356
Mit lehet ellene tenni ? Kinek hogyan jelentkezik ? Mi is valójában ?
  • Hanga
    #316
    elmúlik....előjön:)
  • hnoemi
    #315
    Én régebben kaptam gyógyszert de 2 nap után úgy döntöttem nem veszem be, mert sz.rt sem ér. Dührohamaim voltak, de az, ha benyugtatóznak, nem segít. Az sem segít ha lelkiznek, eleget hallottam már és az még jobban feldühített. Nem szabad mondani hogy "semmi baj, nem bánt senki stb", mert az a legrosszabb. Én a bulímiáról és a gyógyszerfüggőségről nem tudok sokat, bár az utcánkban lakik egy gyógyszerfüggő nő, és iszonyatos szinten van, rajta már csak a legkeményebb elvonó segítene - talán. Szóval szerintem az utolsó két problémához mindenképpen kell az orvosi segítség, anélkül nem megy, lehetetlen. Szükség van a felügyeletre és ez esetben gyógyszerekre is, mert bele lehet halni.
  • hnoemi
    #314
    Nos, ma megint megvolt a szokásos hangulatzavarom, egyik percről a másikra ingerült lettem és kiborultam, persze hogy a családon csattant az ostor. Éreztem hogy nem kellene de csak folytattam. Régebben gyakoribb volt, de nem tudom teljesen hogyan szűnne meg, mert iszonyatosan érzem magam, fáj a fejem és totál ideges vagyok, nincs kedvem semmihez, a femili meg nem tud mit kezdeni, pedig nem vagyok dilid csak hát, ez van. Hála neked édes drága jó anyám.
  • ispankiraly
    #313
    sziasztok
    Hogy segitsek a feleségemnek ?
    depis , gyogyszerfüggö,bulemiás stb
    normális orvosra nincs pénzem havi 40 ezer a korházba meg csak ugyis gyogyszerrel tömnék amit tulszedne
    és aki hasonlo problémával küzd v küzdött szivesen meghalgatnám hátha jobban megérteném ezt az egészet
  • Annakin
    #312
    hja:))1 újabb megmentő. az írás élettan része ok, ja lehet tanulni a folyamatokról. ez egyébiránt nem más, mint gerilla-marketing. de mind1. csináld csak, hátha vkinek bejön:) knben meg, ha voltál v épp vagy depis, akkor pontosan tod, h szarsz mindenre s ezek a be a szervezetbe gyógykütyük úgyse segítenek. (psze vannak kivételek)
  • hegzolhegzol
    #311
    Sziasztok!

    Én úgy érzem megtaláltam a depresszióra, pánikbetegségre, szorongásra a megoldást, pénzbe kerül, de ha valakinek ennyit megér, akkor próbálja ki, én elhatároztam, hogy segítek másoknak is!
    Leírom a folyamatot ami végbe megy a testben, amit bizonyára Ti is olvastatok már könyvekben.

    Normális esetben elegendő szerotonin-t termel a test magától, ami egy elengedhetetlen hormon a vegetatív idegrendszer megfelelő működéséhez.
    A vegetatív idegrendszer nem megfelelő működése olyan helyzetekre is adrenalint juttat a vérbe amikor nincs is rá szükség és ráadásúl sok mennyiségben és beindul a folyamat.. légszomj, gyórs szívverés stb.
    Innentől kezdve megrémül az ember és fokozza az adrenalin áramlását a vérbe.
    Vagy alaphelyzetben olyat is okozhat a vegetatív "kóros működése" amitől úgy érzi az ember mintha valamilyen szervi panasza lenne.. pl. fáj a mellkas, esetleg a láb.. hol az eggyik hol a másik.. tehát zavar van az idegrendszerben..
    A sok stressz vagy a nem megfelelő táplálkozás is elősegítheti ezeket a zavarokat vagyis a szerotonin csökkenését.
    A depresszió eseteiben a sejtmembrámban csökken az omega-3 zsírsav mennyisége, a sejtek oxidatív károsodást szendvednek, ezért kevesebb szerotonint termelnek. A csökkent szerotonin szint a depresszió létrejöttében nagy jelentőséggel bír.
    Az omega-3 zsírsavak adagolásával a depresszió megszüntethető vagy javítható. Alkoholos és szülés utáni depresszió eseteiben is jó eredményt el lehet érni és értek is el.
    És még sok mindenre jó az omega-3 zsírsav, az agy és látószervek nélkülözhetetlen a működéshez, fejfájás, migrén, bőrbetegség, cukorbetegség, reumatikus izületi bántalmakra, nőgyógyászanti gondok, szív érrendszeri betegségek megelőzésre, kezelésére, vérnyomás.
    Valamint szükség van még ez mellé különféle vitaminokra, B1, B2, B5, B12, A, E, C vitaminokra.

    Ezeket valahogy a pszihiáterek elfelejtik mondani, hogy ez a probléma és inkább felírják a xanaxot ami károsítja az idegrendszert egy idő után és rá lehet szokni.. meg feléírják pl. a paroxatot ( a paroxat és egyébb termékekben mesterséges szerotonin, szintetikus szerotonin található és egyébb szintetikus anyagok ami károsak a szervezetre). Ha elmondanák vagy esetleg tudatában lennének a dolgoknak, (sajnos az egyetemeken nem tanítják a természetes gyógymódot) akkor elmondanák.
    Vagy mi lenne a gyógyszer iparral? Csődbe menne.. Hát igen, ez a gyógyszerlobbi!
    A paroxatot ha valaki esetleg abba hagyja akkor megszűnik a szerotonin pótlása és visszaesik a beteg álltalában.
    De ha ilyen készítményeket szedünk ami természetes, akkor ezeket az anyagokat hosszú időre tudja elraktározni a szervezet és előállítja sajtát maga a szerotonint megfelelően.
    Az Omega-3 zsírsav megtalálható a halakban, olívia olajban.
    A patikákban kapható vitaminok szintetikusak és nem természetesen vonják ki a növényekből.
    Vagy pl. az actival esetében azt írja a tájékoztató hogy tartalmazza a napi szükségletet az emberi szervezet számára! EZ NEM IGAZ! Körübelül 60szemet be kellene szedni egy nap belőle hogy hatása legyen, de akkor is egy csomó tartósító szert és egyebet beszedünk vele ami káros.

    A mai fiataloknál azért probléma a depresszió, mert nem megfelelő a táplálkozás a rohanó világunkban. Ha eszünk is gyümölcsöt kevés bennük a vitamin, mert már zölden leszedik hogy mire ideér hozzánk addigra ne romoljon meg.. és eközben nem érik meg természetes úton és nem termelődik benne ki a napfény álltal is a vitamin, mivel a természetes érés közben raktározódik el benne a tápanyag.

    Szóval Én nagyjából leírtam, hogy mi okozza ezeket a problémákat.
    Sok mindenre tudom már a megoldást.. Én is pánik beteg voltam és nagyon depressziós. De kigyógyúltam.
    Ha valakit érdekel, akkor írjon bátran e-mailt. Pénzbe kerül a gyógyulás, de egy kúrát kell végig csinálni, ahogyan Én is végig csináltam ezt a kúrát. Körübelül 75 euróba kerül egy hónapi adag és ezt ajánlatos félévente megismételni. Egy hónapi adakban erre a probémára 3 összetevőt állítottak össze nekem is, az eggyik amiben van az omega-3 és vitaminok, a másik az idegrendszert támogató vitaminokból áll, a harmadik pedig a szervezet összes vitamin és ásványi szükségletét fedezi (ez folyékony halmazállapotú és napi fél dl kell meginni belőle.
    Ez a kúra után, de már 1-2hét után megfognak szünni a problémák és úgy fogod magad érezni, mint aki tele van energiával.
    de ha valaki az olcsóbb megoldást választja a xanaxot meg a paroxatot pl. ami havonta 700ft a kettő együtt, akkor tegye, de ezek nem a gyógyulást segítik elő, csak a problémát söpörjük a szőnyeg alá és tünetmentessé tesszük magunkat és később jövünk rá, hogy mennyire károsak is ezek a gyógyszerek, amik szervi problémát is okozhatnak később... és nem is beszélve a mellékhatásokról és a függőségekről amiket okoz..

    Kérem, azok írjanak nekem e-mailt, akik egyrészt meg szeretnének gyógyúlni (bár ez rossz mondat, mert mindenki megszeretne gyógyúlni), másrészt azok, akik tőlem rendelik meg ezeket a termékeket és nem másoktól. Én segítek Önöknek, de Önök is segítenek ezzel nekem!
    Bővebb információt is kaphatnak tőlem!

    DE!!!

    Annyit szeretnék még elmondani, hogy ezek a termékek segítenek helyreállítani a hormonokat a testben és stb. így megszűnik a depresszió, nem jön rád pánik roham.
    DE! A félelem mindig ott van benned, ami kíválthatja azért a pánikbetegséget a későbbiek folyamán, tehát szükség van sportra is amiben letudod vezetni a fölös energiákat és legalább napi egy 15perces relaxációra a lelki nyugalom érdekében (ebben tudok neked segíteni, ilyen hanganyagok e-mailben való átjuttatásával)! A termék hozzá segít ahoz hogy egészségesnek érezd magad (hisz fittebb leszel a sok vitamintól), segít a depresszió megszűnésében (mert szerotonint termel a szervezet a bevitt anyagogból és hozzá segíti az idegrendszer normális működéséhez) ezáltal tudatosan egészségesnek fogod érezni magad (hisz egészségesebb is leszel), és így "beprogramozod" a tudatalattidnak, hogy egészséges vagy és az is leszel.. ezért nemfognak rád jönni "rohamok"..
    DE!
    Ha te szeded ezeket a termékeket és mondogatod magadnak (a gondolataidban), hogy úristen.. tuti beteg vagyok.. akkor hiába adsz ki erre a termékekre pénzt, mert a végén nem fog érni semmit!
    Tehát neked is kell tenned valamit!!!
    És hozzá kell tennem, hogy újabb egy embernek sikerült segítenem!

    E-mail címem: [email protected]

    Tisztelettel: Zoltán
  • hegzolhegzol
    #310
    Sziasztok!

    Én úgy érzem megtaláltam a depresszióra, pánikbetegségre, szorongásra a megoldást, pénzbe kerül, de ha valakinek ennyit megér, akkor próbálja ki, én elhatároztam, hogy segítek másoknak is!
    Leírom a folyamatot ami végbe megy a testben, amit bizonyára Ti is olvastatok már könyvekben.

    Normális esetben elegendő szerotonin-t termel a test magától, ami egy elengedhetetlen hormon a vegetatív idegrendszer megfelelő működéséhez.
    A vegetatív idegrendszer nem megfelelő működése olyan helyzetekre is adrenalint juttat a vérbe amikor nincs is rá szükség és ráadásúl sok mennyiségben és beindul a folyamat.. légszomj, gyórs szívverés stb.
    Innentől kezdve megrémül az ember és fokozza az adrenalin áramlását a vérbe.
    Vagy alaphelyzetben olyat is okozhat a vegetatív "kóros működése" amitől úgy érzi az ember mintha valamilyen szervi panasza lenne.. pl. fáj a mellkas, esetleg a láb.. hol az eggyik hol a másik.. tehát zavar van az idegrendszerben..
    A sok stressz vagy a nem megfelelő táplálkozás is elősegítheti ezeket a zavarokat vagyis a szerotonin csökkenését.
    A depresszió eseteiben a sejtmembrámban csökken az omega-3 zsírsav mennyisége, a sejtek oxidatív károsodást szendvednek, ezért kevesebb szerotonint termelnek. A csökkent szerotonin szint a depresszió létrejöttében nagy jelentőséggel bír.
    Az omega-3 zsírsavak adagolásával a depresszió megszüntethető vagy javítható. Alkoholos és szülés utáni depresszió eseteiben is jó eredményt el lehet érni és értek is el.
    És még sok mindenre jó az omega-3 zsírsav, az agy és látószervek nélkülözhetetlen a működéshez, fejfájás, migrén, bőrbetegség, cukorbetegség, reumatikus izületi bántalmakra, nőgyógyászanti gondok, szív érrendszeri betegségek megelőzésre, kezelésére, vérnyomás.
    Valamint szükség van még ez mellé különféle vitaminokra, B1, B2, B5, B12, A, E, C vitaminokra.

    Ezeket valahogy a pszihiáterek elfelejtik mondani, hogy ez a probléma és inkább felírják a xanaxot ami károsítja az idegrendszert egy idő után és rá lehet szokni.. meg feléírják pl. a paroxatot ( a paroxat és egyébb termékekben mesterséges szerotonin, szintetikus szerotonin található és egyébb szintetikus anyagok ami károsak a szervezetre). Ha elmondanák vagy esetleg tudatában lennének a dolgoknak, (sajnos az egyetemeken nem tanítják a természetes gyógymódot) akkor elmondanák.
    Vagy mi lenne a gyógyszer iparral? Csődbe menne.. Hát igen, ez a gyógyszerlobbi!
    A paroxatot ha valaki esetleg abba hagyja akkor megszűnik a szerotonin pótlása és visszaesik a beteg álltalában.
    De ha ilyen készítményeket szedünk ami természetes, akkor ezeket az anyagokat hosszú időre tudja elraktározni a szervezet és előállítja sajtát maga a szerotonint megfelelően.
    Az Omega-3 zsírsav megtalálható a halakban, olívia olajban.
    A patikákban kapható vitaminok szintetikusak és nem természetesen vonják ki a növényekből.
    Vagy pl. az actival esetében azt írja a tájékoztató hogy tartalmazza a napi szükségletet az emberi szervezet számára! EZ NEM IGAZ! Körübelül 60szemet be kellene szedni egy nap belőle hogy hatása legyen, de akkor is egy csomó tartósító szert és egyebet beszedünk vele ami káros.

    A mai fiataloknál azért probléma a depresszió, mert nem megfelelő a táplálkozás a rohanó világunkban. Ha eszünk is gyümölcsöt kevés bennük a vitamin, mert már zölden leszedik hogy mire ideér hozzánk addigra ne romoljon meg.. és eközben nem érik meg természetes úton és nem termelődik benne ki a napfény álltal is a vitamin, mivel a természetes érés közben raktározódik el benne a tápanyag.

    Szóval Én nagyjából leírtam, hogy mi okozza ezeket a problémákat.
    Sok mindenre tudom már a megoldást.. Én is pánik beteg voltam és nagyon depressziós. De kigyógyúltam.
    Ha valakit érdekel, akkor írjon bátran e-mailt. Pénzbe kerül a gyógyulás, de egy kúrát kell végig csinálni, ahogyan Én is végig csináltam ezt a kúrát. Körübelül 75 euróba kerül egy hónapi adag és ezt ajánlatos félévente megismételni. Egy hónapi adakban erre a probémára 3 összetevőt állítottak össze nekem is, az eggyik amiben van az omega-3 és vitaminok, a másik az idegrendszert támogató vitaminokból áll, a harmadik pedig a szervezet összes vitamin és ásványi szükségletét fedezi (ez folyékony halmazállapotú és napi fél dl kell meginni belőle.
    Ez a kúra után, de már 1-2hét után megfognak szünni a problémák és úgy fogod magad érezni, mint aki tele van energiával.
    de ha valaki az olcsóbb megoldást választja a xanaxot meg a paroxatot pl. ami havonta 700ft a kettő együtt, akkor tegye, de ezek nem a gyógyulást segítik elő, csak a problémát söpörjük a szőnyeg alá és tünetmentessé tesszük magunkat és később jövünk rá, hogy mennyire károsak is ezek a gyógyszerek, amik szervi problémát is okozhatnak később... és nem is beszélve a mellékhatásokról és a függőségekről amiket okoz..

    Kérem, azok írjanak nekem e-mailt, akik egyrészt meg szeretnének gyógyúlni (bár ez rossz mondat, mert mindenki megszeretne gyógyúlni), másrészt azok, akik tőlem rendelik meg ezeket a termékeket és nem másoktól. Én segítek Önöknek, de Önök is segítenek ezzel nekem!
    Bővebb információt is kaphatnak tőlem!

    DE!!!

    Annyit szeretnék még elmondani, hogy ezek a termékek segítenek helyreállítani a hormonokat a testben és stb. így megszűnik a depresszió, nem jön rád pánik roham.
    DE! A félelem mindig ott van benned, ami kíválthatja azért a pánikbetegséget a későbbiek folyamán, tehát szükség van sportra is amiben letudod vezetni a fölös energiákat és legalább napi egy 15perces relaxációra a lelki nyugalom érdekében (ebben tudok neked segíteni, ilyen hanganyagok e-mailben való átjuttatásával)! A termék hozzá segít ahoz hogy egészségesnek érezd magad (hisz fittebb leszel a sok vitamintól), segít a depresszió megszűnésében (mert szerotonint termel a szervezet a bevitt anyagogból és hozzá segíti az idegrendszer normális működéséhez) ezáltal tudatosan egészségesnek fogod érezni magad (hisz egészségesebb is leszel), és így "beprogramozod" a tudatalattidnak, hogy egészséges vagy és az is leszel.. ezért nemfognak rád jönni "rohamok"..
    DE!
    Ha te szeded ezeket a termékeket és mondogatod magadnak (a gondolataidban), hogy úristen.. tuti beteg vagyok.. akkor hiába adsz ki erre a termékekre pénzt, mert a végén nem fog érni semmit!
    Tehát neked is kell tenned valamit!!!
    És hozzá kell tennem, hogy újabb egy embernek sikerült segítenem!

    E-mail címem: [email protected]

    Tisztelettel: Zoltán
  • Annakin
    #309
    Eu. pénzen végzett, független felmérés eredménye szerint a lakosság 18%-a depressziós Magyarországon. sztem érdemes lenne az okokat is kutatgatni. bár ami azt illeti van pár ötletem.
  • Annakin
    #308
    itt nem kéne abbahagyni.
  • sz4bolcs
    #307
    Írj, aztán majd véleményezzük.
  • Braveheart
    #306
    ha szeretnél egy újabb büntetőpontot akkor nyugodtan
  • kulabácsi
    #305
    ne csináljátok már h meghalt a topik, pedig lenne mit írnom ide, és érdekelnének a vélemények!! akkor most csinálljak egy újat????
  • kulabácsi
    #304
    egyetértek!! eddig is aktuális lett volna, csak nem találtam meg a topikot, igaz nem is kerestem, csak gondoltam nyitok egyet, és akkor láttam h már van...
  • goofy666
    #303
    Szerintem a társadalom jelenleg is küzd aproblémával,csak valahogy senki nem akar róla beszélni.
  • sz4bolcs
    #302
    Egy évvel az utolsó értelmes hozzászólás után... naná! Miért? Aktuális lett a számodra?
  • kulabácsi
    #301
    ez a topik él még???
  • desigo
    #300
    tekk
  • Cat #299
    Doransky:

    "Egy amerikai kutató érdekes előadását ajánlom a figyelmetekbe. Barry Schwartz, akiről egyébként - az előadását megelőzően - még nem hallottam látványos példákon keresztül mutatja be a mai fejlett világ egyik mély paradoxonát.

    Arra az egyszerű kérdésre próbál válaszolni, hogy ha fejlett gazdaságaink, elképesztő fogyasztási mutatóink és úgy általában a jólétünk tükrében korunknak kéne lennie minden idők legboldogabb időszakának, akkor mi okozza azt a nyilvánvaló tényt, hogy nincs így?
    A depressziós emberek száma ijesztő méretekben növekszik, a fiatalok nem tudják mit kezdjenek az életükkel, az emberek többsége frusztrált, szorong.

    Schwartz szerint a probléma gyökere a választás maga. Életünk minden területén - minden percben - választanunk kell dolgok közül úgy, hogy nem rendelkezünk a jó döntések meghozatalához szükséges megfelelő tudással. Akár csak 100-200 évvel ezelőtt is az emberek élete általában a születésüktől fogva determinálva volt. A rendek, társadalmi konvenciók, vallás, stb. olyan méretekben rátelepedtek az életre, hogy annak csak egy kicsi szeletében maradt meg a döntési szabadság.

    Most, hogy a helyzet megváltozott úgy tűnik, a döntési szabadság korlátlan bővülése valójában embertelen dolog és akár még korlátozott választásnál is rosszabb lehet. Minden döntés egyben olyan felelősség is, amivel kevesen képesek megbirkózni. A világ minden nap az emberek arcába vágja, hogy tévedtek, rossz döntéseket hoztak. Rossz iskolába jártak, rossz autót vettek, rossz helyre költöztek, rossz gyógyszert írattak fel, rossz filmet néztek meg, rossz eszközt használtak, egyszerűen rossz életet élnek.

    Egy ilyen szabad világban azonban az ember nem mondhatja azt, hogy "Nem az én hibám volt.", hiszen a döntés lehetősége mindig nyitva áll.

    Néhány hónapja ugyan már hallottam az előadást az interneten – elképesztően jó - , de most a F!lter-es csapat (http://tyrell.hu/mailman/listinfo/flter) is közzétett egy írott változatot."

    Angol: http://www.changethis.com/pdf/13.01.ParadoxOfChoice.pdf
  • Dzsini
    #298
    két érdekes cikk (egy felvetés, és egy válasz rá) - érdemes elolvasni, még ha hosszúak is.
    A depresszióipar
    és
    Vita a depresszióiparról
  • Jimmyke
    #297
    Én is örömmel hallom :)
  • Vlala #296
    Etz hívják egészséges kirohanásnak, amikor az ember már nem rudja magában tartani a vadállatot. Erre értettem, hogy néha engedd ki a gőzt. Jobb a mérget kikiabálni magadból, mint ha Téged ölne meg...
  • Vlala #295
    Nah, örömmel hallom, akkor Te nem is vagy depis, csak elzárkózol a kétszínű álbarátoktól. Hol itt a baj?
    Én sem mindenkit sz.rok le, csak akiben egyszer már csalódtam. Általában úgy szokott lenni, hogy megkérnek valami szívességre, elvállalom, és azután ha sikerül, megdícsérik azt, aki megkért, ha nem sikerül, az rajtam csattan. Aztán meg csodálkoznak, ha nem éppen szalonbeszélgetést folytatok az illetővel. Persze akkor már én vagyok a rossz...
  • Jimmyke
    #294
    Na akkor mondok erre egy példát, hogy megértsd: Idejön, dumálunk egy picit, majd elhúzok :). Ez megtörténik többször, megkérdi az msn címem, azt bejelentkezek. Erre ő: CSÁÁÁÁÁÁ Leírnád a házit azt átküldeni msnben? Na ekkor nagyon szemét szoktam lenni (mert tudok nemet mondani, de csak akkor, ha az időmet rabolják, nem hogy közösen csinálnánk), pl.: Kitiltás, köv.nap suliban: Mi a ...-t képzelsz gondolod nincs otthon jobb dolgom mint a te leckédet csinálni, mert olyan kiba... lusta vagy hogy ba..ol megnézni a könyvben a jegyzeteket?! stb. Többször nem is történt meg :)
  • Jimmyke
    #293
    Na, a bemagyarázom magamnak szót nem nagyon szeretem :)

    Kettőnk között az a különbség (ha szabad így mondani), hogy nem sz.rok le mindenkit ugyanúgy segítek, és elviselem a szitut. Magamba fordulni úgy fordulok, hogy messze elkerülöm azokat akik csak kihasználnak, mármint duma, buli stb., ezért mondják, hogy zárkózott vagyok. A haverokkal meg kirúgok a hámból :) Ha mesélnek rólam a többieknek mindenki olyan képet vág, hogy öröm nézni :D El se hiszik, hogy ilyen vagyok :)
  • Vlala #292
    Biztos, hogy erre rájöttél, és nem csak bemagyarázod magadnak?

    Depis korom előtt én is sokat segítettem mindenkinek, teljesen önzetlenül, mit kaptam érte? Pont azt, amire gondolsz... Amikor nekem kellett volna egy kis help, hirtelen mindenkinek nagyon sürgős dolga akadt, és le se sz.rtak. Jólesett. Megpróbáltam bekeményíteni, nemet mondani egy-két kérésre, erre a mitpattogsz-tól a kisbu.i-ig mindent a fejemhez vágtak. Ekkor átmentem "lesz.rokmindenkit"-be, jött a befordulás, a depi...
    Szép dolog, ha valaki mindenkin segíteni akar. De meg kell tanulnunk nemet mondani, különben "testi-lelki szemetesládák" leszünk.
    Neked ugyanaz hiányzik, mint akkor nekem, egy kis tombolás. Néha ki kell engedni a gőzt. Hú, de szemét alak vagy? ÉS akkor mi van? Te vagy az egyetlen húdeszemétalak? Olyan világban, ahol már a Karácsonyból is üzletet csinálnak? Amikor egyre több ember érdekből randizik, pénzért házasodik? Amikor a vállalkozó két kiflit is áfás számlára vesz a közértben? Ez egy ilyen világ. Engedd el a füled mellett a rosszindulatú haszonlesők megjegyzéseit.
    Kihasználás? Példám:
    Elvállaltam egyszer egy országos "közhasznú" szervezet honlapjának a frissítését. Küldték az anyagot postán, "Sajnáljuk, egyelőre nem tudunk fizetni" szöveggel, én feltettem a weblapra, megköszönték. Egy hét múlva jött a következő... aztán a többi. Aztán elhívtak egy konferenciájukra, ahol bekonferáltak, mint "önzetlen barátot, aki felajánlotta, hogy szabadidejében ellátja a honlapunk körüli teendőket" (tehát finoman közölték, hogy ezután sem látok egy fillért sem, a felelős már biztosan megkapta érte a juttatást.). Itt még nem telt be a pohár. De azután "véletlenül" kiderült, hogy az anyagi csőd szélén álló szervezet vezetősége 3 millió forintért ment nyaralni (alapítványi pénz, "tanulmányi út")! Itt telt be a pohár, legszívesebben kiírtam volna a honlapjuk kezdőoldalára a "Sikkasztó szemét mocsok banda" főcímet, meg egy hatalmas, felfelé mutató középső ujjat.
  • ZsirosKenyer
    #291
    tuti hogy csak kihasználnak? Sztem akkor azért annyira nem haverkodnának veled..
  • Jimmyke
    #290
    Nem mintha depressziós lennék (bár, ki tudja? ).
  • sz4bolcs
    #289
    jövök veled :)
  • Jimmyke
    #288
    Saját tapasztalatom szerint a társadalom is nagy szerepet játszik a depresszió. Ugyanis mindenki mondja, hogy nagyon zárkódott vagyok. Az oka az, hogy rájöttem arra, hogy az osztálytársak csak kihasználni akarnak és azért tettetik azt, hogy jóarc vagyok. Ettől kicsit érthető az, hogy magamba fordulok. Ez is egy remek példa, hogyha segítek valakiknek, akkor azok egyből kihasználják a helyzetet. Ha meg mondom hogy nem, akkor meg hú de szemét alak vagyok. Érdekes társadalomban élünk.
  • Braveheart
    #287
    Én nagyon rosszul voltam múlt hónapban... bnőm pont karácsony előtt szakított velem 1 héttel. 4 kilót fogytam pár nap alatt...akkorát csalódtam benne :(
    most meg jön a német nyelvvizsga, alig tudok vmit belőle vmit (szerencsére az angol már megvan) utána meg érettségi. Nyáron meg mehetek Bp-re egyedül, semmi ismerős, na nekem is jó lesz...
  • ThePartyFace
    #286
    Mondjuk!:)

    A depressziosok vannak legjobban kiteve a drogok veszelyeinek?
    Szerintem aki depresszios az nehezebben kerul veluk kontaktusba, mint egy olyan valaki, aki rendszeresen tarsasagba jar, es rendszeresen megismerkedik uj arcokkal...
    Az teny, hogy aki depis, az csak megjobban magabasullyed, ha rakkattan ezekre a szarokra.
  • Vlala #285
    Inkább mondjuk közösen azt, hogy drogmentesen, tisztán, boldogan.

    Megkérdezhetnénk a fórumozókat (nem akarok demagóg lenni), hányan tartják magukat erős személyiségnek, kb. 80% jönne ki. Offra terelve a témát: olyan, mint a biztonsági öv, minek az, engem úgysem ér baleset. Ezt évente több ezer ember fejfájára lehetne kiírni. On: a drogokkal ugyanez a helyzet, aki TÉNYLEG erős egyéniség, ki sem próbálja. Aki annak hiszi magát, az úgyis rászokik.

    Pont a depressziósok lesznek "erős személyiségek", hm? Akik a legjobban ki vannak téve a drog veszélyeinek, mert senki nem mondja nekik, hogy ne csinálják...
  • ThePartyFace
    #284
    Ha mar a partydrogoknal tartunk...
    En azert nem szedem oket, csak ÉSSZEL, mertekkel, mert nagyon-nagyon depressziv hatassal vannak az emberre. Buli utan 2-3 nap depresszio:(
    Ovaintenek en is mindenkit az ilyen szaroktol! Probalkozni csak eros szemelyiseggel, es egeszseges belsovel erdemes, kulonben megutheted a bokad:(
  • Vlala #283
    "mindenki szeret" áááááááááááááááááááááááááááá, akkor inkább az öngyilok.

    a viccelést értettem a 3 D-ből, ha megnézed, a 277-nél is ott a smiley.
    Jó, hogy említetted, ha már szóba jött a drog, tájékoztattam róla az embereket, hogy semmire nem megoldás.
    A depresszív hajlamú emberkék gyakrabban nyúlnak a szerhez, mert azt mondták neki a "jóbarátok", hogy attól jobb lesz. És történetesen tudnak is valakit, aki ingyen megkínál valami "ütőssel". Arról még természetesen nem beszél, hogy később, amikor már KELL, pénzért fogja adni, és ha nincs pénz, nincs anyag, még szarabbul leszel, mint eddig valaha.
    A kábszer, akár light, akár keményebb, nem megoldás semmire. Ezért utálom azokat, akik legalizálni akarják a könnyebb drogokat. Sokkal kisebb lépcső könnyűről keményre átszokni, mint tiszta életről könnyűre. Ezzel egy-két ember jól megszedné magát.

    Aki hangoztatja a legalizációt, annak biztos, hogy érdeke van a terjesztésben. (De erre ismét semmi bizonyítékom, és olyanról nyilatkoztam, ami nem nyilvánvaló, és különben is, majd jól beperelnek, meg rámküldik a Jimmyt, aki jól szétveri azt a buta arcomat. Hát mit képzelek én magamról.)

    Kábszer helyett inkább írják ide a gondokat, segítek kiröhögni ezt a szar világot.
  • ThePartyFace
    #282
    Mielott valaki komolyan vesz, csak vicceltem!
    Gondoltam ez egyertelmu...amugy az ilyen partyk legkore mar onmagaban onbizalomnovelo, hiszen mindenki szeret, akar drogoztal, akar nem...
  • Vlala #281
    no comment, ismét egy "mindenkitudjadesenkinembeszélróla" már-már ügyvédeket alázó gondolatmenet.

    Nem a 276-ban.
  • VinylToy #280
    Mert a 276-ban a legkomolyabban erre probálta rávenni az embereket?! :D
  • Vlala #279
    Nem a tv-ben hallottam, mellettem történt meg.
    Nem magam akarom fényezni, egy közmondás:
    "Más kárán tanul az okos, a hülye meg a magáén sem."

    Évek óta ismeretesek a drog hatásai, senkinek nem akarom megtiltani, hogy kipróbálja. Aki hüle, haljon meg, mert a világnak nincs rá szüksége. (Shakespeare)

    De arról sem itt, sem másutt ne legyen szó, hogy kétségbeesett, mindent elhivő - gondolja, rosszabb már nem lehet - emberekket próbáltok meg rászoktatni a kábítószerre.
    Érted, a fórum valahogy nem erről szól. Szerintem.

  • VinylToy #278
    Ezeket egy tv műsorban hallottad, igaz?

    Próbáltad egyáltalán, nem azért mondom, mert én se soha, de nem is mondok olyanról ítéletet amit nem próbáltam!
  • Vlala #277
    nem kellene rászoktatni senkit az anyagra... :-)
    Semmire nem megoldás.
    Ha én annak idején rákaptam volna, most a süllyesztőben lennék, nem a "rózsaszín ködben", és a fél házat elhordtam volna, pénzre, majd anyagra váltani.
    Az ember félórát repül, utána még mélyebbre zuhan, mint ahonnan "felszállt". Egyetlen megoldás az lenne, ha állandóan szedne valamit, így azonban a havi jókedv több mint 300.000 Ft-ba kerülne (szerény becslések szerint), ennél számos olcsóbb és jobb megoldás létezik.