5322
Help!
  • DariousDaveDane
    #5282
    Sziasztok!
    Kipróbáltam a gergely1991 által ajánlott Kaspersky RescueDisk progit. Egy trójait talált asszem win32.QDM, azt kinyírtam, de a gép ugyanúgy lefagyott. Eldöntöttem, hogy nem szenvedek vele és újraraktam. formázás összes meghajtó stb... Aztán teljesen szűz windows is lefagyott, alig akart elindulni, volt hogy nem talált valami fájlt, meg egyszer azt is kiírta, hogy a merevlemez sérülése miatt nem indítható. Rengeteget szenvedtem vele mire kiimádkoztam tőle, hogy elinduljon, most megint az van mint régen, szinte használhatatlan mert egyszerűen lefagy, megfigyeltem, hogy olyan a vinyónál a piros lámpa nem világít és nem is villog, tehát elvileg nem dolgozik semmit. Még nem találkoztam ilyennel, hogy teljes reinstall után egy trágyadomb legyen a gép, remélem nem a merevlemez akar elpatkolni. Segítséget előre is köszi :)
  • stargatelost
    #5281
    Az a baj, hogy úgy jelennek meg a q betűk, mintha be lennének másolva, szóval nem úgy, mintha benyomódna a q betű. Vagy így is viselkedhet egy elromlott bill.? :S
  • gergely1991
    #5280
    "de a nap folyamán kétszer vagy háromszor benyomódtak a q betűk..."
    Nos a válasz a kérdésedre(a billentyűzet lehet a ludas, cseréld ki).
  • stargatelost
    #5279
    Hali!
    Vírusra gyanakszom, de igazából nem tudom, mi lehet ez. Tegnap óta csinálja azt, ha mondjuk böngészek és olyan oldalon vagyok, ahol tudok írni (pl. google), egyszer csak beírja magától háromszor, négyszer ezt: qqqqqqqqqqqqqqq, és közben a windows vista alapértelmezett hangjelzése hallatszik párszor. Ha pedig nem vagyok olyan helyen, ahol írni lehet, akkor csak simán a hangjelzés csendül fel, minden ok nélkül. Most délelőtt átraktam, hogy ne legyen hangjelzése ennek, szóval nem tudom, milyen időközönként csinálja, de a nap folyamán kétszer vagy háromszor benyomódtak a q betűk...
    Ötletek? :) Nodot lefuttattam, de továbbra is csinálja.
  • gergely1991
    #5278
    Kaspersky Virus removal tool
  • ArsenalForever
    #5277
    Sziasztok!
    Anyám gépét megfertőzte valami vírus.
    Amint betölt a windows már indítja is az outlook expresst és küldene valami mailt, de mivel nincs jól beconfigolva ezért elszáll hibaüzenettel. Jó ez nem is lenne nagy baj, csakhogy ő ezt 1 másodpercenként újra próbálja, ha bezárod a programot újra nyítja azonnal. Így mindig az aktuális ablakom fölé is kerül ezért a gépet még használni sem lehet tőle rendesen.

    Átállítottam az internetbeállításokban az alapértemezett mail küldő klienst egy másik programra és onnantól kezdve azt kezdi el megnyitogatni.

    Lefuttattam a Malwarebytes-ot (ezt talált pár dolgot) a Hitman Pro-t (ez semmit nem talált), az Avast-ot a Nod32 online keresőjét, de semmi eredmény.
    Már tényleg nem tudom mit csináljak. Valakinek valami ötlete?
  • gergely1991
    #5276
    XDDDDDD
  • Eftörsokk
    #5275
    igazam lett, a billentyűzet volt a hibás :)
  • Eftörsokk
    #5274
    most így belegondolva, lehet hogy a billentyűzetem szarakodik, meg van törve a vezeték vagy nem tudom, mindjárt kihúzom és tesztelem úgy :)
  • Eftörsokk
    #5273
    üdvözlet
    megőrült a gépem, teljesen véletlenszerű időpontokban megnyitja a firefoxot, 5-10x is, és beírja a google-be hogy 000ü0ü, majd frissíti magát, lenémítja magát a rendszer, újraindul a film amit éppen nézek(azért egy horror film közben ez elég hatásos volt :D ), meg hasonló finomságok.
    vagy szellem van a gépben, vagy vírusom/trójaim van, csakhogy, se avast, se avg, se trojan hunter nem talált semmit, spyware sincs a gépen, szóval nem találom a mocsadékot. nem tudom mitévő legyek :)
    who you gonna call ? :P

  • DariousDaveDane
    #5272
    Köszi szépen, kipróbálom hátha alkot vmit
  • gergely1991
    #5271
    Kaspersky Rescue Disk?
  • DariousDaveDane
    #5270
    Sziasztok!

    Remélem valaki tud majd segíteni... :/ Az a problémám, hogy van itthon egy kb 8 éves gép. Régebben sok probléma volt vele, de azóta már újraraktam párszor (vírusok, egyebek). Most meg egyszerűen meg van halva, állandóan lefagy, IE8 folyton hibákat ír ki, az eseménynapló már tele van vele. FF-et próbáltam egy ideig működött, de aztán az is elkezdett visszabeszélni. A gépen alig van pár cucc, csak az alap dolgok, mivel azóta lett másik gép és arra áttettem a cuccaimat, viszont a régit nem telepítettem újra, hanem letörölgettem róla mindent, volt registry tisztítás is minden. A baj ezek előtt is fennállt de gondoltam, hogy ha leszedek róla egy csomó dolgot, akkor megjavul...hát nem jött össze. Újratenni a legvégsőbb esetben szeretném csak, mert ha lehet akkor kiderítem a hiba(ák) okát. Víruskereső (avast5) futott rajta boot módban de nem talált semmit.
    Egy is érdekesség, hogy az alaplapba van a hangkártya integrálva (C-Media AC97 Audio Device), és régebben rengeteg gond colt a CMUDA.SYS fájllal, ami ennek a driveréhez kapcsolódik, kékhalál, kékhalál hátán. Feltettem a legfrissebb verziót hátha segít (2005-ös), hát nem segített semmit. Lehet, hogy ő a ludas, de mi köze van az IE8-hoz? Memtest is lefutott már, persze 0 hibával, töredezettségmentesítés, minden egyéb tisztító takarító munka megvolt. Mindezek ellenére a rendellenes lassúság, fagyás, illetve kikapcsolás-újraindulás még mindig fennáll. Oprendszer: WINXPSP3 - rendszeresen frissítve, az IE8 utána lett felrakva, mert állítólag ha előtte rakod fel akkor bajok lehetnek. Előre is köszi a segítséget!!!
  • kl24h
    #5269
    C:\WINDOWS\system32\H@tKeysH@@k.DLL: 20.0 KB (20480 bytes) >>>>> Virus Total
  • kl24h
    #5268
    Nem vagyok biztos benne, lehet valami kárt is tesz, én nem próbáltam ki.
  • Narxis
    #5267
    Nem kedveljük itt a falsokat!
  • kl24h
    #5266
    autorun.exe: 2.02 MB (2124800 bytes) VirusTotal, Anubis <<< lehet csak false
  • kl24h
    #5265
    6_1228.exe: 259 KB (265421 bytes) VirusTotal
  • kl24h
    #5264
    Nagyon veszélyes!!!
    :\WINDOWS\system32\drivers\serial.sys: 63.0 KB (64512 bytes) >>>>> Virus Total
  • kl24h
    #5263
    3_6_26.exe: 339 KB (347136 bytes) >>>>> Virus Total, Anubis
  • kl24h
    #5262
    Már van azt hiszem egy hete, hogy szerepel a Virus Total listájában. Ki is próbálhatod: ByteHero.
  • Narxis
    #5261
    Akkor én is feltöltöm a tied. :D Kölcsön kenyér visszajár!
  • KaBuTo666
    #5260
    thepiratedayra feltöltöm a szupertitkos dokumentációidat, leveleidet, adataidat, stb. :D
  • KaBuTo666
    #5259
    ByteHero? Óbameg...:D Már megint valami újdonság számomra. :D
  • kl24h
    #5258
    0_0819.exe: 244 KB (249856 bytes) >>>>> Virus Total, Anubis
  • Narxis
    #5257
    Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
  • DiNoszka
    #5256
    Nem 2009 es, de lusta vagyok a 2010 es-re megcsinálni mert ahoz már járna egy kis tűzfal is ami jól jönne :) Nekem kicsit, inkább nagyon lassú gépem van úgyhogy azért nem akarom felrakni a 2010 est mert még jobban lassítana, meg lusta is vagyok :D
  • kl24h
    #5255
    AVG 2012? Még nem próbáltam ki.
    Az AVG 2011 elég szépen lassította a gépet.
  • DiNoszka
    #5254
    :D Én AVG-t használok. Pont ma futtattam le és 90 darab System Volume nevűfájlokban talált vírust :D De lényegtelen, azért van mert kevésbé lassítja a gépet ahogy hallotam :)
  • kl24h
    #5253
    Az ESET Smart Security-nak van egy jó szuper beállítása, ami által 0% az esélyed, hogy feltörd.
  • DiNoszka
    #5252
    Dehogynem, előbb küldött szét egy linket, ahol a te gépedre lehet rácsatlakozni :)
  • Narxis
    #5251
    Nem törhetted fel. :D
  • KaBuTo666
    #5250
    Akkor miért törtem fel a rendszered? :D
  • Narxis
    #5249
    Nyugodt vagyok amióta az ESET védi a gépem. :P :D
  • gergely1991
    #5248
    Magában a szoftverben elvileg van egy adatbázis frissítő köteg(batch *.bat)fájl(vagy exe fájl) a windows-os frissítéshez.Ha csatlakoztatva van az internethez mikor elindult a rendszer akkor automatikusan letölti a frissítéseket minden indítás során de ezek az adatok általában elvesznek(cd-ről indítva biztosan, usb-ről még nem volt igazán lehetőség elindítani).AVG rescue CD,AVIRA rescue CD,USB-re való kiírást #5244-es hszben megtalálod.
  • gabo91
    #5247
    Köszönöm szépen! USB-re rátettem, le is futtattam. El is teszem, hátha kell még máskor. Annyi problémám lenne, hogy frissíteni hogy lehet? Mert ha arról boot-olok akkor lehetne, de nem tudok csatlakozni...
    esetleg win alatt is lehet valahogy vagy valami manuális módszer?

    Köszönöm előre is!
  • KaBuTo666
    #5246
    Megnyugodtál mi? :DD Meg persze *sóhaj sóhaj sóhaj*. :D
  • Narxis
    #5245
    Hoppá, tiszta a gépe, úgyhogy az ESET jól megvédte. :P
  • gergely1991
    #5244
    A link pedig kimaradt.A többi rescue cd usb-re írására még ezt,mondjuk syslinux vagy syslinux2 lehetősséggel.
  • KaBuTo666
    #5243
    Na akkor tessék már jobban megbízni az antivírusodban!