8853
"...MASTER! MASTER!..."
  • Paulie
    #4480
    attól hogy technikásabb attól nem lesz egy szám jó.
    énis gitározok,énis hallgatok megadeth-et néha,és nemnagyon találkoztam még olyan durva technikás számmal.
    és a dreamtheater-t énis szeretem:)
  • KranaZoli #4479
    Megadteh technikásabb zenét játszik. Itt szerintem nincs olyan, hogy attól függ...

    Régebbi Metallica. Így van. Írtam is, hogy Nálam Justice-ig okés minden szám. Creeping Death mondjuk ilyen téren épp nem jó példa.

    Nem mondtam egy szóval sem, hogy baj van a gitárral. Mondtam Én ilyet?! Kirk szólói sokáig amolyan pentaton skála szagú szólók voltak. (most mondtam :)

    De nyilvánvaló, hogy egy technikásabb zene mindig is csak szűkebb rétegnek fog élvezetet nyújtani, mint egy populárisabb és könnyebben emészthető darab. Nincs is ezzel semmi gond. Hiszen a Dream Theater-t Petrucci bácsival jóval kevesebben ismerik, kedvelik, rajonganak érte, pedig egyik legnagyobb együttes. Végszó: Szerintem.
  • tigeroo
    #4478
    attól függ, a ritmusgitár vagy a szólógitár részére gondolsz. azért a régebbi metallica riffeknél is van olyan tempó hogy beszarás. pl. creeping death verse riffje... stb.

    ahhoz képest hogy james mellette vokálozik is... szerintem nincs semmi baj a gitárral benne

    a bass meg végülis totál azt játsza mint a ritmusgitár, az sem egyszerű, pl. a trapped under ice harmincketted hangjegyeit elég "ujjazni" :D

    lars dobjátéka pedig ahhoz képest összetett, nem végig egy bizonyos ütemet játszik, rengeteg frazírt visz bele a játékba menet közben is.

    a kirk szólók pedig szintén nem annyira egyszerűek, sőt, már-már eléggé összetettek :D
  • KranaZoli #4477
    Szerintem! Ezt úgy látszik már hozzá kell tenni minden HSZ-emhez. Hát ha meghallgatok, vagy eljátszani akarok egy Megadeth számot izzadság szagúbb, mint sok-sok Metallica. Persze kivételek vannak, de alapjaiban Én technikásabb zenének ítélem meg.
  • Paulie
    #4476
    óigazán?
  • KranaZoli #4475
    Viszont jobb gitárosoknak tartom Marty Friedman-t és Dave M.-t, mint Kirk, James-t meg idézőjelben, mint gitáros. Megadeth számok sokkal technikásabbak. Csak másnak kellene énekelni és akkor még hallgatnám is. Így csak néha-néha, mert az énekhang kikerget a világból.
  • Paulie
    #4474
    new york-ban voltak hogy megcsinálják az albumot,aztán egyik napsütéses reggel úgy kelt Dave,hogy fölötte álltak többiek,és benyögték hogy kivan rakva és mehet vissza kaliforniába cuccaival együtt.:)
    nemszép dolog:D
  • csokalaci
    #4473
    mondd el, mondd el :D
  • Paulie
    #4472
    áá,az eredeti történet sokkal mókásabb:D
    amúgymeg jobb hogy kirakták,mindenkinek
  • csokalaci
    #4471
    >.< Nekem az a sztori tetszik amikor elmeséli Hetfield hogy szabadultak meg Dave-től :D Kitobták buszból :D
  • Paulie
    #4470
    szeressük Het papát.
    depersze Lars-ot is mert milenne nélküle.
    éspersze Kirk és persze Rob, Jason, Cliff :)
    de legjobban Dave Mustaine-t szeretjük UGYE?:D
  • csokalaci
    #4469

    Szegény Cliff
  • elitehun
    #4468
    Nekem pl rohadtul tetszik a nothing else matters :D
  • Paulie
    #4467
    ki kukacoskodott?
    és ki mondta hogy rosszabb a feldolgozás?
    sztem az összes feldolgozásuk jobb mint az eredeti,persze motörhead számok egyenértéküek.
    félreértettél.
  • Ulvar
    #4466
    A Nothingot csak is kizárólag James írta. A többi vagy feldolgozás vagy valamely más banda taggal írta együtt. Volt egy pár időszaka ami miatt maga alatt volt még ha nem is mutatta ki, Some kind of Monster c. szám klipp változatában a legvégén nem tudom melyik koncert után mondta hogy " köszönjük hogy velünk vagytok, nem csak a jó időszakok de a kemény időszakokban is, Metallica szeret titeket". De lehet látni koncert felvételeken ha eljátszották az Oriont, Unforgivent, Nothingot, Fade to blacket vagy bármely más lírikus dalt lehet látni hogy gondolkodik vagy vissza emlékszik valamire vagy valakire Hetfield...és szerintem nagyon sokszor Cliffre gondol.

    Na mind1, ezek csak elméletek általam, de nem is fontos hogy most ez jó az jó...van nekem is jó pár szám ami nem tetszik, de nem ítélem el mert másnak meg lehet ez tetszik. Maga a Metallica mindig is a változatos stílusáról volt híres.
  • KranaZoli #4465
    Nem erre gondoltam, de az Unforgiven III is jobb a Nothing Else Matters-nél. Ill. többet mondóak a Turn The Page; Low Mans Lyric ésatöbbi számok, melyeket nem hipe-olt túl a média, szerencsére!
  • Barnus
    #4464
    Amúgy a Nothing else-el egyetlen probléma van, az pedig a befásult felfogás. Le merem fogadni, hogy ha a Nothing Else-t soha sehol nem játszották volna médiában, és nem szeretnék azt 'nemmetálosarcok' is, akkor mindenki pozitivan vélekedne a számról.
    Csak ez olyan divat. Olyan fiatalos, rockeres beidegződés, hogy "ciki ez a szám, mert lenyomják a tv-ben és a discosok is szeretik, ezért én csakazértis utálom".

    Mostani 2008/2009-es koncertalbumokon direkt imádom, amikor a nothing jön, Hetfield mostani hangja, a kissé rekettes éneklése, az erőteljesebb hangsúlyozása nagyon jóvá varázsolja ezt a számot.

    Én túlvagyok már ezen a "fujjdivatdiscoszám" korszakon, én szeretem ezt is, és kivétel nélkül az összes többi számukat is. Még az új Unforgiven III-at is, amit szintén nagy divat fikázni mindenhol.
  • Barnus
    #4463
    Számomra meg az Metallica szám, amit Hetfieldék eljátszanak. Attól függetlenül, hogy az feldolgozás vagy sem. Az eredeti számot meghallgatva ebből, az egyáltalán nem hozott lázba, nekem az semmit mondós, merengős nóta, míg a Metallica féle feldolgozás valóban egy nagyon-nagyon jó, ütős, hátborzongatós nóta lett, ami baromira átadja a storyt, hihetletlenül jó feldolgozás, talán az egyik legjobb tőlük.

    Nyilván elfogult vagyok és ezért emelem a feldolgozást az eredeti fölé, de számomra a Garage nóták is ugyanolyan Metallica számok, mert ott van bennük az a Metallicás hangzás, már csak ha az éneket vesszük akkor is, de úgy az egész.

    szóval szerintem most ilyenbe belekötni, meg a másik orra alá dörgölni, hogy ez nem Metallica szám, felesleges kukacoskodás. Tisztában vagyunk vele, hogy mi saját szám és mi feldolgozás, attól, hogy te nem tartod metallica számnak, attól más még tarthatja:P
  • sz4bolcs
    #4462
    Now a castaway
    They've all gone away
    They've gone away

    !!
  • Paulie
    #4461
    lehet elkéne menni megadeth-re is :/
  • KranaZoli #4460
    "de mégis azért örülök hogy metallica nem a slayer útján halad,hogy ismétli önmagát."

    Na, volt ahol ezt nem értették amikor más topic-ban szóba jött, hogy a Metallica "eladta" Magát - legalábbis egy időszakban. 1esek szerint.

    Sokaknak a Slayer az etalon. Kerry King egyik kedvenc Metal gitárosom, és az egész bandát nagyon szeretem, de dettó ugyanezt érzem. Bármelyik albumot hallom, első blikk-re meg lehet mondani, hogy ez a Slayer. Mintha a gitár effekten sem változtattak volna semmit, egy potit arrébb nem tekertek. De az egész hangzás világ nagyon hasonló.

    Én is szeretem, ha egy zenekar fejlődik minden szinten. Nyílvánvaló, hogy ez a Metallica már nem ugyanaz, mint 15 éve volt, ez már másról szól. De legalább mind1ik albumon hoztak újat és Hetfield is megtanult énekelni. ;)

    Slayer-ék meg hozzák ugyanazt a színvonalat mindenféle szinus és koszinusz hullámzás nélkül. Ez sem rossz, legalább fenn maradtak ésatöbbi. De számomra a zene az vhol együtt jár a változásokkal is.
  • Paulie
    #4459
    ok,bocsika:D
    de végülis nemvagyunk egyformák. de mégis azért örülök hogy metallica nem a slayer útján halad,hogy ismétli önmagát.
    kellenek azért lassabb számok is, és james az ilyeneket elég jól kitalálta. nekem néha van olyan pillanatom amikor inkább hallgatok nothing-ot, hero of the day-t stb. :)
    de azért kukázni egyik számukat se akarnám.
  • KranaZoli #4458
    Én lexarom, hogy ki az eredeti. Ez tetszik. Melyek a kedvencek?! Justice albumig mind1ik szám, de különösen Maga a Justice album. Azon minden hangjegy a helyén van. Kedvenc számaim azon vannak. De ahogyan írom az előző albumok is. Aztán Nálam utána kezd olyan érzésem lenni, hogy ha vmelyik szám nem lenne a Metallica repertoárjában, semmi hiányérzetem nem lenne.

    Ergo, egyre jobban azt éreztem, hogy van rajta egy-két jó szám, a többit meg simán kukáznám. És ez alól sajnos a Death Magnetic sem kivétel.
  • Beast Machine
    #4457
    Truhillyó Sámuel Szántiágó Miklós Augusztus Róbert vagyok.


    Így kérem tőle a bemutatkozást.
  • csokalaci
    #4456
  • Ulvar
    #4455
    Egy ilyen bemutatkozást kérnék Trujillo-tól, mivel ő még sose járt Magyarországon koncertezni :D :O.

  • tigeroo
    #4454
    ez bob seger szám eredetileg..de nagyon jó, igazi utazós zene:) és az egyetlen szám ami fateromnak bejön a nothing else és until it sleeps mellett a talicától!
  • csokalaci
    #4453
    én is imádom ezt a szmát csak sajnos nem ők irták :D
  • Paulie
    #4452
    amúgymeg kíváncsi vagyok mik a legjobb számaik szted:)
  • Paulie
    #4451
    csakhogy ez nem metallica szám
  • KranaZoli #4450
    Én meg ezzel vagyok így:

  • tigeroo
    #4449
    pedig a nothing else matterstől nekem a hideg borsódzik a hátamon...
    nagyon jól fel van építve, nemtudom mi a baj vele...
    ilyen önelemzős szöveghez pedig nagyon is illik a líraibb hangvétel
  • KranaZoli #4448
    Így jártál.
  • csokalaci
    #4447
    nem tudom de nekem egyik kedvencem :)
  • KranaZoli #4446
    Legszarabbak 1ike. Mi a rák jó ebben a számban?! Unforgiven(Turn The Page; Mama Said; Low Mans Lyric) nagyságrendekkel jobb. Ja, hogy lehet rá lassúzni és le lehetett adni annó a zenei csatornákon is?! Populáris szar, amire lányok bugyija nedvesedik. Erre jó, társaságban barátnővel. De Maga a szám, silány.
  • bukassz
    #4445
    a vége nem iron maiden...:D, igaz hasonlít rá egy
    kicsit, de tényleg nem az...:D

    \m/ METALLICA \m/
  • tigeroo
    #4444
    kurvajó. plusz pont a fingerstyleért.

    1:05-nél ami na kis frazír az nem az iron maiden - dream of mirrors végéből van?:D áruld el... inkább minthogy felderítsem!:D

    az akkordbontás nemrossz, de ennyi ideig elhúzni unalmas. vigyél bele pár extrát
  • Paulie
    #4443
    hm, nothing else matters?legszarabb?hm
  • KranaZoli #4442
    Szerintem kúrva ügyes! Jó!

    Csak az 1ik legszarabb számuk. Szerintem!
  • bukassz
    #4441
    Nézzétek meg:

    Intro

    remélem tetszik...\m/