94
2 x 128 Mb Ram sok lehetet ?
  • oylog
    #94
    Szevasztok!

    Memória bővítést szeretnék én is a gépben és ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.

    Leírom a hardware adatokat:

    Op Rendszer: Win 7 32bit Sp1

    Alaplap: Gigabyte GA-P55-USB3 (3 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3
    DIMM, Audio, Gigabit LAN)

    CPU: QuadCore Intel Core i5 750, 3100 MHz (23 x 135)

    RAM: Kingmax FLKE85F-B8KJA 2DB 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666
    MHz) (8-8-8-22 @ 592 MHz) (6-6-6-16 @ 444 MHz)

    GPU: NVIDIA GeForce GTX 560 Ti (2048 MB)

    RAM-ot szeretetnék bővíteni 16GB-ra gondoltam. Ehhez ugye
    elengedhetetlen hogy az Op. rendszerem ne 32 hanem 64 bites legyen!

    Tehát a kérdés az:

    Milyen felbontásba vegyem? (4x4GB, 2x8GB, esetleg 1x16GB)

    És milyen órajellel? (DDR3 2200/1333/1066/800 MHz ezt találtam az alaplapról de ez nem tudom pontosan mit takar. Csak a feltüntetett Mhz a jó vagy pl. jó lenne az 1600MHz-es is?

    Valamint a processzortól függ-e a memória, vagy csak az alaplapnak kell kompatibilisnek lennie az adott Memóriával?

    Így hirtelen ennyi kérdés jutott eszembe

    Előre is köszönöm a segítségeket-válaszokat!
  • willie83
    #93

    (újonc)
    Udv.
    Vasaroltam 8GB(2x4) Kingston HyperX
    Predator 2400MHz memoriat.
    A kerdesem az volna, hogy miert nem megy
    2400 MHz-n?
    Bioszba lehet valasztani 2 profil kozott de
    mindket profil 2133 MHz-ra emeli az
    orajelet.
    Az alaplap egy Gigabyte Z77-DS3H, i5 2500K
    procival.
    Bios frissites megoldana? Mert van a giga
    oldalan uj bios a lapnak.
    Koszi.
  • tibor16
    #92
    ugyan ez a gondom
    sziasztok,
    P4s8x régi Asus alaplap, szeretnék bővítésként beletenni 1 db 1 GB-os RAM-ot. Eddig volt benne 1 db 500 MB/400 nonem, és 2 db 250/333 MB-os Kingston. Összesen 3 slot van. Azonban az új 1GB-ost, próbáltam egymagában is, de nem fogadja. Kétfélét is próbáltam, a mostani 1 GB/400 Kingston, de ugyan látja, kiírja a memoria tesztnél, hogy OK, de ha pl ha egyedül van bent, mégis, el sem indul a gép.
    Lehet ilyenkor valamit tenni? A használati szerint, elvileg 3 GB-ot kellene tudni fogadnia. Esetleg BIOS frissítés? vagy inkább valami más update-vel próbálkozzak? A kukára tett ötleteket, megkérlek hagyjátok ki :)
    Előre is köszi a segítséget.
  • dara
    #91
    A polcra.
  • dara
    #90
    Ahogy nézem árban gyakorlatilag nincs különbség. Szóval ha nem akarsz tuningolni, akkor inkább Kingston, ha tuningolni akarsz, akkor meg Corsair, Team, G.Skill, Mushkin...
  • Diego46
    #89
    Üdv!

    Szerintetek ez jóféle: KingMax 512MB DDR2 (800Mhz) Mars?
    Vagy inkább Kingstont vegyek?
  • kissadamvikt
    #88
    szasztok!

    azt akarom megtudni h van nekem 2x 512 meg 256 mb ramom mind 3 samsung és van egy dual channel es lapom. ramslottok narancs és lila színűek. ha a két 512 es beleteszem az egyik narancsba és lilába akkor a 256 ost hová tegyem????
  • oroy_
    #87
    peldaul Everest
  • dara
    #86
    Létezik, de csak registered kivitelben.
  • inter94
    #85
    hol tudom megnézni h a ramom hány mhz-es?a biosban nemtaláltam[#help
  • Barny
    #84
    sd-be nem letzik 1gb-os,max 512-es
  • blinty
    #83
    üdv! nem tud valaki egy olyan helyet ahol lehet kapni 1gb-os sd ramot??? nagyon fontos lenne...
  • demetan
    #82
    Hy!

    Az lenne a kérdésem hogy mit csináljak, mert beraktam az alaplapba a 2x1GB samsung ddr ramot, ezután a gép nagynehezen felismerte és behozta a winXPt, de a NOD kiírta hogy nem elérhető az AMON rendszermodul, és a gép ezt követően újra indul, azt sztném kérdezni, hogy mit tudnék csinálni annak érdekében hogy újra jó legyn a gép?
  • gelkas
    #81
    Win 98SE. op-ra Flash Disket tennék de nem látja! Mi kell tenni milyen és hol található program kell eseteleg.
  • andrewsan
    #80
    Hello!

    Vettem 1gb ramot (2x512) a meglévő 256 mellé, de amikor mind3mat berakom, a winxp nem bootol. Még az elején elszáll valami system error-ral. Ha bármelyiket kiveszem, megy.
    Lehet, hogy ez sp2 probléma (mert az nincs fent)?
    A 130+ -os vinyókhoz tudom hogy kell sp2, de kell-e az 1gb+ ramhoz is??
    Mindhárom ram samsung.
    Esetleg találkozott valaki ilyesmivel?
  • Gerry
    #79
    Megmondom: Pénzért engedi meg. Az ATi-nak tulajdonképpen nem nagy presztizsveszteség, hiszen ő arra hivatkozik, hogy nem Built By ATi, hanem csak egy partner gyártó terméke, aki azzal szereli a kártyát amivel akarja. Az ATi megkapta a pénzét a GPU-ért, meg a jogdíjat, és ezzel ő köszöni szépen rendben van.
  • ollie
    #78
    amúgy ez nem az ATI sara. az ati nem gyárt 64bites kareszokat (talán csak 9200SE-t), és bizonyos megrendelésszám alatt csak komplett nyákokkal ellátott gpu-kat árul, de ha valaki a küszöb felett rendel, akkor már vehet csak és kizárólag gpu-t is. na most ekkor jönnek be a képbe a gagyi változatok. a köcsög gigabyte vett egy barlangnyi gpu-t, rátette valami gagyi nyákra és úgy árulja, mintha ő találta volna fel a spanyolviaszt. erről nem az ati tehet, bár kérdéses, hoyg miért engedi meg.
  • Gerry
    #77
    Kicsit sok a helyesírási hiba... Bocsi, de gyorsabban gépelek, mint ahogyan kéne (rendesen meg nem tudok gépírni ), és az otthoni bilentyűzetemhez vagyok szokva, az meg kicsit más mint ez az öreg Compaq bill...
  • Gerry
    #76
    Nwm, amúgy ha egy 800-as QPB-s P4-es mellé raknám, akkor okkal jobban menne mint a "mezei" memória, és stabil tuning lehetne 250MHz-ig, de az időzítései bizinyos részekben fixek, és alacsonyabb órajel mellett sem csökkenthetőek, vagyis ott szúrtam el a dolgot, hogy alacsonyabb órajelen akarom járatni a magas órajelre optimalizált memóriát, amúgy hajszálpontosan 2x-esébe került, mint a 333-as ValueRAM, de mindegy, ezen utólag már nem szabad gondolkozni, mert akkor az egésznek nincsen értelme, majd ha veszek nagyobb FSB-n üzemelő procit, vagy olyan HyperTransportos alaplapba kerül majd a cucc, ami nem követeli meg a Reg-ECC-t, akkor majd ott kiaknázom a lehetőségeit, addig pedig megnézem, hogy milyen időzítés-kombinációval marad stabil, és azon használom. Kb úgy vagyok vele, mint amikor az ember vesz egy sprotsabb motorral rendelkező autót, a fogyasztása is sokkal nagyobb lesz mint egy mezei autónak, és nem biztos, hogy alapból ki tudod használni (lásd átlagos magyar útviszonyok), de ha azon kezd el az ember gondolkozni, hogy mekkora a fogyasztás, akkor már megette a fene az egészet. Most kicsit melléfogtam, de még az is lehet, hogy jól jövök ki a dologból! Csak hát még az az alaplapcsere kicsit szerintem várat magára... Minimum tavaszig!
  • ollie
    #75
    ja és fx 5600 xt-nek hívják és 30 rugó! ááááááááá
  • ollie
    #74
    Van fx 5600 64 bit is, és a tesztek szerint az mx440 leveri... megalol!
  • NeoMaN
    #73
    Ennél már csak az ATI undorítóbb a 9600 64bit - 9600pro 64bit-es cuccaival.
    Meg a nvidia az 5200-vel...
  • NeoMaN
    #72
    Jó az optimal is, engem nem idegesít. 200-200 szinkronban.
    Csak kíváncsi vagyok.

    Látod Gerry. Bazidrága memó (megnéztem, DUPLA ANNYIBA KERÜL mint a sima), oszt megérte? Ámítástechnika....
  • Gerry
    #71
    No igen, de ott tudni lehetett, hogy a P4 celeron gyengébb a Tualatinnál, legalábbis én ismerem a két processzor felépítése közti eltéréseket, viszont a Kingston memóriáknál a HyperX az a csúcskategóriás tuning memória, ebből is a PC4000 a legerősebb, és ezért bosszant, hogy nem igazán akar együttdolgozni az alaplapommal. (Amúgy "valószínűleg nem gyengébb" a HyperX RAM, csak nem bírják egymást az alaplappal.)
  • ollie
    #70
    Aha, én akkor jártam így, amikor nagy okosan lecseréltem a Tualatin Celeron 1300-amat egy 1800-as P4-es Celeroncsra, oszt néztem nagyokat, hogy mé' lassabb mint a régi... Azóta megtanultam, hogy az ár és az MHz nem minden...
  • Gerry
    #69
    Azaz, nekem is Optimal-on semmi gond, By SPD-vel meg annyi a problémám, hogy akkor az FSB/DDR az 166/200, és akkor nekem lassabb, mintha 166/166-on menne. Szerintem nekem is Hynix Chippes a HyperX memó, a ValueRAM pedig Infineon volt. Csak azt odaadtam már valakinek.
    A probléma csak az, hogy ha mivel optimal beállításokkal megy a RAM, így nekem a pofámba röhögnek, és nem cserélik ki, pedig én direkt azért vettem ezeket a modulokat, hogy frankó időzítéseket tudjak használni szinkron órajelen. Ehelyett kidobtam egy vagon zsetont az ablakon a "semmire", mindegy, talán a következő BIOS, vagy a következő alaplap majd jól fog vele menni. Bár lehet, hogy a következő lapom meg nForce3-as lesz Athlon64 FX-el, annak meg Reg-ECC memória kell, tehát, lehet, hogy akkor majd megint cserélnem kell.
  • NeoMaN
    #68
    Nálam ugyanez van 512/400 Hynix-el, NF7-ben.
    Viszont nálam csak Optimalon vagy SPD indul el a gép. Bármilyen más beállítás után csak a CMOS clear segít.
    Elötte 256/333 Samsung gond nélkül vitt bármilyen beállítást.
  • Gerry
    #67
    Érdekes probléma amibe belefutottam: Vettem 2 db Kingsotn HyperX PC4000-es 500MHz-es ramot (2x256MB), és mint (utólag) kiderült meggyűlik a baja az nForce2-es chipkészlettel. nem hajlandó agresszívebb időzítéseken dolgozni, még 166MHz-en sem, pedig a korábbi Kingston PC2700-as ValueRAM-ok bírták. Utólag persze találtam a Kingston FAQ-jában utálásokat arra, ogy nForce2-es alaplapokban (pl Abit NF7 széria) gond lehet velük, igaz nekem Chaintech 7NJS van, a legfrissebb szeptemberi BIOS-sal, de mégsem hajlandó rendesen menni benne. Dolgozok a probléma megoldásán, próbálkozok majd még magasabb feszültséggel (alapból 2.6V kel a moduloknak), esetleg nagyobb órajellel, vagy asszinkron FSB/DDR órajelekkel... Ám ha valakinek volt már hasonló tapasztalata, az kérem ossza meg velem!
  • Ombika
    #65
    Tavaszig meg nemvarok! :)
  • Gerry
    #64
    Nekem 512-vel is minden simán megy, 1024 majd esetleg tavasszal jön, az Athlon64 FX 51-el, de ahhoz lehet, hogy Registered ECC-s DDR memó kell majd.
  • Ombika
    #63
    Nah latod en inkabb 1024-et veszek,mert miota az van nincs problemam csak sajnos ez fos Samsung 400-as :((
  • Gerry
    #62
    Neeem, annyi pénzem nincsen RAM-ra, 2*256MB-t veszek nettó 34.700-ért. Ja, és ebből lejön majd még a két régi modulom ára, mert azokat megveszik.
  • Ombika
    #61
    Jah csak nem mind ,hogy 500 Mhz-s memet 75 nettoert veszed en meg 50-ert! :(
  • Gerry
    #60
    Jó, a 333-as modulnak tényleg a duplájába kerül.
  • Gerry
    #59
    Nincsen a Hynix-nek 500MHz-es RAM-ja, de amúgy nem kerül a duplájába a "mezei" 400-as Hynix-nek. Egyébként a mostani Kingstonom Infineon chippes, csak van rá élettartam gari, ami nem hátrány, pláne az eladásnál, és kb 15%-al volt drágább mint a mezei egy év garos Hynix, Infineon vagy egyéb, ráadásul frankó csomagolásban van, és így tuti nem sérül meg szállítás közben...
  • NeoMaN
    #58
    Azé azt tedd hozzá, hogy több mint duplaáron veszed a ram-ot! (monjuk Hynix-hez képest)...
  • Gerry
    #57
    CL2-es, de 400-on. Mindegy, GEIL nem egy rossz márka. Ellenben én asszem 500MHz-es Kingston HyperX-est fogok venni a mostani 2 PC2700-as Kingstonom helyett.
  • Ombika
    #56
    Ez amit irtam Cl2-es!!
    433 55 nettoert lenne!!!

  • Gerry
    #55
    Én nem adnék érte annyi pénzt, mert 433-as és 466-os Kingston-t lehet hasonló árban kapni, ami CL2-es.
  • Ombika
    #54
    Geil ram 2*512 CL2-es 400 mhz 50 nettoert megeri??(433-466 -on cl 2.5-et birja) ??