72
Mi szól a Windows XP, és mi a Windows 2000 mellett? És mi ellene?
  • oroy_
    #72
    2000 mellet mi szol? nalam semmi nem szol, ocskasag.
    XP bevalt gyors, stabil, es hogy vannak hibai?, hat minek nincs?
  • TYME
    #71
    Helló mindenkinek!
    Azt szeretném kérdezni most Xp van, de nem jött be, és hogy tudom megcsinálni azt hogy 98SE legyen rajta mert ez az Xp nem akar elengedni
    PLEASE HELP
  • Tertovan
    #70
    Hello

    mindket gepre vedd fel a masik gepen hasznalt user nevet es add hozza a megosztashoz, ha van jelszo akor akkor azok is egyezenek meg.
    Udv:Tertovan
  • jumanji
    #69
    Csövi! Két gépet (win2K + winXP hubon hálózatban internettel) szeretnék összekötni úgy, hogy a gépek indításánál ne kelljen felhasználónevet+jelszót beírni, de a hálózat működjön. win2K alapból be tud úgy jelentkezni, hogy feltételezi, hogy X felhasználó lépett be Y jelszóval, és akkor nem kell bajlódni, de XP-nél nem találok ilyet, mindenképp kell felhasználó+jelszó (ha a hálózaton láthatóvá akarom tenni), ebből kifolyólag a win2K alatt is ugyanezt meg kell adnom, ha be akarok lépni az XP-re. Hogyan lehet ezt elkerülni? Vagy legalább odáig jutnék el, hogy, ha nem adok meg jelszót a felhasználónak (XP alatt), akkor is engedje ki a gépet a hálóra. Ha tudtok vmi infót, légyszi! Peace!
  • lck
    #68
    Már megvolt :- )))
  • pedestrian
    #67
    Hopp, bocsi elnéztem a topikcímet. Azt hittem 2003-ról van szó.Ha van lehetőséged próbáld ki. Sztem jobb mint a 2000.
  • lck
    #66
    2000 alatt sajna ez nem megy :-((
  • pedestrian
    #65
    Nézz el ide: server2003
  • lck
    #64
    Most bezzeg hallgat mindenki ugye ...
  • lck
    #63
    Felraktam próbából W2000-et Sp4-gyel.
    Nem rossz. ( Játékot nem akarok futtatni rajta. )

    Stabil és gyorsabb mint XP. Talán még a Netezés is gyorsabb. ( lehet hogy kevesebb egyéb infót küldözget mint az XP ? ) Emiatt erősen gondolkodom a megtartásán.

    Egyetlen gondom van vele - az is esztétikai - de ez nagyon idegesít: A tálcán az óra melletti ikonokat 16 színben jeleníti meg. Az XP hez gyártott ikonok igy rendkívül csunyák.
    Tud valaki valamilyen ( registry ) beállításról ami ezen javít?
    Nem skinező programra kondolok ( mint pl.: Talizman ) hanem Win beállításra.
  • Matyas
    #62
    Mi a próbléma? Amit egy ie reinstall nem old meg?
  • Taranov
    #61
    Szerinte IE-hez senki se ért komolyan, csak akinek már volt komolyabb megoldott problémája, az tapasztalattal rendelkezik.
  • Forrest Tomee
    #60
    Ez a kérdésfeltevés kicsit kótyagos. Nem lett volna egyszerűbb, ha rögtön a problémát mondod?
  • Sanyi55
    #59
    Internet Explorer problemam van xp alatt. Van valaki aki komolyan ert hozza?
  • Taranov
    #58
    Szerintem is megértette.
  • rushman
    #55
    #53
  • rushman
    #53
    Talán nézd meg itt
  • Taranov
    #52
    Nem hazudnak, ez igaz, mert az asztali gépemen én is 128 MB RAM-mal használom az XP-t, de a Microsoft weboldalán csak azért vannak rendszerkövetelmények, hogy legyenek, egyébként semmit nem jelentenek.
  • lck
    #50
    Az M$ valamikor 95-re 16 Mb RAM-ot 98-ra 32-t írt minimálnak. Persze felmentek annyira is, de el is használták azokat. Ha v.mit futtattál, aztán tekert a vinyó mint a szél hogy kilapozzon. Már a ME is 128-on ment normálisan. Persze felmegy a Home még 64-re is, aztán lehet nézegetni a homokórát.
  • rushman
    #49
    ?

    nem!

    A Windows XP Home Edition rendszer az alábbi hardverigényt támasztja a számítógéppel szemben:
    300 MHz órajelű vagy gyorsabb processzor (legalább 233 MHz)* az Intel Pentium/Celeron, AMD K6/Athlon/Duron processzorcsaládból vagy kompatibilis processzor
    128 MB vagy több RAM memória (legalább 64 MB, ám ez kevésnek bizonyulhat és rontja egyes alkalmazások teljesítményét)
    1,5 GB szabad merevlemez-kapacitás*
    Super VGA (800 x 600 képpont) vagy magasabb felbontású videokártya és monitor
    CD-ROM- vagy DVD-meghajtó
    billentyűzet és Microsoft egér (vagy kompatibilis mutatóeszköz).


    source: microsoft
  • Torry
    #47
    Hi!
    Az én tapasztalatom szerint az XP jobb.A 2000 első felrakásra összeomlott, másidokra már rendben volt csak lassu volt.
    Ennyi.
  • Taranov
    #46
    Nekem 128 rammal fut az asztali gépemen az XP, notebookon 768 rammal, és nagyjából tökéletes. Egyetlen bajom vele, hogy néha "elveszíti a fonalat", belassul és akkor az adatok mentése után újra kell indítani a gépet.
    De ez csak úgy 1-1,5-2 hetente fordul elő
  • lck
    #45
    Ja xp-hez min. 256 Mb RAM
  • lck
    #44
    Az xp általában gyorsabban indul és áll le mint a w2k. Az alkalmazások indításánál a w2k halványan gyorsabb. Irodai alkalmazások esetében tökéletes a w2k. Játékokhoz az xp jobb. Kisebb gépre inkább w2k. P-4-re: XP
  • Impi
    #43
  • ullrich
    #42
    Arra lettem volna kiváncsi, hogy megéri-e feláldozni a jól működő w2k-mat egy xp-re.
    Tényleg semmi bajom a 2k-val csak xp-t még nem igazán használtam, szal nemtom gyorsabb/stabilabb/biztonságosabb-e.

    Van konkért kérdésem is 98emu mennyire használható?
  • mrzool
    #41
    Szerintem fuss neki újra a hozzászólásomnak, mert valami elkerülhette a figyelmed.

    Ezt írtam: "ami működik, azon nem kell változtatni.:)"

    Te viszont arról beszélsz, hogy vmi nem működne egy régebbi oprendszeren. Ekkor viszont értelmét veszti, amit mondtam, és szükséges a váltás.
  • Impi
    #40
    Hali!
    Én tuduk példát arra, hogy más dönt helyetted.
    A programozók gondoskodnak arról, hogy a régebbi rendszer
    alatt még véletlenül se fusson az újabb alkalmazás.
    Érthető,elvégre ebből élnek!
  • mrzool
    #39
    Igazából nem tudok mit mondani, neked kell eldöntened, hogy akarsz-e változtatni. Én általában tartom magam ahhoz az elvhez, hogy ami működik, azon nem kell változtatni.:)

    Az aktiválásról nem tudok mit mondani, amióta feltelepítettem, nem volt hardver-változtatás, soha nem szólt, hogy újra aktiválni kéne.
  • ullrich
    #38
    Mindenre használom.
    konfig:
    1,2 Athlon; 448MBram; GEF4 Ti4800se;

    Nem kizárt hogy a későbbiekben fejlesztem a gépet, akkor újra kell majd aktiválnom az xp-t?
  • ozz
    #37
    amint tudom megnezem jo lett-e!

    megegyszer koszi a segitseget!
  • mrzool
    #36
    "Meg van egy olyan hogy (Refresh Rate Override nalam ez Disabled) az jo?"

    Passz, én ilyet nem találtam - viszont szerintem állítsd nyugodtan 85Hz-re, és mehet az override enable.
  • ozz
    #35
    oh koszonom igy mar ertheto, a DDC ki volt pipalva, most kiszedtem!
    a DDC infora mit allitottal?
    Meg van egy olyan hogy (Refresh Rate Override nalam ez Disabled) az jo?

    koszonom a segitseged!
  • mrzool
    #34
    Én 3.4-es catalystot + control panelt használok, itt van egy olyan, hogy 'Megjelenítő eszközök' fül, ahol a monitoromra 85Hz-et állítottam be, a DCC infó pedig nincs kipipálva. Próbáld ki, talán ez a megoldás. Nálam mindenesetre műxik.:)
  • ozz
    #33
    Na szolval akkor ezt most erthetoen!
    Ati Radeon 7500 128mb kareszrol van szo, mit is csinaljak?
  • mrzool
    #32
    Nézd meg a vidkártya és megjelenítő eszköz beállításait, ha van rá mód, force-oljd a 85Hz-et.
  • ozz
    #31
    hi
    Van egy kis gondom megpedig gep bekapcs xp elindul es a monitor aminek 85Hz-en kene mukodnie neha csak 70Hz megy es nekem kell visszaalitanom 85Hz-re ami baromi idegesito hogy joesetben minden 2. bekapcs utan en allitsam vissza 85Hz-re a monitort!
    Ezt mi okozhatja?
    Pl win98, win2000 alatt ilyen gondom nem volt soha, sot most uj gepem van es ezzel is ezt csinalja!

    Ha van valakinek oltelete elore is ksozonom!

  • mrzool
    #30
    Azt attól függ mire használod és milyen vas van alatta. Anno nekem egy 333-as cerkám volt, mikor 2k-ról XP-re váltottam, és érezhető volt a gyorsulás.
  • ullrich
    #29
    Jelenleg w2k pro-t használok sp4-el szerintetek érdemes beújítanom xp pro-ra?

    Ezt mennyire kell komolyan vennem:xp vs. 2k?
  • lck
    #27
    Az SP3 az SP1-et és 2-t is felteszi?