21229
  • tibor16
    #15704
    Emberek, az Orkok már a spájzban vannak.
    Ez a kis figyelem elterelés elég volt nekik, hogy megvessék a lábukat a dédi lekváros üvegei és a 2 kiló krumpli mögött. Elő hát a fakanalat és osszuk ki őket.... -nem engedhetjük, hogy hiábavalóságok miatt a zsíros bödönt is megkaparintsák - verjük vissza a gazokat...
    -beszéljünk a gémről :))
  • Randal
    #15703
    Látom megy itt minden:)

    Broafka: Azért nem kell mindenkit leordítani, mert nem vesz meg egy játékot amit szeret, mert sajnál rá 1-2 ezer forintot. Tudod ez azért van, mert kőkemény realitás veszi körül. Gondolkozik, szeretné megvenni, de tudja, hogy abból a pénzből mondjuk vesz a gyerekének valamit. Magától vonja el a pénzt, hogy másnak jó legyen. Az élet így működik.

    Most kérdezedheted, hoyg én akkor mi a francnak veszek játékot.
    Látod, ezt én is megkérdeztem már magamtól. Nem tudom, megvettem, tetszik, de tudom, hogy költhettem volna másra is, és ez az érzés mindig bennem van ha meglátom a játék dobozát. És van még millió dolog ami ilyenkor eszembe jut, mint pl. most anyáméktól nem kérek pénzt kajára stb. stb. És ez így helyes. Kompenzálni kell valahogy az ilyen kicsapongásokat.

    Jegyezd meg: A legtöbb embernek nincs olyan, hogy x összeget rákölt olyan dologra aminek tulajdonképpen semmi haszna, de kell neki, mert tudja, abból az x összegből tud olyan dolgot venni aminek van haszna. És ez mindennél fontosabb.
  • reménytelen
    #15702
    Tényleg nem akarlak idegesíteni, de ha most megjegyzed ennek a szónak a helyes írásmódját, akkor nem feltétlenül alakul ki rólad rossz vélemény más fórumokban az első hozzászólásod alapján: különbség
  • Ottto
    #15701
    Legalább annak örülök hogy félig megtanultad a leckét, nem hiába gépeltük a szavakat -.-
    A másk felét megérted pár év múlva

    A saját fórumokat egy pár sorral feljebb találod, jó flémelést
  • Szid
    #15700
    Örülök,h. még mindig nem érted ....

    u.i. én megvettem annó 40 euért, és nemcsesztetek senkit
  • Esrohnoil
    #15699
  • Broafka
    #15698
    undorító, nem vagyok gazdag!
    ha 1000-2000Ft neked sok pénz
    akkor te meg nyiss egy ilyen topicot: nagyoncsóróvagyokésrettentőenspúrsegitsenrajtamvalaki!
    de ha már hasznos kérdésekkel akarjok bombázni a fórumot akkor:
    hogy kell csinálni saját fórumot?
  • Esrohnoil
    #15697
    Irgum-burgum!
    Elég legyen, és ne offoljuk szét a topicot.
    Broafka: Te meg nyiss egy topicot "Jajdegazdagvagyokésmilyenolcsóakajójátékokvalaminteznekemmiértnagyonjó" címmel ha erről akarsz vitatkozni.
  • Broafka
    #15696
    végre, egy normális, kerek mondatú, nem anyázom típusú ember!
    az ilyen emberekkel normálisabb vitatkozni, mert nem egyetlen szóval reagálják le a mondanivalójukat: "kapd be"
    mellesleg, amit leírtál annak a felében benne van amit én is gondolok, szal, persze, természetes, másra is lehet költeni a pénzt, de ez megint egy új vitát nyitna hogy mi az hogy lehetne, de ezt most hagyjuk...
    és azért, valljuk be 1000-2000 Ft, a kedvenc játékodra nem sok, és persze, tudom, másra is költheti az ember a pénzt, de ezek olyan kis címletek, úgy értem, akkor minek van mondjuk géped, költöttél rá valahány ezer forintot, azt is lehetne másra költeni, ezért mondom hogy ez egy újabb vitát nyitna :)
    de én annak örülök hogy normálisan megtudod osztani a véleményedet, és még ha negatív is velem szemben, akkor is csak tisztelni tudlak, mert sajnos manapság már csak úgy lehet vitatkozni, hogy trágár szavakkal elküldjük a másikat melegebb égtájra
    bevallom én régen is ilyen voltam, káromkodtam, és ma már belátom hogy hülyeség, engem különösen idegesít is, ha túl sok ocsmány szó van egy mondatban, de ez most nem lényeges, kicsit eltértem a témától :)
    de én mondom neked, hogy védjem is magamat most már, nem vagyok szánalmas, CSAK, a saját igazamat próbálom megvédeni, és ez nagy külömbség...
    (bocsi ha hosszúra fogtam)
  • reménytelen
    #15695
    Nos, a soküzenetes újregek is figyelik a topicot. És elszomorodnak.
    Broafka, neked ennyit:
    És mielőtt azt hinnéd, hogy nem tudom szavakkal leírni amit mondani akarok: szánalmas vagy. És kérlek, hogy olvasd el a hozzászólásom többi részét is!
    A "szánalmas vagy" jellemzést eddigi, ismétlem eddigi hozzászólásaid alapján állítottam össze. Ez még nem jelenti azt, hogy tényleg az vagy, csak hát mit tegyünk, ha még nem ismertük meg a másik oldalad? Komolyan mondom, én is azon a véleményen vagyok, hogy ha szerintünk egy játék megéri az árát, vegyük meg, de csak akkor ha tényleg nem sajnáljuk rá a pénzt. Valamely játékért több pénzt kérnek, mint amennyit valójában ér, másfelől viszont valakinek tényleg sok pénz lehet, és nem biztos, hogy a háromezerkilencszázkilencven forintot a Gothic 2 kiegészítőjére költi, mikor abból vehetne 798 db akciós zsemlét vagy mondjuk egy papucsot.
    A másik dolog, hogy ne mondd, hogy nem vártál senkitől segítséget, hiszen kb 3 percenként tettél fel egy új kérdést, mellesleg megjegyzem: néha elég feleslegesen.

    Ha úgy gondolod, hogy nem vagy egy szánalmas kis dühöngő fórumozó, akkor mutasd meg a jó oldalad is, és mellesleg ne szid(d) azokat, akiknek igazuk van, csak mert ez neked nem tetszik.
  • Szid
    #15694
    Bocs az off-ért

    Teleszemeteled a fórumot és még neked áll följebb?
    Most arról írjak oldalakat kit hogyannemérdekel a filozofálásod?
    Mert eddig ennak az egész fölösleges VITATKOZÁSODNAK semmi értelme sem volt.
    Ám ha tetszik - folytasd csak nyugodtan. ( most azt mondanám máshol, de szerinted ez már p.-be küldés)
    mert ugye mi köze ennek a játékhoz???

    off
  • Broafka
    #15693
    én mondjuk jót mosolyogtam azon amit írtatok, de mind1, tényleg hagyjuk a témát, ez a fórum nem erről szól, nem akarok mindenki szemében rossz lenni, mellesleg tévedsz, nem anyu pénzén ülök, és nem minden játékom eredeti, ha 3 játékom eredeti akkor még jó vagyok, csak mint már mondtam, megvannak azok a bizonyos játékok amik megérdemlik a pénzt
    ami meg az ilyen figurákat illeti:
    hát, ez viszont tényleg szánalmas
    tipikus olyan figura hogy: a fenébe is béna vagyok szavakkal leírni amit mondani akarok, jaj mit is mondjak, jah, megvan:
    szóval a többiek véleményére adok, meg én nem vagyok az a "külgyük el a másikat a picsába" emberke
    Szidnek annyit mondok, húzza le magát a WC-n
    a többieknek meg: OK, igazatok van, elismerem kicsit goromba voltam, sry vagyok
  • tibor16
    #15692
    látom megvan még a hazaszeretet, azér a "nagy öregek" figyelik a topicot... (Innos legyen veletek)
  • Szid
    #15691
    Ide azért jár az ember,h. olvasgasson a gothicról, alkalomadtán tanácsot adjon.
    Ha konkrétan a játékkal kapcsolatos kérdéseid vannak, akkor elö velük, különben meg:
  • Duzsuki
    #15690
    Én ritán írok, de amit itt olvasok azért ez már sok, ilyen értetlen eddid ezen a fórumon még nem volt. Mi nagyon szivesen segítünk mindenkinek. Ez a fórum nem a tömegjátékok és játékosok fóruma ugyhogy nyugi, ha nem tetszik a hozzáállásunk kivűl tágasabb.
    Elösször értelmesen olvasd el az üzenetek és csak utána írj.
  • tibor16
    #15689
    Broafka - bírjál magaddal, -nem otthon anyukáddal beszélsz.
    Legalább elolvasnád amit írnak neked.
    Huzzál vissza oda ahonnan előkerültél... gondolom vagy vagy 12 éves és a szüleid pénzén ugrálsz itt...
    Eltévesztetted a fórumot, a hősködő, nagyotmondó kispöcsök fóruma máshol van..
  • Esrohnoil
    #15688
    Látom nem érted a lényeget...
    Te minden játékot megvettél amivel játszottál?
    Ha igen, akkor arra az a válaszom h. ne vágj fel azzal h. neked sok lóvéd van. Ha meg nem, akkor jobb ha csöndben maradsz és nem uszítod a többieket.
    Nem mindenki teheti meg h. játékra költse a pénzét, mert vkinek a létfenntartásra is alig jut.
    Ilyen hozzáállással inkább kerüld el a fórumot messzire plz!
  • Broafka
    #15687
    ez legalább egy pozitívabb hozzá állás, mégis csak szereted a játékot, és ugyan "drága" de legalább megvetted, és adsz egy kis pénzt a fejlesztőknek, hogy jövőre jobb játékot csináljanak, de sajnos egyesek (tibor 16) szarnak másokra magasról, és nem képesek kiadni 2000 FT egyes játékokra...
  • Broafka
    #15686
    ki a fasztól várom én el hogy segítsetek?
    mi lenne ha leszállnál rólam, és ha te ennyire spúr vagy hogy tetves 2000 forintot nem bírsz kiadni egy játékért akkor mi a faszért játszasz?
    lemerem fogadni hogy egy darab eredeti játékot még nem vettél szánalmas kis életed során.
    ez már azért eléggé csóróság, én nagyon nem szeretek veszekedni, de ha ilyen kis szánalmas szövegekkel macerálsz...
    mondtam már hogy téma lezárva, de nem, te mint a kis elsős: "de nincs lezárva..."
    hagyjuk már ezt a témát
  • tibor16
    #15685
    Lehet, hogy félreérthető voltam. Nekem is meg van pl a Batlefield sorozat, vagy a Blac&White. De bizony volt olyan, hogy szívem szerint megvettem volna, de nem vol rá keret. Meg tudom érteni azokat, akik diákok, talán a számítógép volt a szüleik utólsó anyagi áldozata erre a célra. Esetleg megszerzi a játékot vmilyen módon és tépi a haját mert mégsem tud vele játszani. Azokról nem is beszélek, ahol most kezdték a nagybetűst és már megjött a baba. Valószínűnek tartom, hogy nem az lesz a sarkalatos pont, hogy egy játék meglegyen eredetiben. No erre mondom, hogy egy kicsit nagyobb kellene legyen az empátia kérdés. De ha vki ezekkel a probléma körökkel még nem találkozott, könnyen hoz ítéletet, vagy csak azért ír le dolgokat meggondolatlanul, mert egyet ért a gondolattal (én is a mellett vagyok, ha teheti az ember vegye meg) de nem gondol bele mások helyzetébe (mert nincs rá tapasztalata). - szvsz - túlragoztam, csak így érthatőbb.
  • Randal
    #15684
    4ezer forint az valóban kemény összeg. Igaz, hogy rendelgettem külföldről pár játékot és csak a postaköltség 2000ft, de a játékot azértis megvettem, igaz sajnáltam a pénzt mert lehetett volna másra is költeni, meg félrerakni, de megvettem.

    Az emberek azért vesznek meg dolgokat eredetiben, mert karaják, hogy meglegyen nekik, mivel ez örömet szerez.

    Amúgy a Gothicot én kemény 10.000-ért szereztem be, tavaly novemberben.
    A G2+kiegre én is sajnálom kiadni a 8 ropit, de majd meglátjuk. Remélem lentebb megy az ára vagy kiadja a Jowood...
  • tibor16
    #15683
    Azért kíváncsi lennék, honnan ez a nagy magabiztosság.
    Nem vagyunk azonos helyzetben sem azonos körülmények között. Attól, hogy vkinek nincs erre kerete, még nem biztos, hogy azért van, mert pénze mint a pelyva csak sírni könnyebb. (bár biztos van ilyen is) Amint én látom, nem a tapasztalat mondatja veled, legalább is az ítéletet. Egy kicsit lehetnél megértőbbazokkal szemben akik sok mindent nem engedhetnek maguknak, de szeretnek játszani. Ami pedig a villogásodat illeti, segítséget épp eleget kértél, rövid ittléted alatt. Mindenkitől elvárod, hogy meg is tegye. Szívesen segít mindenki, de elvárja a közel 3 éve fennálló fórum ezen része, hogy Te is segíts másoknak.
  • Broafka
    #15682
    van benne igazság bevallhatom
    akkor várjon addig míg lejebb nem megy a játék ára, vagy addig míg nem csinálnak egy normális krekket
  • Broafka
    #15681
    valóban :)
  • Ottto
    #15680
    Persze hogy nem értelek, lassan te sem érted mit beszélsz -.-
    4000Ft az sok pénz (egy átlag embernél ez kb másfél-két napi meló) Bár tény, hogy a játékpiacon, a 10ezres árak mellett olcsónak tűnhet, de akárhogy szerethetik egyesek a játékot, ha nincs rá keret akkor abból kell élni ami van! Éppezért, igenis egyesek segítséget fognak kérni, hogy elindíthassa a lopott verziót, mert nem tud, vagy más, fontosabb kiadások okából nem fog rá költeni KEMÉNY 4ezer forintot.
  • reménytelen
    #15679
    Nem ismételtem meg, van benne egy kis változtatás. Olvass alaposabban!
  • Broafka
    #15678
    látom nem nagyon értesz!
    1, ha valakinek nem a kedvenc játéka a StarCraft akkor nyílván nem fogja megvenni, ez evidens
    2, de ha valakinek az, az megvehetné, már csak azért is mert a kedvenc játéka, és olcsó is manapság
    3,ott nyavajog a sok emberke hogy imádja a Gothicot de nem tud játszani a kieggel, mert másoltan nem fut a gépén, és inkább tovább nyavajog, egy csomó hónapot, minthogy szépen besétálna a boltba, és kemény 4 ezer forintért (4000) megvegye a kedvenc játékát
  • Ottto
    #15677
    Ha valaki nem szereti annyira a starcraftot hogy fizessen érte, akkor nem fogja megvenni, mégha csak 990ftbakerül is. Arról nem is beszélve ha más másoltan végigvitte, miért is adna érte hogy a polcon heverjen?
    Gothical ugyanígy. Nem ordíthatsz le valakit csak azért mert nincs rá pénze hogy megvegye a játékot mégha számodra ilyen olcsónak is tűnik. Talán neki nem az....
  • Broafka
    #15676
    nem nagyon értem mi a baj?
    miért ismételted meg spike001 üziét?
  • Broafka
    #15675
    nem is azt mondtam hogy minden klasszikusra pénzt kell kiadni, de amikor a StarCraft megjelent pl, akkor az olyan (ha a mostani játékárakkal néznénk) 10000 FT volt, akkor még én se adtam volna ki rá annyi pénzt, de most már egy régi játék, van vagy 5 éves, ha nem több, és a mostani ára kb olyan 2000 körül van, és még mindig jó a játék, még mindig egy csomóan játszanak vele!
    szóval egy ilyen játék nagy dicsőségnek örvend, hogy milyen régi és még mindíg jó, így megérdemel a fejlesztőbrigád egy kis pénzt, hogy a jövőben is ilyen jó játékokat csináljon!
  • Ottto
    #15674
    Vannak akik nem tudnak minden "nagy klasszikusra" pénzt kiadni. Én is csak azért vettem meg, mert viszonylag olcsó és mégiscsak a kedvenc játékom.....
  • reménytelen
    #15673
    Nah ok akkor ugy mondom: pl személy szerint a Gothic-ot szeretem, a Starcraft-ot nem is ismerem. Nem akartalak ba......gatni a hozzászolásommal ok?
    Mellesleg megérdemelsz 1 pontot mert elismerem van benne igazság :D

  • Spike001
    #15672
    Nah ok akkor ugy mondom: pl személy szerint a Gothic-ot szeretem, a Starcraft-ot nem. Nem akartalak ba......gatni a hozzászolásommal ok?
    Mellesleg megérdemelsz 1 pontot mert elismerem van benne igazság :D
  • Randal
    #15671
    Szerintem meg nem kell idejönni, ha idegesít mások viselkedése.
  • curse
    #15670
    szerintem ti mind hulyek vagytok :)
    /me zokog.
  • Broafka
    #15669
    te vagy no comment
    ki beszélt itten vs-ről?
    aki a gothicot szereti az nem szerethet mást is?
    figy, vannak klasszikus játékok, amik még a mai napig is rengetegen játszanak: pl:
    Diablo I-II, StarCraft, meg egyéb nyalánkságok
    milyen régi játékok, és mégis milyen jók
    Gothic-ot sokan szeretik mert mégis "középkor":
    kardok, íjjak és nyilak, varázslat
    StarCraftot is sokan szeretik, mert a "jövő":
    űr, fantasztikus szerkenytyűk
    ezeket nem lehet vs-be tenni
    én mind2-t nagyon szeretem, igazság szerint (csak hogy neked adjak valamennyire igazat) én is egy picivel jobban preferálom a "középkor"-t
    de ez nem jelenti azt hogy nem szeretem (esetlegesen) a másik végletet
  • MrDevil
    #15668
    Majd lehet megveszem, remélem még sokáig lehet majd kapni!!
  • Spike001
    #15667
    kmmm :D:D:D starcraft :D star vs gothic hát nem kell mondanom mia gyöztes. Persze mindenkinek más de akkor is, cseppet talán többen vagyunk akik a Gothic-ra voksolnánk.
    --- No comment ---
  • Broafka
    #15666
    bakker, nem bírod megvenni eredetiben MR Devil?
    kemény 4000 Ft
    aki ilyen játékra nem költ pénzt, az nem is érdemli meg
    én nekem megvan a StarCraft másoltan, de elmentem megvenni eredetiben, mert egy ilyen fejlesztőbrigád megérdemel egy kis pénzt, reméljük abból is készül még pár rész...
  • reménytelen
    #15665
    Azt mondják, a tört nem indul SP2-őn. Vegyétek meg eredetiben!