8853
"...MASTER! MASTER!..."
  • bcrics
    #1032
    na most szedtem le egy dvd-t a cime:

    Metallica-kill'em all to st.anger!!

    dokumentálva van story nem rossz anyag bár nincs hozzá magyar felirat így a poénokról lemaradtam!

    Fanoknak Kötelező

  • Paulie
    #1031
    várjuk a turnékat és persze az új albumot...
  • laliking
    #1030
    mi ez a pangás? :/
  • Paulie
    #1029
    One

    1988-09-11
    Budapest, HU - MTK Football Stadium

    LOL ezt nemis tudtam hogy először itt játszották =O
  • Dougie
    #1028
    az a kár, hogy ilyenek vannak: Kill/Ride Medley, Justice Medley, Instrumental Medley
    és ezzel a legjobb számokból eljátszanak pár percet, "oszt annyi", ezzel el van intézve...
  • Dougie
    #1027
    Justice Medley-ben csendült fel régebben kb. két sor belőle... (azt is utoljára 93-ban adták elő...)
    de pl. Carpe Diem Baby, Fixxxer, To Live is to Die-t se játszották soha (kár)
    vagy pl. az ...And Justice For All és az Eye Of The Beholder-t is utoljára 89-ben játszották el végig (hatalmas hiba) :(

    (egyébként nagyon jó oldalt találtál) köszi
  • zvaragabor
    #1026
    De az egész szám maga a megzenésített gyönyör. Hetfield szigorú durva éneke, és Kirk szólója a szám közepe után. Egyik kedvencem.
  • zvaragabor
    #1025
    Gyerekek ami Lars lenyom a Harvester of Sorrow-ban az valami eszméletlenül brutál!! Nagyon üt!
  • lee86
    #1024
    legfőképp azon rökönyödtem meg, h a The Frayed Ends Of Sanity-t még sosem játszották élőben. remélem bepótolják idén...
  • lee86
    #1023
    teljes neve Roberto Agustín Miguel Santiago Samuel Trujillo Veracruz, és az usában született, ettől még a mexikói származása erősen megvan. szerintem mindkét szülő mexikói.

    időközben meg találtam egy ilyen oldalt, ami a koncertstatisztikákkal foglalkozik. elég rendesen bele lehet mélyülni:
    www.metlists.com
  • zvaragabor
    #1022
    Nekem is feltűnt, valami biztos van benne.
  • Beast Machine
    #1021
    egyébként csak nekem tűnt fel, vagy Robnak tényleg van valami indián-beütése? mármint az éjfekete haj, a bőre is sötétebb, a jellegzetes arcszerkezet, szerintem van benne egy kis indánvér (nagyszülői ágon minimum)...
  • lee86
    #1020
    hát a live shit érában tényleg csúcson voltak, viszont az igencsak maradandó, hogy a legjobb albumukat az első számtól az utolsóig leadják. Az Orion-t azelőtt soha nem adták elő. már csak ezért is történelmi.
  • Zizou5
    #1019
    történelmi koncert ? nekem a live shit a történelmi JASONnel :)
  • lee86
    #1018
    milyen igaz. történelmi koncert!
  • Paulie
    #1017
    én azt mondom hogy.......METALLICA A LEGJOBB
  • peti79
    #1016
    Megmondom őszintén nekem sem volt elsőre szimpatikus Rob, de tavaly a Novarockon számomra letette a védjegyét. Lenyomták teljes egészében a MOP-et (20 éves volt az album). Na mikor az Orionhoz értek nem akartam hinni a fülemnek. Csak ő volt a szinpadon és eszméletlen jól eljátszotta a szólót, amivel kezdődik a szám. Azt hittem az agyamat rögtön eldobom.:)
  • lee86
    #1015
    akkor kitartást hozzá!
    én is basszgitár felé nyitnék, de még mindig csak ennél a rohadt akusztikusnál vagyok leragadva..:( márpedig az alaptudást valahol meg kell szerezni.
  • Zizou5
    #1014
    igen O is nagy isten, de nekem Jason az istenkiraly, nála nálam nincs jobb basszer, amolyan példakép :) [nemsokárakezdiabasszusgitározást:)]
  • lee86
    #1013
    ez tényleg igaz, a mai metálban csak úgy ropognak a bassz-vonalak, de lássuk be, h Jason kapott egy mute gombot az AJFA-ra, és ezt egy interjuban ő is szóvá tette, ha jól emlékszem.
    van egy érzésem, h Rob - ahogy mondtad - tényleg elég erősen hallatszódni fog a következő lemezen.

    mindenesetre Cliff az isten mindhármójuk közül, nyugodjék békében! :(
  • Zizou5
    #1012
    az hogy mennyire hallaccodik a basszus hangja, az csak hangolason mulik, és a torzitáson stb. az hogy robot jobban hallod, az e miatt van, nem amiatt mert jobb basszusgitáros. regebben nem volt divat, vagyis en nem ugy vettem eszre hogy divat lett volna kiemelni a bassust a metal zenebe. csak ott dormogott alatta. mostansag lett inkabb divat a rock-metal zenekarokba hogy emeljuk ki a basszust. de ezek csak tapasztalataim szerint. :)
  • lee86
    #1011
    nana! Robnak és a STA-nek jóformán semmi köze egymáshoz. Rob akkor érkezett, amikor már elkészült az album. (az album basszgitársávját Bob Rock játszotta fel)
    jó zenész Jason is, de ha számodra a Metallica zúzósságát a Load, Reload, nameg a Black adja, akkor mi hozzájuk képest a RTL, a MOP, vagy akár a KEA. azok a lemezek mind a mai napig metál alappilérnek, alapvetésnek számítanak. szinte minden - és nem csak heavy - metálzenekar merít inspirációt a Masterből, a többségnek a Black album inkább az elfordulás albuma.
    és igen, ott van még az ...AJFA, amin már Jason játszott, de az rögtön Cliff halála után jött ugye ki, és a többi tagnak nagyobb gondja volt annál, h megkedveljék, nomeg szárnyakat adjanak az új bandatagnak, és ez érződik az albumon is: alig hallatszik bármi is a bőgőből az egész lemezen keresztül. (pedig akkor válna igazán 10/10-essé a szememben)
    utólag belegondolva Jasonnek vajmi kevés hatása volt a banda zenéjére, és ha visszaemlékezünk, körülbelül emiatt hagyta ott a bandát.

    nincsen bajom Jasonnel, csak az a benyomásom, h eléggé le lett szabályozva a Metallica-ban töltött évei alatt, mondhatnám azt is, h hozta a kötelezőt, setöbb, se kevesebb. (viszont a my friend of misery alaptémája páratlanul remek, ezt elismerem!:))

    Robról pedig eddig jó véleményem alakult ki, nincs vele bajom, a STA-rt kísérő 2 és fél éves turnét tökéletesen lenyomta, a koncertek közbeni szólói tetszetősek voltak, de igazán bírálni őt majd csak az új album megjelenését követően lenne fair. :)

    na csak ennyit akartam, saját vélemény, fejemet nem leharapni, köszi! :)
  • Zizou5
    #1010
    ez nálam megy aláírásba ! :)
  • Beast Machine
    #1009
    ámen.

    egy fórumon olvastam ezt:

    "The best thing that ever happened to MetallicA is Jason Newsted."
  • Zizou5
    #1008
    allj! Jason a legnagyobb király! szivet lelket odaadta a metallicaert minden koncerten mint aki maga lenne a metallica, a metal attya jaccott, szivet lelket beleontve, igen jol durrogtatta a hurokat, es nem sokszor hallottam ot amint elbassza a szamot. jason nelkul nem lett volna olyan zuzos kemeny a metallica, hisz gondoljatok bele, mekkora egyenesiege volt mekkora allat volt stb stb. es szvsz mikor megjott robert az volt a rosszpont a metallica eleteben, mivel vele volt ez a sokak szerint xar trash album, ami nekem se a kedvencem, es szerintem sem ez az a metallica ami volt. sokkal jobban orulnek ha ugyanaz a metallica lenne ugyanazzal a jasonnel. mellesleg aki jasont szarozza, az nalam nem metallicas. ha jol latom nagy metallicas vagy szal en mondjuk szegyellnem magam ha a kedvenc imadott bandamat szaroznam. es mellesleg jason nalam a legnagyobb kiraly, peldakep szinten.pont. [nemflém, es nincs bajom veled :)]
  • Paulie
    #1007
    Metallica Jason szaroskodása után, Robert megérkezéséig. Sztem baszott nagy dok
  • Határőr
    #1006
    valaki elmondaná h pontosan miről is szól ez a DVD?
  • Beast Machine
    #1005
    köszi!

    Már úton is van:)
  • Dougie
    #1004
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://www.cdpince.hu/index.php?lcmd=6;sr_title;some%20kind%20of%20monster
  • Dougie
    #1003
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    cdpincében sincs?
  • Paulie
    #1002
    arra énis kíváncsi lennék...engemis érdekelne a dolog,bár nemfontos a magyar felirat
  • Beast Machine
    #1001
    Srácok, nem tudjátok, honnan tudnám EREDETIBEN megszerezni a Some Kind of Monster DVD-t? Sehol nem találni raktáron, megrendeltetni meg félek, mert az itthoni kiadás egyik hatalmas előnyének tartom, hogy van rajta magyar felirat, és ezt sztem a külföldi lemezeknél nem biztos, hogy rajta van...
  • zvaragabor
    #1000
    hmm...
    meggondolandó. Még alszom rá egyet, kettőt. :D
  • Paulie
    #999
    ahhh akkor inkább az A/3-as kell azonnal
  • zvaragabor
    #998
    Bocsi, tévedtem, egy A/4-es, és egy A/3-as van. Erre mit ajánlasz?
  • Paulie
    #997
    csak az A/4-es poszter kell és kapsz két jegyet
  • zvaragabor
    #996
    Ti mentek a legjobb banda koncertjére, én meg itthon fogok sunnyogni. :( :)
    Majd valaki adja le az infót, hogy milyen szám megy éppen, és akkor azt rakom be a winampba. :)

    Ui.: Egy A/4-es, és egy A/5-ös Metallica poszterem elcserélném a Július 5-ei Metallica koncert jegyére. :)
  • Paulie
    #995
    már több mint egy hete megvan a jegy =)
  • blaze
    #994
    Végre egy jó hír:
    Július 5, irány Bécs!
    60,8 EUR lesz a jegy ára.
  • leserd
    #993
    már ott van