64
Hogy is rippeljünk dvdt?
  • Evin
    #64
    Van sima GordianKnot, de azt körülményesebb használni, mint az autogk-t.
  • pyrohun #63
    Sziasztok! AutoGK-val próbálkozom, de egyszerűen mindig megáll / elszáll. Nincsen valami más - egyszerű - mód arra, hogy egy filmet avi-ba letömörítsek?
  • GyaxyBoy
    #62
    :D Tényleg! :D NEm is néztem a dátumot!!! :D
  • Metwork
    #61
    lol, gondolod majdnem egy év alatt nem sikerült túllépnie a problémán?:D
  • GyaxyBoy
    #60
    Ha lehet, ne a CD méretet állítsd be, hanem a Frame-t! Ha nem akkor maradjon a CD, de a hangot ne auton hagyd, hanem a DVD-nél tedd át 128kbps re! Mivel egy 6 csatornás hangsávot (ha megvan a codeck is hozzá) akkor ő megpróbálja egy az egyben azt megtartani (ac3). És az elég brutál méretet tud elfoglalni 1 CD méretnél (300-400).
    És úgy próbáld meg!

    Más ötlet, esetleg szedjél le a egy frissebb Codecket! (DIVX vagy XVID)

    Nekem más ötletem nincs. Esetleg másik programot próbálj meg! Én a Xilsoftot Video konvertert használom! Nem biztos h jó, de nekem bevállt! És rengeteg formátumot ismer! DVD-t nem lehet vele készíteni viszont! :D De gondolom nem is az a szándékod!

  • Evin
    #59
    A megoldás csak 1hsz-el lentebb van, használj AutoGordianKnot-ot. Ingyenes, és csak 4-5 beállítást kell megadni.
  • longhaul
    #58
    sziasztok dvd rippert IMTOOL használok, de nem konvertálta végig a VOB FILE-T AVIRA. a kb 40% megáll és kéri a registrációs kódot. de mivel a weblapjuk csak vásárlásra ugor át, nem lehet regelni. Segítsetek??
  • #57
    Sziasztok!

    Dvd-t rippelek, auto gk-val.
    Beállítok mindent és amikor kész egy alig 400 megás, szar minőségű avit kapok.

    Miért?
  • do2
    #56
    dvd ripeket szeretnék de dual hangal szeretném megoldani hgoy van erre lehetőséghogy divx alá dual hangot tegyek ?
  • frc0032 #55
    vagyis az av converter
  • frc0032 #54
    nekem megvan az sv converter 1.0, és próbáltam vóna kódolni vele 1 másolásvédett filmet, le is rippeltem, osztán nem műxik, mert leáll 22%-nál :'( help!!

    üdv:
    FRC#0032
  • zakika
    #53
    kodold bele :)
    virtual dub + subtitle plugin, frameserver, TMPGenc
  • frc0032 #52
    Helló mindenkinek!!
    Ez nemtom h ide tartozik e de aki tud az segíccsen mert fontos: hoyg tzudom megcsinálni, hgogy 1 mpeg fájlhoz ne kelljen a feliratfájlja, tehát h a felirat bele legyen keverve a videóba??? vagy azt hogy lehet, hogy a feliratfájlos mpegeket lejáccani a hollííwood kártyámon??

    üdv:
    FRC#0032


    segíccsetek PLSPLSPLSPLSPLS!!!!
  • mann
    #51
    nobody?
  • mann
    #50
    DTH=DTS :)
  • mann
    #49
    Adott egy csak DTH hangu koncert DVD, hogy tudnek belole DTS-Audio cdt-t gyartani? vagyis mivel lehetne ugy leszedni 1 DTS wav-ba leszedni, es utana azt kiirni audiocdre? (persze ebbol tudom hogy csak DTS dekoderrel lejatszhato audio cd lesz, de nekem ez kellene pontosan!)
    Tud vki segiteni?
    koszi.
  • goofy1984
    #48
    Én a SimpleDivX-et használom. Nagyon sok mindent tud: kiválasztani a filmet, méretezni, darabolni, hang formátumát és nyelvét ki lehet választani (ac3, mp3, ogg), több féle videókodek, méret kalkuláció, tömörítési eljárás...
    És a magyar nyelvet is tartalmazza
  • :)
    #47
    yó akkor hogy tudok ac3-s hangot csinálni 1 filmre ?
  • izb
    #46
    dvd rippeléshez nem kell ac3 kodek....
  • :)
    #45
    Sziasztok! dvdt rippelnék de ac3 hangal szeretném... honnan tudok leszedni ac3 kodeket amit használni tudnék ?
  • abzu
    #44
    Köszönöm szépem
  • Tomicsek
    #43
    Itt nézz szét.
  • abzu
    #42
    köcci, de olyanra gondoltam ami aviba is tud menteni olyat is tudsz?
  • Tomicsek
    #41
    DVD Shrink
  • abzu
    #40
    Sziasztok nem tud valaki mondani egy jó dvd ripeelő programot?
  • zakika
    #39
    pedig ironikusan ertettem :) de lanyegebe az volt a cel, hogy csak azt tedd fel, amire igazan szukseged van es nem mindenfele codecpackot
  • Rossi1
    #38
    Köszi a segítséget!!!

    Leszedtem a K-lite-ot és az jobb, mint a Nimo volt. Egyébként nem tudom mi lehetet a hiba, mert a Codec pack csere után is csinálta aztán leszedtem a Battlefield 2-őt és frissítettem egy DirectX-et. Most meg jó....:) Szóval nem értem, a lényeg hogy nem fogok mostanság BF2-őzni.:))) Még1szer köszi!:)
  • zakika
    #37
    szedd le es ne tedd fel
    brobald meg valamelyik ffshowt
  • Rossi1
    #36
    Köszi!

    De azt hogy tudom megnézni, mert Nimo codec pack-ot használok. Leszedtem és felrektam újra de nem változott semmi
  • Frank99
    #35
    valamelyik Xvid....
  • Rossi1
    #34
    Sziasztok!

    Talán nem pont a topichoz tartozik, de nem találam ennél jobb helyet... Segítség kéne. Az a helyzet, hogy egész eddig simán lejátszottam itthon mindenféle filmet, de tegnap óta iszonyatosan ronda lett a kép. Ég az egész csak piros és sárga színek és a fehér is vakító, ráadásul csíkos az egész. Mindent leszedtem és újra raktam, a kártyámmal nem lehet gond, mert a játékok gyönyörűen mennek és más grafikais szép, egyszerűen csak az avi-k élvezhetetlenek! Valaki tud segíteni mi lehet a hiba, mert én már kifogytam az ötletekből... Előre is köszi
  • lee86
    #33
    dvd -> avi?
  • izb
    #32
    SHRINK
  • lee86
    #31
    hali!
    uj topikot nem akarok nyitni, ezért itt kérdezem meg, hogy DVD-rippeléshez melyik a legjobb program manapság? (ami kb ugy rippel, hogy megnyomok egy gombot, és onnantol kezdve több dolgom nincs is.)
  • coolpet
    #30
    koszi artsi, de innen mar minden megvan meg a doom9.org rol is, megvannak a codekek, es a hangot is sikerult kiszednem
    de azert a vite rippelo csapattal szeretnek par szot valtani, nem tudjatok hol lehet elerni oket?
  • artschi
    #29
    Itt egy rakat hasznos cucc, letöltés és cikk(!) van, érdemes szétnézni: www.fpscentral.hu/divxcenter
  • coolpet
    #26
    hat de en mos szeretnem megnezni es 1 even belul nem akarok uj gepet venni
    a masik dolog: graphedit
    kellene egy olyan directshow szuro hogy wav dest
    de nincs. olyant honnan lehet szervalni?
  • galocza
    #25
    de gondolj arra, hogy más, akivel megosztanád viszont rosszul jár vele (és te is, amikor lesz egy jobb géped).
  • coolpet
    #24
    abbol az 576*320bol meg lejon a 40-40 csikleszedes, es ugy mar szabvanyos
    de most megproszalom fix bitrataval lenyomni a filmet ugyanekkora felbontasnal, mert nem turom hogy akadjon, legfeljebb nm lesz olyan a minosege mint kellene
  • galocza
    #23
    ezt a vbr dolgot még mindig nem értem. a 2-pass eleve vbr a videonál... ergo én is azt írtam.
    ha videonál alkalmazol változó bitrátát, a hangnál mért nem?
    az 576x320 ok, de nem hiszem, hogy megfelel az eredeti képaránynak ld a #11 táblázatot. ugyanakkor - mivel amúgy is tömörített végeredményről van szó - a képpontok száma és a "hasonló" minőséghez szükséges bitráta nem arányos. tehát, ha kisebb felbontást adsz, nem elegendő ezzel arányosan beállítani kisebb bitrátát.

    utolsó: igen. a 2-pass azt teszi, hogy első lépésben végignézi a nyersanyagot, hogy melyik jelenetnek mekkora bitrátát adjon és ezt logolja, és a második menetben készül el a végleges video (vbr 8).