95
Vanak letölthető kocsik?
  • [HUN]FaTaL
    #55
    bithumenen fent van a need for speed classics packban
  • ALIENwoods
    #54
    OFF:Engen a Street Legal sorozat emlékleztet a Street Rod 1-2-re:ON

    Igaz nekem az első az NFS 2 volt, anno 6-kos koromban de már akkor lenyűgőzött :),
    Az NFS 1-s korszakalkotó volt, legalább annyira mint a DOOM 1 az FPS-k közt.
    az SE verziónak van valami elérhető változata?
  • Csaba
    #53
    Az az igazság, hogy nekem az undergroundok is bejöttek, valahogy a hangulatuk nagyon jó, engem egy modern Street Rodra emlékeztetnek (főleg a 2.). Az irányítás olyan, amilyen, meg sem közelíti az elsőt, de attól még jól el lehet velük szórakozni. Viszont sosem felejtem el, mennyire új és egyedi volt 10 éve az első.
  • gordonmail
    #52
    Csaba: tökéletesen igazad van! DE ÉN SAJNOS CSAK A 2vel kezdtem el 3-os koromba gamelni, annyira sajnálom, de mostmár nyomom külön géppel (nemmegy 2800as gépen...)Állati fasza a 3,5!!! Az UnderGroundban csak a zenék tetszettek :) a Most Wanted meg.....nagyon gyors nekem....hatalmas probléma, hogy teljesen más a stílus az UnderGroundtól kezdve...........:''''''''(
  • Csaba
    #51
    Tényleg, valaki szokott szórakozni az időméréssel? Én igen. Ideírom a mostanában ment legjobb időmet a City pályán: 7:13.4
    Sokáig tartott, míg elértem, kíváncsi vagyok rá, hogy valaki túlszárnyalta-e.
  • Csaba
    #50
    Az összes NFS nagyon király!
    Viszont ez az első rész akkora fejlődést hozott az autóversenyes játékokba, amire eddig nem volt példa. Azelőtt ilyen zseniálisan megírt autóverseny nem volt. Hosszú évekig ez volt az etalon. A kocsik irányítása itt volt a legjobb, max. a Porschés (NFS 5) volt, amelyik ugyanolyan jól sikerült. Itt érzed, hogy kocsiban ülsz, nem pedig egy konzervdobozban...
    Aki lemaradt róla, az bánhatja. Mellesleg 10 év utána is rohadt jól lehet vele szórakozni. A grafika ugyan megkopott, de ezen kívül más negatívum nincs.
    Aki a most wantedet tartja a legjobbnak, annak üzenem, hogy ugyan próbáljon meg végigmenni az első részben egy pályán. Garantáltan nem fog menni borulás nélkül. Itt ugyanis a vezetői tudás számít, kicentizni a kanyart. Mint igazából...

  • 3P
    #49
    Nem akarlak megbántani, de lépkedj vissza az NFS:MW topic-ba! Kár itt flame-lned!
  • [HUN]FaTaL
    #48
    nagy nfsmester lehetsz ha nem ismered az első részt se:)
  • [HUN]FaTaL
    #47
    nagy nfsmester lehetsz ha nem ismered az első részt se:)
  • Web mester
    #46
    Hülyék vagytok?!A Most Wanted a király!!!
  • Csaba
    #45
    Az újság 12. oldalán van a konkrét leírás.
  • Csaba
    #44
    Ha érdekel valakit, itt egy jó kis leírás a játékról.
    NFS1
  • Akey
    #43
    Van benne 2 új pálya: Transtropolis és Vertigo Ridge. Mind a kettő nagyon jó.
  • Csaba
    #42
    Egyébként mivel több az SE, mint a sima? Mert nekem csak az van meg. Van benne új kocsi? Az új pályák milyenek? Körpályák, vagy hosszú szakaszosak?
  • Csaba
    #41
    Nem csoda. Jó játék nagyon.:-)
  • Web mester
    #40
    Ez csoda hogy itt ilyen sürün dumálnak!
  • Akey
    #39
    Ez a kép az Autumn Valley pályárol: http://www.nfscheats.com/media/tnfsse/large4.jpg Több is van itt: http://www.nfscheats.com/index.php?section=tnfsse&page=media
  • zolo
    #38
    Valaki betudna szúrni egy képet az nfs1-ből???Soha nem ismertem ezt a gamet.Nekem csak a 2 van meg.
  • 3P
    #37
    Köszi. Ki fogom próbálni. Remélem NFSSE alatt is megy, ha lesz tapasztalat leírom. Ja igen nekem is a régi DOS-os van.
  • Akey
    #36
    Akkor neked dosos nfsse-d van? Tudnál küldeni egy exét? Hátha azzal elindul. Ha már megy, akkor majd a hang fog foglalkoztatni, de amig kéri a cd-t a tuti krackelt változat, ami még a 98-on elindult addig emiatt nem tudok elaludni.
  • Csaba
    #35
    Dosboxot hanyagolni, mert ott csak 320-ban fut normálisan, az meg nagyon gáz.
    Xp-n simán megy 640-ben.
    A trükk: Mivel nekem a fullos az install résznél hibaüzenettel elszáll xp alatt, le kellett szedni egy crackelt nfs-t. Ez kitömörítve olyan 85 mega volt. Aztán fogtam a cd-t, és az összes file-t bemásoltam a crackelt nfs könyvtárba, minden file-t felülírtam. Így megy úgy, hogy a cd sem kell neki. Az összes videót is lejátssza.
    De így nem volt hangja. Hang nélkül pedig semmit sem ér.
    A hanghoz kell a VDMSound nevű hangemuláló programocska. Ez olyan 1 mega. Aztán ha letöltötted, installálás után újra kell indítani a gépet. Utána csinálsz egy RUNSB16.bat file-t, amibe beírod, hogy "tnfs SB16", majd elmented. Aztán a VDMSound konfigurációs beállításainál (*.ini file) kell szöszmötölni, hogy irq, dma, meg hangkártyatípus-beállítás, de nem nehéz, mert a paraméterek mellett ott van rögtön a magyarázó szöveg.
    Ha esetleg sb16-tal nem megy, ennek a mintájára csinálsz egy sbpro.bat file-t.
    Ha megvan a hangkártya irq meg dma-ja, akkor még a VDMSound.bat file-ban is a "set blaster" sort át kell írni a megfelelő paraméterre.
    Utána rányomsz a runsb16.bat-ra jobb gombbal, és "run with vdmsoun" opciót nyomod. Nekem így megy, bár én csináltam hozzá egy parancsikont.
    Ha a hang darabol, akkor a konfigurációs file-ban át kell írni a " [DMA Transfer Manager.config]" opcióban az 5-15-öt 5-5-re.
    Kicsit bonyolultnak hangzik, de nem az. Csak azért ment rá a fél napom, mert a hang darabolt, és erre volt nehéz rájönni, hogy mi okozza.
    Ja, és ezek a sima NFS-nél vannak. Az SE-nél is gondolom, hogy hasonló a helyzet, bár nem tudom, hogy Akey-nak a crackelés után miért kér cd-t...
  • Akey
    #34
    Az rendben van, hogy Dosbox meg minden, de én a windowsos SE futtatására lennék kiváncsi, amiben van Transtropolis meg egy másik + pálya is. Na azt írja meg valaki. A hang mellékes. Indítás után kidob és kéri a CD-t ez a probléma, pedig crackelt.
  • Muki100
    #33
    Dosboxon van zene, de a "jó" grafika miatt tanácsosabb levenni mert különben elég szarul megy ( kivéve ha a 320x240 felbontást akarod élvezni :)
  • 3P
    #32
    Leírnád, hogy hogy lett hangja?
  • Csaba
    #31
    Én pont most akartam nosztalgiázni, ezért feltettem magamnak az első részt. Még 10 éve szereztem meg a full cd-st. Szerintem ez a program a valaha volt legnagyobb, legszínvonalasabb program, amit Dos-ra írtak. Annak idején annyira beleéltem magam, hogy a kanyarokban én is dőltem, majd leestem a székről...
    Egy kis trükközés, és megy xp alatt is. Persze jó szokás szerint eleinte nem volt hangja, de már azt is megoldottam, csak a fél napom ment rá, de megérte. Mekkora játék még mindig! A menürendszere csodaszép még mai szemmel nézve is. Zenéje atom, dögös metal muzsika, rohadt jó videók a kocsikról, egyedül a pályák pixelesek, de annyira nem gáz, akkoriban etalon volt. És itt végre van valami köze az autókhoz az irányításnak. Szalagkorlátkanyarodás effektust el lehet felejteni. Ha nekimész 200-zal, össze-vissza borulsz. Magyarán minél pontosabban kell vezetni a kocsit, mert különben lehagynak. És van belső műszerfal nézet! Kedvencem a Dodge Viper! Annyira vagányul néz ki. Meg van egy jó kis sugárhajtású kocsi, a Warrior, az több, mint 270 mérföldre képes. Állat vele menni!:-)
    Az összes Need for Speed közül ez az egyik kedvencem. Ha rangsorolni kéne, a dobogón lenne, az biztos.
    Na, ennyi elég is a nosztalgiából.
  • Akey
    #30
    Az működik valahogy? Ha nem, itt a Windowsos verzió gyökérkönyvtárának tartalma: http://members.chello.hu/akey85/tnfsse.rar. Ha sikerül bekurbliznod vhogy, akkor megosztanád velem, hogyan tetted? Állandóan CD-t kér.
  • [HUN]FaTaL
    #29
    nemtudom. fel tudnád tölteni valahova a windowsos exét? sajna nekem csak dosos van:(
  • Akey
    #28
    Tud valaki a Need For Speed SE-vel XP-n játszani? A cd-t kéri, pedig 98 kompatibilitást haszálok, ahogy írva vagyon. A DXDIAG-ban a direct drawot és 3d-t kikapcsoltam és így se. A DX9-et kéne letörölnöm? Aki tudja a válszt azt kérem, hogy segítsen. Ui: Már nagyon unom a Most Wantedot:D
  • Gregorius
    #27
    Szerintem is ez a legjobb NFS a sorozatból.
  • Akey
    #26
    Ha valaki erre jár annak itt a cím: abandonware.the-frenchkiss.biz
  • davos80
    #25
    NA! Valaki, jutassa már el hozzám!
    Nem találtam sehol, a DC-n se.
  • davos80
    #24
    Tölts fel!
  • Carlos
    #23
    Nekem megvan a fullcd. valahol...
  • davos80
    #22
    Igen! Követeljük, hogy valaki töltse fel, az SE vagy a sima verziót!(Tárhelyet tudok)
  • [HUN]FaTaL
    #21
    Nekem az SE verzió kéne isoban. Valaki fel tudná tölteni?
  • davos80
    #20
    Teljes CD? Fel tudnás tölteni? El tudnád küldeni?
  • Cobra.
    #19
    Nekem is megvan, egyszer próbáltam még win98 alól indítani, de nem ment :(
    Pedig ez a legjobb NFS, ami idáig készült. Itt még nem arcade szörnyűség volt a játék, hanem tényleg majdnem úgy viselkedett az autó, mint a valóságban ÉS működött a műszerfalon a kilóméteróra és a fordsz.mérő! A mostani NFS-ekben meg már belső nézet sincs :(
  • davos80
    #18
    Neked biztos megvan, ide vele!
  • davos80
    #17
    Hát eddig csak 1 demót találtam, de majd még keresem.
  • #16
    No, azt pláne nincs :) Feltölteném egyébként, de mivel fentvan így nincs értelme. Meg lesz az hidd el.