131
Formatálás, particionálás
  • Evin
    #131
    Ez nem tartozik témához!
    Most is, ahogy mindig a megfelelő topikban már kaptál rá választ!
  • hwarang
    #130
    Sziasztok , de cd-rom rol szeretnék bootolni , de cd rom van beállitva bootolásra ugye hogy telepitsem a windowst de

    Pri master Disk HDD SMART Capability ....disabled


    veryfying DMI Pool Data ....

    Boot from Cd:
    Boot from cd:

    hiányzó BOOTMGR
    eljrásáinditás ctr alt delete



    De én csak ugy windowst szeretnék telepiteni rá , de most akkor hogy legyen vagy mi a helyzet ????

    kérlek irjatok :)
  • Evin
    #129
    Ha formatálás előtt elmásolod, akkor igen.
  • frno
    #128
    Helló lenne egy olyan kérdésem hogy van 1 terrás külső winchwsterem fat 32 patricióval ,de szeretném NTFS re átállíttatni úgy hogy a rajtalévő adatok ne vesszenek el. Lehetséges ez ??? Válaszokat előre is köszönöm..
  • Ironmask
    #127
    Segítséget szeretnék kérni valakitől!Úgy jártam,hogy szombaton bekapcsoltam a gépem,és egy Boot képernyő fogadott be sem tudtam lépni a win7-be,se pedig az Xp-be.Újra telepítettem a 7-et,de viszont a partíció eltűnt,csak egy merevlemez-t lát a gépem,pedig kettő van benne.Lehet,hogy az újratelepítésnél elcsesztem a partíciót??Valaki segítsen már,hogyan lehet visszahozni!!!
  • Evin
    #126
    Hozd létre az 50-est, majd amit még akarsz, és mielőtt tovább lépsz, az 50-es legyen kijelölve. Szerintem.
  • demetan
    #125
    Hello!

    Lenne egy olyan kérdésem, hogy win7 telepítésénél hogy lehet kettévágni ugy hogy az egyiken legyen a win7 (kb 50gb) és a többi meg külön (összesen 420gb kb.).
    Amikor telepítettem, és megosztottam a meghajtókat..mindíg a nagyobbra rakta a windowst, és a kisebbet vagy fel se használta v ugye egy "D" meghajó lett belőle..ha pedig mint a vista telepítőjénél csak 50gb kijelöltem, a többit telepítés után fel se ismerte...
    Tud vki segíteni a fenti problémán?

    Előre is köszi
  • Evin
    #124
    Szerintem így érdemes:
    rendszernek - Primary
    másik kettőnek - Extended-en belül

    De a Win7 létre fog hozni még 1 200Mb-os Boot partíciót magának.
    Win7-hez kb 40GB hely elég, de attól is függ te mit akarsz még oda telepíteni.
  • Since
    #123
    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeeket kérni aprtíciónálással kapcsolatban...Van egy vinyóm amin 2 partíció van rajta. Egyiken fut egy WIN 7, másikon egy XP. Ezt a vinyót majd egyesíteni akarom, és nem kell rá oprendszer ez még menne is. :-)
    Vettem egy 1TB vinyót és ezt három partícióra szeretném szétszedni. Egyiken lenne az oprendszer, másikon a progik, harmadikon meg a mentések filmek, zenék stb.
    Letöltöttem egy Partition Magic nevezetű programot amivel ezt windowson belül megtudnám csinálni, ugyanis a másik vinyón megy az oprendszer így tudok fajtalankodni a másik vinyóval :-)
    Hogyan érdemes létrehozni a partíciókat? Minden érdekel. Logical vagy Primary, hány gigásat érdemes pl OP-nak stb. Mindent írjatok le srészletesen légyszi. Köszönöm a válaszokat!
  • gergely1991
    #122
    Vagy inkább a megjegyzés,leírás szakasza mely a bootolásnál nem vesz figyelembe..
  • gergely1991
    #121
    Akkor az lesz az, amúgy ott az elején nem egy ;-nek kellene lennie?:S
    pl.:
    ;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
    Ez csak egy különítmény melynek segítségével nem avatkozik bele szerintem ezt a részt törölheted ha idegesít..
  • sona
    #120
    Mindkét helyen ugyanaz jön ki mint a 114-es hozzászolásomba beraktam.
  • gergely1991
    #119
    Címsorba beírod C:\Boot.ini megnyitja jegyzettömbbel ha nem akkor kiválasztod melyik program kezelje/szerkessze...
  • gergely1991
    #118
    Sajátgép tulajdonságok>Speciális fül>Indítás helyreállítás nál beállítások majd kattints a szerkesztés gombra
  • Evin
    #117
    Ott kell lennie a C:\ gyökerében. Elvileg az XP-nél, de ha nincs, akkor talán a W7-nél.
    Ha sehol sincs, akkor passz.

    De ha átnevezed az Xp-s bak fájlt ini-re, szerintem minden vissza fog állni, és csak az Xp indítható el majd.
  • sona
    #116
    Mégis hol keressem?
  • Evin
    #115
    Pedig lennie kell, különben miből és miért lenne bak/backup? :)
  • sona
    #114
    Csak a boot.bak fájlt találtam:

    Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
    ;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
    ;
    [boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT
  • Evin
    #113
    Ha minden igaz, nálad az XP "kezeli" a boot-ot. Tehát az Xp partícióján van egy boot.ini fájl, lehet, hogy rejtett. Sima szövegszerkesztővel megnyitod, és ebben módosíthatod a sorrendet is és utólag kitörölheted a W7-es indítást.
    Amelyik sorban szerepel a Windows7 név, azt lehet törölni, ha már nincs W7 fent.
    De bármit is írsz bele, legyen biztonsági mentésed!
    (Elméletileg van nálad egy boot.bak vagy boot.ini.bak fájl, ami a boot.ini biztonsági mentése. Ha azt átnevezed boot.ini-re, akkor minden visszaáll a W7 előtti indulási állapotra.)
  • sona
    #112
    Működik jól,a boot menü is,a win 7-nél be lehet állítani a sorrendet.A kérdés már csak az,ha netán törölném a win7-et,mi lesz a boot menüvel?Eltünik, és automatikusan az xp indul,vagy marad és az utoljára beállított op rendszer indul?Mert ugye a win7 eltünése után nem tudom állítani többé a boot menüt.
  • Evin
    #111
    Szerintem nem lehet. De majd a Win7 telepítője intézi amit kell. Majdcsak van olyan intelligens.
    De szerintem az Xp marad az aktív, és ott lesz a boot menü, és akkor nem számít.
  • sona
    #110
    Megfeleztem,probléma nélkül.Csak azt nem tudom,hogy a létrehozott particiót aktivvá kell tenni,hogy a Win7 tudjon indulni(majd ha feltelepítem),vagy hagyjam igy? Egy merevlemezen lehet két vagy több aktív partició?
  • sona
    #109
    Igaz:)
    Köszi!
  • Evin
    #108
    Ha megfelezed, akkor is a mostani végéből csapod le. :)
    Gondolom tud, de minek azzal szenvedni, ha a Win7 alapból csinál? De te tudod, ahogy tetszik. Szerintem mind2 járható út.
  • sona
    #107
    Perfectdisk tartja rendben a merevlemezt.Miért kell a végéböl lecsapni,nem lehet felezni?153GB szabad hely van.(250-ből)
    Úgy olvastam a Paragonban is van valami boot meneger,ez nem jó?
    Élesben szeretném kipróbálni,ismerkedni a win7-tel,virtuális gépben nem az igazi.Biztonságképpen meghagynám az XP-t a másik particion,egyenlőre.
  • Evin
    #106
    Ilyen esetben töredezettség-mentesíteni kell, hogy minden adat egy helyen legyen. Utána pl Paragon-nal lecsapsz valamennyit a partíció végéről, legalább 10-20GB kell W7-nek. Leformázhatod NTFS-re. Win7 telepítésénél pedig azt adod meg. Vistából kiindulva, szerintem csináld boot menüt.
    DE, így fennáll az adatvesztés lehetősége is. Meg szerintem kár Xp-vel szenvedni, ha W7-re akarsz váltani.
  • sona
    #105
    Sziasztok!
    Működö rendszerlemezt lehet particionálni?Egyben van az egész 250 GB,XP pro fut rajta.Megfelezném,és a Win 7-et raknám fel a másik particiora.
    Nem fog sérülni az XP? A Win 7 megcsinálja a duál boot-ot? Be tudom majd állítani melyik rendszer induljon? Paragon jó?
    Köszi
  • Bueno nacho
    #104
    Köszönöm a segítséget!
  • Evin
    #103
    Azért, mert annyi felé darabolod, ahány felé szeretnéd vagy akarod. Totál lényegtelen. Ami talán ajánlott, hogy a C-n kívül, amire a rendszer megy, legyen legalább még 1 partíció, hogy hiba esetén ne vesszen el minden.
    Ha a c-re nem sok mindent szánsz, 40GB elég. Ha mindent oda akarsz telepíteni, szerintem 60-10GB elég lesz.
  • Bueno nacho
    #102
    Sziasztok!

    Új gép vásárlása előtt állok, és a következő kérdésem lenne:
    Egy 500GB-os vinyót érdemes-e particionálni, és ha igen, hogyan?
    A gépet játékra szeretném használni Win7 alatt. A leendő konfig:

    Processzor: AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition
    Alaplap: MSI 770-C45
    VGA: SAPPHIRE HD5770 1GB DDR5 HDMI DP FULL PCIE
    HDD: SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ
    Memória: KINGSTON 2048Mb DDR3 1333Mhz (+2Gb húsvétra)

    Elég tanácstalan vagyok, ahány embert megkérdeztem, annyi féle választ kaptam. Előre is köszönöm a segítséget!
  • Evin
    #101
    Én ha ilyenre szorultam, mindig elmásoltam az egész vinyó tartalmát. Sosem lehet elég elővigyázatos az ember.
  • gyűjtő
    #100
    Szervusz Evin!
    Köszönöm a választ. Azt a verziót is jónak tartom, hogy a D partíció csökkentésével növelem a C területét, mert a D szabad területe is csökkenthető. Még meggondolom a dolgot, mert érzem, hogy némi kockázat van a területekkel való sakkozásban.
  • Evin
    #99
    Bármelyik particionáló megteszi, pl Paragon Partition Manager.
    De ha a 3 partíció elnevezése logikus, akkor ez a sorrend is a vinyón. És partíciót, csak a mellette lévő elvonásával tudsz csökkenteni. Tudtommal. Tehát ha a C-t növeled, csak a D-ből tudsz elvenni. Én nem kockáztatnám meg a helyedben, hogy elveszel az E-ből, azt hozzáadod a D-hez, majd azt a C-hez.
    Biztonságosabb lenne, ha meg tudod oldani, hogy mindent elraksz a vinyóról, és újraparticionálod az egészet.
    Azt most nem tudom, hogy rendszerpartícióhoz, C, hozzá tudsz-e nyúlni úgy, hogy rajta van a rendszer.
  • gyűjtő
    #98
    Szervusztok!
    A merevlemezemen 3 partíció van: C;D;E. A C patíción van az XP és a rendszerhez szorosabban kapcsolódó programok (driverek, vírusirtó, MS Office), a D partíción vannak a felhasználói programok, az E partíción pedig munkaanyagok.
    A C partíciót szeretném megnövelni az E partíció rovására.
    Megoldható, hogy a 3 patíció meghagyásával csökkentem az E partíció méretét és a felszabadított területet a C partícióhoz csatolom?
    Ha igen, melyik programot ajánljátok?
  • madMate
    #97
    köszi aa választ, végülis egy másik telepítő cd-vel összejött a dolog simán. :)
  • Evin
    #96
    1.Rakj el mindent a partícióról, ami kellhet.
    2.Winxp cd be, boot, és telepítés előtt formázd az partíciót

    Mert ha jól értem úgy akarod formázni a C-t, amin 2 XP van, hogy az egyikben benne vagy. Úgy persze, hogy nem engedi. De ha formázod, mind2 elveszik!
  • madMate
    #95
    Hello!

    egy (számomra) elég érdekes problémával találtam magam szemben.
    egy partíción két oprendszerem van (mindkettő win xp sp2) ebből az egyik sérült, el sem lehet indítani. A gond az, hogy teljes formatálást akarok de nem engedi. Ha cmd -> format c:-t csinálok kiírja hogy egy kötetfájl sérült le kell választani. megkérdezi hogy leválasztja? nyomom neki hogy igen de nem lehetséges mert a kötet használatban van. Win telepítő cd-ről sem tudok formatálni, ha partíció törlésére megyek kb ugyanezt írja ki hogy használatban van a kötetfájl...

    most nem vagyok a gépem közelében, ha szükséges később leírom a pontos hibaüzeneteket, tulajdonképpen az érdekelne létezik-e valamilyen alternatíva a teljes formatálásra ezeken kívül. vinyót nem nagyon akarom kidobni :) HELP ME PROz! Ty!
  • Evin
    #94
    Ilyenekhez nem nagyon szoktak magyar nyelvet készíteni.
  • Fillmore Dude
    #93
    Van magyar változata a Paragon Partition Manager 10-nek?

    (privibe légyszi ha van webcím is) köszi
  • Fillmore Dude
    #92
    Köszönöm szépen!