15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • Freeda Krueger
    #10101


    önjáró löveg készül :)
  • Freeda Krueger
    #10100
  • Lacusch69
    #10099
    ITT is olvashatsz róla

    http://indafoto.hu/multidaru/image/13245053-9abb133b
    Utoljára szerkesztette: Lacusch69, 2015.03.01. 18:30:41
  • Freeda Krueger
    #10098
    Igen,német jelzésű Tigrisek voltak magyar személyzettel.
  • molnibalage83
    #10097
    Ti hallottatok olyanról, hogy a háború végén volt német-magyar Tigris személyzet legalább karbantartók szintjén?
  • Freeda Krueger
    #10096



    a harckocsis problémák nem változtak azóta sem
  • RatBaG #10095
  • RatBaG #10094
  • RatBaG #10093
    sőt, a másik oldalon is van, dupla élvezet! :)
  • [NST]Cifu
    #10092
    Valamiért azt sejtem, hogy nem az ULQ-6B-re célzol. :D
    A híd felépítmény bal oldalán hiányoznak a légvédelmi lövegek (leszerelték őket az 1967-es reaktiváláskor), és egy úszómedence látható ott. :)
  • RatBaG #10091
    milyen "különlegesség" látható ezen a képen? :)

  • Freeda Krueger
    #10090
    Azért az is benne lehet,hogy talán eszünkbe sem jutna eltolni egy jéghegyet/gleccsert....

    Nem vagyunk sejkek :)
  • RatBaG #10089
    off: nem hittem volna, hogy ez ebben a formában lehetséges.

    "USS Burton Island (AGB-1), USS Atka (AGB-3) and USS Glacier (AGB-4) pushing ice in the 1960s"

  • RatBaG #10088
  • Freeda Krueger
    #10087
    rossz aki rosszra gondol :)


    Utoljára szerkesztette: Freeda Krueger, 2015.02.24. 21:35:54
  • molnibalage83
    #10086
    Az a victory girl elég bátor felirat. A prostikat becézték így.
  • Freeda Krueger
    #10085


    pinup bögrék
  • Freeda Krueger
    #10084
    facen(armor journal) találtam,ott azt írták,lehet ez az egyetlen kép 1223rd Self-Propelled Artillery Regiment
    Utoljára szerkesztette: Freeda Krueger, 2015.02.24. 17:56:53
  • Oddball29
    #10083
    Wow, ez honnan jött? 1223. vagy 1239-ik önjáró tüzérezred lehet, de képet még sosem láttam róluk.
  • Freeda Krueger
    #10082
    Szovjet M-10



    Utoljára szerkesztette: Freeda Krueger, 2015.02.24. 17:03:16
  • Freeda Krueger
    #10081
    Ginger B-26
  • Ulvar
    #10080
    Zinger B25?
  • Freeda Krueger
    #10079


    "és elsüllyesztettünk pár gumikacsát"
  • Master91
    #10078
    Ú de jók!
  • Garga Pitic #10077
    Még több kép erről a helyről
  • Renegade
    #10076
    hát ez nem semmi, főleg az, hogy mennyire természetes volt akkoriban a nők megerőszakolása
  • Lacusch69
    #10075
    Nézd, ez az első gugli találat az : american soldiers killed japanese pows kifejezésre

    Ez meg a harmadik



  • Lacusch69
    #10074
    Ez a sor végtelenül hosszú
  • Oddball29
    #10073
    Hirohito meg a saipani japán civileknek, hogy öngyilkolják meg magukat a banzai cliffnél.

    Ez ott kulturális volt, hogy nem ismerik el a nem kombattánsokat.
  • Renegade
    #10072
    de mint írod, ezekről tudunk, tehát kiderült. ha egy esemény sorozatos és több ezer szemtanúja van, azt nem lehet titokban tartani
  • Lacusch69
    #10071
    Ez a fax se tudja kategória, ők sem lehettek nagyon büszkék rá. Utólag pláne.
    Ha a magukat megadó SS katonákat Normandiában "rutinszerűen" végezték ki (forrás: M.Reynolds: Acélpokol), akkor nem hiszem, hogy a japánokat virággal várták volna.
    Vagy ugyanott a német sebesültek torkát elvágták (igaz, azok kanadai rangerek voltak)
  • Renegade
    #10070
    szvsz, ha az amcsik kivégezték volna mondjuk a foglyok felét, az már rég kiderült volna
  • Lacusch69
    #10069
    A jó öreg Winston meg a német vöröskeresztes hidroplánok lelövésére adott parancsot (később sokkal disznóságokra is)
    Göring is akart ilyesmit (ejtőernyővel kiugrott pilóták lelövésére parancsot adni), de Galland leugatta...
  • Lacusch69
    #10068
    Keresgéltem, és valószínűleg "The Highest Honor" a címe.
  • Oddball29
    #10067
    Azok után mondjuk nem is csodálom, hogy a japánok az első pillanattól lőttek a szanitécekre és a halottszállítókra.
  • Lacusch69
    #10066
    Tény, ezt senki sem vitatja.
    Az előbb még írni akartam valamit, csak lejárt a szerkesztési idő, bemásolom:

    Szerk: erről is volt egy film, de nem emlékszem a címére.
    Nem tudom, hogy mennyire volt reális: egy japán tiszt összebarátkozott egy ausztrál sráccal, együtt sakkoztak, stb...
    Aztán neki kellett lefejeznie. A kivégzés előtt (sorban álltak) mindenkinek bemutattak egy-egy tiszthelyetteset, aki végezni fog velük.
    Ez volt a tisztté avatásuk.
    A film vége az volt, hogy a japán tiszt levelet írt az ausztrál szüleinek, hogy ő ölte meg a fiukat.
    Nagyon régen láttam (15-20éve?), talán tévedhetek is...
  • molnibalage83
    #10065
    Ha a 90%-át agyonlőtték a foglyoknak - irgalmatlanul magas szám lenne - akkor is baromi alacsony volt a megadási hajlandóság... Ezt tagadni felesleges...
  • Lacusch69
    #10064
    A statisztikát kik csinálták?
    Hülyén is nézett volna ki, hogy pl. a Tarawán fogságba esett 17japó mellé tesznek egy csillagot, és lábjegyzetben megemlítik: tkp. 170-en akarták megadni magukat, de 153-at agyonlőttünk, mert nem akartunk ennyit etetni. Nyelvnek meg a 17 is elég.
    Nem mondom, hogy ez minden esetben így volt, de egészen biztos lehet, hogy sok felemelt kezű japánt lőttek agyon. (Sárga majmok, ugyebár)
    Persze a japó politikusoknak / vezérkarnak is tetszhetett: micsoda hősöket tudnak példának állítani a lakosság elé.
    Amúgy vice versa, a japánok sem voltak Grál-lovagok a fogságba esett angolszász pilótákkal szemben (konkrétan gyakran lecsapkodták a fejüket, igaz, "fair" módon katanával, nem bicskával (ISIS))
  • Prof William
    #10063
    Nekem főleg az tetszett, amikor az amcsi filmekben az egész európát elfoglaló a kor egyik legprofesszionálisabb hadserege inkompetens idióták gyülekezetévé válik, akik úgy rohannak az amcsi géppuskák elé, mint legszebb napjaikban az oroszok.
  • robgros
    #10062
    Én jó ideig abban a hitben voltam, hogy a német haderő erősen gépesített volt, holott a haderejük a fejlettebb országok között a legkevésbé volt gépesítve.