146
5.1-es hangrendszer, vagy hifi?
  • RelakS
    #66
    A Genius 5.1 Home Theateremmel meg olyan dübörgést tudok csinálni, hogy már nekem is kellemetlen, pedig szeretem a testes mély hangot :D
    (pl ut2k4-ben, mikor a tankból lövöldözök, akkor lobog a gatyám :D Kár, hogy csak a 200Hz alatti hangok átirányításával lehetett megoldani :( )
  • RelakS
    #65
    Igen!

    5 hangszóró, de pont egy nincs benne rendes :D (Jó, tudom, hogy 6 db van benne)
  • Laalee
    #64
    13K és 5.1? szerinted ez jót sejtet? :D
  • Buba007
    #63
    Hogy lehet az, hogy a Genius SW-5.1 Value csak 13.000 Ft? A 4.1-es Genius 17.000Ft! Lehet, hogy a Genius SW-5.1 Value egy kalap szar??
  • SoDI---
    #62
    áááááááá
    nem ide
    bocs............
  • SoDI---
    #61
    Gyönyörű textúrahiba itten

    Biztos izgi így játszani, de én inkább maradok a hibátlan, élvezhető képnél :)
  • RelakSfromhome
    #60
    Meeegaaan

    [teccik nekije]
  • RelakS
    #59
    geheh :D
    Megvan a cucc, de 23 kilót nemigen fogok a héven hazavinni :D

    Majd vasárnap visszatérünk a témára :-7
  • RelakS
    #58
    oks
  • Laalee
    #57
    majd tájékoztass mennyire nyerte el tetszésed
  • RelakS
    #56
    Naszal, úgy néz ki, holnapra lesz egy ilyen 5.1-es cuccom, Genius HT :)
  • RelakSfromhome
    #55
    Távirányító érdektelen...
  • antijedi
    #54
    nekem is iylen van nekem nagyon bejön, távirányitot meg mire használnám pc-nél? :P
  • Laalee
    #53
    az viszont übergagyi :D

    van rajta volume +- meg power off, mute :D
  • Laalee
    #52
    a távirányitóját kivéve semmi negativumot nem tudok rá mondani
  • RelakS
    #51
    Szal ez naon jó egy pc-hez? Mert akkor lehet, begyűjtök rája
  • asysoft
    #50
    Szerintem próbáld meg újratelepíteni a drivert. Audigy-t anno átállítottam upgrade után 5.1-re, és nem ment a center... Driver reinstall, és voilá:D
  • RelakSfromhome
    #49
    Az SB-live-nál külön be lehet állítani, hogyaszongya fülesed van, sztereo, 4 dobozos, vagy 5.1-es rendszered
  • leonaprofi
    #48
    Tud valaki abban,segiteni,hogy miért nem szól 5.1-ben a gépem??????????????Pedig a hangkártyám és a hangfalam is 5.1-es!!!!!!!!!!!!Valaki segitsen,mert már régóta vesződök vele!!!!
  • Gerry
    #47
    Most megfogtál, már nem emléxem, hogy milyen memók mentek bele, (lassan 10 éve hogy utoljára használtam azt a kártyát) de akkora volt a kártya, hogy alíg fért be a házba, és szép piros nyákja volt... Jó kis cucc volt, az tény, annó odapörkölt az Creative SB-knek rendesen! Én nem is az ISA, inkább a Gravis cég kihalását sajnálom.
  • Laalee
    #46
    igazábol ezért az egy kártyáért sajnáltam az isa kihalását
  • Laalee
    #45
    ha 8 bit es simm modulokat kellett a hátuljára rakni akkor pnp ed volt. :D

    a többi gus mind gf1 chipes
  • Gerry
    #44
    Én AMD-re emléxem, de lehet, hogy nekem akkor már nem az első szériás GUS-om volt.
  • Laalee
    #43
    amugy a sima gravison ics gf1 chip volt :D
  • Gerry
    #42
    Ja, tudom, mondjuk én sosem használtam digitalizálásra, vagy zeneszerkesztésre, csupán mezei zajkeltésre!
  • Laalee
    #41
    nekem is van benne 2.5 mega ram :D

    a classic nagy hibája a 8bit es digitalizálás volt, meg az hogy 512kb os memorybank ja volt, igy annál nagyobb wav fájlokat nem tudott lejátszani zeneszerkesztőkkel. fasttracker :D akkoriban az volt a penge :D
  • Gerry
    #40
    Én már nem tudnám használni, mert egyik gépemben sincsen ISA, ráadásul nekem nem is volt PnP...
  • Gerry
    #39
    A Classic-on is AMD chip volt, csak nem volt pnp támogatása. Egyébként egyértelmű, hogy jobb volt a pnp windows-hoz, mivel újabb volt, nomeg a nevében is benne van, hogy plágendpléj! Amúgy az enyémen asszem bővítve volt a memória is, 1MB volt rajta! (Még jó, hogy semmire sem használtam...)
  • Laalee
    #38
    a pnp jobb volt AMD chip volt a hangkeltő :D
    még ma is használom a kisebbik gépemben
  • Gerry
    #37
    Nekem is volt jó öreg Gravis Ultrasound Classic-om, szép piros nyákon, mint a mai Radeon-ok! Szép hangja volt annó a DOS-os időkben!
  • Laalee
    #36
    ezek a 2*5 centis műanyag dobozkák, walkman "hangfalak" ilyenek, a komolyabbakban van már "erősítő" is :D ezt még elhiszem hogy meghajtja a sima line out is. amugy a régi gus pnp ben volt 2*5w os erősítő
  • Gerry
    #35
    Jaja, az max handobozka, ráadásul nem nagyon láttam eddig olyan hangfalat, aminek mezei jack dugója volt, és be lehetett dugni a hangkártya kimenetébe.
  • Laalee
    #34
    nem nevezném hangfalnak azt amit egy hangkártya meg bir szólaltatni :D
  • efter
    #33
    én már jártam ugy régen hogy direktbe rákötöttem a hangkártyára a hangfalat(erősitő nélkül),ment is egy darabig,sőt egész jól szólt,de aztán idővel elkezted furcsa hangokat kiadni a cucc,oszt megijedtem hogy kezdi tönkrevágni! gyorsan lekötöttem,és beiktattam egy erősitőt a kettő közé,s lám abbahagyta afurcsa hangok szolgáltatását!
  • Gerry
    #32
    Semmit sem számít, hogy hány W RMS, mivel a hangfal már eleve beépített erősítővel jön, tehát nem a hangkártya "hajtja" meg. Vagy nincs hozzá erősítő? Mert akkor külön kell venni, de a lényeg, hogy egyetlen hálókártya sem tartalmaz manapság erősítőt, tehát Audigy ide. Live! oda, mindenképpen olyan hangfal kell, amihez van erősítő, vagy beépített vagy különálló... A hangkártya nem tud amiatt tönkremenni, hogy nagy hangfalakat kötsz rá, max nem szólal meg, de tuti hogy erősítős az a hangfalszett, manapság már a legkisebb vackokban is van valami erősítő, és ezért kell hozzá külső táp.
  • AMD Norbee
    #31
    de mégis jol fogy szolni?? Nem fogja tönkre ba**ni a hangkarimat?? mert ez a hangfal már 280w RMS-es
  • Laalee
    #30
    ha tetszik és megéri neked, vedd meg! olyan gondod tuti nem lesz hogy nem szólal meg a kártyáddal.
  • AMD Norbee
    #29
    akkor megvehetem??? vagy ha ilyen hangfalat akarok venni akkor kell vennem egy másik hangkártyát???
  • Laalee
    #28
    igyvan a hangkarid nem birja el ezeket a hangfalakat, ezért van beépítve minden pc-s 5.1 be erösítő :D
  • AMD Norbee
    #27
    Sziasztok!!!

    Én most akarok venni egy uj hangfalrendszert mert már nagyon kéne!!
    Namármost én ki is néztem magamnak egy Logitech Z-5300-at nagyon
    jol néz ki meg sokat is tud meg az ára is borsós de mind1, de itt
    kezdődik a probléma hogy nekem van egy Creative SB-LIVE 5.1
    hangkarim, és nekem azt mondták hogy a hangkarim nem bírja el ez a
    nagy teljesítményű hangfalszettet.
    Akkor mondjátok meg hogy ez tényleg így van??????
    Ha akarok venni egy ilyen hangfalat akkor kell vennem min. egy
    Creative SB-AUDIGY2-öt?