8853
"...MASTER! MASTER!..."
  • Lteebee
    #472
    Én piszit csalódtam a metallicában.
    Mostanában ritkábban hallgatom.
  • lee86
    #471
    pfhúúúú... mos megfogtál! :))
  • Gyiik
    #470
    nem ujjongunk, azert ulunk csendben:DD
  • lee86
    #469
    azér ennyire ne ujjongjatok! :D
  • lee86
    #468
    hát jah.. :( enyhén szólva pangás van! de nem véletlenül írok:
    egyre közelebb a film:

    www.somekindofmonster.com !!!!
  • Don Vito
    #467
    Na mi van mindenki eltűnt?
  • ScoobyDoo
    #466
    Egy kis konkurencia. Csekkoljátok meg, egy fórum a Metallica-ról a legjobbak közül!

    Zolee Bacsee ajánlásával.... :D
  • ScoobyDoo
    #465
    Itt nézz szét!
  • SecMan
    #464
    Magyar viván ma láttam valami hírt a Metallicáról, és a hír aláírás ez volt: Online Koncertek. Sajna a hírt nem hallottam, szóval ha valaki tud valamit az szóljon.
  • ZzZz
    #463
    nem is volt egynapos... en neztem jo ideig de nem volt... amugy helyszinen lehet kapni!
  • Don Vito
    #462
    Ja és Prágában is lesz koncert. Egyre gyanúsabb ez. Már csak Pozsony, Bukarest meg az ukránok hiányoznak a sorból és megmarom magam.
  • Don Vito
    #461
    Bakker most nézem a honlapon, illetve az ott található bécsi koncert linkjén hogy már elfogyott a napijegy! Mi lesz így velünk? Nem maradhatunk idén is Metallicátlanul!
  • Don Vito
    #460
    Hát tényleg a próféta szóljon belőled drága barátom!
  • Lez Lee
    #459
    Üdv!

    Sok igazságot olvastam az utóbbi hozzászólásokban (a szervezés "nehézkessége", nagy summa, stb.).
    Nézzük a pozitív oldalt. A Don már említette, hogy "körbelőttek" minket (Varsó, Bécs, Belgrád, horvátok). Azonban ha a tendencia így "fejlődik", még Budapestnek is szorítanak valahol helyet.
    A próféta szóljon belőlem....

    1999-ben kint voltam én is az MTK-pályán és vihar csak mutatóban volt. Estére kicsit beborult, szemerkélt is pár csöpp eső, de semmi több. És, hogy rossz lenne a közönség? Ahol a haverommal tomboltunk, körülöttünk egy magyar szót nem hallottunk!!! Volt egy kövér amerikai srác, aki azt mondta végig kíséri a bandát a világon. Persze apuci támogatta... Ugyan mi viszonylag közel voltunk a színpadhoz, és ott elől nagyon tuti volt a hangulat is. Hazafele baktatva a villamosok szinte percenként vitték az ablakokon is fürtökben lógó fan-okat. A Keleti felé pedig a pályaudvar melletti úton 50-60 fős buszok parkoltak "5-5" centire egymástól több 100 méteren keresztül. A rendszámaik mind a szomszédos országokéból valóak voltak.

    Még saccolni sem tudok, hogy vajon milyen összegek foroghatnak fenn ilyenkor, de 5 éve a 4900 Ft-os küzdőtéri belépőből talán nem lett veszteséges a rendezvény. Ha emlékem nem csal, volt egy-két főszponzor (pl a "kék" kólások). Ha sikerülne megint találni hasonló multi(ka)t, gyanítom, Pesten is "elhúznák a nótánkat"!

    Most van február közepe. Március végéig gyanítom véglegesítik a helyszíneket, addig viszont lehet reménykedni.....

    A hit csodákra képes.......
  • mainruler
    #458
    Egyetértek.
  • Lateralus
    #457
    A Metallica oda megy, ahová hívják őket és nem utolsósorban megfizetik.
    Nem értem ezt a szar közönség-dolgot. Nem hallottam ilyenről, de nem ez alapján válogatnak. Az osztrákok pl. rendszeresen karbatett kézzel egyhelyben állják végig a bulikat. Az akkor jó közönség ? Mert Bécs általában állomás szokott lenni.
    Szerintem azért nem hívják a Metallicát, mert anyagilag jelenleg nem meri felvállani egy koncertszervező sem itthon. Nagyon sokat kérnek (vagy inkább sokat kell fizetni nekik) és a megfelelő körülmények (stadion, felszerelés, ellátás) megteremtése sem két fillér. És nehéz megmondani, hogy ma egy Metallica-ra mekkora itthon a kereslet koncert téren, úgy, hogy világszerte is egyre kevesebb.
    Az ilyen, kimondott metalra szakosodott szervezők, mint Concerto, vagy Negative Art, elég kishalak egy ilyen monstre koncert idehozásához. Tudtommal mindig a Multimedia hozta őket el eddig, akik elég "nagyok" ahhoz, hogy egy ilyen volumenű produkciót bevállaljanak. Idén ők hozzák pl. a Limp Bizkitet. Szerintem rocktéren ezzel idénre ki is fújt a keret.
  • Don Vito
    #456
    olyan nincs hogy a 'tallica közönsége szar legyen
    na mindegy akkor elmegyünk Bécsig is ha kell!
  • Match
    #455
    nem voltam ott, olvastam....
  • Don Vito
    #454
    mikor volt vihar? 99-ben? mert akkor én voltam és emlékeim szerint nem volt vihar
    meg szerintem a közönség se volt szar. volt vagy öt ráadás
  • ZzZz
    #453
    hat nezzunk talan az utolso koncert miatt lehet ez? tulajkepp ugye szep kis vihar volt akkor nemtom erre a dologra gondolsz-gondolnak... bar kozonseg az volt:]
  • Match
    #452
    Egyszer azt nyilatkozták hoyg nem jönnek ide többet, mert szar volt a közönség...lejhet hogy komolyan gondolták?
  • lee86
    #451
    plusz még a többi nagyváros és falu, ahol 'tallica fan-ek vannak!!!
  • lee86
    #450
    sztem ez már egy kibaszás ellenünk! vagy ez azt jelenti, h jövőre a Mo.-i turnét rendeznek kárpótlásul! Pusztavacs-Mucsaipuszta-FEHÉRVÁR-Bp menetrenddel.. :D
  • Don Vito
    #449
    Hát drága barátaim megborult az elméletem mert júni 27-én Zágrábban lesz koncert. Meg lesz Belgrádban is. ezt nem hiszem el komolyan mondom. hogy lehet így körbelőni minket??? szerintetek van még remény?
  • Match
    #448
    Most akkor lesz koncert?
  • Don Vito
    #447
    Végre ezt is megéltük! Ideje volt hogy egy igazi metálzenekar kapja meg a díjat. viszont nem is tudtam hogy már hét Grammyjük van, azt hittem csak egy a blackért
  • mainruler
    #446
    Na, gratulálhatunk a srácoknak. Grammy díj a 'best metal performance' kategóriában.
  • lee86
    #445
    ha jól tudom az elmúlt napokban/hetekben megjelent a Some kind of monster c. dokumentumfilm a kedvenc együttesenkről! egyéb infót tudtok róla mondani? (elsősorban letöltésre gondolok :)))))
  • Match
    #444
    Hát ez érdekes.....ha addig nem ygógyul meg ozzy és nem írnak ki új időpontot, lehet elmennék...
  • Don Vito
    #443
    Hi Loál (????)
  • Don Vito
    #442
    Emberek! qrva jót hallottam! Debrecenben hallani vélték hogy június 26-án a 'tallica húzza a Főnix csarnokban! Pont befér a buli Padova meg Dublin közé! Ha hallotok ti is valamit akkor azonnal írjatok!
  • Loál János #441
    hi
  • Lateralus
    #440
    A koncertélmény az oké, de ha a lemezeladásokban mérnénk a teljesítményt, akkor érdekes dolgok sülnének ki.
  • Lez Lee
    #439
    Üdv!

    Grammy ide, Oscar oda, ezek "csak" show műsorok! A buta, stupid, IQ-tlan amerikaiaknak ez kell. Az igazi teljesítményt az eladott lemezek számában és a koncerteken átélhető fantasztikus élményben kell mérni! Ilyen szemszögből nézve nem sokan említhetőek egy lapon a Metallica-val!


    Természetesen jól esik az embernek, ha valamilyen díjjal jutalmazzák a "munkájáért" (akár "életmű" díj is lehet). Az utóbbi időben nekem úgy tűnik, hogy (egyre) több világsztár - párhuzamban az Oscarral -, nem tiszteli meg jelenlétével az esemény(eke)t, vagy éppenséggel - finoman fogalmazva is - le sem szarja az egész ceremóniát és a díjat? Lehet, hogy ők tudnak valamit?? Milyen világ az, ahol fontosabb az, hogy ki-kivel jelenik meg, melyik nyávogós lány/fiú(banda) milyen ruhában érkezik, melyik homokos ruhatervező készített számukra új rucikat, ki viselte a legdrágább kiegészítőket, stb., mint az, hogy a díjat ki érdemelte meg (vagy sem)!?!? Komolyan mondom, az embernek fölfordul a gyomrom ezektől! Ezek után meg, egy sorban megemlítik a "nyerteseket" (bár akit jelöltek, már nyertesnek érzheti magát - szerintem) a médiában, de mégis inkább mindenkit a fentebb említett "egyebek"=felszín érdekli!?!?!? Gusztustalan.......


    Szóval JÚNIUS 11 a "sógoroknál"!? Ha még néhányszor frissítik a turné dátumait, tavasszal már Budapöst is a naptárban lehet(ne) például július 5-én (ha már a vége felé "össze-vissza" röpködnek a spanyolokhoz->hollandokhoz->franciákhoz->írekhez->olaszokhoz->belgákhoz->MAGYAROKHOZ)!!!??? És Andersen becsukja a mesekönyvét....
  • Don Vito
    #438
    ok
  • Match
    #437
    Vito: neeem, eredetin az albumon lévőt értettem, az összehasonlítási alap pedig a klipp verzió volt.
  • Don Vito
    #436
    Eredeti verzió? Tehát az albumon találhatótól korábbi? Honnan lehet azt megszerezni?
    A Grammyre visszatérve, ha jobban belegondolok, tényleg jó az Oscaros párhuzam, hiszen az összes zenei díj (MTV és társai) legjobb rockzenei előadó díját is olyanol kapják mint például a Coldplay, amelynek egy számában sem hallottam torzított gitárt, vagy a zombi testvérpáros a White Stripes
  • Match
    #435
    Meghalgattam az unnamed feeling eredezti verzióját....hát valami nagyon szar....minden trész el vagn húzva....
    MInden vagy 4 ütemen keresztül megy vagy 8-on....én is íyg írtam egy csomó számot régen, de mindig mondták hogy unalmas...most értettem meg igazán.
  • PResident Evil
    #434
    most töltöttem le az Unnamed Feeling szám klippjét :P
  • PResident Evil
    #433
    :)