57
Samsung?, Iiyama?, Viewsonic?, LG?
  • zord
    #57
    9 és fél évesen nyugdíjba ment a drága, utódja egy Dell Ultrasharp U2311H lett. Ámen.
  • zord
    #56
    Tulajdonképpen 9 éves és jó.
  • zord
    #55
    Namármost: egy Samsung SyncMaster 959NF lett a nyertes anno, amin még mindig látom a betűket és a színeket (ezt használom), bár tudom nem egy korszerű darab.
  • t0mmy #54
    sziasztok!

    valaki el tudná nekem mondani hogy mi a különbség ez "LG M1917A-BZ LCD TV 19" meg ez "LG M1917A 19" a monitor között?
  • Mikilaci
    #53
    Köszi, 1280*1024be vagyok és majd kicsit szét lesz vágva az asztal, de a színek akkor sem olyanok.... fényképek nem olyan szépek mint voltak
  • reaper4
    #52
    1280*1024 be kell raknod és próbáld meg szemmagasságba helyezni :) magasabb szék/fotel..
  • Mikilaci
    #51
    Sziasztok !

    Nemrég vettem egy LCD 19" Samsung 920n-t és azelőtt régi Philips 17-es volt. Az lenne a kerdésem, hogy milyen felbontás ajánlott a nagyobb monitorhoz, mert nekem olyan kicsik a betűk a 1280*1024en vagy csak szokatlan lenne ?

    Másik bajom, hogy kicsit magasan van a monitor a szememhez képest olyan max 30-40fokkal kell felnéznem és így más a kép és a monitort se lehet előre donteni. Ezek a monitoroknak szemmagasságban kell lenniük ?

    Ugy érzem, hogy pár perc után fáradni kezd a szemem... miert ? valaki profi a témában ?

    Köszi Laci
  • AbortRetry
    #50
    Sziasztok! Volt valakinek hasonló problémája? Samsung SM 957 mb-s monitorom van , most múlt 1 éves. Néha - főleg magas fény / kontrasztnál - magas sipoló hangot ad ki magából! Nagyobb tudású ismerősöm szerint a "nagyfesztrafó magasfrekvenciás hangon szól". Volt valakinek hasonló gondja ezzela modellel?
    Köszi
  • Zozo76
    #49
    Egyepkent az LG nem veletlenul irdette ugy a Flatront hogy:

    -sik kulsofelulet
    -sik belsofelulet
    -sik kepfelulet
  • Zozo76
    #48
    Kivul sik belul homoru. Olyan persze hogy volt.
  • Borg
    #47
    A samsungnak (és valszeg a többi gyártónak is) a múlt év végén, sőt már korábban is volt síkképcsöves monitora bőven... az hogy te nem találtál, csak a te problémád.
  • Zozo76
    #46
    Erdekes dolgokat irtok.

    Az elso monitorom egy Hercules Monochrome volt. Tenyleg tu eles kepe volt es a Flight Simulator 4.0 nagyon szep volt vele.

    A masodik monitorom egy 14"-os Tatung volt. A mai napig megvan mukodik csak a kep kozepen egy helyen be van egve. Pont ott ahol kikapcsolasna l marha eros fennyel tunik el az elektronsugar kozepen. Ja es neha osszeugrik a kep egy picit. De ment csont nelkul vagy 7 evet.

    A kovetkezo monitor a 17"-os Daewoo 710b lehetett asszem. Klassz volt egy evig birta mikoris az a szokasa lett hogy egy pattanas kozepedte eltunt a kep 1-2 masodpercre elosszor csak egyszer ketszer egy nap majd egyre gyakrabban. Akkor jott az eszembe a gondolat hogy mielott teljesen beszarik gyorsan becserelem egy masik monitorra. Megbeszeltem a bolttal ahol vettem hogy rafizettessel becserelik egy zsir uj LG 795 Flatron-ra. Persze a hibarol semmit sem szoltam nekik. Az utolso heten amig az uj monitorra vartam nem is mertem hasznalni ezt nehogy beszarjon teljesen. Utana az LG 765 Flatront hasznaltam harom evig ami most az ocsem gepenel teljesit jo szolgalatot. Asszem 4.3 eves es tokeletesen mukodik, szep a kepe aranylag egyenesek a szelek is szoval nagyon megerte. Mult ev vegen vettem magamnak egy LG F900B Flatront. Akkor meg vacilaltam a Samsung es a Philips kozott. A Philips az gyorsan kiesett. A Samsung meg azert mert ugyanugy nem volt sik kepcsove mint a Philips-nek. Tehat kivul sik de belul mar domboru az agyubol nezve. Es mit ad Isten ez az LG is szuperul mukodik azota. 100 Hz-en hasznalom 1024x768-ban illetve 1208x960 85Hz-en. Tenyleg van olyan monitor az LG kivul ami tenyleg sik es CRT?

    Egyepkent a Flatronra valo atalas elosszor baromi szar volt. Rohadtul idegesitett hogy a desktop sarkai vizualisan kozelebb vannak hozzam mint a kep kozepe. De miutan megszoktam baromi jo volt.
  • Magnificat
    #45
    ja bocs, siemens. Szóval szerinted megérné? Honnan derül ki, hogy sérülésmentes?
  • Laalee
    #44
    siemens nem samsung

    ha sérülésmentes megegyszer ennyit
  • Magnificat
    #43
    Szerintetek megéri egy 21"-os Samsung Nixdorf 4-5 éves monitor 35-ért? 1600-ban elvileg 85 Hz. Meddig húzná élettartamilag? Kb...
  • steweee
    #42
    nos, érdekes vita az iiyamakról.nekem két éve van meg, és nagyon elégedett vagyok vele.valóban nem lehet teljesen párhuzamos képszéleket beállítani, de ezt kiküszöbölendő hogy látszódjon, egy kicsit túlhúzom a képet a fekete csíkon(ami egyébként nagyon keskeny, a látható kép 18,5col)a színekkel és az élességgel nem volt gondom, nem vettem észre hogy rossz lenne.persze tegyük hozzá hogy szemüveges vagyok, +0.5 dioptriás polarizálós szemcsit használok gépezéshez.2 éve januárban vettem 90 ezerért, most egy barátomnak ajánlottam, ő 54.000 ért vette, de két hete emelték 50ről.nála is kifogástalanul működik.dicséri.a max felbontása 1920x1440 60hz-n, én mindent 1024x768-ban használok 85 hz-val.bár tudná ebben a 120hz-t is, 100nál és affelett láthatóan kissé homályosodik a betűk éle, picit homályosabb lesz, bár csak a feliratokon látszik.amit nyernék a réven, elmegy a vámon, úgyhogy jó a 85(régebben 100-on ment, de aztán észrevettem hogy jobb a 85) is
  • Borg
    #41
    Nekem egy 17"-os Mitsubishi Diamondtron van, ugyancsak 6 éves. Nem sok mindent tud, de működik tökéletesen meg. Meg van egy ADLAS 15", ugyanugy 6 eves, ugyanugy tökéletes. Pedig utóbbi egy nulla márka, mégis ugyanolyan jó.
  • [Jakuza]
    #40
    Ez igaz, de minnel igenyesebb a gyarto annal jobb minosegu termeket kapsz. Minnel nevesebb a gyarto annal kisebb a valoszinusege, hogy adott szerian belul nagyon sok rossz termeket fogjal ki. Persze ez nem jelenti azt , hogy ne lenne ilyen hibas termek barmelyik gyartonal.
    A masik fele valoban nem volt szo IIyamarol, hanem arrol, hogy ki milyet ajanl.
    En a te valaszodra irtam, hogy en inkabb azt ajanlanam.
    Amugy itt van egy masik monitor elottem ami egy 6 eves Mitsubishi Diamondtron 19" ami 1920x1440@73 Hz-t tud es meg mindig tu eles a kepe ennyi idosen.
    Sok monitorgyarto megirigyelne, ha ilyen minosegu monitort tudna nagy tetelben gyartani most.
  • Pheel
    #39
    Ahány ember, annyiféle tapasztalat. Attól is sok függ, hogy alsó vagy felsőkategóriás termékkel találkoztál-e az adott gyártótól és hogy éppen milyen szériát fogtál ki.

    A válaszom ettől függetlenül szerintem korrekt. Szó nem volt Iiyamaról. Amúgy pár hete még én is ajánlottam volna, de kezdek bizonytalankodni. :(
  • [Jakuza]
    #38
    Valoszinu tobbet mint te, mivel itt ul elottem egy es a melohelyen kb 80 DB van.
    Ja amugy veled ellentetben 50* hamarabb ajanlom a MAG-ot mint a Samsungot. ;)
    Az LG-t meg messzirol el kell kerulni.
    Meglehet figyelni az ilyen gagyi minosegu monitoroknal a teljes frekvencian jaratott kepet.
    Felteszi az ember 100Hzre aztan kiesik a szeme, a homalytol.
  • Borg
    #37
    Távozz tőlem sántán.

    Ilyen is van 1 a melóban, legnagyobb sajnálatomra (LS902UT, 1451)

    Geometriát még hallásból sem ismeri, ráadásul ha max frekin járatja az ember (1280x1024 85Hz) akkor már veszít az élességéből. Csak 75Hz-en ad éles képet. Színeit ahány helyen nézi az ember, annyi féle. Fehér szín bal felül hideg, jobb alul meleg, középen meg egy naagy szürke folt.
    Na nem mintha ezek a funkciók használhatalanná tennék, mert csak az én sasszemeimnek tűnik fel, az átlag irodai usernek nem.
    De ez a monitor az igénytelenség csúcsa. Még az olcsósága sem kompenzál ilyefokú gané minőséget.
  • Pheel
    #36
    Olvasd már el, hogy mire válaszoltam! Szó nem volt Iiyamaról.

    Mellesleg láttál már közelről is ilyet? Ismerősöm most vett egy felső kategóriás 19-es Iiyamat csöpke 100 kHUF+ -ért és nagyon nem elégedett vele. A sarkai homályosak, a közepe torzít. Persze én is azzal biztatom, hogy biztosan egy hibás darabot fogott ki, de azért elgondolkodtató, hogy átment a minőségellenőrzésen...
  • [Jakuza]
    #35
    Mar a legkisebb 19"-s versenyzoje is szepen teljesit 48k brutto penzert.

    Iiyama Vision Master 1451 - LS902UT :
    Maximális felbontás: 1600 x 1200 ( max. 76 Hz )
    Felbontások: 1600 x 1200 / 76 Hz; 1280 x 1024 / 90 Hz; 1024 x 768 / 118 Hz; 800 x 600 / 152 Hz; 640 x 480 / 160 Hz

    Ha jol emlexem ez pedig a legnagyobb 19" monitorja.

    Iiyama Vision Master 451 - S902JT :
    Maximális felbontás: 1920 x 1440 / max. 76 Hz
    Felbontások: 1920 x 1440 / max. 76 Hz; 1600 x 1280 / max. 86 Hz; 1600 x 1200 / max. 92 Hz; 1280 x 1024 / max. 107 Hz; 1024 x 768 / max. 144 Hz; 800 x 600 / max. 160 Hz;
  • [Jakuza]
    #34
    En meg az IIyama-t.
  • RelakSfromhome
    #33
    50e-é vettem ocsmányban, valami ilyesmi nevű, de most meg nem mondom... A szinei viszont szépek, csak kár, hogy ezek a sztem durva hibák beleesnek a gyári tűrésbe
  • Borg
    #32
    Nekem nem fordul meg a fejembne, viszont ilyen bámulok 3 éve.

    FSC C992 19"

    A tied szar otthon, ugyanis ennek még nyomába érni nem láttam 19-es monitort.
  • RelakS
    #31
    Látom, fujitsu siemens senkinek meg sem fordult a fejében :) REMEK! Otthon ui. ilyet használok, de a színkonvergenciáról még nem hallott, és az oszloptávolságai sem egészen konzisztensek. Kéne egy újat vennem :\
  • RelakS
    #30
    A philipsek hirtelen átváltottak ultragagyi üzemmódba. Most egy LG T710PH előtt ülök, és két gondom van: Az egyik: A piros szín egy fél oszlopnyit el van csúszva (kukacoskodik), a másik meg, hogy vagy a fehéret állítod fehérre, vagy a feketét feketére, a kettő egyszerre valamiért nem megy neki :(
    Egyébként mikor hozzászokx, akkor tökkéletess :)
  • Pheel
    #29
    Ja kérem, akinek csak az ár számít...

    Előző monitorom MAG volt és így nem ajánlom.
  • sniper
    #28
    Miert is? Mer 30%-kal olcsobb mint az ugyanolyan LG? Telleg szar...
  • SoDI---
    #27
    Mindenki így gondolkodik, de olyan hülyét még én se láttam, aki le is írta :)))
  • Fam
    #26
    kicsit lájtosabb mint az f700b, kicsit kevesebb designnal, nomeg kicsit kisebb a hátulja

    ezeken kívül teljesítményben kb ua mint az f700b, az ára viszont 5-6000 olcsobb
  • 0ppika
    #25
    Nekem Samsung 957MB van, nagyon jó!
  • Breki33
    #24
    ilyet
  • Sir Quno Jedi
    #23
    akkó jó
  • efter
    #22
    mit szoltok az LG T710 PH moncsihoz?? 17"
    ha lehet inkább pozitiv véleményt kérek mert ijet akarok venni!
  • Breki33
    #21
    szerintem is a Samsung
    volt egy 757P és csak azért kelett eladni mert nyertem egy 19 colos HP-t. Da nagyon sajnálom azóta is a 17-es 1280*1024 ben tudta a 85-öt.
  • Big Daddy
    #20
    Köszi!
  • Pheel
    #19
    Újabban elég gáz dolgokat gyárt a MAG. Én is a Samsungot javaslom.
  • Big Daddy
    #18
    Köszi!A MAG-ról valami vélemény?