146
5.1-es hangrendszer, vagy hifi?
  • ALCATELGOD
    #106
    Ha lenne pénzem akkor 51-rendszert vennék a gépemhez, de így csak AUX-on van egy HIFI meg egy Erősítős+SUBWOOFER, így is garantált a zenei telljesítmény :-))
  • steweee
    #105
    vettem egy speedlink medusa 5.1-es fülhallgatót, de erősítő nélkül, mert így 11.500 helyett csak 6500 volt. mivel nekem elég 4.0-ban is a dolog, és így akartam spórolni. de nem biztos hogy jól tettem, mivel most még egyenlőre nem is tudtam beüzemelni, mert csak a mikrofonjához van normál 3.5mm-es jack kimenet, a zenei része egy "9 pin-es dugasz" ha jól emléxem a leírásra. kérdésem az lenne, hogy lehet e hozzá kapni átalakítót, és ha abból a már jack-kimenetté alakítottból egy elosztóval két kimenetet csinálok, és rákötöm a font és rear speaker outra, akkor a fülhallgatóban is kvadrofonként fog e szólni?
  • Johnyy
    #104
    érdekes a 2 kimenetem mostmár adjaa hangot de az egyik csak 1 hangfara tud basszust adni így most megy a 4 plusz a sub meg még a centrálból is jön a basszus!!!
  • Johnyy
    #103
    sougmax digital audio system
  • Laalee
    #102
    hát ha megmondod milyen chip van a hangkártyán lehet többre mennénk :D
    de az majdnem biztos hogy a vezérlőpultból nem állítod be a hangkártya io csatlakozóit.
  • Johnyy
    #101
    nekem most az van hogy vagy megy a 2 oldali meg a 2 hátsó meg a sub, vagy a 2 hátsót lecserélem a centralra,, de azt hogy mindegyik menjen az nem okil,, a drivernek van valami külön progija, vagy a vezérlőpult hangok...??
  • Laalee
    #100
    driverben nem állítható hogy a miki és line in kimenet legyen? hátsó és center/sub. nekem az alaplapi hangkártyával ez igy müxik.
  • Johnyy
    #99
    optik nincs!! az egyiket már bevette a centrál kimenetének éss ot a szinek is paszolnak de2 hátsó fekete csatlakozós
  • nemcsakfeel
    #98
    egy kimenet (( jack ))? akkor hogy lenne már 5.1 es cucc?
    ha ráirták a cuccra hogy 5.1 akkor általában úgy érheted el, hogy a mikrofon és a line-in-t át lehet kapcsolni kimenet módba, így azok hajtják meg a többi csatornát.

    Esetleg koaxális kimenete van? Optikai ?
  • Anee
    #97
    hát akkor nem fog térhatásban szólni..........de egy jack átalakító kb 200Ft vegyél 1-2t belőle és akkor annyi jack lesz neked amennyi kell...de akkor lesz egy sztereo rendszered 5.1-es hangfalon.....értelme..nemsok
  • Johnyy
    #96
    szal az a gáz hogy külön kelene bedugni a hangkártyába a 2 szélsőt a 2 hátsót meg a centrált,, és csak egy kimenet van a hangkártyámon:(:(:(
    MIt lehet ennek csinálllni????
  • Johnyy
    #95
    nem vecek semit!!! mitlehet enek csinálni,, te mit csináltál ha ismerős????
  • CoolStuff
    #94
    ismerős, vegyé audigy 2-t!:P
  • Johnyy
    #93
    plíízzz help!!!!!!!!!!!!!!4
  • Johnyy
    #92
    hale! figy az a helyezet hogy van egy 5.1 em de nem szól csak a sub meg 2 oldali satelit és a közép meg a 2 hátul nem nyefereg,, ez miért van??????????
  • Anee
    #91
    Elvileg menne vele. bár kihajtani nem fogod tudni mert Ozaki erősítője nem 100W-re van lőve....bár szerintem egy 10-20nm-es szobába 10-20W zenei teljesítmény bőven elég


    Jah amúgy 4 ruppóért csak a hangsugárzót veszed vay ládával?árából itélve láda nélkül úgyhogy egy ládát mindenképp szerválj majd hozzá, úgy ér egyátalán valamit
  • PLackó
    #90
    UP!lenne egy kérdésem:ozaki B5 5.1-em van.Venni akarok a SAL ból egy 25 centis 100Watt -os mályhangszórót (3990 ft.)
    Ha ezt rákötném a sub-ra a center hangszóró helyére (20W) akkor rendesen,szépen tudna szólni,és nem lenne semmi baja?persze vennék hangváltót is.
  • Anee
    #89
    recsegés általában túlvezérlés miatt van, vagy mert a jack a hangkariba nincs rendesen bedugva vagy egyszerűen szar a csatlakozója.
    Ha túl van vezérelve akkor vedd lejebb a mély teljesítményét, vagy winfosos equalizerben beállítottál valami értelmetlen tüccögős Ultra-Bass beállítást
    A második esetet kb kilőhetjük mert már irtad hogy összekötötted meg szétszedted többször...
    A harmadik variánst pedig úgy tudod tesztelni, hogy a hangcuccot rákötöd dvd lejátszóra vagy hifire -bár nemtom a subwoffernek külön csatlakozója van?-Na mind1 valamire mindenképp próbáld meg rákötni, ha ratyli akkor go visszavinni
    Amúgy szubjektív de SB Live helyett már sokkal jobb kártyák vannak nem sokkal drágábban-Audigy 1-2-

  • AMD Norbee
    #88
    szervusztok én vagyok már megint!!!
    Szóval az lenne a problémám hogy vettem 5 napja egy JAZZ J9941 típusú 5.1-es hangfalrendszert+Creative SB-LIVE 5.1-et. Felinstallálom a drivert meg mindent és felismeri hogy 5.1 meg minden, de a mélynyomó annyira recseg mint az állat!!
    Már vagy 10* szétszedtem és összeraktam de ugyan az a probléma----> recseg!
    Ha valaki tud PLS segítsen !!!
  • AMD Norbee
    #87
    Na valaki irjon már!!!!!!!!!!!
  • AMD Norbee
    #86
    Hangfalvásárlás elött állok és most nem tudom hogy max.40e-ért milyen hangfalat vegyek??
    Én egy JAZZ J9941-en gondolkozok mert elég kecsegtetö a 100W RMS.
    De ti PLS irjátok le hogy melyik lenne a jo vétel és mit gondoltok a JAZZ J9941-ról.
    Elöre is THX mindenkinek...
  • Laalee
    #85
    az árához képest szol jól :D azért tulzásokba ne essünk.
  • B@dsector
    #84
    Én most vettem egy Bowers&Wilkins 600-as sorozatot Yahama RX-V 1400 THX 7.1 receiverrel ill. Pioneer DVD565A-S DVD-el. 800.000.- Ft-ért marha jól szól, igazi home cinema:)
  • PLackó
    #83
    így néz ki.:
  • PLackó
    #82
    Ma vettem 5.1-es hangrendszert.Egyszerűen qrva jól szól!
    (Ozaki B5).120 Wattos.33990 Ft volt,de megérte.
  • Ramore
    #81
    Köszi az infót, jó neked! :)

    Én egy Btech típusú 5.1-es cumót fogok kapni hamarosan, ha jók az információim, nem egy drága darab, remélem nekem is minden hangszóró fog szólni sztereó jelnél is!

    http://www.btech.cc/modules.php?op=modload&name=postkart&file=index&req=itemview&IID=72&KID=20040320015624195.56.226.24
  • RelakSfromhome
    #80
    Most nyomatom a Red Alert 2 zenéjét Discmanről, és baze kurvajó hangja van

    Az ajtó mindjárt kiesik a basszustl, pedig a discmanen minimumra vettem :D
  • RelakSfromhome
    #79
    Kipróbáltam: Mindegyik hangszóró szól!
  • Ramore
    #78
    Akkor majd leírod, ha kipróbáltad?
  • RelakSfromhome
    #77
    Genius HT 5.1
  • Ramore
    #76
    Megköszönném, ha megosztanád a tapasztalt eredményt. Neked amúgy melyik típus van?
  • RelakSfromhome
    #75
    Passz. Én ki fogom a sajátomat próbálni sztereőra (videót, vagy discman-t rányomom), kiváncsi leszek az eredményre :)
  • Ramore
    #74
    Köszi!

    Tehát két szélső és a mélynyomó. Olcsó 5.1-es esetében esélytelen az összes hangszóró megszólalása sztereó jelnél, vagy előfordulhat azért? Mitől függhet ez?

  • RelakS
    #73
    Meg a mélynyomó
  • Ramore
    #72
    Ne haragudj, de amatőr vagyok ezen a téren, ezért kérdezek ilyeneket. :)

    Szóval, ha 2.1-ben szól, akkor csak két hangszóró szól?
  • Laalee
    #71
    szet töl függ, a legtöbb olcsó 5.1 sztereó jelet 2.1 ben szólaltat meg.
  • Ramore
    #70
    de alapesetben, amikor nem egy 5.1-es dvd-t nézek, akkor csak két hangszóró szól, vagy az összes, csak nem 5.1-esként?
  • Laalee
    #69
    szettöl függ, a hometheatre erősitője tudja a dolby prologic ot igy 2csatornás jelből is kitudja keverni az 5.1 et
  • Ramore
    #68
    Egy 5.1-es hangszóró szett hogyan szólhat egy dvd-re kötve, amin csak left-right hang van? Minden hangszóró szól, vagy csak kettő?
  • Buba007
    #67
    És a Logitech Z-640?? Az erős? Ha feltekerem akkor remegni fognak a csövek a szobámban?