51
Nyomtatópatron utántöltés
  • amigos00
    #51
    Üdv!
    Akadna egy kis gondom a nyomtatópatron utántöltéssel! Van egy hp nyomtatóm 21-es és 22-es patronokkal. Vettem hozzájuk egy utántöltő szettet és elkezdtem tölteni úgy, ahogy a papíron mutatta. Csakhogy az volt itt a baj, hogy amikor nyomtam bele a festéket, alul szépen szivárgott ki azon a részen, ahol nyomtatáskor is nyomja ki a festéket! Az lehet a baj, hogy a tűt teljesen belenyomtam? Kérlek segítsetek!
    Köszi
  • Athlon64
    #50
    Nem tudom, hogy olvassa-e még valaki ezt a fórumot, de leírnám a tapasztalataimat:

    Nekem egy Lexmark X1170-es multifunkciós nyomtatóm van és ebbe színes patronbó már a harmadik van benne! És ez is bedöglött, hiába mostam melegvízbe, stb.

    Gondoltam ha már rossz akkor rosszabb nem lehet ha megpróbálom alaposan átmosni!?
    Bejött!
    Fogtam a patront és lebontottam a tetejét:
    1., zöld külső fedélt,
    2., fekete racsozott fedélt a zöld alatt

    Ezek után kivettem a festék felfogó szivacsokat és alaposan kimostam, majd a patront beledobtam a mosdókagylóba és csap alatt vízsugárral (melegvízzel forróval) mind a három fúvóka festéktartály oldali részét ahol egy kis fém foljának tűnő, szerintem mikró szűrő alaposan legalább egy percig mostam. Ezek után még hagytam egy kicsit uszkálni a vízben és utánna a szivacsokat vissza, tintát bele és zsepire rányomtam a fejet mig tinta nem jőtt és ezek után fuvóka tisztítás opció és most olyan mint újkorában!!!
    Gyönyörűen nyomtat normál modban is!!!!!
  • Sgtfathi
    #49
    Köszi.De én nem a patronra ,hanem a fej -re gondoltam,ugyanis az rosszalkodik!
    Kaptam egy ötletet,de még nem tudom ki próbáljam e.!
    Ime:
    Nemtudom sikerült-e valakinek kipróbálnia az említett metil-etil-ketonos módszert, de ha még erre senki nem vállalkozott, ne is tegye, mivel oldja a műanyagot elég szépen, és tudniillik, hogy a nyomtatófejek elég sok műanyagot tartalmaznak.. Mi a cégnél pont ezt a tulajdonságát használjuk ki, innen tudom.
    Amúgy ami nekem bevállt nyomtatófej tisztítására mind epson, mind canon nyomtatóknál, fél littyós pohárba töltöttem úgy 1 ujjnyi cloroxot, és kb 2-3X annyi vizet, ebbe tettem be a nyomtatófejet 1 éjszakára. Alapos törölgetés után a panel mögül kifújkodva a vízcseppeket mehet vissza a nyomtatóba. Néhány fejtisztítás után már látható az eredmény.(Muszály csinálni párat, még ha sajnáljuk is a tintát, mert a clorox, hatástalanítja a tinta színét, és a papíron csak nagyon nehezen lehet észrevenni a nyomatot fény felé, mert fénylik a még meg nem száradt színetelen tinta).
  • kisviku
    #48
    Én azt mondom - bár HP-s vagyok - ,hogy a legjobb utántöltő az InkTec.
    Próbáltam már ezer féle töltőt, utángyártott patront, töltetést (ami mellesleg sz*rt sem ér), de eleddig nekem ez jött be legjobban.

    Ezek a tesztek, meg tisztítások,stb. zabálják a festéket.Nagyon mérges vagyok a HP-ra, hogy miért kell nyomtatni ennek a szarnak, ha felnyitom a fedelét?
    Majd én eldöntöm, mikor tisztítok/tesztelek.
    Miért nem lehet ezt kiiktatni?
  • kisviku
    #47
    Elvileg van egy megoldás a beszáradt patronokra.
    Tedd a patront nedves ruhára úgy, hogy a fúvókák vagy érintkezők érjenek hozzá a szövethez és hagyjad rajta egy-két órát.Nekem általában bejön, de nem szabad 2-3 hónapot állni hagyni, mert akkor végleg beszáradnak ezek a szarok.

    Ezt onnan tudom, hogy most töltöttem meg a HP patronjaimat (színes és fekete) és az egyik töltő szettet dobhattam is ki, mert már annyira be volt száradva a festék a patronban, hogy még "áztatás" után sem nyomott semmit sem.
  • Sgtfathi
    #46
    Help! Cannon Ip3000--m nem adagolja a feketét,valszinü beszáradt a fej.Mit lehet tenni hogy ujra működjön???
  • bujdy4
    #45
    http://shop.gigacity.hu/kompatk.php?printer=HP%20PSC%201610 itt nézz szét
  • HUaRC
    #44
    Sziasztok! A minap vettem egy CANON IP4200-s nyomtatót. ~200 oldal(A4) fekete-feher szoveg + abra utan, a tintateszt szerint kb. egy fel "tank" fekete(pgi-5bk) tinta maradt a gepben. A kovetkezo lenne a kerdesem: Tudna-e valaki (lehetoleg canon tulajdonos) ajanlani megbizhato utangyartott patront (marka?) illetve weboldalt ahonnan lehet rendelni vagy szemelyesen megvenni. A valaszokat elore is koszi :)

    ui: a rosz tapasztalatokra is kivancsi vagyok utantoltes/utangyartott patron teren. Pl. Tonkrement fej, nem megbizhato tintak vagy epp karosodas (esetleg teljes meghibasodas? o.O)
  • CSOCSO
    #43
    en nemtom
  • cybert
    #42
    Lehet nem ide kéne, de végülis patronnal van a gondom. Szal fotópapírra akartam nyomtatni pár képet (HP PSC 2355), de mivel béne vagyok és nem is értek ezekhez rosszul tettem be a fotópapírt, erre már akkor jöttem rá, amikor már folyamatban volt a nyomtatás. Namár most, én ezt megszakítottam és amikor újra akartam nyomtatni ezt írta ki: "Vegye ki és ellenőrizze a színes patront!". Hát kivettem, ellenőriztem, de nem lett jobb, mert nem tudom mit kell ellenőrizni, vagy, h mi lehet a gond. Remélem tud valaki segíteni.
  • Tocke
    #41
    ja, bocs, most látom, hogy már írtam, akkor törölhető az egyik üzenetem :)
  • Tocke
    #40
    Szerintem ezek az árak elég irreálisak, amiket írsz. Pl.: ehhez képest.

    Manapság már sok esetben olcsóbb utángyártott patronokat venni, mint töltögetni. Röhej, de tényleg így van!
  • Tsityu
    #39
    Nekem ingyé van a toner. Mióta van nyomtatóm, azóta a cégem állja a belevalót. Valahogy mindig belekerül a táskámba egy toner szett. Ki érti ezt?
  • Tocke
    #38
    Olvasom a hozzászólásokat, hogy 800 ft-ért de olcsó a patron, stb... Hát, nem tudom, akkor a 290,- Ft milyen ár? :)

    Akit érdekel, kattintson ide: http://www.patronok.hu/
  • ReTeK
    #37
    "A normál kapacitású"
    tiedbe lehet nagyobb patront is tenni ?

    szépen nyomtat csak elég drága az új patron (még a töltött se olcsó) :-(
  • kingke
    #36
    Emberek a géphez minek kell csatlakoztatni a nyomtatónak a párhuzamos és az USB-s portját. (Csak igy nyomtat tesztoldalt, de tinta nem jön)
    Cannon bjc 3000-es

    A nyomtató félre lett rakva ugy fél évre.
    Csak fekete patron van benne ami nem száradt be(, nincs rajta fej)
    A többi szin üres.
    Bekapcsolás esetén jobbra, balra ugrál a fejjel együtt ami egy idö után megáll.

    Beállítom fekete fehérűr nyomtatásra, és semmi, illetve a patron mozog a fejjel, de egy csepp tinta se jön ki.(rosz lett a fej?, illetve kell neki utántöltött szines patron is?)

    valami ötlet?????????????
  • Impi
    #35
    Hali Roll :)
    Lent olvastam, hogy küzdöttél Epson fejtisztítással.
    Neked hogyan sikerült újra belevarázsolni a tintát a fejbe?
    Nekem is beszáradt, kiszereltem a fejet, orvosi fecskendővel kitisztítottam,
    (vákum és nyomás)de visszaszerelés után. nem akarja feltölteni magát tintával.
    Olvastam olyat, hogy a fejtartó mellett van benne egy gumicső amit addig kell
    huzogatni, amíg megjelenik a tinta. Te ezt alkalmaztad?
    Bár azt is mondta egy szerelő, hogy tönkrevágtam a fejet :(
  • Roll
    #34
    Találtam nagyon jó áron az epson sytlus cx5200-höz utángyártott
    patront, és elég sok fajtához van náluk.

    patrondiszkont
  • Pharaoh
    #33
    HP deskjet 3940-hez van utántöltő kit? Eddig sehol nem találtam
  • csabka77
    #32
    Hi!

    Probáld meg vizben áztatni,nekem igy sikerült életet lehelni belé.De ha uj patron akkor abban kellene lennie,én az elsö patronnal sokat nyomtattam.Amugy nekem lexmark x1170-es van.Én utántöltök de mindig beszárad,állandoan fél napig áztatom és néha még az sem segit.Akinek van valami tuti tippe ossza meg legyen szives.
  • Robbb
    #31
    Sziasztok! Van egy HP Deskjet 3420-asom USB, és az úristennek sem akarja felismerni az utántöltött és belevaló 27-es fekete patront. Van mellette egy színes is, azzal tökéletesen nyomtat, de fekete egy csöpp se jön ki belőle.
    Mivel kismillióan használnak utántöltött patront, ezért gondoltam hogy én is megkockáztatom (lécci ne ajánljátok, hogy vegyek gyári patront, mer összekaristolom magam :)) Próbáltam a gyári driverrel, próbáltam friss driverrel, de a feketét nem "látja". Nincs beszáradva és jól is pattintom a helyére. Ötlet?
  • makkero
    #30
    Most vettem egy Lexmark X1180 multifunkciós nyomtatót. Nagyon príma, csak pár színes kép kinyomtatása után eltűnt az egyik szín, a kék.
    Próbáltam a tesztképükkel, abban sincs kék. Néztem a fúvókatisztítást is, de csak fekete, sárga, piros csíkokkal lett tele a lap, a kék kimaradt, illetve csak az első csíknak a feléig jutott és elhalványodva megszűnt.
    Kifogyott volna a kék? A patron száma 17-es, gondolom, ez egy kiskapacitású, ez volt mellékelve a dobozba, na de ennyire? A normál kapacitású mennyivel bír többet?
    Ez az első nyomtatóm, nincs semmi tapasztalatom még...
  • Palinko
    #29
    az epsonba való tinta jó a canon nyomtatókba is? újratöltésnél kérdezem
  • Impi
    #28
    Sajnos nem tudok segíteni, még ötletem sincs :(
  • Trade
    #27
    ez egy hp 7960 vagy az a baj hogy tul sokat nyomtattak,
    de azt meg nem jelezte ki hogy ures lenne.
    Vagy pedig az hogy nem nyomtattak vele hosszabb ideig.
    A kep maszatos,szinek osszefolyva rajta
  • Impi
    #26
    A patron száradt be, vagy a nyomtatófej?
    Első esetben dobd ki a fenébe :)Feltéve, ha nincs összeépítve a fejjel
    Második eset már rázósabb, mint pl. az Epson-nál.
    Ha egyszer betömődött a fej........
    Szórakoztam vele én is, szétszedtem, forróvizben áztattam-mosogattam, de
    olyan mint újkorába sosem lett :(
  • Trade
    #25
    lehet hogy beszaradt a fotonyomtatomban a patron.
    helyre lehetne vhogy hozni?
  • Impi
    #24
    Ezt elnéztem :D
    Mármint a dátumot
  • Impi
    #23
    Üdv!
    Évek óta itt vásárolok és eddig 1 napnál többet sosem vártam, amig kihozták.
    Sok sikert :)
    Olcsó patron itt
  • Der Wahnsinn
    #22
    Üdv!

    Arra vonatkozólag tudtok vmi tippet, trükköt adni, h beszáradt nyomtatópatront hogy lehet "kiszárítani"?

    Előre is köszi!
  • Roll
    #21
    Én is jól megjártam a nyomtatómmal (epson stylus cx5200),
    megvétel elött nem néztem meg a patron árakat, ami elég nagy hiba volt.
    Eredeti patronokkal kb. 26e Ft a csere.
    Próbálkoztam utáltöltetéssel, de elég idegesítő volt kb. 2 napig nem használtam és két szín is beszáradt magába a nyomtatónak a fúvókájába.
    Utángyártott patron meg ritka hozzá mint a fehér holló, eddig 4 helyről rendeltem, de mindenhol csak azt mondják hogy hiány van belőle majd lesz.
    Már azon gondolkodtam hogy veszek valami 20ezres nyomtatót patronokkal, ha kifogy meg eldobom.
  • robaggg
    #20
    Utántöltőkből az InkTech-ekkel semmi gondom nem volt sose, több fajtát is használtam már, de nagyon egyszerűen tölthető vele és teljesen jó a minősége is. Ha a patron is beszarik (beszárad teljesen hogy a forró vís se segít), akkor meg én a Fogarasi úton a híd körül van egy ilyen cég, ott bent az udvarban minden féle patront tartanak. Ha nagyon érdekel valakit a dolog esetleg utána is nézek :)
  • BaLeeX
    #19
    Na leteszteltem az említett utángyártott patront.

    Röviden:

    Igaz, hogy az ára 800 ft a 4000ft-hoz de minősége nem túljó. Értem ezalatt, hogy egy kb. 6x4cm-es képet legjobb minőségben jó papírra kinyomtattam még az eredeti patronnal majd egy dvd borítót kezdtem nyomtatni pont amikor kifogyott.
    Kicseréltem. Kapásból látni lehetett, hogy a DVD borító szép kék alapszíne és mély tónusai egyből eltűntek és valami világoskék szart nyomtatott helyette. Ha jól megnézem minőségben igazából nem lenne sok különbség csak a színek térnek el nagyon. Amiket eddig nyomtattam borítókat megtévesztésig hasonlítanak egy bolti borítóra a mély és élénk színeivel, ez minőségben ugyanolyan csak éppen a színein lehet már messziről kivenni, hogy valami nyomtatott dologról van szó.
    Kinyomtattam a patronnal a 6x4cm-es képet is a másik mellé és itt is látni a dolgot. Sokkal világosabb az utángyártott az eredetin látni, hogy a fű az gyönyörű zöld, mint eredetiben az utángyártottban meg valami kilúgozott szar. :(

    Szóval akinek fontos a színhűség az inkább vegyen eredeti patront ha cannonja van. A feketével nincsenek még tapasztalataim szerintem ott mindegy, hogy utángyártott vagy eredeti. Bár ezt csak én gondolom.
  • BaLeeX
    #18
    Hmmm.

    LEXMARK-okkal nincs talapsztalatom. :(
    De ha bonyolultabb patronok valók bele (pl. jelzi a tintafogysát a patron) akkor lehetnek dolgok az utántöltött patronokkal.
  • blazini
    #17
    Igaz!
    Egy másik helyről küldtek ide és csak átmásoltam!

    A nyomtató egy LEXMARK X1130-as.
    Tintát vettem hozzá ami elvileg jó a lexmarkokba de ebbe nem. Sok embernél hallottam hogy nem működik utángyártott dolgokkal.
    Hallottál valmit erről?
  • BaLeeX
    #16
    Szerintem előbb leírhatnád te, hogy az az "ilyen nyomtatót" az pontosan mit is takar és milyen tuntát vettél bele...
  • blazini
    #15
    Hi!
    Nemrég vettem egy ilyen nyomtatót hát elég rémálom az egész! Valaki nem tudna véletlenül abban segíteni, hogy hogyan lehetne olcsón utántölteni?
    Már vettem bele tintát egy ideig megy aztán 2mm fehér, 2mm fekete a szinesnél ugyanez!

    Pedig lehetne utántölteni olcsón jó kis gép lenne.
    Ha valakinek már sikerült leírhatná a ponto márkáját a patronnak vagy tintának.

    Köszi előre is!!!
  • BaLeeX
    #14
    Szombathelyen egy kis papir-írószerben.
  • Stann
    #13
    No, arra én is kíváncsi lennék! Amugy hol vetted, vagy egy kis számtekboltban?
  • BaLeeX
    #12
    Én ma vettem utángyártott patronokat először.

    BCI-24 fekete és színes.

    Az eredeti patron ára: ~1650Ft fekete, ~3800 színes

    Az utángyártott színes Rainbow Jet márka (Iso 9001 szabványos) ~850Ft volt (!!!) a fekete pedig valami noname (Quality Ink van ráírva) ez ~600Ft volt.
    Mivel majdnem ötöde az eredeti árnak ezért nagyon megéri, főleg a színes, kíváncsi vagyok majd nyomok ezzel és az eredetivel is nagy felbontású nyomatot megnézem mi a különbség.