21229
  • sanyiiiii
    #13897
    Fortunos küldi: Ha jol emléxem valahol a mocsárban van ugyebár a bandita táborban lévö kocsma szobájának a kulcsa, ott van asszem a recept. Aztán lehet rosszul emléxem..... Jo régen volt már h megcsináltam, nem is ad érte semmi értelmes jutalmat.
  • Szid
    #13896
    Na ezt összekutyultam. Henrynél 100asért mentem be,a másikat meg még csinál(ná)om.
  • Szid
    #13895
    Az a füvesgyerek? Az elsövel még nemtalálkoztam,igaz még csak egyszer játszottam.
    Még mindíg függöben a feladat nálam.
  • Manti
    #13894
    Köszi. Minnél többen vagyunk, annál jobb. ;) Egyébként egyedül a kalózoknál van két dolog amit nem értek. Az eslő két játéknál kivétel tudtam kereskedni Garret-el, a többi öt játéknál nem?! A másik hogy Henry nem mindig adta meg a banditást küldit, ergo nem tudtam 100 aranyért bemenni. Ja, és a Fortuno-s küldetéssel esetleg foglalkozott valaki?
  • Szid
    #13893
    Ha gondolod,majd átnézem az írásod, esetleg bövíttem is
  • Manti
    #13892
    Én szívesen nekikezdenék a leírásnak.
    Kit érintene még?
  • Manti
    #13891
    Sejtettem hogy nem fog válaszolni a mail-ekre :)
    Azért "poén" hogy vannak olyan hülyék akik ilyenkkel
    szórakoznak...
  • Bandew
    #13890
    Pont egy éve, amikor is utoljára frissítették az oldalt!
    Esszem a rejtély lassan megoldódik! :-D
  • tibor16
    #13889
    Szia, - bocs, nem akarok ünneprontó lenni de az Addonnak legalább a végigjátszását magyarul, nem csinálja vki?
  • zoozoo
    #13888
    Hornoxtól????!?!?!?!!!?!??!?!?!?!?!!?!?!?!??!??!?!?!?!?
    Hát Ő eltűnt egy éve!! ÉS meglett??? Hűűűű... Tiszta X-akta az ember. Hála égnek, akkor tényleg hamarosan kész lehet a fordítás
  • Hunnenkoenig
    #13887
    Hat en is igy gondolom, csak gondoltam utana jarok :-)
    Irtam vissza, hogy küldje el legyen szives, de meg nem valaszolt :-)
  • Hunnenkoenig
    #13886
    Igen, de ne csüggedjetek!

    Ma megkaptam HornOx-tol a scripteket es mar dolgozunk a konvertalason!

    Ezek az eredeti scriptek es elvileg nem tart sokaig, mig megvan a 100%-os forditas!
  • Bandew
    #13885
    Ma van egy éve, hogy utoljára volt frissítve a magyarítás honlapja. :-(
  • Mr_no_NaMe
    #13884
    Megeshet hogy kell neki winreinstall.
  • rosti
    #13883
    És ha leszedem akkor széteshet a rendszer???
  • tibor16
    #13882
    Jobb egér sajátgép ikon, tulajdonságok, és a bejelentkező képernyőn, a win verzió alatt írja milyen szervízcsomaggal van megáldva.
  • rosti
    #13881
    Hi aLL

    honnan lehet tudni ,hogy fenn van a gépre telepitve az sp2.
    és hogy lehet leszedni.
    Részletesen légyszi mert liba vok.
  • Manti
    #13880
    Szerintem jól átverték a csókát, vagy téged akarnak bepalizni. :)
    Egyetlen G2 fordítás van, azt pedig Ti csináljátok.
  • Hunnenkoenig
    #13879
    Kaptam ma egy ilyen levelet:

    nekem megvan a 100%-os fordítás a Gothic2-höz 4 fájlban
    telepítő nélkül és nem tudom hova kell beilleszteni.
    Tudnál segíteni?
    (ez a 4 fájl: OU.HUN, OU.ENG, GOTHIV.HUN, GOTHIC.ENG, ja és az 5. a
    MENU.txt)


    Tud erröl a "100%-os forditas"-rol valaki valamit?
    Honnan lehet megszerezni?
    Kivancsi lennek ra....
  • Szid
    #13878
    Nem rossz!
  • drH
    #13877
    vegesm bejegyzésén (#13869) félrenyeltem a reggelit. Ha lenne idézetek könyve, vagy valami, betenném:
    "megpróbáltam, de elég erős: egy ütéssel vagy 50-et sebzett. ki gondolná ezt egy alkimistáról?:)"
    Abszolút nem ide illik, de több (spontán)poént a fórumba! :-) Persze csak a téma és a lehetőség keretein belül... :-)

  • tibor16
    #13876
    áááá - én is megszereztem a mágikus ijjakat, de fel sem használtam... csak most esett le - tartaklékoltam a nagy csatára, ott meg elfelejtettem ...
  • tibor16
    #13875
    egy kis spoiler:
    Az Addonnál, mivel a szereplők, orkok, monszták elképesztően erősek, a tapasztalatom szerint van egy két dolog, aminek esetleg hasznát lehet venni:
    a félelem varázslat (amit nem sokra becsültem) -
    sokáig rettenetesen nehezen boldogultam a démonokkal, amíg Xardas tornyában kínomban nem alkalmaztam. A hatására Démonok nem támadnak vissza. Egyáltalán, ez minden megfélemlített ellenfélre igaz.
    a csontváz varázslat:
    trollok ellen kiváló. Mert a troll ugyan baromi nagyot üt és szinte sebezhetetlen, -főleg az első felében a játékban (a varázslatok alig hatnak rá, közelharcban meg ha eltalál akkor sanyi)- a csontváz fürge, nem éri el a troll, ezért 1 csonti is elég 1 trollra.
    tűzeső varázslat:
    feltétlen megvenni az összeset, mert elsajátítani, vcsak a 6. részben lehet. A bányavölgyben az Elit Orkok piszkosul meg tudják keseríteni az ember életét. Nagyon erősek, a varázslatok ellen piszkosul védettek. Ezért ha végképp nem boldogul az ember, a tűzeső, nagy tömegben nagyon hatásos. Érdemes összegyűjteni őket, felhasználni, hogy loholnak utánnad, és amikor együtt vannak sokan - használni. 1 nem fogja megölni őket, de minimálisra esik le az életük.
    Beliár varázslat.
    én mágusként jáccottam, ott a felkínált lehetőség 4 rúna - sajnos azonban ezek a sötét oldalra hatástalanok. Nekem az erő elszívás jött be, de csak emberre használható.
    Élőhalott elleni varázslat:
    érdemes begyűjteni, mert az élőhalott lovagok a korai szakaszban legyőzhetetlenek.
    Démon varázslat:
    nagyon jó, mert mindent legyőznek, kivéve a fő ellent. Viszont egyszerre csak egyet lehet használni, mert összevesznek és egymást kezdik el püfölni, aminek ugye nincs haszna.
    -remélem nem rontom ezzel senki játékát, csak én megszenvedtzem vele, azért gondoltam, hasznos lehet
  • sunmalac
    #13874
    Sziasztok!

    A hidas, és SP2-es problémához...
    Itten van a megoldás az SP2 problémára:
    http://forum.supergamez.hu/listazas.php3?azonosito=Hunnenkoenig&id=1073411603

    A hidat pedig acrobat skillel (dex 70 körültől (?)) lehet átugrani, persze a Shadowbeast-os technika is remek. Gondolom ezért is van ott (és nem máshol) a Magic Bow, amit igazán csak ijjászok (dex) tudnak kihasználni, bár hogy pontosan mire is jó, az rejtély a számomra... (a 20 db magic arrow -n kívül)

    Az akrobat skill ezen túl remekül használható a sima utazgatásra is, olyan mintha permanens speed potionod lenne, (kicsit vicces a teljes lovagi vértezettel, janibohóc... :)) csökkenti az esések sebzését is, (sőt egyszer még stunt bonus xp-t is kaptam) valamint sokkal faszályosabban pattan fel, ha egy gólem, troll, vagy sárkánybüfi elrepít, illetve jó, ha menekülni kell...

    A worldofgothic.com -os térképeket szerintem érdemes használni, a (z összes) füvek (alkémiával ofkóz), és táblák (I, II, III szint) felhasználásával a 4-5 fejezet már sétagalopp, legalábbis ijjász karakterrel (na jó, kis túlzással :). 160 -as sebzésű dragon bow, 160+ -os ügyességgel, és 60-90 % pontossággal, így már egy elit ork is három lövés. Két-három darabot szimultán is le lehet vadászni, és mellé még a 600 hp, meg a 120-160 -as védelem (kb). A csontvázakat egy lövéssel lehet lekapni, ami szintén a kieg újjítása, hiszen eddig szinte sebezhetetlenek voltak ijjal, vagy Xbow-al.
    Bár így lemondtam a beliár körméről (->HP), dehát bírom a fájdalmat. :)

    Ha valaki ijjász akar lenni, javaslom, hogy 90 körül hagyja abba a képesség pontokból való ügyesség fejlesztést, és akkor térjen át az italokra, meg a táblákra. 90 fölött már borzalmas ára van a képesség fejlesztésnek (20-25 pont / 5 ügyesség), és a játék végéig (na jó, 5. fejezet) sem lesz annyi pontod, hogy megtanulhasd az ügyesség ital elkészítését (20 pont), az idegenek nyelvét a táblákhoz (5+10+15 pont), valamint az íjj pontosságot is 60-80% körülire fejleszd. (utánna táblák 100-ig)
    Bár meglepő módon a kiegben még 180-as ügyességnél is feljesztenének a megfelelő karaterek; Diego, meg Cassandra, vagyki, szemben az eddig 90 (100) -as limittel.

    S
  • Szid
    #13873
    Nemkell leütni, elaltatni.
    Éjfélütán belopódzol ( Bartok tanítja) oszt annyi. Kell hozza még zárnyitás ugye, és ott lesz a keresett gyürü.
  • tibor16
    #13872
    Na ja, hisz alkimista a szentem. A képességeknél a tolvajcéh mindhárom megtanulható -lopakodás, zárfeltörés tolvajlás - képességet tanuld meg, mer előfordulhat, hogy Cassiát és a céhet kiiktatják. Ezek nélkül meg naon nehéz az anyagiak pótlása. Én elcsesztem most, mert a tolvajlás feltételeinél figyelmen kívül hagytam a határidőt, és hiába vittem a cuccot, Cassia elzavart, később meg megtalálta őket a milicia. Pedig, emlékeim szerint, én nem jelentettem őket. Úgyhogy egy csomó lehetőségről lemaradtam, ami a tolvajlással összefügg, - pl kulcsok megszerzése...
  • Manti
    #13871
    Akinek van kedve az néha benézhetne a narancs-ra a gothic1-2-dNdR szobába. Egyenlőre nem túl nagy a tömeg, remélem ez meg fog változni.
  • Manti
    #13870
    Akkor marad az első javalatom ;) Lopakodás megtanul, éjszaka belopódzás és kész. A lopakodás amúgy is magyon hasznos a játék elején, megéri megtanulni.
  • vegesm
    #13869
    megpróbáltam, de elég erős: egy ütéssel vagy 50-et sebzett. ki gondolná ezt egy alkimistáról?:)
  • tibor16
    #13868
    Verd el, és amikor fexik elszeded a cuccot, utánna amikor tápászkodik - feledékenységet rá
  • Manti
    #13867
    Ok, csak nagyon fura. Ilyenre még senki nem panaszkodott...
    Lehet hogy valami bug...
  • vegesm
    #13866
    asszem leütöm és addig lopom el míg fekszik
  • vegesm
    #13865
    alvás nyomok én, annyira nem vagyok hülye.
  • Manti
    #13864
    Csak német, de van hozzá angolosítás.
  • Manti
    #13863
    Egyébként én arra tippelek hogy a feledékenységet nyod rá. :) Az ugyanúgy néz ki mint az alvás...
  • Manti
    #13862
    Valamit tuti nem jól csinálsz. Most néztem meg, Constantino mindenféleképpen elalszik ha háttal áll, ha szemben, ha messze van, ha közel, mindig. Még mindig tehetsz két dolgot: amikor alszik akkor elcsened (ehhez nem árt megtanulni lopakodni, nehogy kellemetlen meglepi érjen :)), vagy miután elloptad feledékenység varit rá.
  • vegesm
    #13861
    ráirányítottam, megjelenik a neve, hogy Constantino, de semmi. Egyébként kipróbáltam egy nőn azzal működött
  • MrDevil
    #13860
    Most van Angol addonja a kettőnek??? vagy csak a német van???
  • sanyiiiii
    #13859
    Nekem elaludt magától is csak éjfél után picivel.
  • Manti
    #13858
    Akkor nem irányítod rá az emberre. Nem a levegőbe kell elnyomni :), ki kell jelölni vele az illetőt.