262
milyen cd-írót vegyek?
  • Mike
    #262
    már bocsika, de mi köze a burn-proof-nak a videólejátszáshoz?
  • Mike
    #261
    A Plex nem fog a Mitsumiról másolni. Tudomásom szerint aők a Sanyo-val dolgoznak közösen. Persze lehet, hogy a Mitsumi is bejátszik már a képbe, de erről még nem halottam. Az meg, hogy a tálcát, vagy az előlapot ki gyártja, nincs különösebb jelentősége
  • Mike
    #260
    akkor ne használj Philips-t. Nálad mi a formázás?
  • Mike
    #259
    tedd vissza a régii bos-t, akkor is csinálja?
  • Zoli007
    #258
    Please! MSI 8348s egetom van, kb. 6 honapos, Bios lecserelve 150d, de 12x- nel nagyobb seb.-0en nem lehet irni , mert elb... a CDk veget!
    Mi lehet a gond?
  • Pheel
    #256
    Kétségkívül gyanús... :)
  • Pheel
    #254
    Most az a gyanús, hogy a Mitsumi is pont olyan kinézetű cuccot gyárt felirat nélkül? Érdekes. A Fiat Stilo meg a Citroen C3 is hasonlít ennyire :)
  • mainruler
    #253
    A minap találtam egy érdekes dolgot Pheel:

    Plextor PX-54TA (már az elnevezés is beszédes...):



    Mitsumi design:



    Ráadásul minkét drive MediaTek chipsetet használ.
    Szerintem ez több mint gyanús... :)


  • Emery
    #252
    Van
  • Crazyn
    #251
    Az 48x/24x/48x-os LG Goldstar CD íróban van Burnproof vagy valami ilyesmi?
  • zaki
    #249
    hogy-hogy mit? sima cdt
  • harcu
    #248
    Mit?
  • zaki
    #247
    császtok, 3 hónapja vettem egy zsír új gépet, bele egy LG GCE-8480B 48X16X48 cdírót. A gondom az hogy csak max. 16X-an tudok írni. Nem tudjátok mi lehet a gond?
  • Stann
    #244
    Semmi ötlet, miért nem ir CD-RW-re?
  • Stann
    #243
    A 24x12x40-es Philips-em csak Primedisc RW-cdre ir, pedig eddig irt mindenre! Lehet valamit csinálni, v. vigyem vissza? Ja, és primary slaven van, lehet, hogy ez a baj?
  • Pheel
    #242
    Az én Plexemben csak 8 mega van, szerintem használja is, de olyan mindegy, mivel amúgy sem egy hangos darab, ha maxfordulaton pörög.
  • mainruler
    #241
    Ja. Egyedül az audiómániások állítják, hogy ki lehet hallani azt a zörejt, amit az elfogyásvédelem okoz.
    A csekélyke előny abban áll csupán -legalábbis nálam-, hogy pl. videólejátszásnál felhasználja a buffert a drive, így nem kell állandóan max. fordulaton menő maghajtóval néznem a filmet -mert az kissé zajos ugyebár-, hanem csak tölt egy kicsit, aztán meg akár ki is vehetem a korongot úgy 1.5 - 2 percre, mert a 16 megából megy a film.

    Nem tudom, ez más márkáknál is így van-e, de én csupán ennyi hasznát látom. Egyébként meg tényleg tök mindegy, hogy hány megás a tároló.
  • Pheel
    #240
    Mióta van Burnproof meg kitudja, hogy másfelé hogy is hívják, azóta majdnem mindegy, hogy 4, 8 vagy 16 mega cache van benne...
  • mainruler
    #239
    Létezik 16MB-os író is...
    Mondjuk hasznos, de túl sokat nem számít.
  • danesz
    #238
    Nos a Philips egyetlen jó pontja a CD író. Nekem volt egy 12x-es, és egész jó volt. Most TEAC van, ez a csúcs, vagy a Toshiba. De TEAC azért is a best, mert 8 mb a buffer. És az ad egy kis biztonságérzetet :)
  • mainruler
    #237
    Teljesen mindegy, hogy nekem mi a jó író. Nem fogom a szubjektív véleményemet ráderőltetni és kinyilatkoztatni, hogy "márpedig X a legjobb márka és punktum". Itt most a Plextor Mount Rainier kompatibilitásáról volt szó, nem arról, hogy melyik a legjobb márka. A Plex ebben speciel szar. Nem én erőltettem a témát, az Pheel volt. Ennyi.
  • mainruler
    #236
    Jajj...
    Na ez a halálom. BIZONYÍTANI!!! Ezek az " ez a legjobb, teszt ide vagy oda" mondatok annyira semmitmondóak, ezt bármire ráfoghatnád. "És nem véletlenül" Miért?? Mert drága? Ezen vitázunk már egy jó ideje Pheel-lel, de könyörgöm akkor már legalább indokolj, mielőtt így kinyilatkoztatsz valamit.
  • magyar ember 2
    #235
    Hat neked mi a jo CD iro? A Sony meg a Philips?
  • magyar ember 2
    #234
    Tipust nemtok ajanlani, de sztem DVD-R-t. Nemreg meg a +R-est nyomtaknagyon, a mikroszoft is latvanyosan kampanyolt neki, de miota tudhato hogy a blu ray a +R-t nem tudja meg olvasni sem, ellenben a -R-rel, sztem erdemes azt valasztani.
  • magyar ember 2
    #233
    Aze' viccnek jo volt. Ahhoz kepest hogy "nem tudja megirni", nekem is eleg szepen megirta, mint mindenki masnak. Pont a Plextor az amelyik garantaltan megcsinalja.
  • magyar ember 2
    #232
    Teszt ide vagy oda, megis a Plextor (es a Yamaha) a legnagyobb marka CD iroban, nem veletlenul.
  • Manual
    #229
    Azt mondom,hogy: Ha nem írsz sokat= LG
    Ha sokat = MSI
    Ha védett cd = LG ismét

    Szerintem az LG jó író.nem drága és az a pénz amit kifizettél az hamar visszajön! :-)
  • ATISoft
    #227
    Hi

    Lenne egy-két kérdésem. Laptophoz kellene CD írót szereznem, USB csatlakozósat. Nagyon lamer kérdésem van. Honnan lehet megtudni, hogy az USB 2.0-ás vagy csak 'sima'?

    Továbbá, ajánlottak egy BENQ USB-s írót. Ezt érdemes megvenni? Milyen írókat csinál a BENQ?

    WindowsXP rendszer alatt működne.

    A válaszokat előre is köszi. :)
  • Callisto
    #226
    A Plextorok egyik igen lényeges baja (persze akinek kell), hogy nem tudja megírni a védett lemezeket.
  • styx
    #224
    sziasztok. egy kérdésem volna.
    a cd-olvasó és a cd-író lézer milyen frekvencián és teljesítményen dolgozik?
    köszi.
  • Pheel
    #223
    Hmmm. Érdekesen látod a dolgokat. Tehát a teszten megbukott, mégis kiteheti, hogy átment rajta. És ezért senki nem szól semmit, pedig mindenki tudja az igazságot. Kissé összeesküvés-elmélet érzésem van. Újabban nem szoktad úgy érezni, hogy figyelnek és lehallgatják a beszélgetéseidet? ;-))))))

    Az egyre nincs mit mondani, végre egyszer korrektül leírtad és nem csak hivatkoztál rá.
  • mainruler
    #222
    Látom Pheeeeel, megint elemedben vagy. Szardobálás. De sebaj, elmagyarázom én neked akárhányszor, hátha egyszer már felfogod végre.

    Egy: A Mt. Rainier nem egy tesztsorozat, hanem egy új CD szabvány.(ROTFL...;-) ) Tulajdonképpen továbbfejlesztett PocketWrite technológia, mely arra hivatott, hogy a CD-t mint floppy lemezt használhasd. Ezt ugyan a régi UDF/PocketWrite is tudta, de ezekhez egy viszonylag hosszú formázást is végre kellet hajtani a korongon, amivel elveszett kb 150MB (egy sima 650-es CD esetében).
    A Mount Rainier annyiból más, hogy a lemez formázása láthatatlanul, a háttérben történik, nem kell 10-20 percet várni, ráadásul az sem szükséges, hogy a teljes lemez meg legyen formázva, közben is ki lehet venni, mivel a szabvány 2KB-os egységekben dolgozik, így bárhol "lezárja" a korongot, legközelebb meg onnan folytatja, ahonnan előzőleg abbahagyta. Ez azért is jó, mert esetleges adatsérülés esetén (karc, oprendszerhiba, stb.), sokkal könnyebb a hibajavítás, illetve a sérült területek kizárása.
    Az elvesztegetett hely is kevesebb, bár a formázás után itt is elvész némi tárolókapacitás.

    Kettő: Amire te rendkívül rosszul emlékszel, az a Mt. Rainier Test Suite, -ami tényleg egy tesztsorozat, csak épp nem maga a Mt. Rainier...-, mely arra hivatott, hogy a Plextorhoz hasonló kamu írókat kiszűrje. A Plextornál valóban fel van tűntetve, hogy Mt. Rainier komatibilis, csak épp a teszteken katasztrofálisan megbukott. Tehát elméletileg tudja, gyakorlatilag meg nem.
    Hát ez aztán tényleg qrvára ROTFL volt Pheeeel...annyi különbséggel, hogy legfeljebb te lehetnél a nevetség tárgya... ;-)
    Azért király volt... :D
  • Mike
    #221
    a gyorsabb iráshoz mást vegyületeket használnak, mint a lassúhoz
  • Lammer
    #220
    Ezt én is tudom, csak kiváncsi lennék 1-2 vagy esetleg több év múlva mit tucc majd onnan leolvasni...
    Mert nekem vannak nagyon régi irományaim is amiket még az 1X max 2Xes időkben irtunk és hááát izééé volt olyan amit lehetett kidobni, tudom ma már kiforottnak mondható a téma, csak tudod a para ... :)
  • Lammer
    #219
    ok!
    amúgy megnéztem a plextoolst ott is le vannak írva a tiknálodzsik...
    Bocs csak most tettem fel...
  • Mike
    #218
    Egyébként nem az olvasással van a gond (illetve esetleg azzal is) hanem a hangzással. De mint mondtam ez eléggé szubjektív dolog, tehát mindenki akkora sebességgel ír audio-t, ami neki tetszik
  • Mike
    #217
    adatot irhatsz nyugodtan 48x-osan is
  • Mike
    #216
    szerintem is jó a Plex
    akik szerint meg nem, azok ne használják
    akinek jó a 40x audio írás, az meg írjon annyival
  • Mike
    #215
    feltétlenül kell szakember
    jobb ha hozzá sem nyúlsz
    én igen jutányosan, már 10e-ért be is szerelem neked

    :))
  • Pheel
    #214
    Nemnem! Csak mainruller veszettül állította, hogy nem olyan :)