15039
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • Taibi
    #243
    Javítom magam. Természetesen a szovjetek egyedül kevesek lettek volna, de egyedül a német sereg is, az angol sereg is, az amcsi sereg is kevés lett volna. A kérdés az volt, hogy ki volt a legerősebb. Az én véleményem, hogy a szovjetek voltak a legerősebbek. Elég csak megnézni, hogy mekkora utat tettek meg Berlinig.
  • joebacsi
    #242
    hát ez azért közel nem ilyen egyértelmű. Tény, hogy emberanyagban a szovjetek voltak az élen, de egyedül ők sem lettek volna képesek legyőzni a németeket. Amúgy maga a kérdés is elég hülyeség, egyértelműen nem lehet kijelenteni, hogy igen, ez vagy ez a hatalom volt a legerősebb. Főleg nem az egész háborúra levetítve...
  • PLaci #241
    A Szovjetek nem nyerték volna meg, ha nem kapnak az amcsiktól/angoloktól:

    - repülőgépeket (pl. P40)
    - szállítójárműveket (Jeep-ek, teherautók)
    - egyébb utánpótlást

    mert pl.:

    - hiába voltak repulőgépeik, a német támadáskor a legtöbb megsemmisült, és csak a háború végére sikerült normális vadászgépeket összedobniuk.

    IL2: Eleinte nem volt páncélozva, és eleinte nem volt hátsó lövésze
    Yak: Csak a kései 9-es volt jónak mondható (pláne a gépágyúja)
    LaG: A LaG3-at a pilóták koporsónak hívták, a LaG5 már tűrhetőbb volt, csak a kései LaG7 volt igazi ellenfele a német vadászoknak
  • Taibi
    #240
    ez egyértelmű! A szovjet sereg nyerte meg a 2.vh-t!
  • abonyitomz
    #239
    melyik volt a legerősebb hatalom a világháborúba ? szovjet , német , amcsi ?????
  • DannyL
    #238
    Mert adtak nekik kaját, szép ruhát és legfőbbképp tiszteletet. És sokan voltak köztük akik csak tartozni akartak valami különleges csoporthoz.
  • LSL
    #237
    Van valakinek bővebb infója az Enigmáról és feltalálójáról, Serbiusról?
  • Cnut
    #236
    Igazad van.
  • Marseille
    #235
    A jobbak közé tartoznak ezek a filmek, de nem átfogó így nem értik meg a nézők azt a kort, hogy pl: miért is jelentkezett önként egy fiatal a Waffen-SS-be.
  • Cnut
    #234
    Das boot, Stalingrad?
  • Marseille
    #233
    Én már végre egy olyan filmet szeretnék látni, ami egy(vagy több) német katona szenvedéseit és sorsát mutatja be a valóságnak megfelelően. De erre várhatunk.
  • harcu
    #232
    "....valaki tudna nekem helpelni ..persze magyarul...ha valaki tud ilyen oldalakot ossza meg please"

    Persze, nagyon menő azt a 2 angol szót benyögni a hozzászólásba, amit tudunk (help, plíz), de hogy olvasni is azon a nyelven, ááááááááááá, ugyanmár.
  • Cnut
    #231

    a regényíró kapott nobel díjat, csak nem értem, hogy miért. korábban sokkal nagyobb (és magyarabb) íróink maradtak le róla.


    Ki vagy te hogy megmondod hogy ki mennyire magyar???


    hát igen egy világhírre törő filmben fikázzuk szépen csak magunkat...


    Nehogymá! Hazudjunk! Hibát elismerni, vagy esetleg bűnt, ááá az nem nekünk való. Meg senkit se érdekel.


  • joebacsi
    #230
    néz szét itt:
    http://vilaghaboru.lap.hu/
  • mila69en
    #229
    hali valaki tudna nekem helpelni a 2. világ háborúval kapcsolatosan bármit képeket feljegyzéseket hol találhatnék de persze magyarul
    ha valaki tud ilyen oldalakot ossza meg please
  • joebacsi
    #228
    igazad van westerfilmek, háborus filmek(Vietnam,Vilaghaboru,Öböl Háboru) 1 millio 1 film született mégis születnek még ilyen filmek...
    ezek azért kicsit nagyobb témakörök mint a "zsidók gyilkolása a világháborúban"

    vagy nézd meg az Artur királyos filmek menyiségét. Felsorolhatod a középkori filmeket mind hasonlo, Robin Húd! hány változata volt?
    miért kell nekünk is ezt a trendet követni? a felsorolt témák nagyrészt azért kerültek újból feldolgozásra, mert a fejlettebb technika miatt látványosabban lehetett elkészíteni. Namost egy sorstalanság nem nagyon ver egy schindler listáját.

    ilyen alapon felesleges a magyar filmgyártás nagyrésze , mert ilyen téma már igy is ugy is volt.
    Kontroll, Csocsó, Üvegtigris...mind eredeti ötlet, és jó filmek

    Pont a "siker" témák olyanok ah többet készitenek belöle mert az embereket érdekli akkor meg fogják nézni ergo nyereséges.
    hát igen pont az a baj hogy egy ilyenből sikertéma lett. valószínűleg arról soha nem lesz film, hogy a háború után zsídókat tettek a haláltáborok élére, és ők miket tettek ártatlan németekkel...

    és ne feledjuk aforgatoknyviró nobeldijaes és emiatt még több nézöre számithat méghaa ahláltáboros, vészkorszakot bemutatos filmek igen széles palettával rendglkeznek.
    a regényíró kapott nobel díjat, csak nem értem, hogy miért. korábban sokkal nagyobb (és magyarabb) íróink maradtak le róla.

    ami zavaro lehet a filmeb hoyg bemutatja igen sok magyar miylen aljasan viselkedett a világháboruban az embertársaival
    (lásd a magyar csendör beszédét a vagonokban veszteglö zsidó emberekhez mikor csak pénzt akart kicsikarni stb...)

    hát igen egy világhírre törő filmben fikázzuk szépen csak magunkat...

  • Strahd_
    #227
    igazad van westerfilmek, háborus filmek(Vietnam,Vilaghaboru,Öböl Háboru) 1 millio 1 film született mégis születnek még ilyen filmek...

    vagy nézd meg az Artur királyos filmek menyiségét. Felsorolhatod a középkori filmeket mind hasonlo, Robin Húd! hány változata volt?

    ilyen alapon felesleges a magyar filmgyártás nagyrésze , mert ilyen téma már igy is ugy is volt.

    Pont a "siker" témák olyanok ah többet készitenek belöle mert az embereket érdekli akkor meg fogják nézni ergo nyereséges.

    és ne feledjuk aforgatoknyviró nobeldijaes és emiatt még több nézöre számithat méghaa ahláltáboros, vészkorszakot bemutatos filmek igen széles palettával rendglkeznek.

    ami zavaro lehet a filmeb hoyg bemutatja igen sok magyar miylen aljasan viselkedett a világháboruban az embertársaival
    (lásd a magyar csendör beszédét a vagonokban veszteglö zsidó emberekhez mikor csak pénzt akart kicsikarni stb...)
  • Falconer
    #226
    Símán lehet, hogy az egészet az oroszok találták ki propagandából
  • Ren
    #225
    Néhány szó az "Ellenség a kapuknal" c. filmhez:
    -Zajcev 1942 okt 10 és dec 17 között, Sztálingrádban 225 német katonát lött le, köztük 11 mesterlövészt
    - A mesterlövészek közti "párbaj" (értsd: megkersni és lelőni másikat, mielött ő teszi ugyanezt) elég gyakori volt a háború alatt, egy mesterlövész ellen a legjobb fegyver egy másik mesterlövész volt
    - Ha egy adott szektorban feltünt egy túl jó mesterlövész, akkor az ellenfél igyekezett a sajátjai közül is odahozni egy jobbat, hogy leküzdje őt

    Kb. ezek a tények, a többi az már inkább csak "sztori". A történet valóban úgy szól, hogy Zajcev sikerei hatására, a németek odavezényelték az egyik legjobb mesterlövészüket, aki állítólag a mesterlövésziskola legjobb oktatója volt. A német mesterlövészt általában vagy Heinz Thorwald Waffen SS ezredessel vegy egy König őrnaggyal szokták azonosítani. A történet szerint végül Zajcev megöli ellenfelét. (Ami végülis hihető, mert életben maradt :) )
    Bár a fenti történetnek valószínüleg van alapja (a fenti tények alapján is), de az alapos kutatások ellenére sem sikerült fényt deríteni a legendás ellenfél pontos kilétére
  • Emmegki
    #224
    Asszem ezt láttam ált. 8.-ban... Hiteles film volt, német-orosz koprodukció.
  • Bandee1987
    #223
    Nem tudom, hogy volt -e már: Április 16.-i megemlékezés
  • joebacsi
    #222
    nem, hanem csak annyi, hogy ezt a témát már millió 1 film körbejárta, most minek kell a magyaroknak is egy x+1-edik ilyen "divatos" témájú filmmel előrukkolni...egyszerűen sajnálom a pénzt, amit kidobtak rá, ennyi...de tényleg hagyjuk
  • Cicero
    #221
    Miért? Nem valós vagy mi?
  • joebacsi
    #220
    sztem meg szégyen...de ebbe inkább ne menjünk bele...
  • Cicero
    #219
    Még egyenlőre nem... De majd valamikor nap elkezdem nézni... Szépen lassan 10kb/sec-el...
  • Buci
    #218
    -a
  • Buci
    #217
    Sorsatalanságot mindenki látta? Kemény film...
  • Cicero
    #216
    Engem is!
  • joebacsi
    #215
    hát hogy nagyon értenék hozzá az túlzás...csak érdekel a téma...
  • Cicero
    #214
    Ennyire értesz a világháborúhoz?
  • joebacsi
    #213
    "Ellenség a kapuknál"
    hát a történet elég "hálivúdi", de kezdésnek nem rossz a film ;)
    (meg azt nem értettem soha, hogy miért jött ki König őrnagy a végén...megunta tán? :))
    inkább nézd meg a német féle '93-as STALINGRAD-ot
  • Cicero
    #212
    Láttam egy filmet, "Ellenség a kapuk mögött" és azt szeretném megkérdezni hogy mennyi a valóság alapja a filmnek?
  • Pluskast
    #211
    Ez valóban megdöbbentő és tényleg kétszínü hozzáállás, de biztos ti is ismeritek az ősi római - eredetileg gall - mondást, miszerint: "jaj a legyőzötteknek!"
  • nagykispeter
    #210
    nem bulvár ,másutt is írnak rolla.Írd be a keresőbe és megdöbbentő sok találat lessz.
  • Kori
    #209
    bulvár semmi más
  • a.carkey
    #208
    És itthon meg egy darab "ausztráliai magyar" miatt megy a móka ...
  • Trade
    #207
    Megdobbento a cikk.Errol konkretan nem de hasonlorol hallottam.
    Undorito parhuzam lelheto fenn amerika es izrael kozott.
    Szabadon gyilkoni nekik szabad.............
  • AnuluWork #206
    Solomon bosszúja
  • harcu
    #205
    Valszeg sokkal egyszerűbb a dolog, a szovjetek elavult térképek alapján egy szlovák városz akartak bombázni alaig 30 kilométerrel arrébb, amit eltévesztettek. A gépek egyértelműen úgy manővereztek, hogy bombázni akartak, tehát téves bombaoldás kizárható (visszafordultak, és egyenes vonalban repültek rá a célra). A szlovákok elleni bombatámadás érthető lett volna. Tehát a támadás nem volt más, mint egy téves szovjet bombázás.

    Amúgy Sztálin július közepén indította volna meg a saját támadását, amit véletlenül megelőzött a német támadás. Akkor pedig a szovjetek úgyis általános támadást indítottak volna Budapest irányába - a támadás másik iránya Kelet-Poroszország lett volna Lengyelországon keresztül), tehát a háború, és ezzel együtt a hadüzenet elkerülhetetlen volt.
  • antijedi
    #204
    hajrá, legalább lesz pici ontopic is... :PPP