15042
Minden amit a II. világháborúról és a Harmadik Birodalomról tudni lehet
  • Freeda Krueger
    #10222
    Akkor és most

    :(
  • robgros
    #10221
    Bár wikin néztem utána, azt írják, júl-ban-azaz nyáron-nagyon szépen haladt Moszkva felé, amikor az általad említett eset bekövetkezett. Ha tovább megy Moszkva felé...
  • fonak
    #10220
    Ja, natürlich :)
  • Oddball29
    #10219
    10-ből átlag 7 hadosztályt érint, ha jó elmlékszem.
  • Lacusch69
    #10218
    Sosem tanultam angolul (a neten szedtem fel ezt-azt), de nekem az jön le, hogy ez a Normandiában települt, zsákmányolt tüzérségi eszközökkel felszerelt egységeket mutatja.
    Gondolom voltak echte deutsch szerkentyűik is.
  • Oddball29
    #10217
    Nézzétek meg a német tüzérség állománytábláját Normandiában. Nagyon szakadt...
  • robgros
    #10216
    Mikor Guderian-t visszarendelték Kijevhez, hova is tartott? Moszkva felé?
  • fonak
    #10215
    Erről nem tudok, egyébként a németek kezdettől fogva sokkal szélesebb körben használtak zsákmányolt cuccokat, mint a szövik vagy a ruszkik. Egyrészt mert volt bőven zsákmányolt anyag, másrészt mert az ipar nem tudta ellátni őket megfelelő mennyiségben. A Barbarossát eleve úgy kezdték hogy talán 20%-a a páncélos erőknek cseh tankokkal volt felszerelve.
    Guderiannak két dolgot nem engedett meg a főhadiszállás (azaz Hitler), ami egyesek szerint a háború elvesztéséhez vezetett, először amikor visszarendelték a kijevi katlan körbezárásához, másodszor amikor nem engedték meg, hogy visszavonuljon Moszkva alól, hanem az állások tartására utasították, télen (utóbbi után le is váltották egy sor más engedetlen tábornokkal együtt, kegyvesztett lett, így nem válthatta Rommelt sem Afrikában amikor az megbetegedett, csak Sztálingrád után kapott beosztást mint a páncélos erők főfelügyelője, majd a Heer vezérkari főnöke, de tényleges parancsnoki posztot ekkor sem, és a tanácsait is rendre figyelmen kívül hagyták).
  • Freeda Krueger
    #10214
    Érdekes kérdés lehet a témában kinek mi jut eszébe ha azt mondjuk Panzer II
    Mert ugye ez is az


    De gyanítom a többségnek mégis a az" ismertebb"


    de még ez is az

    Utoljára szerkesztette: Freeda Krueger, 2015.04.23. 11:10:04
  • Freeda Krueger
    #10213
    A Hummel 150mm es,105mm Hummel csak egy készült.
  • robgros
    #10212
    Milyen tervhez kellett volna ?
    Szerintem egyszerűen a túlzásba vitt büszkeségen bukott az elképzelés
  • [NST]Cifu
    #10211
    Hát ez tényleg valami rém kétségbeesett barkács-tuning lehetett... :)
  • molnibalage83
    #10210
    Igen, valaki itt linkelte. Sanszosan Freeda, ő rak be csomószór érdekes képeket kommentár nélkül, amikről így azt sem tudjuk, hogy mit kell nézni. :)

    A komment az volt hozzá kb, hogy "mindegy mi, csak lőjön". Ez nem ilyen elnevezett valami volt, ez kétségbeesett barkácsolás volt. Ismerem az összes német más alvázra készült páncélvadászt vagy önjáról löveget. Ez nem sorozatgyártott cucc volt.

    Lám, meg is találtam. Csak beírtam a keresőben, hogy pz i 75 mm berlin


    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.04.23. 09:28:21
  • [NST]Cifu
    #10209
    Pz.I. alvázon 75 vagy 88mm-es löveg? Biztos vagy ebben? Én úgy tudom, hogy azokat sose szerelték ilyenre, mert túl kicsi és könnyű volt. 47mm-es PAK-al készült a PanzerJager I., meg 150mm-es tarackkal a sIG-33.

    Szerintem te a Marder-szériára gondolsz, a Marder I.-esek viszont francia harckocsik alvázára épültek (Tracteur Blinde 37L, Hotchkiss H 39 és FCM36), ezeknek 75mm-es PAK40-esük volt.


    Tracteur Blinde 37L alvázas Marder I.


    A Marder II.-esek Pz.II. alvázakra épültek, tehát valóban felhasználták ezeket a háború vége felé, de a Pz.II.-eseket. Ezek 75mm PaK 40/2 német, illetve a Flammpanzer alvázakra 76,2mm-es F-22 Model 1936 tábori ágyúkat építettek.


    Kiállított Marder II. Pz.II. alvázon.


    A Marder III. továbbra is a 75mm-es PAK40-et és az orosz 76,2mm-es löveget használta, de már a cseh 38(t) alvázon.

    A 88mm-es PAK43 löveget a Nashorn, Ferdinand és a JagdPanther illetve a JagdTiger-ek egy része kapta meg. A Ferdi, JP és JT változatok kiesnek, ezeknél ugye az alváz mind nehezebb és célra átalakított volt. A Nashorn Pz.III. és Pz.IV.-esből összetákolt alvázat kapott (egy félig-meddig új teknő, Pz.IV. felfüggesztés és Pz.III. motor, erőátvitel és kormánymű), azonosat a Hummel-el (ami 105mm-es rövid csövű ágyútarackot kapott). 88mm-es még a Pz.IV. alvázas Grille 10 volt, de az légvédelmi FLAK40-eset kapott.


    Nashorn
  • Ulvar
    #10208
    Én azt a nagy árja gondolkodást nem bírom megérteni.... a világ egyik legnagyobb baromsága volt mikor a harmadik birodalom okoskái megtiltották pl. Guderiannak hogy felhasználja a zsákmányolt szovjet tankokat (amire amúgy rohadtul szüksége lett volna hogy kivitelezze tervét). Persze mikor a szorult a hurok akkor egyből gurulhattak...
  • Freeda Krueger
    #10207
    Nem mindet,de néhány különös szerzetet biztosan. A budapesti katlanban is volt Pz2,Berlinben meg még Pz1 is harcolt.
  • molnibalage83
    #10206
    Végső kétségbeesésükben sem vetették be őket? Pz I. alvázra pakolt 75 vagy 88 milis lövegről is láttam képet. Ehhez képest egy Pz. II kulcsrakész. Megy, mozog, lő.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.04.22. 22:57:07
  • Freeda Krueger
    #10204
    Hatorszagban például. Mi ebben a különös?
  • molnibalage83
    #10203
    Igen? Hogyan?
  • SZUsszan
    #10202
    Miért ne maradt volna. Maradt PzII is dögivel.
  • fonak
    #10201
    A hátsó egy 1941-es modell? Létezik, hogy abból maradt a háború utánra?
  • millerius
    #10200
    Köszi SZUsszan, nagy hangerővel ez valami frenetikus, mintha én ültem volna az öreg csóka helyén a Mustangban. Egyébként aki nem ismerné, a pilóta Kermit Weeks, 60-on túl van, anno különböző műrepülő versenyeken (USA/VB) begyűjtött egy zsebre való érmet, aztán oldtimer gépeket kezdett gyűjteni és azokkal repül (engem meg esz a sárga irigység, ha ilyet látok).
  • SZUsszan
    #10199
    P51c Mustang 1st person videó:

    1

    2

    3
  • millerius
    #10198
    Szerintem sok minden eszükbe juthatott ott szegényeknek :-(, de a fényképezkedés tutira nem volt benne a választékban!:-)
  • Freeda Krueger
    #10197
    Kár hogy fotó nincs róla,biztos érdekes látvány volt...
  • Freeda Krueger
    #10196
    féloff NDK T-34 esek


  • Freeda Krueger
    #10195


    Holland tengerészgyalogság
  • robgros
    #10194
    Ha van rá igény, miért ne...
  • molnibalage83
    #10193
    Jó sztori.
  • molnibalage83
    #10192
    Eszméletlen balfasz egy oldal. Egy szavukat sem hidd el. A hasonló oldalakoról első látásra bűzlik, hogy hobbináci árpádsávos turulidióták csinálják.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.04.21. 22:41:39
  • Ulvar
    #10191
    Ran Bow...
  • RatBaG #10190
    off:

  • Freeda Krueger
    #10189


    Azerbajdzsán önkéntesek a Varsói felkelésnél
  • fonak
    #10188
    A Morgenthau-terv valós, de végül nem valósították meg. Nem emberbaráti okokból, pusztán arról van szó, hogy rájöttek az angolszászok, hogy a németekre szükség lesz az oroszok feltartóztatásában, ahogy Churchill már a háború alatt is tudta ezt.
  • Nohab
    #10187
    Sok sebből vérzik. Csak hogy finoman fogalmazzak.
  • Madi92
    #10186
    Link
    Nem tudom, mennyire lehet ilyesmiket elhinni, mindenesetre egy elolvasást megér.
  • Freeda Krueger
    #10185
  • Freeda Krueger
    #10184


    csak úgy
  • Freeda Krueger
    #10183
    A hátrébb levő kupola
  • Pares
    #10182
    Valami olyasmi, a Maginot-vonalon.