5322
Help!
  • zvaragabor
    #3961
    Ez nem a NoScript miatt van, ezt a Firefox beépített phising szűrője jelölte meg. Mivel Mozilla már tudja, így őt fölösleges figyelmeztetni. Más anti-phising cégeknek még szólhatsz (Netcraft, Finjan, stb, meg a biztonsági termékek anti-phising toolbarjai.).
  • Doomista
    #3960
    hehe nálam meg az mcafee riaszt szépségesen :D
  • Yoda001
    #3959
    egyébként,nem tudjátok hogy lehet ezeket az oldalakat jelenteni,hol,kinek?
  • Yoda001
    #3958

    pwned ff+noscript rulz :))
  • kollektor
    #3957
    Trójait terjeszt a hamis Microsoft Update webhely
  • Peetboy
    #3956
    Már megkaptam a választ a TC Topikjában. Rájöttem nem virus ez mégsem. Csak a hosszú fájlnevek megtartásánál a pipát kivettem véletlenül a múltkor. Már jó lett. Egyébként magyar nyelvü a TC.
  • mejik
    #3955
    Sziasztok! Sajnos angolul nem nagyon tudok ezért ha tudnátok egy programnevet mondani amivel kiírthatnám -a TSR.BOOT vírust- akkor nagyon szépen megköszönném!
  • Doomista
    #3954
    tcben nem magyarra van állitva,hanem valami más nyelvre,ezért.ez nem virus,hanem valamit elállítottál valahol benne,jol néz körül a tcben minden egyes helyen,vagy ha magyarul van,akkor érdekes mert ezek itt amiket irtal laccik hogy angol,szal valamiert angolban tolja,de erre nem tudok más megoldást,total commander topik talán,vagy itt tudják a megoldást
  • Doomista
    #3953
    itt irják a megoldást =)
  • Yoda001
    #3952
    ne használj tc-t....
  • Peetboy
    #3951
    Sziasztok!

    Nálam átneveződtek a mappák és a fájlok, olvashatatlanná. Szerencsére csak a Total Commander-ben látom ezt.
    Ilyenek mint: kpek~1, progra~1, window~1, dokume~1.
    A sajátgépben minden maradt a régi.
    Letöröltem a T. Commandert és vissza tettem, de ugyanaz.
    Mi a tanácsotok?
  • mejik
    #3950
    Sziasztok!

    Pár napja a NOD32 ezt írta ki nekem:
    "MBR sector of the 0. physical disk - probably unknown TSR.BOOT virus - unable to clean"

    A legújabb NOD nem tud vele mit kezdeni, ezen kívül próbáltam "Spybot search & destroy"-al, "Trojan Remover"-rel, de semmi eredmény. Formáztam többször is, de semmi.

    Valamilyen megoldást szeretnék!

    Köszi! Mejik

    UI:
    2 winyó van a gépben:
    1. amin a rendszer van
    2. amit háttértárként használok /ezzel van a gond/
  • zvaragabor
    #3949
    Defense+ / Advanced / Computer Security Policy
  • Yoda001
    #3948
    ha comodo defense+-jában engedélyezek valami és azt állítom h jegyezze meg a válaszom,és ha kiszeretném törölni,azt hol találom?
  • zvaragabor
    #3947
    Hát konkrétan nem tudom, mi spammel, maga a bot amiről beszéltem, az csak címeket keres. Bár a franc tudja, milyen összetett program, éppen lehet, hogy egyben spammel, és keres címeket is. Vagy akár humán erőforrással megy a spam, vagy botnetekből jönnek.
  • Yoda001
    #3946
    ja,elviselhető meg minden,csak megakartam kérdezni hogy mégis mi a helyzet most :D kösz,akkor csak botok spammelnek
  • zvaragabor
    #3945
    Nem a te gépeddel van a baj. e-mail cím gyűjtő botok valószínű rátaláltak valahol a címedre, és ezért jönnek a spamek.
    1. Címet váltasz
    2. Szigorúbbra veszed a kéretlen levelekre vonatkozó beállításokat. Webes postafiókban sajnos ez valamelyest korlátozott, nincs akkora beállítási lehetőség, mint a levelezőkliensekben. Ezért ha webes postafiókra jön a spam, akkor megcsinálhatod, hogy levelezőklienssel töltöd le a leveleket, föltéve, ha a webes postafióknak van POP3, vagy IMAP szolgáltatása. A levelező klienst meg elláthatod extra spam szűrővel.
    3. Ha nem olyan gyakori, akkor eltűröd
  • Yoda001
    #3944
    most akkor nem kell félnem? nem az én gépemmel van baj? O.o
  • zvaragabor
    #3943
    Persze, illegális a szofver használata, a spammelést a törvény bünteti(bár nem tudom, hogy Mo.-on milyen törvény van ez ellen). Alvilági oldalakon biztos rá lehet akadni néhányra. Nemrég TCP/UDP/ICMP flooder-t kerestem, hát jóformán csak ilyen "hacker" oldalakon találtam.

    Spam küldésére még első számúak a férgek, amik kialakítanak egy szép nagy botnetet. Vagy nem fontos botnet, a Zafi variánsai botnet nélkül is spammeltek.
  • SMACKDOWN18
    #3942
    hat egyreszben hamisitott de van spamm generator csak persze nem rakjak fel mert hogy nem legalis es a fekete piacon is ritka ezt legjobban a hakerek hasznaljak...
  • zvaragabor
    #3941
    Spam generátor? Még nem láttam különben ilyet élőben.

    "En egyszer rabukantam egy szoftware ami arra szolgal hogy spammet kuldjon szoval csatlakozik a netre es a kivalasztott vagy beirt cimre kepes tobb mint 100spamet kuldeni"
    Nem mondtam, hogy nem így megy a dolog. Így is többek között. Én azt mondtam, hogy a feladó az hamisított. Mer nem?
  • SMACKDOWN18
    #3940
    cserelj surgosen email cimet
  • Yoda001
    #3939
    mondom,minden egyes levél más-más email címről jön,hiába teszem be,ha 1000 különböző címével jön
  • SMACKDOWN18
    #3938
    legaljan nezed unsubscribe pici betuvel ha pedig nincs akor szurjed(filtering) a kuldo cimet



    Bocs de sokaig tart ekezetekkel irni
  • SMACKDOWN18
    #3937
    te azt tudod hogyan jonnek letre ezek a spammek? En egyszer rabukantam egy szoftware ami arra szolgal hogy spammet kuldjon szoval csatlakozik a netre es a kivalasztott vagy beirt cimre kepes tobb mint 100spamet kuldeni
  • Yoda001
    #3936
    magyarul légyszi mi az hogy spoofed? egyébként nem találok ilyen opciot
  • zvaragabor
    #3935
    Az a baj, hogy használni a spam levelek unsubscribe funkcióját(már ha van), annyit jelent, hogy visszaigazolást adok a spammernek, hogy igen, élek, jöhetnek még levelek. :)

    A feladó feltüntetett címe meg általában spoofed.
  • Yoda001
    #3934
    az holvan?
  • Vardar
    #3933
    Nekem se citromail-en se gmail-en nem jött még soha semmilyen spam!
  • SMACKDOWN18
    #3932
    probalj leiratkozni a unsubscribe en es ha tovabb erkeznek akor szuresbe tedd bele az e-mail cimet
  • bmate0007
    #3931
    Az ESS-hez még működik a fix?
  • zvaragabor
    #3930
    Nekem egyik postafiókomba 2-3 napi rendszerességgel jött spam mindenféle rbaromságról. A gépeden akár van valami, akár nincs, a levelet nem belülről kapod, hanem kívülről. Esetleg válthatsz postafiókcímet, vagy paranoidabbra veheted a levélszemétszúrőt.
  • Doomista
    #3929
    lool sok haverom küldi az msn virust,ugyebár angol mondat és egy fájl,vgy a fele elkapta XD mindenki probalja leirtani Xd
  • bmate0007
    #3928
    lol
  • Yoda001
    #3927
    hmm... email:
    Feladó: ***@***
    Címzett: ***@***
    Tárgy: SPAM-February 73% OFF
    Érkezett: 2008.02.01 20:09
    szóval a lényeg hogy a feladó és a címzett is az én mail cimem,és valami kis viagrás kép volt,szöveggel ez az 1 levél amit most megnyitottam,mert már mondom magamba,elegem van ebből a viagrás spammes levelektől,és gondoltam megnézem mégis honnan jön (általába mindig máshonnan)...most akkor mivan? a gépen tuti nincs semmi virus,spyware,trojai,stb
  • SMACKDOWN18
    #3926
    nekem sincs oszt lattam ujsagokban netten barhol birsz talalni erdekeset meg ilyeneket xboxt meg psp-en sem fogtam kezben de lattam,
  • Vardar
    #3925
    Nekem még nem volt se xbox-om, se PSP-m. sőt még nem is láttam élőbe olyanokat.
  • Vardar
    #3924
    Ott élek ahol nincs szükség ilyenekre.
  • SMACKDOWN18
    #3923
    hol elsz te www.nokia.hu
  • Vardar
    #3922
    Ilyeneket se láttam.