38
  • Deus Ex
    #38
    Morgen.

    Leállítani valóban nem lehet az ürrepülőgép-rendszer szilárd hajtóanyagú gyorsítórakétáit, de leválasztani igen. Igaz, ez négy másodpercig tart, és nincs mindíg négy másodperc..

    További kellemest.
  • gz8
    #29
    Egy Calvin és Hobbes (magyarul Kázmér és Huba néven fut) képkockára emlékeztet, amikor egy kidőlt fatörzsön állnak, és Calvin azt mondja:
    - Úgy hiszem, az univerzumban létező értelmes élet legbiztosabb jele, hogy még nem próbáltak velünk kapcsolatot teremteni.

    Milyen igaz...!
  • gz8
    #28
    Olvass egy kicsit utána a dolgoknak... A féregjárat és a fekete lyuk távolról sem ugyanaz. Legjobb tudomásom szerint a féregjárat arra jó, hogy a tér görbületét kihasználva hatalmas távolságot tehess meg igen rövid idő alatt (elhagyhatod a féregjáratot), míg a fekete lyukba zuhanás után te magad is megszűnnél létezni.
  • Tompi
    #23
    Cifu! Nem tudom ez a joco_ gyerek mit kotozkodott, de en a szemleleteddel egyetertek. Kicsit unom mar azokat a hozzaszolasokat, hogy de majd 20ev mulva amikor fereglyukakon keresztul fogunk utazni, meg, mivan ha a fizika elmeleteink rosszak, meg 5 ev mulva a marson ember lesz. stb.
    Kerdem en mikor volt utoljra ember a holdon? Mennyivel 'noveltek' a NASA koltsegveteset az elmult evekben? Mi van, ha a mai fizikarol alkotott kepunk a valos? Mi van ha az UFO-k tenyleg nincsenek? Mennyi ido alatt 'avult' el 1 hordozoraketa, hogy 20-30ev mulva rohognenk az Atlas 5-on?
    Attol, hogy a szamitastechnikaban a 2 eves alkatresz mar muzealis, attol ez nem igaz a tobbi iparagra.(senki nem venne akkor 10 eves kocsit.)
    A fejlodes jo! Kell is, csak nem olyan gyors. Gondoljunk a gyogyszerek tesztjeire, kell vagy 5ev a laborbol a bolba. Jo, ha 2010-ig lesz 20 urturistank. Nem hogy kolonia a holdon!

    Kulonbenis! 42!
  • Deus Ex
    #21
    Morgen.

    Nem kívánok vitát gerjeszteni, csak egy linket teszek ide:

    http://www.grc.nasa.gov/WWW/bpp/

    Aztán az idő majd eldönti, kinek van igaza.

    Úgy tudom, a jelenlegi álláspont szerint nemigen lehet a fénynél sebesebben utazni.
    Ellenben remélem, létezik mód a fénysebességnél nagyobb sebességet eredményező eljárásra.

    További kellemest.
  • Yfel
    #6
    Majd örülünk ha az ion-hajtómûveket használhatóvá tudjuk tenni mûholdnál-nagyobb gépeken a következõ ötven évben :)

    Yfel
  • Kis-Bob
    #4
    50 év múlva meg röhögünk majd, hogy milyen mulatságos dolgokkal próbáltunk feljutni az űrbe... Hát nem vicces egy ilyen gépezet? Könyörgöm!!! Hol vannak már végre a hiper-hajtóművek??!!