8853
"...MASTER! MASTER!..."
  • Határőr
    #1072
    tudom..tudom :D... ez a kedvenc számom! :D
  • zvaragabor
    #1071
    is just a freight train coming your way
  • lee86
    #1070
    lemaradt a mondat vége. ;)
  • Határőr
    #1069
    "Then it comes to be that the soothing light
    At the end of your tunnel"
  • Paulie
    #1068
    MAMA they try to break me...
  • bcrics
    #1067
    hja,,,cliff 'em all-t láttad már???
    rohadt nagy videó,és hát lejön az is hogy mekkora kis pöcsök voltak még az elején de cliff kordában tartja őket!HAHA
    ...
  • Paulie
    #1066
    kezdünk nagyon elkalandozni...
  • feamatar
    #1065
    az első albumon a számok kb felét írta Mustaine; meg a szólókat
  • bcrics
    #1064
    és hát a metallicaban azért cliff volt a fő dalszerző,nemcsak mustaine
  • feamatar
    #1063
    még egy dolog: van egy bay area banda; akik picit később alakultak mint a Metallica ; de sztem sikerült überelniük őket. A nevük Heathen; és ingyen letölthetőek korai albumaik a honlapjukról

    Csak hátha vannak még bay area thrasht kedvelő emberek...
  • feamatar
    #1062
    Megadeth sztem jobb mint Metallica; legalábbis az elő 4 Megadeth album sztem überelhetetlen. A Metallica monotonabb; a legjobb tőlük a Kill de azon a nagyja dolgot Mustaine írta; az utánna következő 3 klasszikus színvonala megközelíti egymást; a justice kicsit már önismétlés;
    persze ez magán vélemény; azonban a feketétől kezdődően metallica lement pamutba :( ; s a Megadeth követte. Hogy melyik a rosszabb a Risk vagy a St.Anger sztem a Risk(nem tom hogy gondolhatta Mustaine ha Metallica kihoz egy rossz albumot ő bebizonyítja hogy ebben is felűlmúlja őket :D[bár talán a Risk jött ki előbb... most lusta vagyok megnézni])
    De summárium: MegaDave riffjei jobbak; dalírása kreatívabb; mint Metallicaé
  • zvaragabor
    #1061
    Érdekes dolgok merülnek elő. :) Megadethet én is komálom, tetszik.
  • Dougie
    #1060
    eredetileg Call of Cthulu a címe H.P. Lovecraft irományának és ezt a címet nyúlta le a Metallica, csak átalakították (ez lehet bcrics "elírásának" hátterében - gondolom)

    ja, és Mustaine-hez még: nem csak a Kill, hanem a Ride számok 80%-án is felhasználták a témáit (sőt egyesek szerint még a Master-en is néhány számban az ő témáit alakították át...) azért elég durva

    na mindegy, szóval a Megadeth is jó ám (csak az nem tetszik személy szerint, hogy Mustaine 25 éve adja a sértődöttet (akármilyen interjúban szinte mindig előkerül a téma, hogy Hetfield meg Ulrich így meg úgy) (oké, Hetfielddel összeverekedett anno, aki kiütötte néhány fogát, meg egy csomó témáját pofátlanul lenyúlták, meg stb. de lassan (25 év) túl kéne ezen lépnie...

    amúgy magával a Megadeth-et semmi gondom, sőt kifejezetten tetszik a zenéjük
  • Paulie
    #1059
    ktulu
  • bcrics
    #1058
    ők is jól nyomják...AlcoholicA
  • bcrics
    #1057
    hja a call of chtulu is mustaine-től származik,,legalábbis a fő riffek meg a szóló!
  • zvaragabor
    #1056
    Ahha. Hát ezt enm tudtam. :) Érdekes. Kösz a fejvilágosítást.;)
  • lee86
    #1055
    nem kivált, kicsapták, és 25 éve be van sértődve a metallica-a, mert híresebbek lettek, mint a megadeth. irigység azt hiszem.
  • Dougie
    #1054
    ugyanis ez nem feldolgozás, ez az eredeti,
    ami később a The Four Horsemen néven vált ismertté a Metallicában (de Mechanix volt az eredeti címe, plusz az eredeti szöveg is ez volt) ez tulajdonképpen Dave Mustaine száma volt, csak mikor kiszállt, vitte magával ezt a dalt (mert ő találta ki) csak a Metallica meg lenyúlta tőle és átírták a szöveget meg a címet
    később volt is valami pereskedés, meg nem játszhatták koncerten, de erre csak halványan emlékszem (plusz a Kill albumról egy csomó szólót Mustaine írt, de azokkal nem volt ilyen gond asszem)
  • zvaragabor
    #1053
    kb gyanítottam, hogy ismerős lesz a számotokra. :)
    csak azt furcsálltam a számban hogy teljesen más a dalszöveg. Ha feldolgozik egy együttes egy számot, akkor általában a szöveg is ugyan az többnyire. Legalábbis én még nem igen találtam ehhez hasonló esetet. :)
  • Dougie
    #1052
    kb. 25 éve ismerős,
    és nem ez az egyetlen átfedés...
  • zvaragabor
    #1051
    Ha gondoljátok, ezt szedjétek le --> Megadeth - Mechanix
    Ismerős?:))
  • StephenKing
    #1050
    Én a Mtk stadionbeli koncertjükön voltam felejthetetlen élmény hihetetlen hangulat. Jó lenne ha mégegyszer útba ejtenének minket.
  • Paulie
    #1049
    még nemvoltam sajnos
  • zvaragabor
    #1048
    éled a totyik. xD Nem is baj, jól teszi. :)
    Volt már valaki valamelyik magyarországi koncertjükön?
    Kicsit off, de ha valakinek van kedve, halgassa meg a Slayer első albumát(Show No Mercy). Szerintem tiszta Metallica hangzása van (gondolok itt pl a Kill'em All-ra). Végülis mind 2 együttes Trash metál bandaként alakult.
  • wantonly
    #1047
    A Metallica a legnagyobb király! :)
  • Paulie
    #1046
    jó is az pedig :)
  • Határőr
    #1045
    nekem a carpe diem baby a kedvencem kár h nem jáccották még :(...
  • Paulie
    #1044
    énizs :)
  • Zizou5
    #1043
    már vagy 1 éve hallottam -.-
  • bcrics
    #1042
    new song

    na most már télleg jól szól a dal!!!!
  • Paulie
    #1041
    ja
  • CUCLI
    #1040
    Paulienak van jegye pl
  • bcrics
    #1039
    egyébként itt is van felirat:
    felirat
  • Zizou5
    #1038
    vkinek esetleg már megvan a jegye, vagy már biztos hogy menni fog metallicára ?
  • zvaragabor
    #1037
    ITT, vagy szerintem még ITT is.
  • Beast Machine
    #1036
    az király lenne, kösz! már csak el kéne szedni valahonnan a DVD-ket...
  • bcrics
    #1035
    nekem meg van eredetiben a skom!!
    megnézem hogy a feliratot hogy tudom kivenni belőle!!
  • Zizou5
    #1034
    honnan lehet rendelni metallica-ra jegyet ? :)
  • Beast Machine
    #1033
    emberek! sehol nem találok olyan Some kind of monster torrentet ,amin meglenne a magyar felirat! ha tudtok ilyet, kérlek, szóljatok!