8853
"...MASTER! MASTER!..."
  • Balusz
    #301
    én ki védem, és azt mondom, hogy kazaa, vagy iMESH!
  • Balusz
    #302
    Frantic!! Az tök jóó!!! :)
  • Don Vito
    #303
    oooooh yeah hey!
  • Don Vito
    #305
    Nem tudtok esetleg arról, hogy idén jönnének Magyarországra? Tényleg, Maidenre megy valaki?
  • Lez Lee
    #306
    Üdvözletem Mindenkinek!

    Az utóbbi időben kicsit "eltűntem", de nem is volt akkora "mozgolódás" az oldalon, mint vártam!!! Kifulladóban vagyunk???

    Prodigynek üzenem, hogy ha így folytatja, "réz andrási magaslatokba" törhet, olyan FRANaTICusan jól magyarázta meg a klippet! Gratulálok!!!
    Menet közben sikerült rájönnöm, miért van olyan sokszor a "tik tik tik .... tok"! Az óra járását, az idő múlását jelenti (tik-tak, tik-tak)! Mi is szoktuk így mondani!

    Mit gondoltok, ha készítenek még klippet, melyik dalnak van rá esélye?

    Don: szerintem idén bebuktuk a koncertet! Decemberben már szinte tele a naptárjuk, Németország meg nincs annyira közel!
    Legalább Bécsbe, vagy Prágába "átruccanhatnának"!
    Szilveszterkor Vegas-ban a Hard Rock Hotelben zúznak egyet! Ha lenne fölös fél milkóm, kikocognék. Sőt, ha megnyerem a lottó 5-öst, idehozatom őket Mo-ra!

    Mára végeztem. Hallgassunk továbbra ZENÉT!!!
  • Don Vito
    #308
    asszem Bologna és Hannover van kegközelebb hozzánk az őszi turné során. szerintem valami pörgősebb számból csinálnak majd klipet, pl my world, vagy dirty window.
  • Lateralus
    #310
    LezLee:


    Helló !

    Nem kötözködés, csak egy kis pontosítás, egy korábbi hozzászólásodhoz. Az első budapesti Metallica koncert 1988-ban volt az MTK pályán a Pokolgép zenekar volt az előbanda(:)), a második 1991-ben a Népstadionban a Monsters of Rock fesztivál keretében (Queensryche, Mötley Crüe, Metallica, AC/DC). A 93-as az már a harmadik volt és 99-ben jártak itt negyedszer, eddig utoljára.
  • Lez Lee
    #311
    Szia Lateralus!

    Jól emlékszem, amikor azt mondom, hogy még nem írtál ebbe a fórumba?

    Nyugodtan kötözködhetsz, a hibákat pedig ki kell javítani!!! Köszönöm, hogy pontosítottál, így én is pár újabb információhoz jutottam!

    Ha bármi mondandód van a MESTER-ekkel kapcsolatban, írjál bátran!

    Mit gondolsz 2004-ben lesz 5. alkalom????
  • Lateralus
    #312
    Erre jártam, gondoltam benézek.

    Szerintem nem lesz jövőre itthon koncert de ez csak tipp. Egyrészt júniusban volt egy EU fesztiválturné, aztán egy kis kihagyással még volt ennek egy ráadása Aug-ban. Aztán decemberben megint jönnek. Jövő év eleje meg Ausztrália stb. Mire ezzel végeznek már kb. egy éve lesznek úton. Elmúltak 40 évesek és még luxus körülmények között is megerőltető az ilyen hosszú turnézás, amit jól mutat, hogy kimerültségre hivatkozva most megszakították a hírek szerint a turnét. Tényleg csak tipp, de jövő tavasszal szerintem befejezik, pedig egy max bécsi bulit elviselnék, még inkább egy itthonit.

    Amúgy nem vagyok a zenekar nagy rajongója, bár a régebbi munkáikat bírom és ha tehetem megnézem őket.
  • Lateralus
    #313
    Az elmúlt napok Metallica híre:

    A METALLICA váratlanul bejelentette, hogy törlik a teljes Dél-Amerikai turnét, amely október 25-én indult volna. A zenekar fizikai sérüléssel és szellemi kimerültséggel indokolja az esetet.

    Minden koncert időpont törölve lett és jelenleg nincs még új kijelölt időpont.

    A Metallica a turnét így nov.6-án kezdi meg Tokióban.

    A METALLICA a következő nyilatkozatot tette ki hivatalos web site-jára, a www.metallica.com-ra.

    "A pletykák gyorsabbak voltak. Web site-ok és híroldalak már napvilágra hozták, miközben mi még mindig a METALLICA-hoz méltatlan szituációval küszködtünk: egy turné lemondásának rémével.

    "Nagyon sajnáljuk, hogy bizonytalanságban hyagtunk titeket az elmúlt napokban. Az az igazság, hogy az elmúlt 18 hónapban nem volt egy szabad pillanatunk sem, a 'St. Anger' felvétele, sajtóügyek, turnézás és az ezekkel együtt járó dolgok miatt, és őszintén megmondjuk, kimerültünk. Mindezek tetejébe, Lars-nál keletkezett egy csuklóizületi sérülés, ami még a 'Black' album turnéjának idején keletkezett nála és pár hete újra előjött. Így sajnos a Dél-Amerikai turnét el kellett halasztanunk. Hatalmas bocsánatkéréssel tartozunk brazil, argentin és chilei barátainknak és mindazoknak, akik oda terveztek utazni.

    "Tudjuk, hogy szokatlan módon hallgattunk a dologról, de mielőtt bármit is mondtunk volna, biztosak akartunk lenni benne, hogy 100%-ig tudjuk magunkat tartani a japán barátaink felé fennálló kötelezettségünkhöz. Erősen hisszük, hogy a plusz pihenés és Lars gyógykezelése segít majd leküzdeni a problémákat az elkövetkező néhány hétben, és az előre lekötött időpontokhoz híven a Japán turnéra tudunk majd koncentrálni.

    "Köszönet az aggódásotokért és a jókívánságokért, amiket tőletek kaptunk. Hamarosan újra folytatjuk a turnét."
  • Bandy20
    #314
    Hogyan csábítsuk el a lányokat? Szeretnéd megtudni a választ?
    www.elcsabitas.hu

    Tanulj meg minden fortélyt!
  • SecMan
    #315
    Ha már ezt tettem be nick-képnek akkor hozzászólnák a témához :) 1. nagyon sajnálom hogy csekély esély van arra hogy hozzánk ellátogassanak (de miért is?) 2. nagyon sajnálom hogy nem voltam Metallica koncerten 3. kíváncsi vagyok az új klipre(látta már valaki?), bár nemtok melyik szám az, mert nemigazán tetszik az új album, bár azért Frantic-ot meghallgatom néha... 4.Viva(Hun)-n láttam hírekben hogy "megfilmesítik őket" tudtok erről valamit? Csak a Jason távozása utáni idő lesz benne vagy esetleg megalapulástól kezdve(<- egy ilyenre azért kíváncsi lennék)?
  • Don Vito
    #316
    Megfilmesítik???? Azt azér megnézném, de azér remélem nem lenne olyan szar mint a Rocksztár című film Mark Wahlberggel. Én speciel még nem láttam az új klipet, de sztem még van egypár jó klippes dal az albumon
  • SecMan
    #317
    Épp ezaz, hogy nem hallottam az egész hírt, csak annyit hogy valszeg itt az alkohol-elvonó, basszeros néküli idő alatt forgatott részek lesznek benne, de mást nemtok...
  • Lez Lee
    #318
    Hello "fiatalok"!

    A hírek igazak!

    Lateralus "kollégánk" kitűnő fordítást prezentált a honlapról! Valóban nem kellemes egy ilyen izületi gyulladás, főleg, hogy már több, mint 10 éve "hordozza"! Ráadásul pont a csuklója sérült Larsnak, ami majdnem a legfontosabb testrésze egy dobosnak! Reméljük találnak vmi "csodadokit" és hamar kikúrálja őt!!!!

    A Viva honlapján ez áll:
    "Some Kind Of Monster címmel készítenek dokumentumfilmet a Metallicáról. A filmet elsősorban a csapat legutóbbi, St. Anger című albumának készítése közben forgatták, és a stúdiózás közben felmerült nehézségeket szeretné bemutatni. A két rendező, Joe Berlinger és Bruce Sinofsky korábban már dolgozott hasonló darabon, és ezúttal is különleges módon igyekeztek kihangsúlyozni a csapat emberi oldalát. Mint az ismeretes, a Metallica jó ideig basszusgitáros nélkül tengette napjait, majd James Hetfield énekes küzdött alkoholproblémáival, és egy ideig kétséges volt, hogy talpra bírnak-e újra állni."

    Nem tudom ismeritek-e a www.mellesleg.hu oldalt, de ott nagyon tuti klippeket raknak föl emberkék. Tán 2-3 hete valaki fölrakta a Németországban adott júniusi eleji koncertjüket (Rock am Ring fesztiválon). Két file van, egyenként kb: 450MB! Letöltöttem, bár a hang csúszik 1-2 másodpercet és még nem sikerült kiküszöbölnöm. A hang és zeneszerkesztők pedig nem tudják kezelni a mérete miatt!


    Most már itt az ideje, hogy átadjam másnak is a terepet! És tudjátok: "Öreg ember, nem vén ember"!!! Tuti, hamar regenerálódnak!!!
  • Lateralus
    #319
    Még egy hír:


    " A KORN énekes Jonathan Davis a minap elmondta véleményét egy svéd újságírónak Martin Carlssonnak a METALLICA legutóbbi albumával a "St. Anger"-rel kapcsolatban. "Azt hiszem ez a legszarabb lemez, amit életemben hallottam !" , mondta. "Minden tiszteletem amúgy a srácoké, mert hatalmas nótákat is írtak. Ez a szarság viszont úgy szól, mint egy zöldfülű banda. Értem én, hogy egy újfajta nyers és súlyos hangzást akartak, de hát ez fos. Nem is értem. Néhány nóta tetszik, királyak és nem mondanám őket szarnak egyáltalán, de a kivitelezés valami förtelem. Gondolom mit akartak kihozni belőle, de pl. Lars [Ulrich] pergődobja a legidegesítőbb dolog, amit valaha hallottam."
  • Lez Lee
    #320
    Érdekes!

    Eszembe jut egy két "bölcsesség": Halottról vagy jót, vagy semmit! Kinek a pap, kinek a papné!, stb. Először idegesített, hogy fikázza a másikat, de végül is szólásszabadság van.

    Abszolút nem vagyok egy Korn rajongó, sőt, de a pergődobról alkotott véleményét visszadobnám, az ő basszerjára. Akármelyik dalukat hallottam eddig, a basszus ugyanazt az idegesítő "klopfolós" idétlen hangzást adja! Úgy tűnik, Mr. Davis nem akar újdonságokkal próbálkozni és nincs vér a pucájában, hogy ki is adja, ha netán elkövetett valamit?
  • SecMan
    #321
    Kornnak asszem 1 számuk van ami eléggé bejött, a többit meg se hallgatnom, viszont részben igazat adnék én neki, ugyanis a StAnger-en lévő dobot nagyon nem találták el, szerintem nagyon elnyomja a többit, Kirknek meg szólók nélkül már nincs olyan sok szerepe, Jason sincs már :,(... Na mind1 :) Jah, az meg szerintem csak pozitivum hogy végre nem az van hogy "ja, az a banda, az nagyon jó, és nagy rajongójuk vagyok és az összes számukat szeretem..."

    Más: sikerült netről szereznem(illetve tesómnak) egy '85-ös Fade to Black koncertfelvételt, és hát megértem miért lettek sikeresek,elismertek,stb...
  • Don Vito
    #322
    Mondjuk szerintem a Kornba meg a basszus nyom el mindent, mert annak a basszgitárnak nincsen hangja, csak a nagy csörömpölést lehet hallani! amúgy ez a korn dolog sztem olyan mint a forma 1-ben villeneuve, már rég nincs az élvonalban, csak a pofáját jártatja hogy halljanak róla. szerintem az üveghangos dob qrva jó a st angeren.
  • mainruler
    #323
    Egytértek. A mostani snaredrum-hangzásuk a legeredetibb dolog, amivel együttes mostanában kirukkolt. Jut eszembe, mióta nevezzük a nyivákolós, hisztiskurva hangú embereket énekesnek? Davisnek alighanem igencsak alulfejlett önkritikája van...
  • Lez Lee
    #324
    Srácok!

    KÖSZÖNÖM!

    Mainruler: az utóbbi időben nem hallottunk felőled, de szerencsére "visszataláltál".

    Don Vito-val teljes mértékben egyetértek (a forma1-es hasonlat picit sántít, de nem baj)!!!! És igen "szerintem az üveghangos dob qrva jó a st angeren", először nagyon furcsa, de aztán az ember valahogy ráérez, hogy oda az illik!

    Secman: tuti a logod!!! Csak a fiatalságodnak tudom be, hogy még nem sajátítottad el a "Metallica-filozófiát", de ami késik, az nem múlik!
    Ez a következőkből áll:
    1) Mindig próbálj törekedni az újra, és próbáld a korábbi eredményeket fölülmúlni!
    2) Ne kövess "divatirányzatokat", CSAK A SAJÁT utadat járd, NE majmolj másokat!
    3) A közönséget MAXIMÁLISAN szolgáld ki (koncertek, albumok, stb.)!
    4) Emelkedj felül minden akadályon, mely az utadba kerül (a gödörből már csak feljebb lehet lépni)!

    A tömör lényeg azt hiszem benne van. Ha valamit kihagytam volna, vagy nem jól látjátok, légyszíves pótoljátok!
  • Don Vito
    #325
    ez a beszéd!
  • Match
    #326
    Először is üdvözölnék mindenkit!
    Másodszor viszont leszólok mindenkit :))
    Mi az hogy ennek a dobnak jó hangja van?????
    Az egész úgy nézve szar, de elmegy, viszont a pergő....olyan mint egy vödör. Komolyan egy értelmnes dobos egy kukázott pergőböl is jobbat ki tud hozni....de larsnak meg ott van a tama......mi ez TAMA Vödör snare?
    Egyszerüen szörnyű.
    A saint anger hangszerelése szar, úgy ahogy van, minden.
    Egyedül kirk gitárhangzása egy kicsit megfogott a franticben meg a st angerben.
    James gitárja viszont úgy szól mint egy jolana egy házilag készíttett torzítóval....
    Mikor kiadták az I Disappeart, akkor mindenki azt mondta hoyg milyen egyszerű szám, hogy egy egyszerű garázsbanda összedobja 10 perc alatt. Imádom azt a számot.
    Akkor mit mondanak erre? Itt az egész albumot összedobják 10 perc alatt, továbá a hangzás sem éri utol a zenészenkénti 5000 ft-os cuccot, amit egy 25 éves magnóval vettek fel.
    Én szeretem a metallicát de ez egy kicsit rossz húzás.
    Ráadásl, aha már ilyen sokat pofázok, leszólom a riffeket is.
    QRVA PRIMITÍV!!!
    Kérdések:
    Hogy adhat ki egy metallica egy ilyen lemezt?
    Kirk csak szobadísz?
    Larsnak nem tellik pergőre, vagy csak nem tudja hogy kell megfeszíteni a húrokat rajta?
    James-nek bedöglött a rack?
    Trulijo-t miért nem fogták be hoyg játsza fel újra a számokat? Legalább lenne valami jó is az albumon.
    Na ennyi majd még fikázok mindent :))
  • SecMan
    #327
    Érdekes filozófia :)
    A pontokhoz szólnék hozzá:
    1. igen. újat hoztak, de SOHA-SENKI nemfogja tudni felülmúlni a régi Metallica-t.
    2. nem majmolnak másokat, teljesen egyediek ez így igaz.
    3. ez már annyira nem jött össze nekik mostanában(legalábbis nem teljesen:))


  • mainruler
    #328
    Ne nézd már ilyen véresen komolyan. :) Pontosan ez az, ami miatt csinálták az egészet. Sokszor már nagyon lélektelen tud lenni az agyontisztított, ledigitalizált, steril hangzás (félreértés ne essék: pl. egy idusztriális korongnak csak emel az összhatásán egy efféle hangzás, de nem itt). Ha hallgatod akkor érzed, hogy van benne élet, vannak benne hibák, elcsúszások, pontosan ettől olyan életszerű. Felül kell emelkedni a kivagyiságon: Nemcsak akkor lehet jó albumot összedobni, ha az tökéletes hangzású. Ez az, amit mostanában mindenki kezd elfelejteni. A St. Anger-en egyszerűen felszabadult a hangulat és roppant ötletesek az effektek (néha már-már az az érzésem, hogy egy légiriadó-szirénát hallgatok gitár és bádogkukát snare helyett, de nagyon vicces :P). Szerintem magadnak tennél a legjobbat vele, ha megbarátkoznál vele, mert sokkal jobban is élveznéd. Ki a sablonokból! :)
  • Match
    #329
    Nah, rövid kommentár a hangzásokhoz: Kirknek egész jó hangzása van, olyan ami nem éppen metallicás, de legalább normális, és az alumhoz oké. James gitárja szar, úgy ahogy van....semmi normális kihangszinelés...se mély se magas (mondjuk kirk is csak középben van, de legalább szól normálisan).
    Na mindegy ezt hagyjuk.
    eZ VISZONT DURVA HOYG ÉLETSZERŰ!
    tisztelt hölgyeim és uraim. Ha meghalgatjátok a st angert akkor egy dolgot eléggé könnyen észre lehet venni: a studiósok művészetét!
    Nagyon szépen lehet hallani hoyg minden riff 1x, max 2-3x van felvéve, és utána van keverve.
    Mainruller: ezt azért opróbáld meg megfigyelni.....hiba épp ezért nem nagyon lehet benne.
    James hangja boost-olva...ez is milyen már? nem szégyen az ha valaki nem tud szépet ordítozni, james meg amúgy is énekeljen, ne ordítozzon meg verseljen mint a saint angeren...
  • mainruler
    #330
    "eZ VISZONT DURVA HOYG ÉLETSZERŰ!
    tisztelt hölgyeim és uraim. Ha meghalgatjátok a st angert akkor egy dolgot eléggé könnyen észre lehet venni: a studiósok művészetét!
    Nagyon szépen lehet hallani hoyg minden riff 1x, max 2-3x van felvéve, és utána van keverve.
    Mainruller: ezt azért opróbáld meg megfigyelni.....hiba épp ezért nem nagyon lehet benne.
    "


    Alább már szó volt róla, hogy az albumot ugyanúgy ProTools-al csinálták, mint a többi mai lemezt, de itt nem kitiszítottak (multiple guitar tracking pölö), hanem inkább torzítottak és direkt hibákat ejtettek hogy elérjék a garázshangzást.
    Igen, tudom. :)
  • Lateralus
    #331
    Amúgy a Slayer "agy" Kerry King is elég élesen bírálta az új albumot, nagyjából hasonló dolgok miatt.

    Egy pár jobb hír:

    A zenekar múlt csütörtökön elkezdett próbálni a nov. 6-án kezdődő Japán turnéra. Tehát eddig úgy áll a dolog, hogy elvonultak a felhők. Mondjuk ez a japánoknak jó hír elsősorban :)

    Az új album 3. kislemeznótája a The Unnamed Feeling, decemberben jelenik meg és év végére klipp készül belőle.

    A Metallica tagjai rajzfilm figurákként bekerültek a South Park egyik epizódjába. A hangjaik nem az eredeti tagok voltak, hanem profi szinkronszínészek. Az epizód egyébként a netes MP3 letöltésekről szólt.


  • SecMan
    #332
    Az epizód egyébként a netes MP3 letöltésekről szólt


    Mi másról is szólhatna amiben Metallica van :))) Elég ha visszagondolunk az Anti-Napster poénra(amiben az a néger van:))

    Amúgy ez a rész megszerezhető valahonnan? Nagyon kíváncsi lennék rá :) Mondjuk azt nem csodálom hogy nem eredeti hangok ;)
    Jah még anniyt hogy LOL :)))
  • SecMan
    #333
    Azt meg tudod mondani hányas epizód??
  • dentro
    #334
    Ez a legújabb, 709 -es rész, Christian Rock Hard. Nézzétek meg, nagyon jó rész. 2003. október 29.-én ment adásban USAban. A Metallica amúgy kiáll benne a netes zeneletöltés ellen, és kinyilatkoztatják hogy csak a pénz motiválja őket (sok más sztárral együtt).
  • mainruler
    #335
    :)
  • Don Vito
    #336
    Hát ez kész! Ehhez hozzájárultak volna?
  • SecMan
    #337
    Kösz, remélem ráakadok valahol neten, ezt látnom kell :))
  • 1srác
    #338
    Hogyan csábítsuk el a lányokat? Szeretnéd megtudni a választ? www.elcsabitas.hu Tanulj meg minden fortélyt!
  • dentro
    #339
    Hát aki keres az talál.
  • Lez Lee
    #340
    Emberek!

    Ugye senki nem felejtette el, hogy holnap este lesz az MTV Europe Music Award 2003!
    A srácokat jelölték a "BEST GROUP" (Coldplay, Evanescence, Radiohead, The White Stripes mellett) és a "BEST ROCK" (Good Charlotte, Linkin Park, Red Hot Chili Peppers, The White Stripes) kategóriákban.
    Természetesen nagyon örülnék, ha mindkét díjat elvinnék, de az utóbbit biztos megérdemelnék!?
  • Lez Lee
    #341
    És még egy pár szó!

    Mainruler és Match "kollégák" szinte "vérre menő" szópárbajt vívtak a hangzással kapcsolatban. Én speciel abszolút nem vagyok otthon az ilyen torzítós, ProTool-os világban, de azt azért meghallom, ha valami qrva jól szól!

    Az örökös téma a dob: valóban az első meghallgatásokkor "borzalmasnak hat". De, amint az ember kicsit elgondolkodik a számok tartalmán, mi történt a srácokkal a közelmúltban, milyen érzések kavarogtak bennük, azonnal világossá válik, hogy NAGYON passzol ez a hangulatvilág a mondanivalójukhoz. (A St.Anger-t például többször meghallgattam, amit a júniusi Rock am Ring-en játszottak, de a "régi" dobszerkóval korántsem tudta azt az erőteljes hatást kiváltani, mint a "kukás").

    Secman-nek pedig azt üzenem, hogy a Metallica SOHA nem lesz a régi, ami a "filozófiából" is adódik, ráadásul azóta tagcsere is történt. Valóban, az igazi csúcs, ami a 90-es évek elejét jellemezte - amikor NAGYON futott a szekér (majdnem 3 éves TELJES világkörüli turné), stb. -, nem fog visszatérni. Akkor nagyon kiégtek, csak nézd meg a Load-okat! És azért azt sem mellékes, hogy családapák lettek, 40 körül járnak, a fiatalos lendület és hév már alábbhagyott! Ez az élet velejáróra, de mivel még csak 18 vagy, ezt csak később fogod érezni és megérteni.
    A kérdéseidre a válasz benned van "elrejtve": <Csak gondolj bele: te egy híres zenész lennél, mondjuk 4 lemezzel a hátad mögött, amelyek többszörös platinák (ugye az USA-ban 1.000.000 db jelenti a platina minősítést) lettek az évek során. Nem törnéd a fejed az újabb hangzásokon, újdonságokon? Csak a régi "bejáratott" ritmusokat, dallamokat adnád ki? Beleunnál a rajongókkal együtt!>

    Match: nem tudom mióta ismered a srácokat, de azt azért tudnod kell, hogy James pengetővel nyomta basszust, Robert pedig csak újjal nyúzza a húrokat. A hangzás tehát rögtön más lesz. A dobról már ejtettem pár szót. Az az észrevétel viszont igaz, hogy Kirk-nek nincsenek "igazi" szólói (sajnos).

    Miután már füstöl a klaviatúrám, elmegyek és tárcsázom a 105-t!

    Adios amigos
  • csabawarchief
    #342
    jó topic... metallica powa
  • Match
    #343
    James játszotta a basszust? ezt nem tudtam...
    Amúgy az engem mit érdekel hoyg mivel játszotta fel hames a basszust? Ott van rob, a azt mondják neki hogy játszd fel az albumot holnapra, akkor feljátsza...volt ilyesmi ozzyxnál is. Tényleg sokkal jobb lett volna mint ezek az 5éves szintű basszusok....élőben elég korrektül játsza el őket rob.
    Hogy mióta ismerem a metallicát? Nah ezért mindig mindenki lehurrog...
    Első albumomn a Load volt (igen, a load), amit imádtam (persze előtte is hallottam pár számukat de az más volt)....azután már jött a többi...kill em all, master, ride ésatöbbi ésatöbbi.
    Azóta voltam hihetelen nagy metallica fan...most is nagyonnagy tiszteletbe tartom őket a munkásságukért, de ez a saint anger el lett baszva szerintem (hátha a következő job lesz). Kb 5-6 év metallica fanatizmus után (annyira hoyg smemi más, csak metallica, és máig sem untam meg) kezdtem más irányokba terelődni (éljen ozzy és a gets me through, és persze zakk). Most már úgy vagyok hogy általában nem halgatom őket, csak nagyon néha, de a régi munkáig nagyonjók! (profik).
    Röviden az albumokról a véleményem:
    Kill em all: kicsit "gyerekes" de ez adja meg a feelingjét.
    Ride: Tökéletes átmenet a master és a kill között, mivel kezd felbukkanni a master durvasága, deb enne van az a "gyerekes" hűdegyorsakvagyunk érzés is.
    Master: ÁLLLAT! Minden idők legjobb albuma!
    AJFA: nemtom, én ezt az albumot halgatom legkevesebbszer, pedig nagyon jó számok vannak rajta...még hallani benne cliff munkáit.
    Black: erős stílusbeli kiforrás...tehtá egy kicsit komolyodott a többihez képest.
    Load: erős stílusbeli váltás, de nagyon jó, igényes.
    Reload: hát most nem szarozom le, szoktam halgatni bár kevesebbszer mint az AJFA-t.
    Garage: Egyik legnagyobb ötletük!
    S&M: Nah ezzel történelmet írtak!
    Disappear: szeretem :)
    St anger: C E N S O R E D !