570
Melyik lenne a leg ideálisabb?
  • [Walaki]D`Lair
    #356
    Sztem vedd meg. Annyiért simán!
  • TANKboy
    #355
    Alsó kategóriás? Valami AnandTech teszt matrica van ráragasztva a dobozára, hogy így meg úgy lealázza a hasonló kaliberű ASUS és Gigabyte alaplapokat tuning szempontjából! Egy 1,8AGHz-es P4-es proci menne bele, 256MB DDR (333MHz), GeForce4 Ti 4200 64MB. Játékra használva! Szerintetek megvegyem? Vagy ajánljatok jobbat kb 25E Ft-ért!
    Elösször egy Abit BD7-II alaplapot akartam venni, mert állítólag nagyon megbízható. Viszont azt írták róla, hogy csak 266-os memóriákat tud kezelni. Azt is olvastam, hogy a friss BIOS-al már tudja kezelni a 333-as memókat, de én nem merek BIOS-t frissíteni. Lehet olyan verziót venni amibe már az új BIOS van beleírva? Garancia szempontjából a BIOS frissités hogy áll?
  • Borg
    #354
    Alsó kategóriás alaplap. Gyárt valami videokártyákat is, de itthon azoknak se látni nyomát túlzottan.

    Elvileg gond nem lehet vele, de tuningról ne is álmodj szerintem.
    Kisebb terhelésű gépbe jó lehet.
  • TANKboy
    #353
    Szisztok!
    Segítsetek! Most ajánlottak nekem egy Albatron PX845PEV Pro alaplapot 21+ÁFA-ért 3 év garanciával! Nagyon nem ismerem ezt a márkát meg mint kiderült elég új is. Mit tudtok róla? Elsődleges szempontom a stabilitás!
    Vagy ha tudnátok ajánlani stabil alaplapot ilyen árban (CSAK intel chipset-es jöhet szóba)!
    Előre is köszi!
  • Borg
    #352
    Sebességben semmi gond a SIS-el, vannak chipsetei amik bőven verik az inteleket. Csakhát a feature lista kicsit szegényebb, meg a driver támogatás/stabilitás kérdéses.
  • Jacek
    #351
    szepen leszurted ezt a sis rulz:)))
    Mondtam en ilyet?? es olvastam es elfenekeli a 1066-os rambust:D
  • Bandee_
    #350
    Jacek szerint Sis rulz!
    Mi néhányan meg azt, hogy intel rulz!
    Olvass teszt oldalakat, aztán majd meglátod!
    Én továbbra sem vennék sis-t!
  • Jacek
    #347
    erdekes nekem nem rd deszkam van de nem vettem eszre hogy nem stabil
  • Bandee_
    #346
    Szerintem is! No nem mintha nem az lenne, de akkor is azok!!
    És az a 3-4-5 fps különbség meg elhanyagolható! (szerintem)!!!!
  • Jacek
    #344
    mert szerinted nem???
    mert vegyuk hozza hogy mennyi 2x 256 1066 rambusz es ugyan ez DDR-bol??????????
  • Borg
    #343
    A dual channell DDR alaplapokba párosával kell, illetve ajánlott rakni. A többibe nem érdekes.
  • Bandee_
    #339
    Itt a cím ahol látod mennyire "leveri" a Rambus-t!
    http://www.anandtech.com/mb/showdoc.html?i=1784&p=8
  • Jacek
    #338
    erdekes van par ismerosomnel sis alaplap es nem lep ki a battlefield..
    de biztos buta vagyok megint..
  • Bandee_
    #337
    Tedd azt!
    Aztán ha majd a Battlefield három lépést téve kedvenc géppuskáddal után kilép!!! mondod majd
  • Jacek
    #336
    regebben jol le lettem anyazva a SIS655 chipel lehet menni az anandtech olvasgatni gyerekek!
    Fele annyiba kerul mint a Granit Bay Chipset DUAL DDR 400 es esetek 90% leveri a 1066-os Rambus rendszert.
  • Borg
    #335
    Aha, köszi.
  • Borg
    #333
    A 845PE chipset támogatja a DDR333-at?
    Tehát ha ilyen van benne, akkor felismeri, és 333-on megy?
  • Pace
    #332
    állítsd manualra a procibeállítást, és utána manuálisan emeld az FSB-t. esetleg a feszt is.
  • Fred001
    #331
    Sziasztok! Hogy lehet ABIT BD7-es lap-on az 1700-as Celeron procit tuningolni? Mert beállítom a BIOS-ban pl 2 Gigára, de mégsem történik semmi.
  • [Walaki]D`Lair
    #330
    Akkor 45 bruttó....ezexerint azóta olcsóbb lett...én december elején vettem.
  • Pace
    #328
    Egy hete vettem durván a lapot. Sima, nincs rajta raid, sata, meg ilyen nyalánkságok. 2.4-es proci ment bele, 1.6 fesz mellett 3.2-őn stabil, nem melegszik nagyon, csak a ramom elég szarra sikerült, belenyúltam egy szar samsung szállítmányba :(
    mem86 tesz 1. tesztjében 13 hiba
    de amúgy megy benne a ram is elég jól, bár húzni nem annyira tudtam. proci FSB-jétől függően 3 lehetőséget ajánl fel ram FSB-re.
  • Bandee_
    #327
    Gigabyte GA-8PE667 Ultra --->>> 37000 nettó nálam! A síma meg 23000 nettó!
  • [Walaki]D`Lair
    #326
    Gigabyte GA-8PE667 Ultra --->>> 45000 nettó :DDD
  • Bandee_
    #325
    Annyi baj legyen! De legalább kifizethető áron van!
  • [Walaki]D`Lair
    #324
    Nem, de a Gigabyte olyan gyönyörű, hogy kár eldugni :DDD
  • Atus01
    #323
    Átlátszó ház mér kell? :) Halak is vannak benne? :)
  • [Walaki]D`Lair
    #320
    a PE az nem 8x AGP-s
  • Bandee_
    #319
    Asus P4PE
  • [Walaki]D`Lair
    #317
    Jah...ASUS P4-T533C powahh :DDD Apámnak az van :))) (annyi a baja, hogy randa ASUS sárga...monnyuk neki nem átlátszó háza van :)))
  • [Walaki]D`Lair
    #316
    Kurrva jó! Nekem ez az Ultra van benne és eszméletlenül hasít...Persze mehet bele min. 256 DDR400, de inkább 512...de kurva jó...tengerkék színe van....+arany borda+venti a chipen....szal kinézetre is negyon büntet...Ja és RAID-es, ATA133...az Ultra 2-n Gigabit-es Ethernet is van, ezen csak 100Mbit-es....
  • revi
    #315
    Miért ne lenne jó,kinek a Papp, kinek a Pappné, a kérdés mindig az, hogy probléma mentes legyen semmi kis apró hiba, mert lehet, hogy kikapsz egy atomstabil lapot, és már isteniti az ember.Van egy ismerösöm aki csak ilyen lapokkal dolgozik, neki csak a GigaByte a minden de nem nézi le a többi lapot azért mert ö ebben utazik.
    Gépeket rak össze és nem sok problémája volt a garanciával.
    Nekem az ASUS jött be. Csak nem mindegy, hogy milyen a chip, itt is eltérők a vélemények.
  • Bandee_
    #314
    Jó a Gigabyte?
  • [Walaki]D`Lair
    #313
    áááá....Gigabyte GA-8PE667 Ultra....na erre inkább...
  • Crazyn
    #312
    ASUS P4PE Black Pearl

    Erre gyűjtsön mindenki!!
  • btibi
    #310
    Több gépet raktam össze és semmi gond nem volt vele.
    Húzni is jól lehet.
  • Bandee_
    #308
    Nincs senki másnak használható tapasztalata?
  • Bandee_
    #307
    Írjál engem is érdekel tapasztalat! P4PE!
  • [Walaki]D`Lair
    #305
    azt nem ismerem....de biztos jó munkásemberek csinálták :DDDDD
  • [Walaki]D`Lair
    #304
    Pl 5.dimenzió
  • [Walaki]D`Lair
    #301
    sssszzz.....esetleg azt tudom javasolni, hogy először egy WIN re-install, ha nem jó, akkor próbáld ki másik alaplapban...ha végképp nem megy, tudom ajánlani a gigabyte GA-8PE667/Pro/Ultra/Ultra2-t....