2691
  • Jani Hun
    #2691
    Engem az érdekelne hogy a könyvet anglul vagy magyarul olvassam? a magyar forditás mennyire valós az angolhoz képest? nyelvel nincs probléma.
  • weskerrebort
    #2690
    Menekülés közben egyszerű: oldalazni nem lehet....:)
    Lehet: előre, egérgombok és ugrás.
  • Bokafix2
    #2689
    Ha a könyvet olvastad a filmet is nézd meg, szerintem ütős lett, kellően misztikus és Cthulhu animációja is elfogadhatóra sikeredett.
  • mester1987
    #2688
    Call of Cthulhu-kaland készül a Frogwaresnél, gamekapocs.hu forrás
  • mester1987
    #2687
    Az első képek a Call of Cthulhu c. játékról, melyet a Frogwaves készít. Borzongááás :D
  • davidka003
    #2686
    Ezt a magyarításban hogy fordították?

    "I now walk in the shadows between worlds...and it is there I have finally glimpsed upon what lives in the dark corners of the earth"
  • Broafka
    #2685
    érdekességképpen, ha valaki olvassa még ezt a topikot. Spoiler veszély lehetséges

    Elkezdtem olvasgatni H.P. Lovecraft műveit, méghozzá a Tenger misztériumaival kezdtem, vagyis a Cthulhu legendákkal. A játék egész kellemesen követi az Árnyék Innsmouth fölött c. részt (jelenleg ott tartok, amint megtámadnak a lakók a szálloda szobában, igen pontosan leírva minden egyes mozdulatot). Most kezd nagyon izgalmassá válni.

    Őszintén szólva nem nagyon olvasgattam a játékban a naplókat és jegyzeteket, de majd újra végig játszom és akkor többet megtudok, mindenesetre Zadok Allen-től (az öreg részegtől a játék elején) jóval többet lehet megtudni Innsmouth létrejöttéről, és lakói különös kinézetéről és viselkedéséről. (Habár a játékból persze nagyrészt ez is kiderül, és kikövetkeztethető)

    A játék egyébként az Árnyék Innsmouth fölött c. részt követi végig. Tudom hogy van Dagon című rész, de annak nincs köze játékhoz (röviden egy menekült fogoly leírása, ahogyan találkozik Dagonnal egy szigeten) A játékban ez a főhősünk utolsó pár írása a zárt osztályon. A Templom című rész az nem is szerepel a játékban, végülis ilyen értelemben nincs is köze hozzá. A Call of Cthulhu (vagyis Cthulhu hívása) pedig csak címben van köze a játékhoz. Ebben a részben a játék eleje van benne.

    Mindenkinek ajánlom a könyveket. Igazán jól ír, és ha bele tudod élni magadat, akkor igazán szórakoztató olvasmány
  • SAFIII
    #2684
    Az volt a baj, hogy az Avast zárt környezetben futtatta a telepítést, ami eddig soha nem volt baj.
    Azért köszönöm a segítséget.
  • Bandris86
    #2683
    Törölj le mindent, a játékot is.
    Telepítsd újra, restart, majd utána telepítsd a magyarítást.
  • Broafka
    #2682
    úristen, ez a legvége, a lehulló szikláknál, az átjárónál, ez valami pokoli idegesítő. Már hallom a következő torpedót az átjáróban ami biztos halál.
    Ráadásul a faszim mindig tiszta ideg amikor futok kifelé, úgy meg még lassabban fut
  • Broafka
    #2681
    hehe... vicces, mintha nem lenne ismert ez a bug... rázoomolva se látszanak a fények...
    sehogy nem tudom eltalálni azokat a vackokat
  • Matthew Baker
    #2680
    hááát nem tudom messziről én sem láttam a fényeket csak amikor rázúmmoltam
  • Broafka
    #2679
    azért ezt nem hiszem el, ottavgyok azon a nyamvadt hajón és nem látom a kék fényeket, azt írták, hogy xp-n működik, a kinti gép az xp, úgyhogy kivittem oda a játékot, de ott meg nem lehet menteni, nem működik a mentés :-/
  • SAFIII
    #2678
    Sziasztok!

    Letöltöttem a magyarítást, de semmi nem változik, pedig már többször is felinstalláltam.
    Mi lehet a baj?
  • Matthew Baker
    #2677
    Régen játszottam már vele de ha, nem tudsz beleugrani a kosárba akkor biztos nem is kell beleugrani, vagy nézz youtubeon walktrough-ot
  • Vraaanyek
    #2676
    remélem még valaki figyeli ezt a fórumot, és tud válaszolni, a Marsh finomítóban vagyok, amikor fel kellene ugrani egy mozgó kosárba, de a lyuknál, ahol be kéne ugranom,akármit csinálok egy helyben ugrál, és nem hajlandó beugrani, fennakad...mi a fenét kell csinálni, hogy hajlandó legyen beugrani abba a tetvedék kosárba???
  • Axon
    #2675
    Mert anyagilag egy csőd lett a játék.
  • Klub
    #2674
    Ennek mért nincsen folytatása?
  • cico008
    #2673
    valaki HELP!!!
    Sziasztok!
    Olyan gondom van,hogy a börtönből mikor ki kell menteni a Brian Burnham fiut nem jön ki a cellájából.beakad és csak pörög körbe körbe.
    valaki küldjön nekem egy közvetlen utánna lévő mentést!!!
    előre is köszönöm!!!
    e-mail címem:[email protected]
  • dusan84
    #2672
    na rátaláltam a megoldásra illetve egy közvetlen utáni mentésre .Ha kell valakinek szóljon!
  • dusan84
    #2671
    sziasztok/
    Dangerous Voyage pályán vagyok,zummol az ágyú,de nem látszik a 3 fénylő pont(bug lehet)és ez miatt nem sikerül kilőnöm őket,nem találom el sehogy se.HA lenne valakinek egy kövi mentése azt megköszönném.
    emailbe is jó. [email protected]
  • Agy Halott #2670
    ez mekkora jatek volt kar, hogy mar nem csinalnak hasolot!
  • szjuca
    #2669
    A kinyírt kislány házában elvileg felvettél valamit, asszem a fönti szobában egy naplóféle volt, abban van a kód.
    Úgy emlékszem a kislány szülinapja.
  • inviciblealex
    #2668
    én is megakadtam, a 2. pályán járok mikor a kislányt szétszedi a farkasemberféle megyek tovább az 1ik házba és 1 csaj 1 széfet akar kinyitni de épp bemegyek. utána nem tudom mit kell csinálni, a széfhez kódot nem találok és a városba sem tudok semmit csinálni, meg le van zárva a fél város
  • deicide
    #2667
    ok:)

  • wedge31
    #2666
    Van hozzá magyaritás ,tölsd le és nem fogsz elakadni.
  • deicide
    #2665
    Üdv..

    Előkerestem megint ezt a gammát szerintem nagyon ott van viszont kellene végigjátszás és nem találok sehol pedig tudom hogy a google a barátom!
    van Pc Gurus de az csak kb 1/3 van meg a többit nem mutatja.

    valaki linkelne nekem 1 végigjátszást??
  • Atisz #2664
    Hahaha ez nagyon jó :D
  • Seth
    #2663
  • Ben007
    #2662
    na megoldottam most a halembereknél tartok Ba**ki de utálom
  • Ben007
    #2661
    még egy kis gond valami dock utca 83-ban vagyok a kislány pedig rajzol de semmit nem találtam a házban csak az alagútban a hullákat merre kell menni?
  • Qwerty4
    #2660
    Íme, kb. a 6. perctől ott a megoldás!
  • Qwerty4
    #2659
    Én is háromszor kezdtem neki de csak egy végigjátszás lett a vége. XD
  • Ben007
    #2658
    ott vagyok a 2. pályán a városban és megtaláltam a boltot bemegyek eltorlaszolom az ajtót felveszem az üveget és a fa fogantyút mennék ki de az a rendőr mindig elkap és elveszi a bizonyítékokat hogy jussak ki a boltból?
  • szjuca
    #2657
    Harmadjára kezdek a CoC-hoz! :-)))))))))
  • Qwerty4
    #2656
    Igen, ezzel egyetértek, nagyon jó game, a hangulata egyedi, depressziós, őrült.Ráadásul elég nehéz is.Én 3x kellett nekifogjak, hogy végigjátszam.2006 decemberében kezdtem, hamarosan már az elején a szállodában töröltem, tavaly szeptemberben folytattam onnan, de csak a hajóig jutottam el, majd a 3. felvonás idén májusban volt és kijátszottam.Nehéz szülés volt. xD
    De megérte ennyiszer próbálkozni, ritka ki***zott jó hangulata van.Csak kár, hogy bugos és néha túl nehéz.
  • Gorkyus
    #2655
    Akkor neked szerencséd volt..........
    Pl az a bug amit leírtam rengeteg embernél előfordult.
    De mondjuk azt vettem észre hogy random kerülnek elő ezek a hibák.
    Sok embernél a zátonyon a varázslók nem jelennek meg dettó a hajós résznél stb...........
    Meg amikor Marsot kell a finomítóban üldözni amikor leüt minket és jön a szörny.. ot egy csáp néha belóg a lépcsőre és nem huzódik vissza meg ijenek:D (bár ez nállam nem volt)
    Meg rengetegen panaszkodtak hogy ijen meg olyan vga val nem indul vagy kifagy stb...........
    De azért jó kis Game na:)
    Több ijen kéne:)
    Dehát ez van:)
  • grimm13
    #2654
    Egyet értek mármint a novellával kapcsolatban ...
    Amúgy én már 4szer vittem végig de nincs az az isten hogy még1szer végigvigyem nem azért mert sz*r játék :D hanem már mindent tudok róla ...
    Szerencsére nálam nem voltak ilyen bugok de amikor még angolul nyomtam előszór én is elakadtam
  • Gorkyus
    #2653
    Hát elakadni azt lehet benne.............
    Vagy egy bug vagy a játékmechanizmus miatt.
    Bug pl az volt amikor a hajón be kelet mászni a szelözőbe hogy bejussak a kapitány kabinjába. Csakhogy ot mindíg kifagyott és egy hibaüzenet után kivágot win be. Letöltött mentésel sikerült csak továbbvinni.
    Sajna patchet nem adtak ki hozzá pedig nem ártott volna.
    De ezek ellenére egy hihetetlenül jó hangulatal és történetel megáldot game.
    A novellát is olvastam ami alapján készült. Elsőrangu alkotás:)
  • szjuca
    #2652
    Én is 1x már kivégeztem, 1x pedig úgy elakadtam, hogy nem tudtam tovább menni. (ebben a topikban kaptam segítséget, így tudtam végigjátszani)
    Különben én is gondolkodom rajta, hogy megint megcsinálom. Réges-régóta kedvencem.