75
Modemeseknek Leáldozott!!!!
  • comet
    #75
    Sajnos ez magyarorszag :(
    Ismeros(tavoli :P) le akart loni egy modemest ircrol mert idegesitette, erre veletlenul leszakajtotta egesz Hajdu-Bihar megyét a dialuprol...vicc az egesz.
    Ilyenkor Ady jut eszember ezekrol az allapotokrol, meg egy Nekünk mohács kell c. vers.. :\
  • Botond #74
    nálunk 2 hete van chelló,búcsúzóul 19ezerrel dobtam meg a matávot, 1,5 éve építik ki az adslt,de fejni a modemmel jobb volt,nem kapkodtak,most az upc letartolta a piacot,majd kapják a havi 3ezret osszák be azt
  • FrezeR
    #73
    nah remélem igaz is lesz amit irnak! legalább addig legyen valami normális árú korlátlan csomag, amig mindenhol nem lesz dsl
  • BaLeeX
    #72
    Kedvezményes modemes internetcsomagok: versenyfutás az idővel

    Idézetek:
    "A csomagok támogatásának megszüntetésére azért került sor, mert a konstrukció nem volt technológiasemleges, tehát torzította a versenyt a szélessávú technológiák rovására, valamint nem rászorultsági alapon lehetett hozzájutni, holott az Európai Unió a Római szerződésben lefektetett elvei szerint állami támogatás csak rászorultság esetén adható."

    Ezeknek a barmoknak még mindig nem esett le, hogy nem azért nem vált a közel 100 000 modemes szélessávra mert nem akar, hanem mert lehetősége sincs rá??
    Beszarok, hogy arra nem tudnak rájönni, hogy úgy ösztönözzék a cégeket a szélessáv kiépítésére, hogy ahol nincs lehetőség rá ott muszály legyen arányosan olcsóbban adni a kapcsolt volnai elérést ahol meg van lehetőség váltásra ott meg esetleg adjanak kedvezményeket az átállásra!?
    Mert az összes szolgáltató nagy f*sz és majd hülye lesz 5000 fő alatti településeken kiépíteni akár az ADSL-t ha még minden városban sincs szélessávú net és ott csak nagyobb az igény rá...

    "A modemes felhasználók számára jó hír, hogy az elektronikus hírközlési törvény értelmében a jelentős piaci erővel rendelkező szolgáltatóknak kötelező lesz nem csak percdíjas, hanem átalánydíjas hozzáféréscsomagokat is kialakítaniuk. Noha Esztó nem kívánt konkrét árat mondani, a tervek szerint ezeknek a csomagoknak a havidíja a korábbi, népszerű Mindenkinek csomag árára fog emlékeztetni, s nem csak a délutáni, éjszakai időben lehet majd internetezni, hanem az átalánydíjas időszak korlátlansága révén bármikor -- akár napközben is."

    Ez viszont egy jó hír, mivel ha megint lesz átalánydíj akkor majdnem mindenki át fog térni rá és a vonalaik annyira le lesznek terhelve állandóan, hogy kénytelenek lesznek fejleszteni mindenfelé. Most majd visszaüt a sok ISDN behúzás a matávnak is, mert ott a két vonal, átalánydíjnál az egyiken egész nap a neten lehet a gép az senkit sem fog zavarni.
  • PResident Evil
    #71
    micsoda... 128as volt a fájl csak 2:11 perces volt a szám :P
  • Alien
    #70
    Akinek nem számitan a sebesség, illetve ADSL kiépitése nem lehetséges, az biztos szeretné, de én tutira nem mondanám le az adsl-t egy ilyen csomag miatt, és úgy gondolom akinek már van szélessávú nete az a 95%-a szerintem biztos, hogy nem mondaná le.
  • O0D:
    #69
    és hány kilobittel volt tömörítve az mp3?
    1-2 ? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • PResident Evil
    #68
    nincs szolgáltató... de sok szokott lenni :D
  • FtranX
    #67
    milyen szolgáltatónál vagy? nem szokott soklenni a telefonszánla?
  • PResident Evil
    #66
    khm... modemem van !!! :D
  • cSuwwi
    #65
    ha a webszerveren sima mp3 kiterjesztéssel van fenn az zene, akkor meghallgathatod onnan is, anélkül hogy letöltöd. Ez nem netrádió. És lazán bele lehet tekerni. Régebben így néztem meg, hogy elég jók-e a leszedni kívánt zenék :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #64
    de a megabites netekkel igen ;]
  • PResident Evil
    #63
    de a p2p hálózat nem :DDD
  • davos80
    #62
    Erről szól a webrádió...
  • PResident Evil
    #61
    kicsit hülyén fejeztem ki magam :D tehát a letöltési idő kevesebb volt mint a szám ideje :D
  • Prank
    #60
    oké, te nyertél:)
  • PResident Evil
    #59
    zenével volt már úgy hogy hallgattam és mire lejött meghallgattam :)
  • Prank
    #58
    én azt várom, hogy miközben töltöm a programot már elkezdem installálni, sőt elkezdem használni:)
  • blackgamer
    #57
    sokan nem játszanak neten, csak lóganak rajta, chat, böngészés
    azoknak elég a 56 K modem

    akik meg játszanak/miegymás azoknak (mint nekem): ISDN
    gyorsabb a feltöltésem mint sok ADSL-nek (10,4 KB/sec)

    szó csak azért dobtam be a -1000 Ft-os dolgot

    én már azt várom, amikor majd DivX minőségben nézzük a filmeket valós időben :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #56
    eszednél vagy? :DDD

    modemmel az a baj hogy a PINGek is szarok meg packet loss is lehet .. .szal ott komolyan bajok vannak
  • PResident Evil
    #55
    simán :)
  • blackgamer
    #54
    szerintem legyen modemmel is korlátlan
    és legyen 1000 Ft-al olcsóbb mint az ADSL

    szerintetek ekkor hányan mondanának le az ADSL-ről?
    visszaszorulna a ADSL tábor?
  • [HUN]PAStheLoD
    #53
    most 0,5 ft ? vagy mennyi ... 0-7 ig ..asszem persze erre jön még a net szolg tarifája
  • PResident Evil
    #52
    alap
  • FtranX
    #51
    siman megtehetnek, hogy ejszaka ingyenes lenne az internetes hivas.
  • PResident Evil
    #50
    én még most is :D
  • EOX
    #49
    Az axelero fórumában kérdezősködtem, és ezt írták vissza: "kellene egy telko, aki vagy saját szántából vagy törvényileg kötelezetten ad flat telefon díjat internetes behívás esetén. Na, hát ilyen nincs ma még (de lásd lejjebb). Szívjóságból nem is lesz ilyen ajánlatuk, üzleti alapon nehezen tudom megítélni, hogy ez mennyire nem érné meg nekik, de valszeg nem a világ bomba üzlete, különben már megcsinálták volna. A törvényben benne van a flat modell kötelessége, azaz a telkók kell, hogy flat díjon ajánljanak ki internet célú hívásokat - gondolom egy jó pár hónapig ezen még eldolgoznak, aztán majd meglátjuk mi jön ki belőle, működhet-e valóban itthon ez a modell."
  • FrezeR
    #48
    nekem is sz*r isdn-em van és énis örülnék neki ha lenne egy korltlan csomag legalább addig amig mindenhol el nem terjed az adsl vagy a kábel. igy viszont az ember gatyája is rámegy ha normálisan akar netezni, meg letölteni. Mert ugye fizessem a percdijjat meg még vegyek jó drágán egy 40 vagy 100 órás csomago, aminek az ára közelit az adsl havidijhoz. Nem igaz, hogy ezen nem lehet javitani. Más kérdés, hogy nem is akarnak.
  • Tikal #47
    ha lejár a 2év lemondod... csinálsz egy ujat :)
  • Sherad
    #46
    Nekem mar reg lejart a 2 evem es nem valtozott az 12900-at fizetek meg mindig ( cirka egy eve lejart mar a huseg baromsag )
  • Tuvok #45
    Régebben 2 évig volt modemem, és jókat CS-ztem vele. Most egy ismerősömnek van, és sokszor nem látom Messengeren amit ír...
  • rezsofiz
    #44
    Nekem (Axelero) ADSL-em van.
  • Alien
    #43
    Én először Matávnettel kezdtem(ugye akkor még nem axelero volt a neve)20 órás csomaggal. Majd Freestart lett, és hozzá mindenkinek csomag. Emlékeztek még? havi 4000 ft és hétköznaponként 18:00-tól , hétvégenként pedig 15:00-tól annyit maradhattál amennyit akartál, mert ott nem számlázott:) (ez persze telefonbeszélgetésekre is vonatkozott) Emlékszem, nagyon vártam mindig ezeket az időpontokat:)) Aztán volt egy időszak, hogy épp a mindenkinek csomag miatt rengetegen asználták a Freestartot, akkor ők bevezették az óránkénti bontást. Nem volt vmi kellemes...utána megszüntették a mindenkinek csomagot, így simán maradt a freestart, de az nem volt az igazi, állandóan figyelni, hogy most mennyit vagyok fenn...mennyi lesz a telefonszámla... Utána jött a váltás, ugyis lehet fogalmazni a megválás, a neve ADSL. Axelero-nál vagyok már jó néhány hónapja, és én nagyon megvagyok elégedve vele eddig (lekopogom):))
  • FtranX
    #42
    2000 szeptember és 2001 juliusa között én is ISDN-nel nyomultam és bizony voltak szörnyű telefonszámlák (nem volt 150-es kedvezmény). modemes net szar lassú és drága! A neten úgy nézegettem az oldalakat, hogy betárcsáztam, lementettem egy csomó oldalt és utána olvastam.
    A matávtól szemétség volt megszűntetni az este 6-tól reggel6-ig kedvezményt!
  • PResident Evil
    #41
    te is reszkess ! :D
  • LittleL
    #40
    Nekünk kábeltévén megy az internet
    Egész jó a sebessége.

    Korlátlanul mehet ha akarom, egész hónapban nem kell kikapcsolni.
    Azért az gáz, ha figyelni kell az időt.
  • janos666 #39
    Hát egy 1GB-s kábelnet is több a modemnél és az fix 5-6000 körül van!
  • cSuwwi
    #38
    mert sokallják a szélessávú árát. ha lejár a 2év, és megszűnik az az 5000Ft kedvezmény a havidíjból az axeleros dsl-nél, így 12990 helyett 16990 lesz az 512-es net. Ez az ár már nem tetszik annyira... :(
  • janos666 #37
    Modemes net: a legdrágább és leglassabb. De még is sokan nyomják...
  • O0D:
    #36
    egyetértek...
    a másik meg hogy az éjszakai számlázás is éjféltől kezdődik, így ha le akarok vmi komolyabbat szedni akkor sux másnap. régen a 22 h tól még nem is volt rossz.. abba a 2 órába sokminden belefér (ne)..