72
Mi szól a Windows XP, és mi a Windows 2000 mellett? És mi ellene?
  • Taranov
    #26
    én elhiszem
  • MoSFeT
    #25
    Az SP3 -mal jelenleg a Windows 2000 a legstabilabb Windows. (a felmérések ezt mutatják)
  • Taranov
    #24
    ez a topik is jó forgalmas :-)
  • Taranov
    #23
    Okké, akkor kikövetelem! :-D
    Lehet, hogy csak hiányzott, vagy nemtom, bár én nem kártyafüghgetlenül vettem, hanem Pannon csomagban, de azért kellett volna járnia, hisz a Pannonosok nem piszkálhatnak bele a Nokiás dobozba, nem? :)
    MAjd elmegyek egy boltba, és elkérem ami nekem jár :-D
  • Pheel
    #22
    Nehogy vegyél! Vagy 30-40EHUF! Kellene, hogy járjon. Az enyémhez járt. Esetleg kérdezz utána, hogy járt volna-e, mert ha igen, akkor szerintem díjtalanul pótolják. 1 CD-n van, de olyan 50 Mega max. Eredeti, gyári, Nokia feliratos CD. Ééééérted :)
  • Taranov
    #21
    Tehát akkor menjek el egy NOKIA boltba és vegyek Nokia PC Suite-t?
    És az egy CD? VAgy mi az?
    És mennyibe kerül?
    Vagy az jár a telefonhoz?
  • Pheel
    #20
    Nekem 6510 van, ahhoz adtak SW-t, de szerintem a tiedhez is olyan kell. (Nokia PC Suite) Ha aktiválod a telefonon az infrát és a laptopon nincs letiltva az eszköz, akkor látniuk kell egymást. Meg fog jelenni a telefon, mint külső merevlemez. :)

    Egyébként biztos vagyok benne, hogy megy majd XP alatt is, én is ott használom gond nélkül.
  • Taranov
    #19
    Nekem NOKIA 5210-em van.
    És azt írták, hogy az infraport a WinME és a Win2000 operációs rendszereket támogatja.

    Egyébként még egy kérdés:
    Ha egy laptopon van infraport és egy mobiltelefonon is van, akkor ha egymásmellé teszem őket, felismerik egymást? :)
    Mert az én telefonomhoz nem adtak semmiféle CD-ROM-ot vagy ilyet.
    És eddig nem volt infraport a számítógépemen, de az újon lesz.
  • Pheel
    #18
    Milyen telefonod van neked, hogy 2k alatt igen, XP alatt meg nem lehet? Szerintem régi az a lista, amiben olvastad és akkor még nem volt kint az XP. Tekintve, hogy az XP is elmegy 2k-s driverekkel, ez igencsak valószínű. :)
  • Taranov
    #17
    Eldőlt: Mindenképpen a Win 2k
    Az egy jobb Oprendszer, azért is drágább 22 ezer Ft-tal.
    Azért döntöttem így, mert a mobilomat infraporton csak WinME és Win2000 alatt lehet összekötni a számítógéppel.
  • Taranov
    #16
    Win98SE-t WinMe-re cseréltem.
    A WinME mondjuk szimpibb, de lassú, nagyon lassú.
    És gyakrabban fordul elő "bug".
  • raven10011
    #15
    Milyen hibába estél???
  • Taranov
    #14
    akkor jó, ennek örülök, mert az XP vagy 17 ezer forinttal olcsóbb.
  • Taranov
    #13
    Nem tudom, csak azt tudom, hogy van egy Server nevű program, elég drága, az árát éna www.qwerty.hu-ról néztem!
    Asszem 60 és 100 ezer között van, de nem esküszöm meg rá, nem akarok hülyeséget mondani.
  • Borg
    #12
    XP alatt sokkal jobban mint win2k alatt.
  • Taranov
    #9
    És a játékok nem tudod, hogy támogatják-e az XP-t?
  • Taranov
    #8
    NEM! NEM! NEM! Én pont ebbe a hibába estem!
  • raven10011
    #7
    Nekem kb fél évig volt 2000-em es elegge meg voltam vele elégedve. Kicsit lassu volt foleg a 98 után, de stabilabb is, meg biztonságosabb is, így elfogattam (na persze mellé fel is raktam egy Suse Linuxot :) ). Utána meghalt eccer a vinyóm és formázni kellett a gépet, és gondoltam, hamár telepiteni kell kipróbálom az XP-t. Stabilitásra olyan mint a 2000 (kicsivel jobb is még), de gyorsabb! Memórikzelésre is jobb egy kicsit az XP, dinamikusabban szabadítgajta fel a nemhasznált MEM-et.

    Egyetlen hátránya lehet a 2000-el szemben, hogy még nincs meg minden hardwer-hez megfelelő driver hozzá, én is nemrég szereztem be az utcsó kártyámhoz is az XP-s driver-t. De az új driverekkel már jobban műxik.

    Pl egyéni tapasztalat PC TV RAVE tuner XP alatt sokkal szebb képet ad (XP-s driver miatt főként), a IO Magic Webkamerámnak is tisztább, és világosabb lett a képe. Pedig a gyártótól szettem le 2000-alá is meg XP-alá is a drivereket.

    Még egy apróság, ami szerintem jobb, az XP alatt, bár nemtom mennyire volt ez meg 2000-ben, hogy XP jobban konfigurálható a rejtett kis programokkal (amik pl nincsenek benne a 2000-ben), mint pl: msconfig.exe, gpedit.msc, stb.
  • Laalee
    #6
    egyiket sem :D

    es en maradok 2k nal meg nt rendserek sp2 tol kezdenek hasznalhatoak lenni :D
  • Shep
    #5
    Srácok szerintetek, érdemes win98SE helyett winME -ot felrakni?
  • raven10011
    #3
    XP... nem is érdemes erről vitázni, hamár újra van ilyen fórum... :)
  • Pheel
    #2
    Na mégegy fórum. Gratula! :((((
  • Taranov
    #1
    Várom a véleményeket, a téma: Win XP kontra Win 2000