5322
Help!
  • gergely1991
    #5322
    Inkább linux disztribúciós antivirus rendszerről kellene bebootolni így a vírus se tudna védekezni rezidens futása közben.Például ezt kell letölteni (ajánlott USB-re kimásolni van hozzá program benne a leírásban).
  • Puhos
    #5321
    Egy kis infó a jh1d.exe-ről:jh1d.exe
  • kl24h
    #5320
    A Malwarebytes-t hagy ott a gépen, majd egy pár nap múlva frissíted ás újra lefuttatod. Itt van a Hitman Pro, ezt is lefuttatod és meglátod, lehet megtalálja a gyökérprogramot.
  • b-type
    #5319
    megvolt, a bajom az, hogy leszedte
    -wc1a.exe- problémát, de az újra megszületett
    -jh1d.exe- néven.
    Jelenleg ezt blokkolom. Magát a trójait még eddig nem találta meg, ezeket a szrokat meg csak újragenerálja. Még próbálkozom, de sok időm nincs mert teli vagyok más területen munkával.
  • kl24h
    #5318
    A frissítést a telepítés végén automatikusan csinálja.
  • Puhos
    #5317
    A frissítés után.
  • kl24h
    #5316
    Felteszed a Malwarebytes free verzióját és végzel egy gyorskeresést (Quick scan) a gépen, biztos megtalálja és ki is törli. Még lehet kap fertőzött fájlokat és akkor azokat is törölni fogja.
  • b-type
    #5315
    bitcoinminer :(
    már blokkolom, de valamikor le is kellene szedni.
  • gergely1991
    #5314
    Helló!
    Töltsd fel ide.
    Elégé gyanús.
  • b-type
    #5313
    sziasztok, tud valaki segíteni abban hogy mi az a
    wc1a.exe
    feszt pörgeti a procimat..
  • gergely1991
    #5312
    A te esetedben a videokártyával illetve a operatív tárral csinálnám.
  • gergely1991
    #5311
    Ilyenkor azt csinálom hogy kiszedegetem a perifériákat,majd a két ujjammal le kaparom a "pin"-ekről a port majd visszateszem.
  • Narxis
    #5310
    Hááát azért nem mernék megesküdni így látatlanban de gyanús.
  • DariousDaveDane
    #5309
    Értem, köszi! :) Akkor resettel felesleges is szenvednem? Magyarul dobhatom az egészet a kukkantyúba ugye?
  • Narxis
    #5308
    Alaplap hibás.
  • DariousDaveDane
    #5307
    Sziasztok ismét! Fejlemény van: Próbálgatom itt közben megcsinálni a gépet, persze sikertelenül, sőt rosszabb a helyzet...bekapcsol a gép, és fekete a monitor, mintha már az alaplapot sem érzékelné mondom mi a halál van???? Alaplap resettel nem próbálkoztam még, és semmit sem babráltam magán a lapon vagy akármelyik kártyán :( Köszi!
  • DariousDaveDane
    #5306
    Sziasztok!

    Újabb merevlemez problémával állok szemben. Korábban itt említettem, hogy az egyik vinyó megadta magát (HDD Sentinel - kondíció:24%-ot mutatott). Van a gépben egy MOBIRACK is, kivedtem a rossz vinyót, a rack-at átállítottam slave-ről masterre, winxp szépen fel is ment. Legelső indításnál minden jó és szuper volt. Erre nem sokkal később mit látok: megint fagy a gép mint állat, a 87%os kondícióval rendelkező vinyót (Sentinel mutatta)a sajátgépben nem látta. Aztán már a win sem akar indulni, fáljsérülésre hivatkozva, lefuttattam a chkdsk-t, javított pár hibát, de a fagyás megmaradt. Fogalmam sincs mi lehet a baja, tápegységre gondolok, írták máshol, hogy ha rossz akk tönkrevághatja a HDD-t. Mennyire igaz ez? És szerintetek mi lehet a baja? Előre is köszi a segítséget!
  • gergely1991
    #5305
    Ha ezt magától csinálja akkor lehet hogy egyenetlen felületen van az egér(nálam is ezt csinálta).
  • matyi0323
    #5304
    Hmm. A kurzor nem mozdul sehová, nem ugrál. Szóval így már tényleg passz.
    Csak azért nem értem, mert az elmúlt 5-6 napban semmi probléma nem volt már.
  • gergely1991
    #5303
    Ha BIOS-ban állítgatod a napot nem érsz el vele semmit.Lehet hogy az egérrel lesz a probléma.
  • matyi0323
    #5302
    Ma ismét előjött az, hogy fogja magát és mintha kikanntitanék oldalra...
    Lefuttattam az avast, malwarebytest, de egyik sem talált semmit. Visszaállítottam aztán biosban tegnapra a napot, utána is ugyanúgy az a probléma. Azóta már újra lefuttattam mind két programot teljes vizusgálaton, de úgy sem talált semmit :(
  • matyi0323
    #5301
    HDD Sentinel 100% ír, mindenből kiválót, még 1500 napra saccolja működését, szóval ezzel hátha nincs gond.
  • kl24h
    #5300
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha lejárt a garanciája a HDD-nek, akkor tényleg megkezdődött a visszaszámlálás!

    Érdekes módon, nemrég ellenőriztem az enyémet a HDD Sentinel programmal és azt írta, hogy 100%, pedig már 6 éves.
  • matyi0323
    #5299
    HDD-m viszonylag új. 6 hónapos, eddig semmi hasonlót nem hallottam soha, pedig rendesen használom. Ez is csak megindulásnál kattogott, vagy nem tudom..csúnya hangja volt :D Azóta fut szépen.
    ( nagyon idegesítő, 2 percenként kapcsolódnom kell a nethez.. ezt se értem miért, mikor bekapcsolom a gépet, akkor alapból csatlakozik, azért is tippelek vírusra )
  • kl24h
    #5298
    Nem mindegyik antivírus vizsgál egyformán, tehát nem ugyanazzal a móddal. Erre én azt szoktam mondani: "zörög a gép" vagy hogy "jobban zörög".
  • gergely1991
    #5297
    Akkor az a érzésem hogy a HDD-dnél megkezdődött a visszaszámlálás.
  • matyi0323
    #5296
    Értem.

    Jelenleg fut a Kaspersky, habár a vinyóval rendkívül csúnya dolgokat csinál , legalábbis hangalapján.. ilyen hangot sose adott még ki. :O
  • kl24h
    #5295
    A vírus is szokta frissíteni magát, ezért lehetséges, hogy mint más és más módon jelentkezik. A Malwarebytest lefuttattad, de még le kell futtatni egy-két nap múlva, de ha profi vírus, akkor nehezen éred utol.
    Ahogy a #5293 hozzászólásban is elhangzott, azt is le kell futtatni még egy-két nap múlva is. Egyszer elkapod a tettest.
  • matyi0323
    #5294
    Hm, az most jelen pillanatban fizikai lehetetlenség.
    De mondom, eddig semmi gondom nem volt a router-wifi kombóval.
    De akkor majd megpróbálom minél előbb.. a kasperskyt meg töltöm.
  • gergely1991
    #5293
    Tovább olvasva...Kaspersky Virus removal tool használatát javasolom.
  • gergely1991
    #5292
    Próbaképpen kerüld ki a wifit,majd a többit meglátjuk.
  • matyi0323
    #5291
    Ja, torrent nem fut, a wifi le van kódolva.. nem hiszem, hogy feltörték volna. Körülöttünk minden családnál van net...
  • matyi0323
    #5290
    Hali.
    Igazából nem tudom vírus-e vagy mi ez.. fogalmam sincs, csak nagyon idegesít.
    Pár napja van az, hogy amikor meg van nyitva egy ablak (böngésző, word, játék, bármilyen program ) akkor csak úgy magától lerakja a tálcára.. ez ment 2 napig. Ma az megszűnt, most azt csinálja egész nap, hogy mintha kikattintanék az éppen nyitott ablakból. Szóval például gépelek most ide, de közben vagy 5x rá kell kattintatnom a megnyitott böngészőre, mert olyan mintha az asztalra kattintanék egyet és így ettől ez nyitva van ugyan, csak nem csinál semmit.
    Ez még a kisebbik gond, a nagyobbik az, hogy a mai nap már folyamatosan dobál le a wifiről. Ez egy asztali gép, kb. 3 hónapja megy wifiről a net rajta, eddig semmi baja sem volt, igaz 3 hete messzebb lett a routertől, de eddig ez sem befolyásolta, a jelerősség még mindig 90+%. Van egy laptop is, azon meg sosem kapcsol szét a net, se a napokban, se korábban nem volt hasonló. Routert, modemet ki-be húztam.. többször is, nem változott semmi. Szóval mi lehet vajon a probléma? Azért írtam ide, mert feltételezem vírus, mivel eddig minden rendben volt.

    Lefuttattam ma egy Avast teljes vizsgálaton, az nem talált semmit.
    Lefuttattam még egy Malwarebyte's antimalware-t, ez talált 4 fertőzött fájlt, azt töröltem is. Ezek után lefuttattam mindkettőt, de nem találtak semmit, viszont mindkét említett problémám ugyanúgy fennáll.

    Valami ötlet? köszi
  • gergely1991
    #5289
    Én azt mondom hogy malwarebytes free maradjon fenn, csak a rezidens védelem kivételeibe kell felvenni.
  • kl24h
    #5288
    Ez azért van, hogy időközönként karanténba helyezi a fájlokat, mert még nem ismerte fel a fő vírust/vírusokat. Ezért ajánlom lefuttatni a következőket:
    Malwarebyte's Antimalware (free)
    Hitman Pro
    Kaspersky Virus Removal Tool
    Emsisoft: MalAware
    Microsoft Safety Scanner

    Van amelyiket telepíteni is kell, persze frissíteni és utána ellenőrizni vele, aztán később mikor nem kell, Uninstall-ni.
  • tigerpapo
    #5287
    jah és megfigyeltem hogy a vírus a fájlokat és a mappákat .ink kiterjesztésként látja
  • tigerpapo
    #5286
    Hali! A napokban összeszedtem egy vírust és most a nod32 időközönként karanténba helyezgeti a fájlokat sorról-sorra. Hogyan irthatnám ki a gépemről?

    a vírus neve: wn32/dorkbot.D féreg

    Előre is nagyon köszönöm a segítséget
  • Narxis
    #5285
    Nem lehet rendbehozni, azt már cserélni kell sajna.
  • DariousDaveDane
    #5284
    Miután írtam ide, eszembe jutott a progi és megnéztem vele, kondíció 24% 241 szektorhibával, egyértelműen ROSSZ besorolást kapott, tehát a fagyások oka ezzel szerintem letudva. Esetleg van valami lehetőség arra, hogy helyrepofozzam, mondjuk HDD Regeneratorral? Valahol olvastam, hogy tönkreteheti, de sztem ennek már mindegy. Másik érdekes dolog, amire tényleg nem tudom a választ, hogy mikor felmerült a gyanúm a vinyóval kapcsolatban, felhúztam a win-t a mobirack-re, aminek a kondíciója 87% teljesítmény 100% volt, és azon is csak szenvedve bootolt be a windows, ennyire közrejátszana a másik rossz vinyó, vagy ez abszolút lehetetlen? Egyébként a tönkrement cuccos közel 10éves szal nem is lepődtem meg... Köszi a segítséget!
  • Narxis
    #5283
    HD Sentinel progival nézd meg a merevlemezt.