8853
"...MASTER! MASTER!..."
  • Match
    #552
    és jamesnek is eléggé szar a hangja itt....lehet hogy parodizálni akartálk magukat :D
  • Match
    #551
    azért trullijo sem egy nagy énekes :D
    valahogy ő sem az igazi ehhez a számhoz:D
  • Match
    #550
    azt hittem videó :(
    most hallgatom....de szegény kirk borzalmas :D
  • lee86
    #549
    sekk... nabazz.. legyen inkább seek.. :)
  • lee86
    #548
    Metalliheadeknek bármit! :))
    Searchin', Sekk & Destroy!!! :)
  • DarkJedi
    #547
    Énis :)
  • Match
    #546
    jah, sztem füles nélkül nem igazán hallani...
  • Match
    #545
    szólok :D
  • Match
    #544
    épp ez az, hogy időben el van tolva alatta egy sáv...
    az a riff ami az elején is cvan, csak kirk gitárhangjával.
  • lee86
    #543
    jah.. Lars-rész van, de a hibát nem hallo/látom... mi a hiba pontosan? lemaradt egy rész a számbóL?
  • lee86
    #542
    hehh.. pont multkor sirtam vissza a Jason-érát, amikor a Seek And Destroy második részét ő énekelte! képzeljétek az egyik koncin (november 9, Pensacola) James hangja eléggé szarakodott, és ezért megbíszta Kirk-öt és Rob-ot, h énekeljék el... hát ne tudjátok meg mi lett belőle! Kirk probál olyan Jason-os aggreszivitással énekelnim, de nem megy és teljesen tönkrezuzza a számot énekhangilag (:DDDD) viszont Rob nem hazudtolja meg magát, és szépen tisztességesen lenyomja a saját részét!
    ha kiváncsiak vagytok rá, csak szoljatok! :)
  • Match
    #541
    saint anger hiba egyéb segítség(klipp):
    ezekben a részekben hallható (a remixen egyébként sokkal jobban hallani):
    2:16-2:18 fele
    4:04-4:05 fele
    és mint mondtam (szerintem) vágási hiba... a klippbe alig hallható, a remixekbe nagyon...
  • Match
    #540
    ezek a szólós mixerk kurva jók, csak james éktelen üvöltözése és dallamtalan üvöltözése néha kiakaszt egy kicsit :D
  • Don Vito
    #539
    Ja és nem lepődnék meg ha akár már jövőre lenne új album, hiszen emlékezzetek a Loadra, kb. 120 számuk volt a lemezre, amiből kiválasztották azt a tucatot ami rá is került. úgyhogy a termékenységre nem lehet panasz, főleg a St. Anger-i fellángolás után.
  • Don Vito
    #538
    Itt vagyok! Azért jó látni hogy még vannak emberek akik szeretik ezt a zenekart. A Cliff-el kapcsolatos témához hozzászólva, szerintem azért Rob stílusa közelebb áll Cliff-hez, hiszen thrash-es témákat ujjal pengetni nem gyengus, és egy nagy színpadi jelenség is, durván zúz a srác. Kirk Hammett nyilatkozta egyszer Cliff-ről, hogy látta egy koncin amikor még nem volt a Metallicában és addig nem látott még bőgőst úgy zúzni, mint ahogyan Cliff zúzott, ez is egyfajta hasonlóság. Jason viszont egy jó vokalista volt a koncerteken.
  • lee86
    #537
    hát igen... Cliff-ről nyugodtan mondhatnám, h ő is csak egy tagja volt a Metallica-nak, csakugy, mint Ron McGovney, vagy Dave Mustaine a kezdeti időkben, DE sikerült megszereznem a Cliff 'em All-t és ezek után elmondhatom, h télleg übereli nemhogy Jason-t és-vagy esetleg Rob-ot, de ilyen basszusgitáros nem minden nap születik! ő a megtestesült tehetség!

    Viszont azér el lehet filozni ezzel a '..és mi van, ha' idióta beköpéssel:
    Mi van, ha a Stockholmi koncert után nem következik be a tragédia? lett volna egy AJFA tipusu album, rajta a világhirt jelentő One-al? lett volna egy Black Album, amivel a Metallica halhatatlanná válhatott volna? lett volna egy iszonyatos mélypont a csapat életében/lelkében, ami egy St Anger tipusu albumot produkált volna? tartana ott a Metallica ott, ahol ma tart? vagy egész egyszerűen: létezne-e még a Metallica?!
    :(


    DON VITO meg a többiek! gyeetek má! 2en jól elbeszélgetünk, de azér mégis jobb, ha többen vagyunk! :)
  • DarkJedi
    #536
    Jah, reméljük a legjobbakat, de Metallicát ismerve.. annyit tudnak tökölni egy-egy albummal, mint senki más :D
    Nekem amúgy Bejön Trujillo nagyon, bár kétségtelen hogy Jason nagyszerű zenész, őt is szerettem. Persze Cliff-et senki sem pótólhatja igazán.. :(
  • lee86
    #535
    hát jah.. asszem tennap fejezték be a turnét, szal nemhiszem h jövőre ujra utnak indulnak, hisz vár ránk még egy album ugyebár, és emiatt a 2006-os év kilöve... viszont 2007-ben remélem járnak errefele.
    annak viszont örülök, h Rob-bal készitik majd az uj albumot, mer lehet, h koncerteken nem nyujt akkorát, mint anno Jason, de technikailag sztem üti őt! Bob Rock-ból a St Anger után meg nem kérünk köszönjük szépen! Tisztelet a faszinak, de picit sztem belefásult a Black Album óta... ezzel persze nem a St Angert szidtam, csak azt akartam kifejezni, h B.R. helyére kell egy másik producer.

    multkor olvastam egy Rob-bal készített interjut, amiben azt mesélte, h a turné során az ún 50 órányi nyersanyagot sikerült összetermelniük a következő albumhoz.. hát ha ez igy igaz, akkor lehet, h mégsem kell olyan sokat várnunk!
  • DarkJedi
    #534
    Azt rebesgetik, hogy lesz, de ez full pletyka színvonal..
    Másik meg hogy januártól studioba vonulnak, szal ezerrel csinálják az új anyagot, szal nemtom.. Kiderül majd..
  • DarkJedi
    #533
    hja, unnamed feeling a kedvencem a lemezről, de ez mégjobb :)
  • lee86
    #532
    a kövi koncertre, ami itt Mo közelében lesz, v neadjisten Mo-n) én is megyek! egymilla százalék!!! :)
  • lee86
    #531
    Nekem = nekem
    sry.. hozzászoktam, h neked-et nagy 'n'-el irom.. :((
  • lee86
    #530
    rohatt mákos!! :))))
    hát ezaz. dc-n töltöttem nemtommár kitől, lényeg az, h csak igy bele volt ömlesztve az mp3-jai közé. Aztán ezt gyorsan bezippeltem és közzétettem egy másik fórumon, ahol bezárták a topikomat arra hivatkozva, h ez egy hivatalos cucc... Sztem ez full nem igy van, mer ha megfigyelitek, akkor a zene tök ugyanaz, mint az albumverzió (semmi háttér- stúdiózaj), a különbség csak annyi, h egy plusz réteg került a számokra. ezér én arra a következtetésre, h ez egy nagyon-nagyon jól sikerült házi remix, ahogy azt a neve is mutatja...
    zmeg az unnamed feeling fölspécizett verziója iszonyatosan nagyot csap szvsz!

    ui.:nem vállalna el Nekem egy logokészítést, ha a képeket, meg a többi hozzávaló alapanyagot kiraknám ide?
  • DarkJedi
    #529
    Igen!
    És én ott voltam!! OTT VOLTAM! :D
    Mikor a Dyers Eve-et játszották, bazz, felejthetetlen, de asszem leírtam lentebb valahol.
    Ezek a St. Anger remixek királyak, nem tudsz róluk valami bővebb infót? Ki csinálta?
  • lee86
    #528
    oké! ha atw-nek nincs kedve törölgetni, akkor maradni fogy. viszont akkor kiváncsiak lennénk arra a bizonyos hibákra a St Anger klipből. :)
    azt ugye vágjátok, h 16 év után először játszották élőben a Dyers Eve-et az idén? nameg a Call Of Ktulu-t is, ami az S&M-en kivűl kibebaszott ritkán lett előadva élőben? nagyon jól szólnak...

    (tudom, h szar téma, de fel kéne már pörgetni egy picit a topigot!)
  • Vlala #527
    még annál is foreverebb!
  • Match
    #526
    maradjon ott sokáig mert csak holnap vagy holnap után tudom leszedni!
    de már qrvára kváncsi vagyok :DD
  • lee86
    #525
    Csekkdisz! :)
  • DarkJedi
    #524
    Jóhogy! :)
  • lee86
    #523
    kiváncsiak vagytok a St Anger fölspécizett, néhol szólókkal ellátott verziójára? ha van rá igény fölpakolom vhova! ;)
  • Don Vito
    #522
    tényleg match meguntam a feszült hallgatást. mi a hiba az anger klipp verziójában?
  • Don Vito
    #521
    Köszi
  • DarkJedi
    #520
    Januártól lesz DVD-n.
  • Don Vito
    #519
    Sziasztok! nem tudtok valami újdonságot a bandáról? Vagy a Some kind of monster magyarországi vetÍtéséről/elérhetőségéről?
  • Alcoholica
    #518
    Sziasztok!

    Szeptember 28-án, kedden a Ráday Klubban lép fel az Alcoholica magyar Metallica tribute band.

    A kétszer 40 perces blokkban az alábbi számok várhatók:

    No Remorse [Kill]
    The Four Horsemen [Kill]
    Seek And Destroy [Kill]

    Am I Evil

    For Whom The Bell Tolls [Ride]
    Creeping Death [Ride]

    Master Of Puppets [Master]
    Welcome Home (Sanitarium) [Master]

    Blackened [Justice]
    One [Justice]

    Enter Sandman [Black]
    Sad But True [Black]

    Ain't My Bitch [Load]

    Fuel [ReLoad]

    További infó: http://www.alcoholica.hu
  • Match
    #517
    megjegyezném a figyelmesek találhatnak hibát a saint anger klipp verziójában :D
    bár az szerintem vágási hiba :D
    majd ha meguntátok a feszült hallgatást akkor megmondom mi az :D
  • Don Vito
    #516
    hát nagyon úgy néz ki
  • Don Vito
    #515
    na mi van vazze? csak nem beállt a metallikerék?
  • TVRD
    #514
    Csákó!

    Don Vito kérésére írok, hogy írjanak akik voltak koncerten. Nos, nekem ez június 15-én adatott meg, Belgrádban. A kb. 12 éves MetallicA rajongásom fénypontja volt ez a koncert, egy felejthetetlen élmény.
    Annak idején én is másokkal meséltettem el, milyen is egy koncert, hogy néz ki, mit játszanak, próbáltam átélni, de az igazit nem lehet pótolni. Lehet, hogy szokatlan a helyszín, és valóban, Belgrádban először járt a Metallica, de olyan koncertet nyomott le, mintha mindent be akarna pótolni, ami elmaradt az elmúlt 23 évban. Előzenekarként egy belgrádi rockbanda lépett fel, a Van Gogh. Elég jól játszottak, a hangerő is jó volt, és még viccelődtünk is, hogy most van egyedüli alkalmuk kipróbálni a 800.000 Watt-os hangzást. Nos, hát ők 45 percet zenéltek, úgy 20.45 -ig, és aztán jöttek a technikusok és szerelték össze a cuccokat, hangoltak, stb. Egyszer csak az egyik kipróbálta a dobot, csak lassan, ütemesen elkezdte ütni a basszust (teljes hangerővel): DUMMM - DUMMM - DUMMM - DUMMM... A stadion dübörgött, az emeberek meg majd megőrűltek a hangzástól. Abban a pillanatban világos lett, hogy az előzenekar nem sokat használt a Metallica még erősítéséből sem. Egyébként volt két kivetítő a stadionban, a pódium két oldalán, és a hangszórók nagy része fel volt függesztve a levegőbe a jobb hangzás érdekében. A technikusok még egyszer-kétszer bele-belependítettek a húrokba, nyomtak pár riffet, aztán minden beállt. Lassan be is sötétedett, és elkezdték vetíteni a mindenkori bevonuló zene filmjét, a The Good, The Bad & The Ugly.
    Ebben a pillanatban kezdődött valami másmilyen tudatállapot, egy extázis, amire így utólag mint valami távoli dologra emlékszem. Minden úgy volt, ahogy vártuk, vagy ahogy korábbi koncertfelvételekben láttuk, de most mi ott voltunk, és átéltük az egészet. Lement a filmrészlet, és a Blackened-del kezdték (szokásos módon), majd a Fuel jött. Megmondom őszintén, a többi szám sorrendjére nem emlékszem, de tudom mik voltak:
    Seek & Destroy
    The Four Horsemen
    Creeping Death
    Fade to Black
    For Whom the Bells Tolls
    Battery
    Master of Puppets
    Welcome Home
    Blackened
    One
    Harvester of Sorrow
    Enter Sandman
    Sad But True
    Wherever I may Roam
    Nothing Else Matters
    Fuel
    Frantic
    St. Anger

    Szóval, ezek voltak, a Master is végig ment. A tömeg szuper volt, a szokásos pirotechnikai dolgok is jók voltak. A stadion tele, a lelátók is. Volt szerencsém az egyik haverom nyakában ülni a Fade to Black közben, az volt nekem a koncert fénypontja. A látvány és élmény felejthetetlen. (még nem említettem, a focipálya 1/3-ánál álltunk a kűzdőtéren) A koncert nagyjából 2.5 órás volt, éjfélkor lett vége.
    A koncert után mintha elvágták volna a filmet, vissza a a valóságba, már csak emlék maradt az egész, de nagyon örülök, hogy ott voltam. Lehet, hogy Pestre is elmegyek, ha jönnek még...
  • Match
    #513
    hmm...majd megnézegetem, lehet hog ma, de lehet hoyg csak jövőhéten.