69
van itt biologus?
  • Greencola
    #69
    Olyan aranyosan toleránsak vagytok itt ... mint kis virágok
  • hiper fizikus
    #68
    Nem bírtam ki, hogy hozzá ne szóljak valamit.
    Igen van itt biológus, ugyanis én egy autodidakta biológus vagyok a filozófia, a fizika és mások mellett.
    Aludni csak az idegrendszerrel rendelkező élőlények szoktak. A növényeknek nincs idegrendszerük, ezért nem aludhatnak. De lehet a növényeknek ritmikusan csökkent működésük, ami nem azonos az alvással. Analógiába álíthatjuk, de az analógia végulis csak analógia marad.ugye.
  • Jurgen Mortyr
    #67
    még basznak is
  • Piszke01
    #66
    Itt mindenki annyira tudja a tutit, hogy adódik az ötlet,
    nyissatok már egy zseniképzőt. :)

    mikike , mint egyszemélyes osztály , fog benne működni.

    Felvételi: fizika ,önismeret, más ismeret...baromság kódex.
    ....és igazán nincs mit,örülök ,hogy segíthettem. :)
  • immovable
    #65
    Amúgy nem semmi teljesítmény mikor valaki a net bohóca lesz. Origón, indexen, sg-n, mindenhol ismerik. Vagy pl. INNEN egy párbeszéd egy tegnapi cikk alatt is megemlítik, pedig nem tudományos cikk. :DDD

    reggel óta tolod itt a baromságodat. hülyébb vagy mint wmiki...

    Azért óvatosan az ilyen kijelentésekkel. Wmikinél hülyébb? Nem hiszem.
  • MalusDarkBlade
    #64
    Pont annyira van igazatok, mint amennyi valós információ van egy random discovery channel-es műsorban.
  • uwu402
    #63
    Többféle személyiségzavar keveredik nálad, és csak hajtogatod a tévképzeteidet mint valami droid.
    Neked nem tűnik fel, mert az elmebetegek nem tudják hogy betegek, nekik mindenki más tűnik betegnek, pedig van ám baj....
  • immovable
    #62
    Ezek szerint már trónbitorlók is vannak. :DD
  • BladeW
    #61
    Biztos, hogy nem wmiki, mert nem a jól megszokott négy mondatot ismételgeti random sorrendben. Imposztor!!
  • immovable
    #60
    Néhány komment INNEN. :DD:AS:D:Dd

    gondoltam ha már senki nem jön, majd én képviselem ezt az oldalt is. aztán megjelent wmiki. nincs több dolgom itt, üdv mindenkinek és jó szórakozást!

    Úristen itt a wmiki?

    egy jó wmiki sosem rossz

    Elmegyek két napra, erre megjelenik wmiki a 444-en. Zseniális. Imádom. :D
  • Katalizátor
    #59
    Ott van a bizonyíték mindenhol a neten! Csak olvasd vissza magad! Ha ehhez lusta vagy, ne várd el mástól, hogy vegye a fáradtságot és összegyűjtse neked! Az azért elég bunkó dolog volna...
  • mikike
    #58
    bizonyítsd **
  • hihy
    #57
    Szerintem Mikike egy piszkosul ügyes tökfej.
    Igaz, semmihez sem tud érdemben hozzászólni, de azt elérte, hogy foglalkozzunk vele.
    Önimádó faszkalap a Mikike.
  • uwu420
    #56
    Többféle személyiségzavar keveredik nálad, és csak hajtogatod a tévképzeteidet mint valami droid.
    Neked nem tűnik fel, mert az elmebetegek nem tudják hogy betegek, nekik mindenki más tűnik betegnek, pedig van ám baj...
  • mikike
    #55
    vicces, ahogy interneten élő segédsenkik lamentálnak azon, hogy más ember miből élhet **
  • immovable
    #54
    Legalább nem vesztek össze.
  • hihy
    #53
    Igazad van.
    Tehát a megoldás, ha megbeszélem önmagammal.
  • hihy
    #52
    Ezt nem gondolom, mert a két jellem verbális hasonlata nagyon kicsiny.
    Az egyik beszélőkéje a másik ellentéte.
  • Piszke01
    #51
    OFF

    A topik él és böfög!... :) pardon pörög. :)

    Sajnálom, hogy a témában felkínált alternatívákkal nem sikerült élnetek.
    "
    De beszélgethetünk hazánk csodás növényvilágáról,
    vagy a védett növényekről,
    vagy az arborétumokról,
    a növényviláglegeiről,
    az növényvilág leképezése irodalmi művekben...
    a magyar virág motívumok a magyarság történetében,
    vagy népművészet jellegzetességei a virágos motívumok alapján..."

    Senki nem válaszol, a senki bizonyára egy senki. :)
    Mit várjak el tőle? A senkitől semmit.

    ON
  • Katalizátor
    #50
    Lehet segélyen eltartott. Bár tőle aztán nem sajnálom, segítenünk kell felebarátainknak, kik életképtelenek. Bár annak nem örülök, hogy számítógépet vett belőle.
  • immovable
    #49
    Szegény még trollkodni sem tud. Vajon miből élhet?
  • mikike
    #48
    tudom, hogy ti vallásosak képtelen vagytok gondolkodni, de mégis melyik a logikusabb:
    ha a percenkénti több milliárd bitből néhány megváltozik, a sok milliárd év alatt, vagy hogy van egy láthatatlan lény?
  • mikike
    #47
    ha te tisztában vagy vele, nyugodtan leírhatod... ^^

    persze megértem, ha a mellébeszélés könnyebben megy, agymosott vallásos... :x
  • Katalizátor
    #46
    Sajna ez van! Szegény srác a következő szavakkal egészen biztosan nincs tisztában:

    tudomány
    evolúció
    logika
    tanulmány
    vizsgálat
    értelem
    forrás
    párolgás
    trollkodás
    filozófia
    feltevés
    megfigyelés
    következtetés
    bizonyítás

    De biztos van több is...
  • uwu420
    #45
    Én komolyan mondtam, tényleg jobb lenne ha utánanéznél. Tudom hogy ironizálni akarsz ezzel, de akkor sincs értelme annak amit mondasz.
    Az a baj hogy elképzelsz valamit a szavak jelentéséről, és közbe mindenki más meg mást ért alatta. Nem te választod meg mit jelentenek a szavak, ezt tanuld meg először! A kommunikációt tanulni és gyakorolni kell. Amit te csinálsz az nem az, csak hajtogatod a tévképzeteidet mint valami droid.
  • mikike
    #44
    tehát te holmi láthatatlan lényben hiszel... :x
    ...miközben percenként több milliárd bit áramlik át a szervereken...

    utána kéne nézned a logikának
  • uwu420
    #43
    Nem, ezt nyugodtan kizárhatod.
    Utána kéne nézned mit jelentenek a következő szavak:
    -logikus
    -evolúció
    Kicsit nehéz lesz úgy kommunikálnod, ha nem tudod mit jelent amit mondasz XD
  • mikike
    #42
    igazad van, ez lehetséges... :(
    bár sokkal logikusabb lenne, hogy ezeket a hsz.-eket nem írja senki, hanem maguktól jönnek létre
    erre volt sok milliárd évük!!!
    evolúció!

    ez sokkal logikusabb, mint egy láthatatlan írógép :x
  • uwu420
    #41
    Az még lehet, hogy az egyik személyiséged felülkerekedik, és te se vagy tudatában, nem emlékszel rá, de mégis te írod Piszke01 hsz-eit. Ezt sajnos nem zárhatjuk ki. Még te se tudhatod hogy így van-e vagy nem. Halmozott személyiségzavarral meglepő dolgokra képesek a betegek.
  • mikike
    #40
    ugyan már jó tipp volt, hiszen itt értelmiségiek kommentelnek hogyan tévedhetnének?....
    ugyanannyira igaza volt, mint bármi másban **
  • uwu420
    #39
    Valakinek volt egy rossz tippje hogy ő te vagy, bár annyi hsz-ből szerintem még nem lehetett eldönteni.
    Neked is vannak hasonló vonásaid, ez lehetett megtévesztő, de a te állapotod sokkal összetettebb. Szerintem többféle személyiségzavar keveredik nálad, de egyik se annyira domináns. A te elmeállapotod azért súlyos mert rengeteg betegség van jelen.
  • mikike
    #38
    lefogadom, hogy ő wérmiki, az eretnek toll, ahogy mondtátok :((
  • Katalizátor
    #37
    Viccelsz? A topik több mint felét már ő teszi ki!
  • hihy
    #36
    Látod ezt nevezik nárcizmusnak.
    Senki nem reagál, te pedig nyomatod magadnak a válaszaidat.
    Csak azért, hogy láthasd saját magad.
  • Piszke01
    #35
    Nincs más hátra, mint itt hagyni a csend hangjait emlékül .:)

    http://youtu.be/4zLfCnGVeL4
  • Piszke01
    #34
    ...
    http://youtu.be/SYDrQqJVZMc
  • Piszke01
    #33
    De beszélgethetünk hazánk csodás növényvilágáról,vagy a védett növényekről, vagy az arborétumokról, a növényviláglegeiről, az növényvilág leképezése irodalmi művekben... a magyar virág motívumok a magyarság történetében,
    vagy népművészet jellegzetességei a virágos motívumok alapján...

    Széles a paletta.
    Mit ajánlotok, mit érdemes megnézni, hova érdemes kirándulni, ahol a kellemest a hasznossal össze lehet kötni.

    Olyan gazdag tudásanyag gyűlt össze a témában, lehetne róla beszélgetni.
  • Piszke01
    #32
    Egy igen érdekes honlap, ami illik a témához, ide tenném.:)

    http://kiskertem.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1121500
  • Piszke01
    #31
    A legismertebb botanikus Carl von Linné (1707-1778) volt.

    Ő vezette be a fajok kettős (binomiális), fajnév, nemzetségnév megnevezését. Fiatal orvos és természettudósként merész célt tűzött ki maga elé, szerette volna megnevezni és besorolni az akkor ismert összes élőlényt.

    A rendszertani magnevezések alapjául az ógörög megnevezéseket választotta, amiket fokozatosan a klasszikus és középkori latin nevek váltottak fel.
    Linné előtt a botanikusok többszavas megnevezéseket használtak, amik sok esetben felértek az adott faj rövid leírásával.
    Linné ezeket helyettesítette a kettős ( binomális) megnevezésekkel.
    Systema Naturae (1735) című munkájában rendszerezte az addig ismert összes növényt, állatot és ásványt.
    Rendszerezésének egységei: osztály, rend, nem, faj, változat. A növényvilágot huszonnégy osztályba sorolta a porzók száma, megjelenése és a bibék száma szerint.

    Ezek önkényesen kiragadott morfológiai bélyegek voltak. Linné fő műve a Species Plantarum /1753/, amelyben módszertani pontossággal 5900 növényfajt írt le. További jelentős műveket is alkotott természettudományról és orvostudományról.

    Ő volt a Svéd Tudományos Akadémia alapítója és első elnöke, valamint az Uppsalai Természetrajzi Múzeum alapítója.

    Az akkor elfogadott középkori, akadémiai szokások szerint a svéd egyetemek diákjainak nyílvános vitában kellet megvédeniük professzoruk téziseit. Ezen történelmi okok miatt, a disszertációkban szereplő minden botanikus megnevezés szerzői joga Linnét illette.

    Forrás: Matyó Kertbarát Egyesülete
  • Piszke01
    #30
    Forrás: haziallat.hu
    http://www.haziallat.hu//upload/4/article/5086/nyuszi_csibe500.jpg