529
Final Fantasy 10
  • Sephi
    #109
    Aze nekem odaathatnad ha megkerlek.

    Megneztem Luca-ban a filmeket es Auron kulon megkerdezi Sin-t az elejen hogy "Bisztos vagy benne?" szal most mar tenyleg nem ertem. Akkor ok egyut dolgoztak?
  • mohus
    #108
    Én leírtam egy storyt kis képekkel mindennel...párbeszédeket is beszúrva...lett vagy 10 oldal

    egy csajszit (kolléganőm) nagyon érdekelte, hogy miez az FFX?meg PS2 és folytatásokban meséltem el neki emailban nyáron...

    nem lakik messze, de még nem cipeltem át neki a gépet...

    addig is letöltettem vele a Macalania Woods-i eseményeket...a legklasszabb kis video a Sutekidane zenével...Tidus és Yuna egymásra talál

    persze a leíratot nem teszem közkincsé:) ahhoz túl jó lett...
  • mohus
    #107
    "Mert ha a Tidus fele Zanarkand a Fayth-ek alma akkor Sin micsinalt ott? El akarta pusztitani? Es Auron honnan tudta hgy pont akkor kell ott legyen hogy kihozza Tidust?"

    ott volt és kész...
    ez Tidus sztorija és rá volt szükség, apjáról volt szó...csak ő győzhette le és csak ő bocsáthatott meg neki a végén és csak így érthető Tidus szerepe:)
    Auron egy "elküldetlen halott" bármit megtehetett (vagy a faithek szoltak neki:))))))), hogy öreg ideje nekifutni a Sinnek és végleg kivonni a forgalomból)...én már megéreztem amikor a Guadosalamban nem ment el a halottasházba:)tiszta Hatodik érzék....ja és Tidus sem látta a faterját ott...ergo ő meg még élt....Tidusnak is nehezen esett le az egész Sephi, ahogy neked is:)

    és Zanarkandnak el kellett pusztulnia mindenképp még az álomban is:) a faithek akarták így, unták már a bancsit:)...utolsó reményük pont Tidus volt
    és pont ettől plusz Tidus távozásától semmi happy end nincs benne....
  • cloud.strife
    #106
    Én is örülnék, ha lenne egy könyv belőle, vagy legalább egy magyar történetleírás!!!
    Mér nincs??? :((
  • cloud.strife
    #105
    Én azért pottyantottam már könnyeket, de az elmondható hogy csak Square gammával!!! Az első aszem Aeris halála volt!!! :(( :))
  • Ramza
    #104
    Ja, ezt már ledumáltuk egyszer :)
  • Neme.
    #103
    Nekem átjött a sztori lényege meg minden, de annyi nyűgöm van a "játékkal" kapcsolatban (amiket nem írok le, mert flame lesz belőle), hogy semmi kedvem nem volt jobban belemélyedni.
  • Sephi
    #102
    Ha belegondolok akkor en meg egyetlenegy jateknal sem konyeztem a vegen...

    De eskuszom en beleboldonultam volna ha nem lett volna X2 !!!! Tudta jol a Square micsinal amikor eldontottek hogy legyen folytatasa! Oszinten en jobban orulok az X2-nek mint ha pl egy FF12 lett volna bejelentve!
  • Ramza
    #101
    Oké, minden megbocsátva :)
  • Sephi
    #100
    En tegnap elmeseltem a baratnomnek a maeset es elkezdtuk elemezni de meg midnig nemtudtunk semmi logikusat kieszelni.

    Mert ha a Tidus fele Zanarkand a Fayth-ek alma akkor Sin micsinalt ott? El akarta pusztitani? Es Auron honnan tudta hgy pont akkor kell ott legyen hogy kihozza Tidust?

    Engem akkor is maga az a jelenet kavart osze amikor leugrik a melybe es ott van Braska , Auron es Jecht.... komolyan.

    Nagyon bonyorult de nem bannam hogy ha valahol elovashatnam ez egeszet :)
  • CHEAPBOY_GA
    #99
    na csakm10 orat jacottam mg vele, tortenetileg, semmi nem derult meg ki:))

    de mar annyira felcsigazott a tema hogy a napokban nekiesek:)
  • cloud.strife
    #98
    Csak legyen is egyre nagyobb igény!!!! :)))
  • Ramza
    #97
    A hozzászólás minden betűjével egyetértek.
  • aabyssx
    #96
    Én vágom az angolt, de így is 3x (!!!) végigjátszottam a sztori részt, csak hogy biztosan ne maradjak ki semmiből.

    OFF

    Így szokott ez gyakran lenni nálam a komolyabb anime-kkel is. Hiába nincsenek szinte angol nyelvi korlátaim gyakran olyan gyorsan jönnek mély és messzire mutató gondolatok/események, hogy többször meg kell néznem (át kell élnem ;), hogy egész képet kapjak. Mindenki butának és egyszerűnek tartja a japánokat mégis ők csinálnak csak ilyen mély (igényes) tartalmi ~alkotásokat. Ráadásul úgy tűnik, hogy erre náluk igény is van. Érdekes, nem?
  • cloud.strife
    #95
    Teljesen igazad van!!

    Sajna :( csak kapisgálom az angolt, meg-megértek néha-néha mondatokat, de legalább ahol csak lehet utánanézek, olvasok és addíg nem nyugszom amíg meg nem értem a játék történetét!!

    Így volt ez az aFFX-el is ,bár a szinte perfekt angolos barátommal összeültünk és átelemeztük a történetet!! :)
    Szal én is azt mondom hogy sokkal sokkal kevesebb negatív kritika lenne a gammákról, ha egyáltalán végignyomnák és megértenék őket!! :()
  • aabyssx
    #94
    A "Spiral of Death" inkább egy irónikus következtetés (és egyben negatív minősítés) Spira ~működéséről, fentmaradásáról, ami motiválja a játékost arra, hogy ne értsen vele egyet és akarja megváltoztatni... ;)
  • Ramza
    #93
    Vazz, ezt nem hiszem el, hogy alig néhány embernek jött át. Ez a sztori lényege.

    Kicsit úgy érzem magamat FF10 ügyben, mint amikor megjelent pc-re a MGS2, és sokan nem győzték fikázni a grafikája és a kezelhetősége miatt. Valahogy az senkit nem érdekelt, hogy a játéktörténelem egyik legmélyebb, legösszetettebb sztorijáról van szó...
    Szóval valahogy ez a helyzet a FF10-el is. Rengetegen ki vannak bukva, hogy milyen gyenge játék, mennyire lineáris és a FF száriához nem méltó. Amellett, hogy ezek kicsit igazak, úgy tűnik, hogy a sztorivonal valahogy senkit nem érdekel, pedig érdemes lenne rá jobban odafigyelni, mert egyedülálló és döbbenetesen hangulatos.

    (amúgy ez a "kritika" nem az itt fórumozóknak szól, hanem inkább általánosságban azoknak, akik szerint ez egy rossz játék )
  • Ramza
    #92
    Azt hiszem a pal-os Unlimited Sagában.
  • cloud.strife
    #91
    Nagyon szépen írtad, gratula!! :)
  • cloud.strife
    #90
    Nah mégegyszer!!:
    "Szegasztok!! :)

    Melyik Squaresoft-os gammában lesz egy bónusz diszk, amiben egy videó lesz az FFX és az FFX-2 közti történésekről?"
  • Sephi
    #89
    Ez mar nekem kerem tul bonyorul es en meg egyszer nem nezem vegig a befejezest mert rogvest ebogom magam :)

    Meg kellet mutatnom haveroknak es mindig jott hogy sirjak :)
  • CHEAPBOY_GA
    #88
    "Jól írtad. Spira a "valós" világ és a jelen. Egész Zanarkand (mint "machina city") a Faith-ek álma. Tidus (és Jecht) amolyan valóra vált álom.
    "

    telleg??
  • Devla
    #87
    Haat, Spira lakoi szerint nem egeszen errol szol :)

    Tidus: Why is it...everything in Spira
    seems to revolve around people dying?
    Auron: Ahh, the spiral of death.
    Auron: Summoners challenge the bringer of death, Sin, and die doing so.
    Guardians give their lives to protect their summoner. The fayth are the souls of
    the dead. Even the maesters of Yevon are unsent. Spira is full of death... Only
    Sin is reborn, and then only to bring more death. It is a cycle of death,
    spiraling endlessly.


  • Sephi
    #86
    Ok akkor szerintem ez errol szol :

    Van egy alom vilag ami csakis a mult Zanarkand (ahol Tidus el) es akkkor hirtelen Spira-nak sugsege volt egy erore hogy legyozze Sin-t.

    Auron tudta jol hogy Jech az Sin es hat valahogy sikerult neki belekerulni az alomban Sin-el egyutt. Ekkor elvitte Tidust mert tudta jol Auron is meg Jecht is hogy csak ugy tudgyak legyozni Sin-t. A Faith-ek lenyeget nem ertem a jatekban. De tudod mit igazad van!! ne is gondolkuodjunk tovabb! jojjon mar a masodik resze es lehet mindent megtudunk!!

    Bar szerintem igy is lehetne.

    Sin negy evente ujra terem. Tidus a multban van. Sin visz akar menni a multba hogy elpusztitsa az egyetlen veszejt Tidust. Amikor Sin atmegy a multba Auron is valahogy atkerul es elore kerul 100 evet a jovobe. Sin mint lattuk szejjel romboja a varost. Tovabb tudgyatok :)
  • aabyssx
    #85
    Jól írtad. Spira a "valós" világ és a jelen. Egész Zanarkand (mint "machina city") a Faith-ek álma. Tidus (és Jecht) amolyan valóra vált álom.

    Hogy Auron hogyan tudott (tudhatott) bejutni az álomba? Yunalesca egy guardian-t (Jecht-et) Faith-é változtatott, hogy utána Braska őt idézhesse meg, mint final aeon. Jecht, mint Faith már részt vehet az álom formálásán. Azzal, hogy Tidus Spira-ba kerül az ő kívánsága jön létre.

    Sephi! Az egész játék (magasabb szinten) a határok áttöréséről szól. Arról szól, hogy minden lehetséges, ha valaki akarja és közös erővel (a társak közti kötelékkel) minden legyőzhető és megvalósítható. Ez egy mese, amiben ha ezt elfogadod, mint axióma, akkor mindenre tudsz elfogadható magyarázatot adni.
    BTW a készítők több dolgot nem magyaráznak részletesen a játékban, amit inkább a játékos fantáziájára bíznak, hogy könnyebben illeszthesse magához a történetet. Így tud csak ennyi embernek tetszeni.
  • Sephi
    #84
    Ohh kodos... Abysss irja ember!
  • Devla
    #83
    #82:Vegen mar nem gyuloli Jechtet, megtud rola sokmindent Tidus, es rajon, hogy nem utalta ot az apja, hanem ellenkezoleg. Braska, Auron es Jecht mind halottak... Tidus is meghalt a vegen, Jecht pedig egesz vegig arra vart, hogy ujra talakozzon a fiaval.

    #81:Nem biztos hogy jol ertelmezem, de Zanarkand is alom volt, a mult, mielott Sin elpusztitott volna mindent. Tidus nem utazik az idoben, a jatekbeli jelenben jatszodik az alom is. Azert pont Auron ment Tidusert, mert Braska halott, es a harmas csapatbol csak Auron es Jecht maradt. Auron tudta, mit akart Jecht, ujra talalkozni a fiaval. Asszem azert mentette meg ot Zanarkandben, mert csak az o segitsegevel lehetett legyozni Sint. Vegul, ez nem Jecht alma, hanem a Faytheke. A Faythek az egesz varost felideztek, eletre keltettek, igy benne Tidust is. Azt nem tudom, hogy Auron hogy tudott belejutni. Javitsatok ki, ha valamit rosszul irtam.
  • Sephi
    #82
    es meg :

    Es akkor a vegen miert van ott Braska , auron es Jecht es Tidus ad egy ottost Jechtnek?????

    Annyira nem ertem :((((

    De egy valami le kell irjak. Szerintem es oszinten hiszem hogy meg egy 10 oscaros filmnek sem lehetne szebb befejezese! akarhanyszor megnezem majd hogy nem konyezek es kiraz a hideg! FFX2 siees!!!
  • Sephi
    #81
    Na varjal akkor en nem ertem jol.

    Zanakard akkor ami az elejen volt micsoda? Egy alom?
    Es akkor Auron hogy kerult oda?
    Es akkor Jecht fia Tidus mit keresett ott?
    Es mier pont Auron hozta el onnan?


    Amit en ertek az az hogy Auron halott... akkor Sin (Jecht) almaiba belemegy es kihozza Tidust???????????

    Szoval akkor melyik az igazi vilag?

    Jaj nem ertem :(
  • rolika
    #80
    erre gondoltam én is, még ha nem is ezt írtam :-) bocs aabyssx
    lehessen elakadni, és amíg a továbbjutáson gondolkodsz, addig se unatkozz, legyenek mellékküldetések
    de azt nem nevezném nemlinearitásnak, hogy a ff10-ben amikor megkapod a hajót, és ott állsz sin előtt, elmehetsz akárhová
    és különben is, milyen übertré, hogy aktuálisan nem mozogsz a hajóval a világtérképen, csak egy hülye kurzort mozgatsz??? azt hittem, nem jól látok először, és kerestem az ikont, amivel végre elindulhatok cirkálni... vazzeg, ez már snes-en alap volt
  • barret
    #79
    mindig borzongok,ha ilyet olvasok...nem tom mé'...
  • barret
    #78
    ff 13???
  • barret
    #77
  • barret
    #76
  • cloud.strife
    #75
    Szegasztok!! :)

    Melyik Squaresoft-os gammában lesz egy bónusz diszk, amiben egy videó lesz az FFX és az FFX-2 közti történésekről?
  • aabyssx
    #74
    !!!SPOILER!!!

    "Ki volt Yu Yevon?"
    Egy summoner, aki már másnak sem él.

    "Miert kellet a vegen az oszes Aeon-t megolni?"
    Mert Yu az Aeon-okat használja Sin újraélesztéséhez.

    "A vegen hova tunik el Tidus??"
    Tidus a Faith-ek álma.

    "Miert van Tidus egy buborekban?"
    Az az álom jelképe, ahogy elszáll...

    "A vegen hol ebred fel? Zanakard vizeiben vagy hol? Milyen vilagban?"
    Ezt nem magyarázza senki. Talán a valóra vált álom... ;)))

    "Valaki aszonta hogy a vegso muviban mutatjak hogy Lulu terhes Wakka-tol... ez hol volt?"
    ??? ;)
  • Sephi
    #73
    Egyebkent meg szerintem ez eddig a legszomorubb FF jatekvege. Bar ugy mint a FFXIII-ben is megtapasztaltuk a vegen megmutatja hogy Squall ott van es Rinoah meg is csokoja. Eskuszom ha nem tudnam hogy lesz X2 (amiben mar tuti benne lesz megint Tidus:) es ha a vegen nem mutatak volna hogy Tidus feluszik elutaztam volna Japanba es megoltem volna mindekit :)
  • Sephi
    #72
    Ugy par dolgot a jatek begerol... amikor Yuna elkuldi az Aeo-nokat akkor miert van ott Anima is? Ezt a Aeon csak ha akarod szerzed meg... nem kotelezo. A FF VII vegen is a muviban nem lejet meg se Yufi se Vincent mivel nemtuti hogy veled voltak e.

    Mas kerdesem az lenne hogy en mindent ertettem csak ket par dolgot nem :

    Ki volt Yu Yevon?
    Miert kellet a vegen az oszes Aeon-t megolni?
    A vegen hova tunik el Tidus??
    Miert van Tidus egy buborekban?
    A vegen hol ebred fel? Zanakard vizeiben vagy hol? Milyen vilagban?
    Valaki aszonta hogy a vegso muviban mutatjak hogy Lulu terhes Wakka-tol... ez hol volt?
  • Sephi
    #71
    Ma nem kell! Megvan a ffx_ending.avi es a ffx_extra_ending.avi is szal mar lattam :))
  • Devla
    #70
    Olvasd el :) http://www.gamefaqs.com/console/ps2/game/27609.html
    Game Script neven ott van az osszes parbeszed es hogy mi tortenik kozben.