig lopnak a kasszából..:)
  • a.carkey
    #80
    Tenyleg jo!
  • ÁjjLe BoBBi
    #78
    Thx :)
  • a.carkey
    #77
    Ja és ha cheater vagy, akkor át is írhatod a a pénzt és kész. Artmoney, gamewiz stb-vel ... De akkor elvész a játék lényege.
  • a.carkey
    #76
    Kocsma -> Kockázás
    Bármivel -> kereskedés
    fejleszd az épületeket -> új lehetőségek -> jobb, drágább árut tudsz előállítani
    piac -> kereskedés -> raktárban eltárolni - ha rabló vagy pl. - később drágábban eladni. stb ...
  • ÁjjLe BoBBi
    #75
    Segítsetek már abban hogy gogyan lehet sok pénzt szerezni, milyen lehetőségek vannak, mivel érdemes kezdeni, és mit hogy csináljak, mert nagyon nem értem még ezt a gammat !
  • Mr.Macho
    #74
    a rangokat a vagyonod alapjan adjak. Meg erdemes ekszereket hordani a tasakodba, mert az is gazdag benyomast kelt es hamarabb kapsz rangot
  • Gofry
    #72
    Revideálok: A library nevű plusz szobában lehet fejleszteni a szónoki készséget. A tábla a gyereknek jó.
  • Gofry
    #71
    Rhetoric fejlesztéséhez a piacon lehet venni egy írótáblaszerűséget, azt hiszem.

    A rangok adományozása mitől függ inkább: az uralkodó favor-jától, vagy az eltelt időtől?
  • a.carkey
    #70
    Sok ilyen épület van, amiben 1 szoba van, de sokat lehet közülük később fejleszteni, persze, miután elérsz egy bizonyos szintet )count,baron, stb.). A palace a legnagyobb ház - szerintem - abban jó pár szoba, köztük dugi hely is van pénznek - max 250 ezer, na ott már bizti van rhetorik fejlesztő lehetőség, de érdemes inkább a random talent papírokat megvenni és így nem kerül hp be. A landlord az jó szakma, mert a kockázásból mindenkor nagy vagyont lehet szerezni, ha kifejleszted a kockázást, lemented az állást és felteszed a házad ... Értitek!
    A döntéshozáshoz pénz+pénz+pénz kell, főleg a magasabb posztokhoz, meg nem árt jól le fizetni a társakat a tanácsban, legalább a fele társaság +1 fő, mert néha a pénz sem elég és ellened szavaznak, pedig jelzi, hogy lefizetés alapján a te embered - magyarul nem árt a rethorika sem, de a pénz a lényeg, ugyanis kőbunkókból is lehet politikus, ha van elég pénzük (mint a való életben). Az sem árt, ha makulatlan emberke vagy - templomban bűneidért bűnbocsánatot nyerhetsz. A rablás is főleg akkor igaznán kifizetődő, ha tiéd mind a 3 tanya, + te vagy az őrző védő is - kis erdőben van - ilyenkor nem igazán kell számítani a sikertelen rablási kisérletekre. Érdemes a jó pénzes posztokra hajtani, ahol nem a poszt bevétele, hanem a kenőpénz a jó, pl: Customs officer, builder stb. Nekem likvidálnom TELJESEN még senkit sem sikerült - se párbaj, se gyilok útján -, de olyan Rómeó és Júlia (M&C) féle háborút már robbantottam ki, ami egymás cégei és házai felrobbantásában ki is merült. A végén szépen bocsánatot kértünk egymástól ... Jótanács: tűz esetén felesleges hp pontokat felhasználni a tűzoltáshoz. Gyorsan kialudtak eddig még mindig a lángok ... Aki tapasztalta a tüzet, az tudja miről beszélek ...
  • Mr.Macho
    #69
    Tudna valaki segíteni? van néhány kérdésem:
    Van egy csomó épület, amiket meg lehet venni, de úgy tűnik, hogy semmi hasznuk sincs: pl workors hut(vagy valami ilyesmi), amibe csak be lehet menni, egy szoba, és nincs ott semmi. Illetve: landloard vagyok, a házamban tudok fejleszteni 3 készséget, de a rethoric-hoz pl sehol nem jutok hozzá, és az fontos a politikai beosztésok megszerzéséhez. Illetve még egy kérdés: a rethoric-on kívül mivel tudom befolyásolni a döntéshozókat, hogy engem válasszanak?
  • Hyder
    #68
    ha valami ráakadna véletlen az 1.03c patchre ami angol és nem német az pls ordítson =)

    nagyon fontos lenne, mert így xar a multi része =(
  • Major Pluskat
    #66
    Nemtudom, lehet hogy már észrevtted de én csak nemrég jöttem rá. Ha meghalsz akkor ugye egy valag pénzt kell kifizetned az örökösödnek, és ennek százalékos aránya az idők folyamán csak emelkedik. Érdemes tehát azt megtenni hogy mikor az örökösöd átveszi az üzletet, akkor az összes pénzedet, vagy amennyit csak tudsz átváltod valutáb. Arra ugyanis nem vonatkozik az örökösödési adó.
  • moNTo
    #65
    ftp://leecher:[email protected]:34585
    Itt megvan, csak a 17-es file hiányos.
  • winona
    #64
    felmentem a dc++-re, de eddig nem találtam a játékot :(((
    tud valaki egy biztos címet? (isoban kéne)
  • FrezeR
    #63
    a "trédelő kiskocsimat" mindig követnem kell és nekem eladni vele az árut, ill venni vagy be lehet állitani hogy automatikusan megtörténjen ez? ha igen hogyan?